Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.01.2021, 17:34   #51
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 19 godz 20 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 44FG Zobacz post
Czyli G Ci odpowiedzieli...
Jakie G? Odpowiedzieli krotko, konkretnie i na temat.

Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2021, 18:16   #52
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Emek, przypadek kolegi z tego watku pokazuje ze jednak jakies sztuki z usterka jednak sa. Z tego co kolega pisze to ASO nie do konca staje na wysokosci zadania. Jesli teraz okaze sie ze oficjalnie zaden egzemplarz w PL nie jest dotkniety problemem i akcji nie bedzie - kiedy sztuka kolegi zdecydowanie ma opisywany problem.. no nie bedzie to ok.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.01.2021, 19:25   #53
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Dokładnie tak jak pisze Gregory. To co odpisała Honda to to samo co sobie możemy sprawdzić w tych wyszukiwarkach. Majstrowi też jego motocykl nie wyskakuje w akcji a problem ewidentnie jest. Czytajcie więc wątek w całości bo gubicie kontekst.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 10:49   #54
ivolot
 
ivolot's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 52
Motocykl: CRF SD06/SD09
Przebieg: 8600 km
Galeria: Zdjęcia
ivolot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 34 min 19 s
Domyślnie

Witam zawsze ufałem Hondzie, a tu taka lipa. Moja CRF 1100 ADV S ma 2500 KM w tym roku zamierzam przejechać już więcej. Ale zmartwiła mnie ta sytuacja.
Dziwne Oznaczenia CRF 1100 - ja mam SD09 z Kwietnia 2020
ivolot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 11:25   #55
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Spoko, wstrzymajmy się z szeroka ocena całej sytuacji, zobaczymy jakie będą rozwiązania indywidualne dla każdego z nas. Może po prostu pojedynczy dealer wali w ....ja (jak w przypadku bezwypadkowych używek). Ja nadal wierze w Hondę !
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 11:47   #56
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Nie no Panowie, poczytajcie watki o NAT jak sie pojawila w 2016. Tez byly wpadki wieku dzieciecego. Rdzewiejące szprychy, wycierające sie lagi, i inne takie.
Od dluzszego czasu juz tak jest ze kupujac "pierwszy wypust" zostajesz betatesterem nowego produktu. I to nie dotyczy tylko Hondy, ale tez KTM, BMW (prawie kupilem gs850, zanim dostalem swoj egzemplarz wyszla na jaw "mala wtopa" ze smarowaniem silnika w dostarczonych juz egzemplarzach) i wielu innych. W sumie wszedzie juz tak jest - kupujac nowy model samochodu, lodowki, czy nawet smartwatcha - ryzykujesz.
Kupujac nowy zegarek od garmina prawie rok czasu (!!!) zajelo im doprowadzenie firmware do jako takiego porzadku, a i tak skonczylo sie na programowym pudrowaniu sprzetowej wtopy.
Nauczylo mnie to ze nowych modeli czegokolwiek po prostu sie NIE KUPUJE. Poczekam, poczytam co ludzie pisza, i co producent z tym zrobi. Po jakims czasie zazwyczaj jest juz ok.

Ale najwazniejsze pytanie to co PRODUCENT zrobi z ujawnionymi wpadkami. Nasz rynek jest specyficzny, nie mamy sily przebicia, nie jestesmy w czolowce sprzedazy czy to motocykli czy samochodow czy elektroniki. Nasze lokalne przedstawicielstwa tez dzialaja ..różnie.
Wiec to nie tak że Honda jako Honda może miec to gdzieś, napisali o akcji, znaja problem, przyznaja sie i temat przechodzi z centrali na oddzialy/wykonawcow regioalnych czy lokalnych. I tu spodziewalbym sie ewentualnych problemow, nie "na gorze".

Podobalo mi sie jak BMW zalatwilo problem wspomnianej usterki w 850. Nie znam za dobrze tej marki, czytam ze z ASO tez bywa "różnie", ale w tym wypadku zadzialali "podrecznikowo". Z tym ze w wypadku problemow ze smarowaniem ktore zostaly ujawnione w nowych motocyklach usterka byla wlasciwie smiertelna dla silnika, ktory po prostu musial skonczyc sie duzo szybciej niz powinien.
ASO BMW dostalo odgorny nakaz zatrzymywania wydanych juz motocykli na przegladach po 1000 km, i wstrzymania gotowych do wydania sztuk. Wlasciciele zatrzymanych motocykli mieli dostawac nieodplatnie w wypozyczenie motocykl "nie nizszego segmentu", a nastepnie funkel nowke sztuke pozbawiona problemu, w pierwszej kolejnosci, jak juz takie zostana dostarzczone. Ja jako wciaz oczekujacy dostalem oferte albo znizki (bo czas oczekiwania sie znacznie wydluzyl), albo mozliwosc bezkosztowej rezygnacji.
Zrezygnowalem, bo jesli wyszla taka wpadka, to kto wie co tam jeszcze moze wyjsc w eksploatacji. I jednak nie chce byc betatesterem za wlasne, niemale pieniadze.
Zamiast tego zamowilem ATAS ktora byla juz na rynku pare lat, i co mialo byc poprawione, poprawione juz zostalo. Jestem bardzo zadowolony.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 20:22   #57
Wojcio
 
