Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.12.2018, 14:39   #1
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie Kamera na motocykl

Za starych czasów było tylko gopro i długo długo nic. Kosztowało to małą fortunę /miałem GP2/ i mówiąc szczerze to nie byłem jakoś powalony ani jakością filmów a już najbardziej żywotnością baterii. Do tego jeszcze brak wyświetlacza jakiegokolwiek lub koniecznośc dokupienia plecków z LCD... ech...
Minęło od tamtej pory jakieś 7 lat jak mniemam i widzę, że na allegroszu pojawiają się takie oferty jak ta na przykład:

https://allegro.pl/kamera-sportowa-p...466214102.html

jest to cokolwiek warte?

Piszę dlatego, że mam plana aby założyć na moto jakąś kamerkę na stałe, nawet doprowadzić do niej zasilanie i niech sobie tam siedzi - na gmolu na przykład lub jakoś przed owiewką. Może robić za kamerę podczas jazdy ale też można nią zrobić zdjęcia bez zatrzymywania się i zsiadania z maszyny.

Macie jakieś doświadczenia z takimi budżetowymi produkcjami? Lub jakieś inne mądre lub mniej mądre propozycje?

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 14:59   #2
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Nie kupuj tych tanich. 4k też odpuść, niby to standard teraz ale i tak nikt nie korzysta z tego bo sensu brak, szczególnie jako film z wycieczki na moto. Wyświetlacz tak naprawdę przydaje się tylko do kasowania nieudanych ujęć. Miałem/mam 3 kamery:

- tanie chińskie 4k podobne do tego co pokazałeś - za taką kasę niby ok ale brak jakości niższej niż full HD dyskwalifikował ją. Do tego jakość taka sobie, dużo pikseli ale dużo też zniekształceń
- xiayomi YI ACTION 4K - super jakość, dużo bajerów, dokupiłem baterie dodatkowe i ładowarkę usb do nich. Ogólnie ok ale funkcjonalność na moto słaba. Wszystko przez zwyt cichy "beep" i przycisk włączania mało wygodny. Przez to nie wiedziałem kiedy zaczynam nagrywać. Pilot do niego kupiłem i też się okazał do dupy bo też nie widać czy włącza czy wyłącza nagrywanie a bateria padła po kilku dniach.
- gopro hero, najstarsza moja kamera kupiona w biedronce

https://euronicspl.net/kamery-sporto...opro-hero.html

Najwięcej jej używam przez funkcjonalność. Nagrywam w 720/50, bateria trzyma 2,5-3 h nagrywania, w czasie czuwania nie ciągnie prawie baterii bo nie ma wyświetlacza. Bardzo dobry sprzęt tym bardziej za taką kasę Jest mała, lekka, prosta i niezniszczalna.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:01   #3
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Za starych czasów było tylko gopro i długo długo nic. Kosztowało to małą fortunę /miałem GP2/ i mówiąc szczerze to nie byłem jakoś powalony ani jakością filmów a już najbardziej żywotnością baterii. Do tego jeszcze brak wyświetlacza jakiegokolwiek lub koniecznośc dokupienia plecków z LCD... ech...
Minęło od tamtej pory jakieś 7 lat jak mniemam i widzę, że na allegroszu pojawiają się takie oferty jak ta na przykład:

https://allegro.pl/kamera-sportowa-p...466214102.html

jest to cokolwiek warte?

Piszę dlatego, że mam plana aby założyć na moto jakąś kamerkę na stałe, nawet doprowadzić do niej zasilanie i niech sobie tam siedzi - na gmolu na przykład lub jakoś przed owiewką. Może robić za kamerę podczas jazdy ale też można nią zrobić zdjęcia bez zatrzymywania się i zsiadania z maszyny.

