Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2022, 13:32   #11
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Łukasz jak do tej pory jesteś jedynym który faktycznie gówno miesza.
Nikt nie napisał ze był, ze widział, ze bylo A, B, C.
Nikt nie napisał ze ktoś jest na pewno winny lub niewinny.
Matjas przeczytaj w takim razie wszystkie posty jeszcze raz.

"przerażająca postawa ludzi, którzy wydawać by się mogło powinno stanowić filar prawa i wzór do naśladowania" - czy mdxmd był na miejscu , w samochodzie itp. że twierdzi o przerażającej postawie ? Sam nie widziałem matki z dzieckiem jak mi się w słupku schowała i ja potrąciłem na pasach, czy to znaczy, że to jest przerażająca postawa?

"Cwane podejście papugi, rozumiesz: nie widziałem i chuja mi zrobisz. Udowodnij mi ze widziałem! Gdybym widział to na pewno bym się zatrzymał." - czy to nie jest prawie samosąd ? Jeszcze się na dobre dochodzenie nie zaczęło.

"Takie osoby nie piastują tych stanowisk z przypadku i nie życzę nikomu zderzenia ze ściana administracji państwowej." - rozumiem, że gdybym to był ja lub inny "Jasiu" to może byśmy poczekali z samosądem?

"Jeśli pani sędzina nie widzi wyprzedzającego ją motocykla szorującego po asfalcie na pasie obok, to albo kłamie albo jest ślepa i głucha a co za tym idzie nie powinna mieć prawa jazdy." - to nie jest obwinianie i twierdzenie, że to ona? I tu się dajemy wszyscy ponieść manipulacji mediom - kilka razy pisano że, to pan nie pani.

Może mnie nie zrozumiałeś - temat właśnie "gównoburza" bo dajemy się manipulować, wyciągamy wnioski z kilku różnych relacji w internecie, do tego ktoś kto bierze w nim udział jest z tzw. "elit" i już się leje jad, samosąd, hejt.

Ja wiem, że w tym kraju od jakiegoś czasu to chętnie władza zmienia wyroki sądów jak im nie pasują, osądza prokurator (bez dyplomu) zanim policja dochodzenie rozpocznie - ale nie musimy do tego przykładać ręki i walić na forum takie tematy. Ostatni takich tematów było w ch... i jeszcze trochę. Pozamykano je i okazuje się, że forum nie umarło jak niemieckie. Normalnie można poczytać róże sprawy - można ? Można.

P.S. i sam dałem się wciągnąć w dyskusję. Spokoju życzę i nie objadania się. Jak coś to na at poproszę, chętnie podyskutuję ale nie tu bo blokuję sobie ten wątek - jak znajdę przycisk :-)
luk2asz jest offline  
Stary 16.04.2022, 13:35   #12
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 42 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Łukasz jak do tej pory jesteś jedynym który faktycznie gówno miesza.
Nikt nie napisał ze był, ze widział, ze bylo A, B, C.
Nikt nie napisał ze ktoś jest na pewno winny lub niewinny.
Dobrze prawisz Matyjasek, robi gównoburzę i od ujowych fachowców wyzywa co by nie napisali. Może niech zrobi samoocenę lub po prostu nie pisze jak go temat nie interesuje.
Szkoda chłopaka[wiek mojej młodszej] bo bardzo młody i tragedia dla rodziny. Można współczuć ale jak to było to pewnie prokuratura zwali wszystko na młodego.
ps. Kolego od gównoburzy kto wciągnął Cię do dyskusji ?
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline  
Stary 16.04.2022, 13:44   #13
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Dobrze już dobrze. Póki nie adresujemy Ad personam jest dobrze wiec proponuje nie przekraczać granicy stosownej. Koleś zadupcał najpewniej ponad limit i to będzie czynnikiem który spowoduje ze nic nikomu nie zrobią. Do tego klasyczne miejsce gdzie powinno się odpuszczać zawsze - węzeł autostradowy.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 16.04.2022, 14:39   #14
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 17 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
ps. Kolego od gównoburzy kto wciągnął Cię do dyskusji ?
Melonie, czy obraziłem Cię którymś z wpisów? Jak nie, to nie nazywaj mnie kolegą od gówno burzy. Mam na imię Łukasz. Jak nie potrafisz czytać ze zrozumieniem po polsku, to ci odpowiem. Ja się wciągnąłem sam, wyraźnie to napisałem.
Przycisku dalej znaleźć nie potrafię, może nie ma. Jak chcesz mi odpowiedzieć to napisz na prywatny, bo przycisku do blokowania postów jednak na forum nie ma, a nie będę uciekał od rozmowy z Tobą, tylko tu nie zaglądnę już - w ten temat.
Miłego.


