Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.11.2011, 17:35   #1
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Talking Motopozytywni - film

Motopozytywni.pl to ratownicy - ochotnicy na motocyklach. Powstała grupa warszawska, a teraz uruchamiamy grupy w Trójmieście, Poznaniu i Wrocławiu.

Załączam link to filmu / reklamy społecznej powstałej na bazie pierwszego szkolenia. To jest realna symulacja - „najeżdżający” nie wiedzieli co zobaczą, nie mogli się przygotować. Nie ma tam zawodowych aktorów, a jedynie prawdziwa sytuacja.



Celem reklamy jest zaprezentować niemotocyklistom kim jesteśmy; my jako ogólnie motocykliści, a nie tylko motoratownicy. Że nie wszyscy z nas to „dawcy” (chyba, że „życia”, bo nie organów). Pokazać, iż naszym celem jest nieść pomoc.

Bardzo prosimy:
- o komentarze. Napiszcie proszę co sądzicie? Co poprawić? Co Wam się podoba? Chcemy ulepszać przyszłe działania i bez Waszej pomocy nie uda się to;
- jeżeli uznacie, że warto to o rozesłanie do znajomych, umieszczenie u siebie na tablicy Facebook, wysłanie do znajomych dziennikarzy. Możecie skopiować część z tego opisu by wytłumaczyć co jest celem reklamy, co chcemy osiągnąć Po co? I dla powodu opisanego powyżej, ale też zależy nam by sprawy związane z motocyklami były jak najbardziej powszechne

Pomożecie?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2011, 21:37   #2
Wojtek_K
 
Wojtek_K's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Łódź
Posty: 877
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
Wojtek_K jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 18 godz 47 min 2 s
Domyślnie

1. para "głównych" zaczyna "bez" a kończy "w" kamizelkach
2. za mało widać działań ratowiczych
3. więcej "akcji"
4. bardzo dobry pomysł
__________________
...
piszę po polsku
(staram się)
Wojtek_K jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2011, 21:41   #3
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dzięki za głos!

Cytat:
Napisał Wojtek_K Zobacz post
1. para "głównych" zaczyna "bez" a kończy "w" kamizelkach
To zamierzone. Nie ma co pytać o to (napisem) czy są dawcami, jak na piersi mają napisane (na końcu) ratownik.

Cytat:
Napisał Wojtek_K Zobacz post
2. za mało widać działań ratowiczych
Chodzi nam o reklamę społeczną mówiącą ogólnie o złym i krzywdzącym stereotypie motocyklisty (mówią o tym na końcu). Stąd taka decyzja. Myślimy o materiale promującą same szkolenia - na pewno uwzględnimy Twoją opinię!

Cytat:
Napisał Wojtek_K Zobacz post
3. więcej "akcji"
Tzn? Co by dodać? A co wyciąć?

Cytat:
Napisał Wojtek_K Zobacz post
4. bardzo dobry pomysł
Dzięki!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2011, 22:46   #4
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,672
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 21 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Tzn? Co by dodać? A co wyciąć?

- Pokazałbym możliwości które daje motocykl ( szybciej dojedzie w korku itp )
- Brakuje mi wstępu i dokładnej informacji kim jesteście. To jest jakaś zorganizowana akcja? Czy ratownicy patrolują miasto i to jest ich praca? Skąd dowiadujecie się o wypadkach?
Czy chodzi o to, że część motocyklistów jest ratownikami i pomaga, kiedy akurat znajdzie się w pobliżu wypadku?
- nie jasne jest tez dla mnie w jaki sposób wykorzystujecie motocykl do zabezpieczenia miejsca wypadku. Na filmie wygląda to trochę jakby utrudniał wjazd straży.

Potraktuj te uwagi jak konstruktywną krytykę. Nie czepiam się tylko chcę pomóc

Powodzenia
Poncki jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2011, 23:03   #5
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Poncki - wielkie dzięki! Będziemy dumać
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.11.2011, 23:32   #6
slafo
Are we truly alone? The Truth is Out There
 
slafo's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Urzut
Posty: 661
Motocykl: obecnie brak
slafo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 1 godz 2 min 6 s
Domyślnie

Motocyklami zostaje zabezpieczone miejsce wypadku. Z przodu i z tyłu. Można je traktować jako barierę, by jakiś żelaźniak się nie władował w miejsce akcji ratowniczej. Można na nim powiesić kamizelkę odblaskową, włączyć światła awaryjne jeśli są itp. A to że motor stoi na drodze straży, bywa, ale sprawnie został usunięty. Na szkoleniu dyskutowaliśmy o tym, oglądając ten film, i wiemy, że usunięcie motocykla powinno być szybsze. Wszystkiego się człowiek uczy ... na błędach
slafo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2011, 00:18   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Hmmm...oglądałem ten filmik parę razy i mam dalej mieszane uczucie. Ciężko mi na niego spojrzeć z boku, ale to co widzę jako uczestnik:
- trochę zbyt sztywny narrator (pasuje bardziej do zwiastuna jakiegoś filmu)
- duży udział służb profesjonalnych
- faktycznie może być za mało o akcji powiedziane

Pokazałem filmik kumplowi i rodzicom. Oboje zapytali o "keczap" na ofierze. Ale filmik się podobał.

Ogólnie bardzo mi się podoba akcja i cieszę się, że mogłem w niej wziąć udział.

