Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.01.2021, 23:32   #31
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 38 min 58 s
Domyślnie

Panowie akcja z naszymi Afrykami zacznie się dopiero od połowy kwietnia.
Więc nie ma co sprawdzać.
Rozmawiałem z kumplem który pracuje u jednego z dealerów w W-awie .
W Polsce jest tyko kilka bądź kilkanaście sztuk u których występuje ten problem.
Spowodowany zmianą dostawcy klamotów do zbiornika.
Tak jak wszędzie i w każdym biznesie optymalizacja kosztów.
Popytajcie lokalnych dealerów może uzyskacie więcej informacji.
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 23:48   #32
Dario
 
Dario's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Lublin
Posty: 734
Motocykl: ATAS 1000 '18
Dario jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 22 godz 39 min 31 s
Exclamation

A może Karol z HP coś napisze....
Dario jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 23:55   #33
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 8 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Wtryskiwacze się przytarły i nigdy nie będą już poprawnie działać, to samo mogą wydarzyć się z pompą, tylko wymiana na nowe razem z bakiem i wyczyścić układ paliwowy. Przestań się pozwalać robić w kuku tylko idź z tym do prawnika specjalizującego się w takich akcjach. Mój kolega miał podobny problem w samochodzie Hondy, po kilku miesiącach zabawy w chowanego z serwisem. Wkurwił się i oddał sprawę prawnikowi, on olał to nasze aso i uderzył bezpośrednio do Japonii. Po kilku tygodniach odebrał samochód z nowym silnikiem + zwrot kosztów i pisemne przeprosiny od tekijo chujamoto z Japan.
Także uważam, że wtryski i pompa ucierpiały. Nie chcę żadnych przeprosin, zapłaciłem za nowy, sprawny motocykl i tylko tego oczekuję. Byłem u prawnika, aktualnie czekam na zwrot pojazdu. Sprzedawca powiedział że jak się uda to mi go przywiozą 30 grudnia a jak nie to 4 stycznia. W grudniu się nie udało. Wad było kilka, opiszę w osobnym wątku usterki, podejście autoryzowanego serwisu i sposób naprawy bo delikatnie mówiąc to nieśmieszna komedia. Honda również robiła fikołki w celu pozbawienia mnie prawa do świadczenia gwarancyjnego. W zasadzie można mieć to w dup.. bo sprzedawca i tak odpowiada 2 lata z tytułu rękojmi. Ale sam fakt ... Skorzystanie z gwarancji a nie rękojmi to robienie przysługi sprzedawcy. Pewna część użytkowników uda się do serwisu na usunięcie wad o których Honda ani dealer woleliby głośno nie mówić.

W wyszukiwarce po VIN mój egzemplarz z 2019 roku także nie wyskakuje. Może nie jest jeszcze zaktualizowana dla EU albo działa tak jak procedury serwisowe Hondy z którymi miałem okazję się zaznajomić.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 01:12   #34
zygmun2
 
zygmun2's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Krakof
Posty: 4
Motocykl: CFR1100AS
Przebieg: rośnie
zygmun2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 9 godz 55 min 43 s
Domyślnie

W wyszukiwarce prawdopodobnie pojawia się Vin-y jak ogłoszą akcje dla PL, póki co mojej też nie ma. Ciekawa sprawa, mam ATAS 1100 z 19, w Vin mam Sd09 i dalej jeden z pierwszych vin-ów. Tak sobie dumam skoro akcja dotyczy zbiornika paliwa jako przyczyny - może zależy to od koloru malowania? Albo po prostu mogło być kilku dostawców podzespołu (zbiornika ) i cześć jest Ok a cześć nie ... swoją drogą ma ktoś sd10 w Vin? Pozdrawiam i życzę wielu bezawaryjnych i wymarzonych tras w Nowym 2021 Roku.
zygmun2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 07:41   #35
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 51 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Majster Zobacz post
Wad było kilka, opiszę w osobnym wątku usterki, podejście autoryzowanego serwisu i sposób naprawy bo delikatnie mówiąc to nieśmieszna komedia. Honda również robiła fikołki w celu pozbawienia mnie prawa do świadczenia gwarancyjnego. W zasadzie można mieć to w dup.. bo sprzedawca i tak odpowiada 2 lata z tytułu rękojmi. Ale sam fakt ... Skorzystanie z gwarancji a nie rękojmi to robienie przysługi sprzedawcy. Pewna część użytkowników uda się do serwisu na usunięcie wad o których Honda ani dealer woleliby głośno nie mówić.
Opisz koniecznie. Myślę, że może się wszystkim przydać.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 12:45   #36
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 38 min 58 s
Domyślnie

