Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.01.2021, 23:52   #61
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

z komentarzy wynika iż czyszczony jest zbiornik i wymieniana : pompa i wtryski,


Ostatnio edytowane przez mdxmd : 06.01.2021 o 12:19
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 09:52   #62
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 19 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojcio Zobacz post
Witam!
Podpowiedźcie proszę co mam robić jak kupiłem ATAS 1000 DCT z 2018r w sierpniu 2020r. od handlarza w Polsce ściągniętą w marcu 2020r z Francji.
Dzięki
Pozdr
Napisz mail z nr vin do importera w Polsce, jeśli nie będą chcieli udzielić jasnej odpowiedzi to pisz do francuskiego importera.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 14:34   #63
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 11 min 4 s
Domyślnie

Temat dotyczy akcji serwisowej, jeśli moderator uzna że poniższe tu nie pasuje to proszę skasować, założę osobny.

W moim przypadku według zapewnień dealera, Honda została poinformowana że we wtryskiwaczach był syf. Miesiąc po wstawieniu motocykla do naprawy dostałem informację od kierownika serwisu, że Honda zatwierdziła wymianę pompy paliwa i wtryskiwaczy i że te części jadą. Do tej pory zamówienie było "do weryfikacji" dlatego to tyle trwało a teraz już ma być szybko. Okazało się że szybko nie było, ostatecznie pompa i wtryskiwacze nie zostały wymienione. Wciąż nie wiem dlaczego, choć się domyślam.

Motocykl wrócił do mnie z naprawy gwarancyjnej 2 dni temu. Według mnie praca silnika na wolnych obrotach jest niepoprawna. Na chwilę obecną mogę jedynie snuć domysły o przyczynach. Muszę czekać na opinię rzeczoznawcy.

Moje zaufanie do dealera zostało nadszarpnięte i chciałem się upewnić czy aby na pewno Honda wiedziała o tym, że mechanik wydłubywał z wtryskiwaczy ten syf ze spawów zbiornika. Sam szef przyznał, że w Hondzie wszystko wiedzieli.

Poprosiłem o jakiś dokument potwierdzający, że mechanik znalazł syf we wtryskiwaczach i go próbował usunąć, to się zrobiło problematycznie. Otrzymałem jedynie drogą mailową pdf'a bez podpisu i pieczątki o treści "Wtryski paliwa zostały wyczyszczone i sprawdzone. Ich działanie nie odbiega od norm podanych w literaturze serwisowej Honda".

Kilkukrotnie prosiłem jeszcze aby było napisane, że mechanik serwisu znalazł brud we wtryskiwaczach i próbował je czyścić z tego syfu ale dostałem jasno do zrozumienia, że nic takiego nie otrzymam. Zmieniła się narracja i usłyszałem, że mechanik o tym nie powiedział. Wydawałoby się, że wystarczy zapytać mechanika aby to potwierdził. Nic bardziej mylnego, dealer oznajmił że mechanik nie jest do rozmowy tylko do napraw.

Dodam jeszcze, że w ramach gwarancji Honda wymieniła zbiornik paliwa. Zgłosiłem dealerowi rdzę na zgrzewach i to było powodem wymiany. Ostatnio jednak usłyszałem od serwisu, że powodem wymiany były te wadliwe spawy z których wyłazi tlenek cynku.

Co do samej akcji serwisowej to można sporo poczytać na forach anglojęzycznych. W CRF1000 szorowali zbiorniki, pompy i wtryskiwacze były wymieniane. Niektórym dwukrotnie, co może świadczyć, że ten tlenek cynku nawet po umyciu będzie wyłaził ze spawów.



Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 16:07   #64
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Masakra, mechanik wtryski czyścił? Ciekawe czym, wyciorem do butelek?Wiem że polski mechanik wszystko naprawi ale w serwisie na gwarancji takie rzeczy ?
Benzyniakowych wytysków nie robiłem ale np.dislowskich po otworkach nie można szczotką szorować.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 19:00   #65
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Eeeee tam, zbiornik i wtryski sam czyściłem w gieesie z 96 roku .
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 20:36   #66
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Majster,

Skoro twój dealer twierdzi,że Honda została powiadomiona i zatwierdziła wymianę gwarancyjną, a to się nie odbyło to ja bym jeszcze uderzył do Honda Motor Europe Ltd.

Head Office
Cain Road, Bracknell, Berkshire, RG12 1HL,
United Kingdom
Tel: +44 1344 888 000

Ciekawym co oni powiedzą...

