Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.08.2011, 09:08   #1
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie Pozostawiony motor w Rosji i co dalej

W zwiazku z tym ze nie dane było mi zakonczyc tegoroczna wyprawe na Magadan no motocyklu ( kontuzja obojczyka ) i zmuszony byłem wracac samolotem i pozostawic motocykl w Jakucku, mam kilka pytan, moze ktos wie i pomoze.

pierwszy pomysł-rozwiazanie

Sprzedanie (legalnie-oficjalnie) tego motocykla tam na miejscu, dodam ze potencjalnego kupca mam.Jakie dokumenty musiałby tu przygotowac i co zrobic z "wryminnywozem" (tu chciałbym równiez dodac ze ten mam z granicy Białoruskiej a nie Rosyjskie..... bo na granicy Białorusko-Rosyjskiej w tym roku nie było juz zadnej kontroli i dokumentów ), aby nabywca mógł legalnie zarejestrowac moto w Rosji.

drugi pomysł-rozwiazanie

Sprzedanie motocykla tak sobie "bez papierów" tablice rej. przywiozłem ze soba ( wiec tu u nas bym go wyrejestrował ). Czy czekaja mnie wtedy jakies konsekwencje zwiazane z "wryminnywozem" itp.itd jesli tak to jakie moga byc..........

trzecie pomysł-rozwiazanie

Pojechanie po motocykl w przyszłym roku.Czy w tej sytuacji powinienem to gdzies zgłaszac, przedłuzac "wryminnywoz" itp itd,

Chyba ze komus z was przychodzi do głowy inny, lepszy pomysł to bede bardzo wdzieczny za podpowiedzi.
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 09:41   #2
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Deny , jak pytałem celnika to mi odpowiedział jesteś całość a jak się popsuje to go przywieś samochodem (UA-ROS ; ROS-ŁOT)spotkałem chłopaków z trójmiasta oni mieli wriemienny woz mieli na rok umieli negocjować z jakim oficjelem w urzędzie celnym w Władku zerknij też na http://www.kolyaska.pl/bajkal.html (podobna sytuacja ) i napisz do Pawła pewnie coś Ci poradzi i ciesz się ze jechaliście przez Białoruś może tam nie koniecznie działa system komp. Powrotu do zdrowia
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 09:42   #3
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Deny. Przede wszystkim zdrowia!

Co do legalnej sprzedaży tam - proponuję byś poprosił kupca by sprawdził na miejscu z jakimi dokumentami od Ciebie można kupić. I wtedy te dokumenty staraj się załatwić.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 09:55   #4
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 662
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 13 godz 10 min 32 s
Domyślnie

Powiem tak, kiedyś kolega pojechał jako kierowca z grupą na Białoruś autokarem i wracając zapomniał oddać wremiennyj wwoz. Kilka lat później pojechał po raz kolejny na Białoruś i został aresztowany bo na granicy wyszło, że wjechał autobusem a wyjechał bez. Został oskarżony o to, że sprzedał wóz na terytorium Białorusi. W międzyczasie autokar został sprzedany na terenie Polski i dopiero dostarczenie umowy kupna-sprzedaży dla białorusinów rozwiązało problem. Po kilku dniach wyszedł z Białoruskiego więzienia.
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 10:01   #5
Slav


Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 25
Motocykl: xl600v
Slav jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 3 min 24 s
Domyślnie

Cze deny, szybkiego powrotu do zdrowia!
Jest już nas dwóch z moto na Syberii .
Moim zdaniem nie rób sobie teraz ciśnienia z moto. Planuj wyjazd na przyszły rok. I wracaj przez Białoruś!!!

pozdro
_____________________
www.motoazja.pl

Ostatnio edytowane przez Slav : 01.08.2011 o 10:11 Powód: błąd
Slav jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 10:12   #6
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Deny - zdrófka przede wszestkiem panie.
A jeśli chodzi o motor i jego sprzedaż na miejscu to na pewno można to załatwić. Kupujący od ciebie powinien mieć dobrego agenta celnego i tyle. Musicie podpisać umowę, on go musi oclić na miejscu i zakończyć w ten sposób twój import tymczasowy.
Poza tym niepotrzebnie zabierałeś tablice bo on przy rejestracji musi oddać stare obce. Chyba, że się dogada i napisze oświadczenie, że zgubił.
Bardzo ważna kwestia jest na ile masz ten tymczasowy import. Jak przekroczysz i nie przedłużysz to kary mogą być drakońskie.
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 10:24   #7
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

slav, czy mam rozumiec ze tez zostawiłes z jakis powodów moto na syberii, jesli tak to gdzie i kiedy i jak zamiezasz go przywiez, bo moze w tej sytuacji lepiej byłoby jechac tam autem z przyczepa i przywiez dwa jednoczesnie, ja dysponuje samochodem "terenowym" którym mógłbym jechac, przyczepa pod motocykle to nie problem.

mówicie ze wrymiennyjwoz mieli no rok, czyli chyba gdzies to przedłuzali bo ja mam na 3 miesiace do konca wrzesnia 2011, piszresz we Władku domyslam sie ze chodzi w władywostok albo władysławowo, wiec mozna to przedłuzyc w innym urzedzie celnym, nie koniecznie na granicy gdzie sie wjezdzało........
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 10:30   #8
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Może lepiej pogadać z jakimś tirowcem co by zabrał w pustym frachcie abarotna?
Chyba, że po prostu wycieczkę chcecie sobie zrobić
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 10:38   #9
Slav


Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 25
Motocykl: xl600v
Slav jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 3 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał deny1237 Zobacz post
slav, czy mam rozumiec ze tez zostawiłes z jakis powodów moto na syberii, jesli tak to gdzie i kiedy i jak zamiezasz go przywiez, bo moze w tej sytuacji lepiej byłoby jechac tam autem z przyczepa i przywiez dwa jednoczesnie, ja dysponuje samochodem "terenowym" którym mógłbym jechac, przyczepa pod motocykle to nie problem.
Sprzęt został w Czita, pod koniec czerwca. Miałem te same rozterki co Ty. Wymyśliłem, że najłatwiej zostawić moto do przyszłego roku. Jeśli masz plan z przywiezieniem moto to jestem otwarty na wszelkie propozycje.

zobacz historię
_____________________
www.motoazja.pl

Ostatnio edytowane przez Slav : 01.08.2011 o 10:42 Powód: błąd
Slav jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2011, 10:57   #10
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Slav czy to nie czasami LC4
Deny nie we Władysławowie ale podoba mi się twoje poczucie humoru ,z tego co mówili to w urzędzie celnym we Władywostoku , na granicy dostaniesz max 3 m-c reszta urząd celny i tak jak pisze Parys potem może być większy problem tak jak wyprzedzanie na zakazie lub na ciągłej , napisz do Pawła i będzie pan zadowolony
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 225.jpg (633.1 KB, 11 wyświetleń)
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wiza do Mongolii w Rosji Azja Kwestie różne, ale podróżne. 4 04.08.2013 16:07
Wiza do Rosji, rejonizacja, Kraków lecchu Przygotowania do wyjazdów 10 05.06.2013 14:27
Wjazd do Rosji sztaflik Przygotowania do wyjazdów 10 29.01.2013 08:57
Powódź w Rosji - 2012 rok Cezary Kwestie różne, ale podróżne. 3 09.07.2012 10:00
Wiza dwukrotnego wjazdu do Rosji na 3 m-ce pborus Przygotowania do wyjazdów 18 15.02.2010 18:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.