Tutaj panowie krótki artykuł z Niemieckiego czasopisma odnośnie tego problemu. https://www.motorradonline.de/ratgeb...hmutz-im-tank/
A tu na szybko tekst wyrwany z artykułu.
"Jak donosi amerykański organ ds. Bezpieczeństwa ruchu drogowego NHTSA, wycofanie dotyczy modeli Hondy Africa Twin typu CRF 1000 L od marca 2018 r. Do marca 2019 r., A także maszyn typu CRF 1100 L od sierpnia 2019 r. Do maja 2020 r."

Jeżeli to prawda co piszą to już wiadomo kto odwiedzi serwis.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 13:34   #37
rafal11


Zarejestrowany: Dec 2020
Miasto: Wawa
Posty: 161
Motocykl: Africa AS 1100DCT
rafal11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 20 min 10 s
Domyślnie

a jak w takim razie rozszyfrowac date produkcji z VIN? Zeby była jasnosc kiedy został wyprodukowany konkretny egzemplarz?
rafal11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 13:39   #38
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 38 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafal11 Zobacz post
a jak w takim razie rozszyfrowac date produkcji z VIN? Zeby była jasnosc kiedy został wyprodukowany konkretny egzemplarz?
Nie jestem pewny ale chyba w świadectwie zgodności jest data oraz w karcie pojazdu.
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 14:28   #39
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Weźcie pod uwagę z szukaniem po VIN ze może być jakiś kulawy układ z honda na naszym zadupiu i nie ma takiej akcji u nas lub jeszcze nie ma i wyszukiwarka nic nie znajdzie.
IMO wszelkie rozstrzyganie akcji gwarancyjnych to jest udział i wola dealera - w tym przypadku Honda Polska.
Jeśli oni maja w dupie to żaden z lokalnych dealerów nie wychyli łba. Chyba ze ma zamiar pracować za darmo i dać czesci w prezencie.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2021, 14:47   #40
hak71


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Piaseczno
Posty: 60
Motocykl: CRF1100 DCT
Przebieg: Rośnie
hak71 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 38 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Weźcie pod uwagę z szukaniem po VIN ze może być jakiś kulawy układ z honda na naszym zadupiu i nie ma takiej akcji u nas lub jeszcze nie ma i wyszukiwarka nic nie znajdzie.
IMO wszelkie rozstrzyganie akcji gwarancyjnych to jest udział i wola dealera - w tym przypadku Honda Polska.
Jeśli oni maja w dupie to żaden z lokalnych dealerów nie wychyli łba. Chyba ze ma zamiar pracować za darmo i dać czesci w prezencie.
Dobrze piszesz.
Pytanie tylko dlaczego w innych krajach (Germania ,USA,UK itp) można znaleźć informacje o tej akcji z CRF. Nawet lokalne gazety o tym piszą tylko u nas nikt nic nie wie. Ale jak trzeba po lansować się na nowej CRF żeby było co napisać w gazecie to ich nie brakuje.
Jest okazja żeby jedno czy drugie czasopismo coś o tym napisało.
hak71 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja serwisowa Hondy CRF 1000 falcon500 Akcje serwisowe 52 27.12.2021 11:51
CRF 1100L - która ladowarke/prostownik wybrac Robin NAT - Warsztat 15 14.12.2020 19:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:01.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.