Wysłane z mojego SM-G980F przy użyciu Tapatalka
__________________
Pozdrawiam, łajza na Crf110
luk2asz jest offline  
Stary 16.04.2022, 15:24   #15
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 42 min 49 s
Domyślnie

Eehh Łukasz jak to powiedzieć, każdemu brakuje jakiegoś przycisku.
Zdrowia.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline  
Stary 16.04.2022, 16:49   #16
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Matjas przeczytaj w takim razie wszystkie posty jeszcze raz.

"przerażająca postawa ludzi, którzy wydawać by się mogło powinno stanowić filar prawa i wzór do naśladowania" - czy mdxmd był na miejscu , w samochodzie itp. że twierdzi o przerażającej postawie ? Sam nie widziałem matki z dzieckiem jak mi się w słupku schowała i ja potrąciłem na pasach, czy to znaczy, że to jest przerażająca postawa?
Wierzysz iż motocykl uderza w barierki z prędkością dajmy to 150-170km/h za Tobą 20m-50m a Ty kompletnie nic nie słyszysz? w aucie są jeszcze 2 osoby i żadna nic nie słyszy? Nawet z tego filmu widać iż motocykl szlifując po asfalcie wyprzedził auto. Jak doszło do zdarzenia nie wiemy... wiemy natomiast iż motocyklista położył motocykl co znaczy iż to sprzęt z przed obowiązku ABS w moto, skoro do tego doszło to znaczy iż awaryjnie hamował i albo nie spodziewał się zmiany pasa przez auto albo się zamyślił lub zagapił ale na pewno jechało szybciej od auta więc ktoś komuś musiał zajechać drogę... Nie obwiniam kierowcy auta za zdarzenie. Ale na bank motocykl szlifując wyprzedził auto i nie wiem jak można go nie zauważyć - obejrz
dokładnie film z stopklatką, dym i kurz znajduje się przed autem gdyby to było z tyłu to auto zostałoby nim zasłonięte. Kierowca auta odjechał i to mnie przeraża i dlaczego to zrobił widząc co się dzieje skoro nie był winny tej sytuacji.

Sytuacja pokazuje także jak niebezpieczne dla motocyklisty są barierki umieszczone zbyt wysoko, jeszcze jeden pas blachy (najniżej) zwiększałby szansę na przeżycie ale to przecież kosztuje
mdxmd jest offline  
Stary 16.04.2022, 17:58   #17
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 32 s
Domyślnie

Możliwości na to co tam się stało jest jest bardzo wiele. Jedyne co widać napewno, ze większość akcji dzieje się za samochodem, dopiero potem wrak motocykla zaczyna przeganiać auto.
Można się zastanawiać jak często patrzymy w lusterko wsteczne, jak przed chwilą nic tam nie było , odnośnie mijającego wraku samochód, jak często rozglądamy się na boki,zwłaszcza jak coś sunie poniżej poziomu okna.
Można się zastanowić ile widziało się sytuacji, ze jadący o wiele szybciej na moto wcale nie hamuje jak widzi ,że mało miejsca, tylko wręcz odkręca i wykorzystuje tą malutką szczelinę między autami lub autem i barierka, a jak źle obliczył?
Nie wiemy jak było, co kto widział , co kto źle zrobił i dlatego nie możemy nikogo oskarżać , jedynie możemy ubolewać nad niepotrzebną stratą ludzkiego życia , acmyvbyć może nigdy nie poznamy prawdy. Uważajcie na siebie , nie ferujcie wyroków na podstawie 5 sekund filmu
radiolog jest offline  
Stary 16.04.2022, 18:07   #18
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Radio, dzieki zaglos rozsadku. Naprawde podziwiam ludzi bedacych w stanie ferowac wyroki na podstawie kawalka klipu z neta. No szacun. Moze jestem slepy ale FAKTY jakie ja widze to dzwon w bariere, szlif motocykla, skoda octavia. Cala reszta to prawdopodobnie i byc moze.
GregoryS jest offline  
Stary 16.04.2022, 18:18   #19
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Nie mamy Pańskiego płaszcza i co nam Pan zrobi?

Dla mnie sytuacja prowadzących samochód jest czysta bo wiedza ze wystarczy powiedzieć: nie widziałem.

Czy można nie widzieć tego co tam się wydarzyło? To jest dość subiektywne.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 16.04.2022, 18:28   #20
sysiek300


Zarejestrowany: Jul 2019
Posty: 238
Motocykl: nie mam AT jeszcze
sysiek300 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 8 godz 5 min 5 s
Domyślnie

oni już się bronią bo normalny człowiek by powiedział, że nic nie wie o wypadku, a Ci sędziowie jak się wypowiadali to żargonem sądowym, że nic nie wiedzą o zdarzeniu, czy że brali udział w zdarzeniu, coś takiego, wszystko zależy od kierowcy, co widział i co powie, bo ten film to większą gównoburze robi jak komukolwiek pomaga lub szkodzi, nic z niego nie wynika.
sysiek300 jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wypadek gruby Inne tematy 14 21.08.2016 17:32
Wypadek Evvil Inne tematy 49 24.09.2011 15:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.