Macie jakieś doświadczenia z takimi budżetowymi produkcjami? Lub jakieś inne mądre lub mniej mądre propozycje?

m
Jak sam rozglądałem się za kamerką (na kask) to obejrzałem kilkadziesiąt filmów, były takie gdzie kamerka była zamontowana właśnie na kasku, ale i takie zamocowane na moto. Wniosek jest taki, że niestety wibracje powodują taką masakrę w obrazie, że lepiej sobie odpuścić. Niemniej widziałem i takie filmiki, gdzie kamerka była na stałe na motocyklu i było ok, lub prawie ok. Widziałem ostatnio filmy kolegi z nowego GP zamocowanego przy kierownicy husqvarny 701 enduro i na prawdę dawał radę, ale tam jest stabilizacja (nie cyfrowa). Zasadniczo jeżeli ten obraz ma czemuś służyć, to wszystkie te chińskie wynalazki za +-300 zł są g warte. Osobiście nic jeszcze nie kupiłem, ale skłaniam się do sony x3000r, szkoda mi kasy na bylejakość w chińskich produktach.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:06   #4
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Można oglądać porównania i jarać się jakością ale jak ma służyć do dokumentowania wyjazdów i włączana w czasie jazdy gdy coś ciekawego się dzieje to okazuje się że najważniejsza jest łatwość i szybkość obsługi.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:10   #5
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Macie jakieś doświadczenia z takimi budżetowymi produkcjami? Lub jakieś inne mądre lub mniej mądre propozycje?
To ja mam może mniej mądrą. Daj se spokój chyba że rzeczywiście będziesz z tego korzystał w stopniu uzasadniającym zakup. Mam Gopro nie wiem który od kilku lat. Leży sobie i się starzeje. Młody kilka filmów nakręcił na windsurfingu a ja prawie nic a tez mi się zdawało że będę korzystał. Nie korzystam i korzystał nie będę bo to upierdliwe pod każdym względem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:14   #6
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
To ja mam może mniej mądrą. Daj se spokój chyba że rzeczywiście będziesz z tego korzystał w stopniu uzasadniającym zakup. Mam Gopro nie wiem który od kilku lat. Leży sobie i się starzeje. Młody kilka filmów nakręcił na windsurfingu a ja prawie nic a tez mi się zdawało że będę korzystał. Nie korzystam i korzystał nie będę bo to upierdliwe pod każdym względem.
Dokładnie tak, dlatego wróciłem do najprostszej i najmniejszej z kamer jakie mam bo jest upierdliwa najmniej.
Mimo wszystko warto mieć w zanadrzu bo są fajne widoki i żal byłoby nie nagrać. Zawsze to pamiątka będzie jakaś.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:18   #7
Pils


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Dąbrowa Górnicza
Posty: 521
Motocykl: miałem 10 lat RD07a teraz CRF DCT 1100L
Pils jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 godz 48 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
(...) bo to upierdliwe pod każdym względem.
No właśnie, A czy jest jakiś sposób żeby sobie ułatwić życie? Tu już nie chodzi o mega jakość tylko o podstawową funkcjonalność. Łatwe włączanie i wiedza w jakim stanie jest kamera tzn nagrywa czy nie nagrywa aktualnie
Pils jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:21   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Pewnie.

Stajesz, podziwiasz widoki i można coś tam smyrnąć. Z takiej korzystam. Tylko potem mi się nie chce montować więc kręcę bez cięć i nie montuję .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:28   #9
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

Są piloty do kamer, niektóre z podglądem. Ja xiayomi sparowałem z telefonem i włączałem nagrywanie na ekranie telefonu który miałem w uchwycie. Miało to sens przy niezbyt szybkiej jeździe on-road. Po każdym postoju musiałem jednak ustawiać od nowa przez co dałem sobie spokój.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2018, 15:28   #10
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Pewnie.

Stajesz, podziwiasz widoki i można coś tam smyrnąć. Z takiej korzystam. Tylko potem mi się nie chce montować więc kręcę bez cięć i nie montuję .
Jak już w tym kierunku iść, to smarkfon będzie dość. Zdjęcia i filmy robię przeważnie telefonem. Dobre lustro i zaawansowana małpka mają prawie zerowy nalot....
To co Siwy proponuje jest bardzo sensowne IMO.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kamera DVR na moto Dubel Inne tematy 2 02.05.2018 21:28
Kamera goclever jaro Wszystko dla Afrykańczyka 23 20.06.2013 00:02
Kamera cyfrowa Dejvid Wszystko dla Afrykańczyka 139 14.11.2012 22:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.