Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.03.2009, 19:51   #1
Arecki007
 
Arecki007's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD07
Arecki007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 39 min 0
Domyślnie Pierwsza AFRYKA - na co zwracać uwagę przy zakupie?

Ja już kupiłem jakis czas temu...chyba nawet będzie wszystko oka mimo iż za bardzo forum przed zakupem nie czytałem. Ale widze że na forum wiele osób zadaje pytanie "na co zwracać uwagę przy oględzinach moto?" więc zwracam się do Was doświadczeni Afrykanerzy abyście w punktach (z krótkim wyjaśnieniem) napisali na co zwracać uwagę - podajcie jeszcze najlepiej linki prowadzące do postów na dany temat jeśli takie były. Jeżeli mamy gdzieś taki temat założony to proszę usunąć...szukałem ale nie znalazłem.
Ja jako sprawę nr 1 wrzucam:

1. Wałek zdawczy - obowiązkowa sprawa do sprawdzenia przy kupnie Afryki:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=158
na temat jego naprawy:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=354
__________________
...linkę gazu w ręku mam...

Pozdrawiam,
Arecki
Arecki007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2009, 20:38   #2
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

A ja mam takie pytanko , da rade sprawdzić wałek bez zdejmowania łańcucha i zębatki ?
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2009, 21:01   #3
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,349
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 30 min 47 s
Domyślnie

pomyśl !! jak chcesz obejrzeć wałek skoro zębatka będzie zasłaniać powierzchnię po której pracuje.
Jedynie możesz sprawdzić z grubsza luz.
To jak byś chciał obejrzeć dętkę bez zdejmowania opony.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2009, 21:03   #4
Mecia
stęchły
 
Mecia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zbąszyń
Posty: 444
Motocykl: RD07a
Przebieg: 130000
Mecia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 10 godz 24 min 24 s
Domyślnie

jezeli wałek jest mega wyrąbany to bez ściagniecia zębatki da rade to wyłapać. jak średnio , to moze być gorzej, na boki przeważnie zawsze będzie zębatka latała, więc lepiej ściągnąć, dwie śróbki, popuscic koło i schodzi.
Mecia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.03.2009, 17:37   #5
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Bez ściągania można jeszcze zauważyć różnej maści patenty: klinki, spawanie...
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2009, 09:15   #6
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

popełniłem kiedyś do kumpla takiego maila na co zwracać uwagę przy zakupie afryki ze smiesznie malym przebiegiem około 10 tyś. Może się komuś przyda.

1. obejrzec z daleka - czy sa kola w jedej lini polki rownolegle, czy nie skrzywiona wyraznie na ramie.
2. potem z bliska ogladamy przód:
Stan pólek: tam gdzie jest rozciecie na sruby - musi byc rownolegle, nie przesuniete, w szczelinie zadnych sladów od wsadzanego srubokreta - bo to znaczy ze sie lagi nie wysuwaly same bo polka dostała.
Sruby nie dotykane (no chyba ze powie ze zmienial olej w lagach albo simmeringi) - co by bylo dziwne...
Obie lagi rowniutko z półkami (wystają tyle samo z półki)
Głowka ramy - nakretka koronkowa bez sladow odkrecania, głowna sruba tez nie powinna miec sladów po kluczu
3. odkrecamy opaski na ocharniaczacg lag, przecierami i napawamy sie ich idealnoscią. Zwlaszcza szukamy przy samych polkach nierownosci, kresek na chromie, sladow imadla itp.
4. numery na głowce ramy zgodne z tabliczka - format czcionki pamietasz mam nadzieje - bardzo harakterystyczne litery (zwlaszcza 4-ka)
5. odbojniki blokady kierownicy - pomacac czy nie maja jakiegoś sladu po uderzeniu,
6. prosta kierownica, nieobdarte odwazniki oba

Dalej,
Podnózki przednie i tylnie przy szlifie sie scierają - wiec mozna popatrzyc

Silnik

Ma chodzic, odpalac bez problemu, ciepło chodzi minimalnie nierówno - tak ma byc.
Moze dochodzic dudnienie od sprzegla - tak ma byc
Z 15 minut niech pochodzi aze sie wlaczy wiatrak w 3/4 skali, nie ma kopcic na niebiesko palonym olejem jak juz sie zagrzeje. Prawidlowe wolne obroty okolo 1250


Zawias z tyłu

Poogladac, podniesc na centralke jak ma, chwycic za kolo poruszac, pogladac cz sie nigdzie nie rusza...