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Czy chodzi o to, że część motocyklistów jest ratownikami i pomaga, kiedy akurat znajdzie się w pobliżu wypadku?
Dokładnie o to kaman. Mamy wiedzieć jak zareagować jak trafimy na W. Oby jak najrzadziej.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2011, 11:11   #8
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 21 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
- Pokazałbym możliwości które daje motocykl ( szybciej dojedzie w korku itp )
- Brakuje mi wstępu i dokładnej informacji kim jesteście. To jest jakaś zorganizowana akcja? Czy ratownicy patrolują miasto i to jest ich praca? Skąd dowiadujecie się o wypadkach?
Czy chodzi o to, że część motocyklistów jest ratownikami i pomaga, kiedy akurat znajdzie się w pobliżu wypadku?
- nie jasne jest tez dla mnie w jaki sposób wykorzystujecie motocykl do zabezpieczenia miejsca wypadku. Na filmie wygląda to trochę jakby utrudniał wjazd straży
Niestety muszę się zgodzić z tym co powyżej. Dla osoby, która słyszała o akcji bądź brała w niej udział przekaz jest jasny. Wiemy o co chodzi, popieramy to i się z tym zgadzamy. Ale ten film ma promować całą kampanię i zmieniać postrzeganie motocyklistów u tych, którzy nas źle postrzegają. Dla kogoś kto to przypadkiem obejrzy w TV będzie to trochę zagmatwane. Obawiam się, że też mało atrakcyjne. Tak jak reklama z Orlenem w tle- ładna i fajna- ale np. moja mama jak ją zobaczyła to powiedziała że nie do końca rozumie o co chodzi?
Niestety tu musi wejść brutalny marketing i trochę "hollywoodu"
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2011, 19:34   #9
balczezzz
 
balczezzz's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Łódź
Posty: 41
Motocykl: RD07a
Przebieg: rośnie
balczezzz jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 32 min 11 s
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem powinno się podejść do tematu w następujący lub nieco zbliżony sposób:
1) pokazanie istniejącej sytuacji, czyli naświetlenie największego problemu lub wyzwania, którym w tym przypadku jest czas dotarcia do ofiar wypadków + wszystkie konsekwencje z tym związane. Dodatkowo dajemy kilka pobocznych problemów,
2) pokazanie rozwiązania jakim są Motopozytywni i jasnych odpowiedzi na ww. problemy,
3) opis całej akcji i jak to ma działać, kto jeździ, jak często, gdzie jeździ itp. (czytaj post od majki i Poncki),
4) podanie jakiejś formy kontaktu (jeżeli w ogóle takowy przewidujecie) telefon lub w ostateczności strona internetowa-wystarczy najprostsza z opisem akcji. Nie wiadomo kto Was wzywa i czy w ogóle Was się*wzywa, czy robicie to za darmo itp?

Pokazałem to żonie, która jest lekarzem i jeździ na moto (a w zasadzie zaczyna) i zrozumiała to w 50%, ja zrozumiałem w 70% więc osoba która nie ma w ogóle styczności z dwoma kółkami ma raczej mniejsze szanse. Zbyt dużo pytań (problem) i zbyt mało odpowiedzi (rozwiązanie).

Więcej lektora, który dokłądnie omówi każdą z sekcji wymienionych powyżej. Zobaczcie, że większość reklam, spotów, broszur itd. działa dokładnie na tej zasadzie. Przekaz musi być jasny zarówno dla osoby 15 letniej jak i 80 letniej, bez czasu na zastanowienie. Z każdej strony jesteśmy bombardowani różnego rodzaju reklamami i akcjami, więc te których nie rozumiemy po prostu automatycznie pomijamy.

Wiem jak ciężko jest zrobić dobry i przejrzysty materiał promujący jakąś ideę, więc życzę wytrwałości i powodzenia! Swoją drogą super pomysł na zmienianie stereotypów i przede wszystkim pomoc.

ps. po napisaniu tego posta jeszcze raz obejrzałem filmik i podczas przewracania samochodu na samym początku w szybie widać ludzi, którzy się przyglądają, filmują? Trochę słabe ... jeżeli jest taka możliwość to użyjcie innego ujęcia lub w ogóle go nie używajcie.
ps2. dziewczyna, która uległa wypadkowi jadąc samochodem ma spodnie moto i bufę*(chustke)? Dodatkowo pokazujecie, iż jest opatrzona już przed przyjazdem Motopozytywnych (przynajmniej ja to tak odbieram). Czepiam się, ale przekaz jest podświadomy i automatycznie coś nie gra.

Ostatnio edytowane przez balczezzz : 08.11.2011 o 20:00
balczezzz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.11.2011, 20:17   #10
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Hmmm.... moim zdaniem zabrakło tu jednego drobnego szczegółu który możnaby fajnie wykorzystać - przeciskanie się pomiędzy autami w korku może być spowodowane tym że "ratownik" jedzie na miejsce wypadku. Ale to by już pod inny filmik chyba oddzielny musiało podpadać.

Taki scenariusz - motocykl się przeciska, spieszy, kierowcy klną, próbują zablokować przejazd (vide filmik o buraku z lublina znany z YT), motocyklista przejeżdża jakoś z opóźnieniem. Samochody w korku ruszają i ci samy kierowcy którzy klęli i blokowali mają nietęgie miny jak się okazuje że korek jest przez wypadek a motocykliści spieszyli na ratunek..

To mówiłem ja - Stanley Kubrick
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motopozytywni.pl - darmowe szkolenia wojtekk Inne tematy 29 12.10.2016 15:48
Rajd Podlaski VII - Film Złom Imprezy forum AT i zloty ogólne 22 24.06.2012 15:28
Protective film banditos Wszystko dla Afryki 9 08.12.2011 22:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.