Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.05.2013, 11:12   #1
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie MIEJSCA PRZYJAZNE MOTOCYKLISTOM czyli GDZIE trafić na dobry nocleg, michę, itp... (oraz ostrzeżenia przed "miną")

Gdzieś mi wcięło wizytówki i notatki z godnych polecenia miejsc, chciałem kilka zaproponować Koledze, lecz nie mogę odnaleźć.
Może by tak na Forum stworzyć jedno takie miejsce ze spisem rekomendowanych przez Nas miejscówek (oraz wszelkich "min" -ku przestrodze), aby ułatwić planowanie udanych wycieczek w dowolnych kierunkach -zarówno krajowych jak i zagranicznych.
Taki wątek z łatwiejszym dostępem do przydatnych, sprawdzonych informacji, bez konieczności gruntownego przeszukiwania Forumowego archiwum, czy relacji z interesujących nas kierunków -uatrakcyjniłby podróż i znacznie ułatwił życie...

Wystarczyłoby tu zapodawać info z nazwą PAŃSTWA / REGIONU / MIEJSCOWOŚCI w tytule wpisu, wraz z hasłem "Polecam" lub "Odradzam", -oraz krótki opis miejsca, warunków, cen, i napotkanych "atrakcji"...
Tutaj nikomu nic się już nie zgubi, a i przydać się może wszystkim. Nic tylko wybierać, -dowolnie łączyć zaproponowane punkty ( ) -i w drogę!.. Co Wy na to?..
(Jeśli coś takiego już istnieje, tylko nie potrafię odnaleźć -to poproszę o namiary a tą propozycję wywalić do kosza)
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 11:24   #2
emilxtz
 
emilxtz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Hajnówka
Posty: 536
Motocykl: Ktm 690r bmw rt
Przebieg: mały
emilxtz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 4 godz 8 min 25 s
Domyślnie

Dobry pomysl popieram przydatne!
emilxtz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 12:09   #3
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Thumbs up UKRAINA / ZAKARPACIE / MUKACZEWO -Polecam

W miejscowości położonej blisko granicy Słowacji, Węgier i Rumunii, na ul.Generała Petrowa pod nr.23 ugości Was w prywatnym ogrodzonym domu (motocykle na podwórku) bardzo miła "motopozytywna" Pani (nawet dała się skusić na przejażdżkę jako plecaczek )
Do dyspozycji kilka pokoi, łazienka, -koszt 10$/os. Zalecany jest wcześniejszy kontakt E-mail: irene231152@gmail.com lub tel.
Obok zaś, (jakieś 150m) jest fajna klimatyczna knajpka "Pjerwak Szinok" czy jakoś tak, z wyśmienitym żarełkiem za umiarkowaną cenę. Luz, spokój i relaks...

(Na razie to, -jak odnajdę całą resztę, to też zapodam)
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 12:56   #4
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Nie widzę sensu wrzucania informacji z całego świata do jednego wątku, zrobi się z tego taśmowiec i nikt po czasie nie odnajdzie potrzebnych informacji. Bardziej przydatne byłoby podzielenie na Państwa lub regiony i przygotowanie wątku z kompendium zawartym w pierwszym poście. W taki sposób autor wątku uzupełniałby na bieżąco pierwszy post o kolejne przydatne informacje.
Na forum pojawia się sporo pytań o noclegi, dlatego pomyślałem już o temacie-przewodniku:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17798
Chciałem zacząć od zebrania informacji na temat Polski, niestety zainteresowanie taką akcją było znikome.


Mauro wysyłam ci a!
__________________
Jeśli coś warte jest zrobienia, warto to zrobić, choćby źle.
Gilbert K. Chesterton

Ostatnio edytowane przez JARU : 30.05.2013 o 13:09
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 17:14   #5
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał JARU Zobacz post
Nie widzę sensu wrzucania informacji z całego świata do jednego wątku, zrobi się z tego taśmowiec i nikt po czasie nie odnajdzie potrzebnych informacji. Bardziej przydatne byłoby podzielenie na Państwa lub regiony i przygotowanie wątku z kompendium zawartym w pierwszym poście. W taki sposób autor wątku uzupełniałby na bieżąco pierwszy post o kolejne przydatne informacje.
Na forum pojawia się sporo pytań o noclegi, dlatego pomyślałem już o temacie-przewodniku:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=17798
Chciałem zacząć od zebrania informacji na temat Polski, niestety zainteresowanie taką akcją było znikome.