Opony
Orginalne to Bridgestone Trailwing. Wytrzymaly mi 18 tys. - ale lajtowo jezdzilem. Wiec powinny byc orginalne lub dopiero co zmienione zuzycie 3/4 max

Lancuch - przeczytaj na ogniwie co pisze. Zebatka tylna ma taki donitowany rancik z gumowa uszczelką. To jest tylko w orginałach - potem juz sie tego nie zaklada, chyba ze ktos kupuje orginalny lancuch Hondy. Ale to sie trzeba nie znac, bo one malo wytrzymuja od 11tys km do 21 tys(ze scotoilerem)
Tak czy inaczej lancuch sie wymienia przy 28 zabku regulacji wiec powinien byc przy koncowce - jesli to oryginal.
Przednia zebatka po okolo 10 tys powinna byc baaaaardzo zuzyta. Zaostrzone zeby...

Plastiki

Odkrecic boczki - obejrzec od srodka, powinny byc malowane na matowo (czerwone napewno) i nie miec sladów spawania plastiku. Po zdjeciu poogladac stan chłodnic czy nie widac jakis powaznych pogięć. Czachy nie odkrecac ale obejrzec stan stelaża po katem dzwonu, pogiecia malowania zardewienia.

Tarcze - bez sladu zuzycia! ZERO rantu! Przednie maja okragle dziurki wszedzie, w dwoch rozmiarach, na czesci ciernej - trojkami po skosie.
Klocki, powinno byc ich duzo,

Nr ramy jak mi podacie to moge sprawdzic czy sie pojawia model i kolor ten co trzeba. Zreszta tez mozesz to zrobic:
http://zsf-moto.com


powodzenia!!!
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2009, 09:16   #7
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Popełniłem kiedyś do kumpla takiego maila na co zwracać uwagę przy zakupie afryki ze smiesznie malym przebiegiem około 10 tyś. Może się komuś przyda.

Cytat:
Napisał podos
1. obejrzec z daleka - czy sa kola w jedej lini polki rownolegle, czy nie skrzywiona wyraznie na ramie.
2. potem z bliska ogladamy przód:
Stan pólek: tam gdzie jest rozciecie na sruby - musi byc rownolegle, nie przesuniete, w szczelinie zadnych sladów od wsadzanego srubokreta - bo to znaczy ze sie lagi nie wysuwaly same bo polka dostała.
Sruby nie dotykane (no chyba ze powie ze zmienial olej w lagach albo simmeringi) - co by bylo dziwne...
Obie lagi rowniutko z półkami (wystają tyle samo z półki)
Głowka ramy - nakretka koronkowa bez sladow odkrecania, głowna sruba tez nie powinna miec sladów po kluczu
3. odkrecamy opaski na ocharniaczacg lag, przecierami i napawamy sie ich idealnoscią. Zwlaszcza szukamy przy samych polkach nierownosci, kresek na chromie, sladow imadla itp.
4. numery na głowce ramy zgodne z tabliczka - format czcionki pamietasz mam nadzieje - bardzo harakterystyczne litery (zwlaszcza 4-ka)
5. odbojniki blokady kierownicy - pomacac czy nie maja jakiegoś sladu po uderzeniu,
6. prosta kierownica, nieobdarte odwazniki oba

Dalej,
Podnózki przednie i tylnie przy szlifie sie scierają - wiec mozna popatrzyc

Silnik

Ma chodzic, odpalac bez problemu, ciepło chodzi minimalnie nierówno - tak ma byc.
Moze dochodzic dudnienie od sprzegla - tak ma byc
Z 15 minut niech pochodzi aze sie wlaczy wiatrak w 3/4 skali, nie ma kopcic na niebiesko palonym olejem jak juz sie zagrzeje. Prawidlowe wolne obroty okolo 1250


Zawias z tyłu

Poogladac, podniesc na centralke jak ma, chwycic za kolo poruszac, pogladac cz sie nigdzie nie rusza...