Wojcio's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2020
Posty: 6
Motocykl: ATAS 1000 DCT
Przebieg: 33000
Wojcio jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 7 min 26 s
Domyślnie

Witam!
Podpowiedźcie proszę co mam robić jak kupiłem ATAS 1000 DCT z 2018r w sierpniu 2020r. od handlarza w Polsce ściągniętą w marcu 2020r z Francji.
Dzięki
Pozdr
Wojcio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 20:50   #58
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojcio Zobacz post
Witam!
Podpowiedźcie proszę co mam robić jak kupiłem ATAS 1000 DCT z 2018r w sierpniu 2020r. od handlarza w Polsce ściągniętą w marcu 2020r z Francji.
Dzięki
Pozdr
Jeździć
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 21:53   #59
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał GregoryS Zobacz post
Nie no Panowie, poczytajcie watki o NAT jak sie pojawila w 2016. Tez byly wpadki wieku dzieciecego. Rdzewiejące szprychy, wycierające sie lagi, i inne takie.
Od dluzszego czasu juz tak jest ze kupujac "pierwszy wypust" zostajesz betatesterem nowego produktu. I to nie dotyczy tylko Hondy, ale tez KTM, BMW (prawie kupilem gs850, zanim dostalem swoj egzemplarz wyszla na jaw "mala wtopa" ze smarowaniem silnika w dostarczonych juz egzemplarzach) i wielu innych. W sumie wszedzie juz tak jest - kupujac nowy model samochodu, lodowki, czy nawet smartwatcha - ryzykujesz.
Kupujac nowy zegarek od garmina prawie rok czasu (!!!) zajelo im doprowadzenie firmware do jako takiego porzadku, a i tak skonczylo sie na programowym pudrowaniu sprzetowej wtopy.
Nauczylo mnie to ze nowych modeli czegokolwiek po prostu sie NIE KUPUJE. Poczekam, poczytam co ludzie pisza, i co producent z tym zrobi. Po jakims czasie zazwyczaj jest juz ok.

Ale najwazniejsze pytanie to co PRODUCENT zrobi z ujawnionymi wpadkami. Nasz rynek jest specyficzny, nie mamy sily przebicia, nie jestesmy w czolowce sprzedazy czy to motocykli czy samochodow czy elektroniki. Nasze lokalne przedstawicielstwa tez dzialaja ..różnie.
Wiec to nie tak że Honda jako Honda może miec to gdzieś, napisali o akcji, znaja problem, przyznaja sie i temat przechodzi z centrali na oddzialy/wykonawcow regioalnych czy lokalnych. I tu spodziewalbym sie ewentualnych problemow, nie "na gorze".

Podobalo mi sie jak BMW zalatwilo problem wspomnianej usterki w 850. Nie znam za dobrze tej marki, czytam ze z ASO tez bywa "różnie", ale w tym wypadku zadzialali "podrecznikowo". Z tym ze w wypadku problemow ze smarowaniem ktore zostaly ujawnione w nowych motocyklach usterka byla wlasciwie smiertelna dla silnika, ktory po prostu musial skonczyc sie duzo szybciej niz powinien.
ASO BMW dostalo odgorny nakaz zatrzymywania wydanych juz motocykli na przegladach po 1000 km, i wstrzymania gotowych do wydania sztuk. Wlasciciele zatrzymanych motocykli mieli dostawac nieodplatnie w wypozyczenie motocykl "nie nizszego segmentu", a nastepnie funkel nowke sztuke pozbawiona problemu, w pierwszej kolejnosci, jak juz takie zostana dostarzczone. Ja jako wciaz oczekujacy dostalem oferte albo znizki (bo czas oczekiwania sie znacznie wydluzyl), albo mozliwosc bezkosztowej rezygnacji.
Zrezygnowalem, bo jesli wyszla taka wpadka, to kto wie co tam jeszcze moze wyjsc w eksploatacji. I jednak nie chce byc betatesterem za wlasne, niemale pieniadze.
Zamiast tego zamowilem ATAS ktora byla juz na rynku pare lat, i co mialo byc poprawione, poprawione juz zostalo. Jestem bardzo zadowolony.
trzeba sobie zdać pytanie który producent jest pionierem ilości akcji serwisowych
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2021, 22:13   #60
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wojcio Zobacz post
Witam!
Podpowiedźcie proszę co mam robić jak kupiłem ATAS 1000 DCT z 2018r w sierpniu 2020r. od handlarza w Polsce ściągniętą w marcu 2020r z Francji.
Dzięki
Pozdr
No nie wiem... moze zabrac na dobra kolacje, mówić często "skarbie" i zaciągnąć do sypialni ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 11:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 19:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.