Poniżej jest też formularz kontaktowy. Co prawda jest to Honda UK ale może jakoś przekażą sprawę do oddziału europejskiego jak wytłumaczysz o co chodzi:

https://www.honda.co.uk/general-info...ontact-us.html
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2021, 21:00   #67
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Masakra, mechanik wtryski czyścił? Ciekawe czym, wyciorem do butelek?Wiem że polski mechanik wszystko naprawi ale w serwisie na gwarancji takie rzeczy ?
Benzyniakowych wytysków nie robiłem ale np.dislowskich po otworkach nie można szczotką szorować.
nie rzadko producent przewidywał czyszczenie wtryskiwaczy tu nie chodzi o usuwanie nagaru jak to jest w ropniakach (czegoś takiego nie ma przy wtrysku benzyny), wtryski otwiera się na stałe podając napięcie zasilania wraz z ciśnieniem paliwa (lub środka czyszczącego) w odwrotnym kierunku i jeżeli wtryskiwacz nie został uszkodzony albo jakoś trwale zatkany można przywrócić mu funkcjonalność. Generalnie wszystko zależy od rodzaju zanieczyszczeń. Jednak tutaj nie ma winy po stronie użytkownika a producenta więc musi on ustalić jaka jest przyczyna usterki oraz określić procedurę jej usunięcia.

Z wrzuconego wcześniej linku z Japońskiej strony hondy procedura naprawy polega na "Usuń całą benzynę, aby usunąć tlenki ze zbiornika paliwa i wymień filtr ssący, filtr paliwa i komorę pompy paliwa na nowe."

Czy ta procedura jest skuteczna, czy docelowo rozwiązuje problem ? trudno się do tego odnieść ale z tego co piszą użytkownicy na zagranicznych forach - niekoniecznie. Być może pierwiastki ze spawu dalej reagują z benzyną i problem się powtarza dlatego rozwiązanie zaproponowało kilka firm z akcesoriami w postaci dodatkowego filtra nakładanego na pompę paliwa jako skuteczne pozycie się problemu.

u kolegi jak czytamy wymieniono zbiornik (chociaż z innej przyczyny) wyczyszczono cały układ paliwowy, pozostaje pytanie czy wymieniono filtry jak to jest w opisie procedury naprawy. Jednak problem pracy na wolnych obrotach pozostał, być może nie jest on efektem problemów z paliwem a przyczyna jest inna, więc trzeba dalszej diagnostyki lub najprościej podmienić zbiornik z przewodami paliwowymi i wtryskami godzina może dwie i będzie wiadomo czy szukać dalej.

Na forum był przypadek problemu z DCT i też było już na noże z serwisem, usterka nie była szablonowa więc podmieniali wszystko z motocykla demo i udało się rozwiązać problem, skoro na motocyklach demo szkoli się mechaników to do dzieła jest okazja do szerszej diagnostyki.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 06.01.2021 o 22:04
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2021, 12:00   #68
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 11 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał melon1968 Zobacz post
Masakra, mechanik wtryski czyścił? Ciekawe czym, wyciorem do butelek?Wiem że polski mechanik wszystko naprawi ale w serwisie na gwarancji takie rzeczy ?
Benzyniakowych wytysków nie robiłem ale np.dislowskich po otworkach nie można szczotką szorować.
Mechanik w ASO podłączał wtryskiwacze pod baterię 9V i pryskał do nich preparaty w sprayu typu egr cleaner, breake cleaner, itp. Wystukiwał syf z wtryskiwacza o blat stołu warsztatowego i wydmuchiwał sprężonym powietrzem.
Wiadomo że to rzeźba lecz w tamtym momencie zarówno mechanik, dealer i ja byliśmy zadowoleni, że wreszcie udało się znaleźć przyczynę nieprawidłowej pracy silnika. Wtryskiwacze i pompę i tak zakwalifikowano do wymiany na nowe. Chodziło o to aby była jakaś poprawa do czasu wymiany tych elementów no i żeby nie składać tego z tym syfem.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2021, 12:09   #69
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Jaki jest pi*drzwi koszt tych wtryskiwaczy ? Jestem ciekaw jaka to kwota ze jest warta dla Hondy "pewnego wplywu na ich reputacje". Zwlaszcza ze wciaz twierdza ze problem nie dotyczy znaczacej ilosci motocykli.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2021, 12:17   #70
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,791
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 40 min 28 s
Domyślnie

300$ za parę.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 11:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 19:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.