Opony
Orginalne to Bridgestone Trailwing. Wytrzymaly mi 18 tys. - ale lajtowo jezdzilem. Wiec powinny byc orginalne lub dopiero co zmienione zuzycie 3/4 max

Lancuch - przeczytaj na ogniwie co pisze. Zebatka tylna ma taki donitowany rancik z gumowa uszczelką. To jest tylko w orginałach - potem juz sie tego nie zaklada, chyba ze ktos kupuje orginalny lancuch Hondy. Ale to sie trzeba nie znac, bo one malo wytrzymuja od 11tys km do 21 tys(ze scotoilerem)
Tak czy inaczej lancuch sie wymienia przy 28 zabku regulacji wiec powinien byc przy koncowce - jesli to oryginal.
Przednia zebatka po okolo 10 tys powinna byc baaaaardzo zuzyta. Zaostrzone zeby...

Plastiki

Odkrecic boczki - obejrzec od srodka, powinny byc malowane na matowo (czerwone napewno) i nie miec sladów spawania plastiku. Po zdjeciu poogladac stan chłodnic czy nie widac jakis powaznych pogięć. Czachy nie odkrecac ale obejrzec stan stelaża po katem dzwonu, pogiecia malowania zardewienia.

Tarcze - bez sladu zuzycia! ZERO rantu! Przednie maja okragle dziurki wszedzie, w dwoch rozmiarach, na czesci ciernej - trojkami po skosie.
Klocki, powinno byc ich duzo,

Nr ramy jak mi podacie to moge sprawdzic czy sie pojawia model i kolor ten co trzeba. Zreszta tez mozesz to zrobic:
http://zsf-moto.com


powodzenia!!!
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2009, 09:07   #8
Arecki007
 
Arecki007's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD07
Arecki007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 39 min 0
Domyślnie

Widzę że nie ma chętnych do pomocy nowym ewentualnym przyszłym użytkownikom Afryk
__________________
...linkę gazu w ręku mam...

Pozdrawiam,
Arecki
Arecki007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2009, 09:19   #9
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Arecki007 Zobacz post
Widzę że nie ma chętnych do pomocy nowym ewentualnym przyszłym użytkownikom Afryk
Ale Afryki nie mają właściwie słabych punktów. Nawet nie ma pewności czy ten nieszczęsny wałek zdawczy jest typowym problemem, czy występuje tylko w zajechanych egzemplarzach. Zwracać uwagę na to co w każdym innym motocyklu.
Generalnie jeśli ktoś pyta "na co zwracac uwagę" to niech go ręka Boska broni, aby sam się wybierał na zakupy
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2009, 09:31   #10
Arecki007
 
Arecki007's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdańsk
Posty: 105
Motocykl: RD07
Arecki007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 39 min 0
Domyślnie

Ja byłem oglądać afrykę z mechanikiem, stała potem, jeszcze przed zakupem, na oględzinach u tego samego świetnego mechanika ale na wałek nikt nie zwrócił uwagi...ale na szczęście tutaj nie trafił się szrot.
Więc mimo, iż wybierasz się ze specjalistą to pewnie są jeszcze jakieś sprawy na które temu specjaliście trza by było zwrócić uwagę żeby je sprawdził fachowym okiem. Czy może się mylę?
__________________
...linkę gazu w ręku mam...

Pozdrawiam,
Arecki
Arecki007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Na co zwrocic uwage przy zakupie afryki? GRUBY1213 Inne tematy 6 25.06.2011 18:15
Na co zwrócić uwagę przy kupnie WV transportera? Olek Inne tematy 20 31.05.2011 23:25
Na co zwrócić uwagę przy zakupie Królowej? jackhammer Inne tematy 12 09.05.2010 23:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.