Mauro wysyłam ci a!
__________________
Jeśli coś warte jest zrobienia, warto to zrobić, choćby źle.
Gilbert K. Chesterton
Dzięki za namiary na interesującą stronkę, z pożytecznymi informacjami turystycznymi (dobry pomysł !) Moja propozycja miała mieć trochę inny charakter, chodziło mi o krótkie info podawane przez kogokolwiek na temat sprawdzonego już i godnego uwagi miejsca, z dobrym noclegiem czy też korytkiem -bez obszernej informacji turystycznej o danym regionie, które to można sobie znaleźć w wielu innych ogólnych przewodnikach.
Zaś jeśli w -tytułach- postów, DANE byłyby podawane prosto i czytelnie (jak w poprzednim moim poście), to nie powinno być problemem szybkie prześledzenie i wybranie interesujących Nas opisów, -nawet z kilkudziesięciu stron...
Przynajmniej ja to tak widziałem, -ale niekoniecznie muszę mieć rację...
Tyle gwoli wyjaśnienia moich urojeń przy piwkach Wybacz, -za bardzo zasugerowałem się cytatem z Twojego podpisu

Póki co, będę kibicował bardzo dobremu projektowi kol.JARU pt."Przewodnik Czarnucha",(bo zanosi się na full wypas) -oby szybko ruszył z bloków, bo sezon już wystartował... I zachęcam wszystkich do współpracy, bo bez tego nie powstanie nic... zdrówka
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 17:34   #6
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Ok, niepotrzebnie wcinam się w Twój temat Wywalę dwa ostatnie posty jako offtopp i zostawiam temat na pastwę użytkowników, myślę, że będą mu sprzyjać Mauro - jeśli będzie potrzebna jakaś praca administracyjna w tym wątku, daj znać na a. Pozdrawiam!
__________________
Jeśli coś warte jest zrobienia, warto to zrobić, choćby źle.
Gilbert K. Chesterton
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 20:42   #7
tomkow
 
tomkow's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Wrocław
Posty: 722
Motocykl: RD03
tomkow jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 37 min 52 s
Domyślnie

..a jakby tak te opisy udało się połączyć z aktywną mapą - klikamy zaznaczony punkt i przenosi do wątku - to byłby miód
tomkow jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 21:22   #8
JARU
 
JARU's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Wrocław / Grenoble
Posty: 1,188
Motocykl: RD07a
Przebieg: ~60kkm
Galeria: Zdjęcia
JARU jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 9 godz 45 min 18 s
Domyślnie

Tomek - na razie naszykowałem jedną wirtualną mapę, jest prawie skończona i czeka na nowy silnik forum. Na tym silniku nie potrafię jej wrzucić.
__________________
Jeśli coś warte jest zrobienia, warto to zrobić, choćby źle.
Gilbert K. Chesterton
JARU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2013, 21:29   #9
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 42 min 32 s
Domyślnie

Jaru doceniam ta prace i bacznie obserwuje. Na pewno cos dopiszę!
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2014, 20:27   #10
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 24 min 53 s
Domyślnie

Ojjj, ciężko jest przekonać "Czarnuchów" aby w jednym miejscu spontanicznie dzielili się informacjami na temat sprawdzonych i godnych polecenia miejscówek.
Zupełnie jak by to nie było forum podróżników a byle kółka parafialnego, gdzie największym wzięciem cieszą się pierdoły i przepychanki...
-Szkoda, naprawdę szkoda że TAKI temat na TAKIM Forum natrafia na tak dziwny opór...
Kolega Jaru też próbował swoim świetnym pomysłem rozruszać temat i eeeech, - szkoda gadać
Co jakiś czas pojawiają się pytania o miejscówki, padają nawet konkretne odpowiedzi, tylko szkoda że rozrzucone po różnych tematach a nie w jednym konkretnym wątku.
Czy jest szansa na jakąś zmianę? Może by jednak spróbować
__________________
-szerokości, przyczepności i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 12.08.2014 o 20:36
motoMAUROxrv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w służbie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.