Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.10.2011, 18:32   #21
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Aha - dodam że na oponach szosowych tam jeździłem Więc jak masz chociaż troszkę terenowe to pójdzie lepiej... ja wiem.... myślę że warto zacząć od czegoś mniejszego po prostu..

Aha - i tak, zdecydowanie - ktoś do pomocy. Mi dużo radził, tłumaczył i pomagał kumpel co na filmiku WRką śmiga koło mnie i mnie obserwował jak się zachowuję..2
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 18:35   #22
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Pierwsza i podstawowa zasada: dobrze się ubrać/uzbroić (BUTY!!, zbroja, nakolanniki, rękawiczki)!! Jak się plastiki połamią, bak wgniecie to nie będzie tragedii, ale jak się dobrze glebnie i np. zerwie więzadła w kolanie czy coś złamie to już tak różowo nie będzie, a sami widzicie, że ryzyko spotkania z matulą ziemią jest spore i wyskakuje znienacka! Polecam lekturę "Kącika ortopedycznego" w Innych tematach, trochę studzi zapędy.
Dobrze też nie jeździć samemu, bo w razie W ktoś pomoże.

Wiem, że brak kasy, że chce się jeździć, ale nic na szybko, bo potem może być większy problem.

PS. mówię z własnego doświadczenia!
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 18:44   #23
Sylwek bbi


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 263
Motocykl: RD04
Sylwek bbi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 13 min 49 s
Domyślnie

Co do jazdy to juz z grubsza wiesz jak ugryzc temat. Jesli chodzi o spawanie zbiornika to zalewasz woda do pelna i spawasz na luzie i bez stresu. Co do szyby to klej czym popadnie. To dopiero poczatek Twojej nauki jazdy w terenie wiec nowej nie ma co szukac Jesli idzie o plastiki to jesli nie bedzie szlo dalej to olac i nie zaczepiac-poczatki ciezkie sa

Ostatnio edytowane przez Sylwek bbi : 19.10.2011 o 18:46
Sylwek bbi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 19:01   #24
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Tak tak, kolego Majki dobrze prawi - buty, buty, buty,buty i jeszcze raz BUTY. Tam poniżej piszczeli kostki, więzadła i torebki bardzo cieżko się regenerują ))
Kumpel na SVce jeździł w adidasach i jak *****yknął szlifa i nogą o krawężnik to mu kość wyszła. Od tamtej pory jest maniakiem nakładania pancerza na wszystko jak jedzie po bułki motongiem
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 19:21   #25
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 28 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tajga Zobacz post
Kumpel na SVce jeździł w adidasach i jak *****yknął szlifa i nogą o krawężnik to mu kość wyszła.
widzialem typa na plastiku w klapkach na siekierkach... To byl dopiero odważny facet
A co do jazdy off. Jak kupilem Afryke to obulem ja na poczatek w Conti escape, najpierw okiełznałem moto na asfalcie. Później odważyłem się na przejażdzke off wzdłuż wałów na Bugu. Swoją drogą bardzo piękne tereny, a i piachów nie ma straszliwych. Powoli, ostrożnie, zachowawczo bo motocykl ciężki i samemu cieżko podnieść. Jakoś poszło i obyło się bez poważniejszej gleby było super. Zaraziłem sie i zmieniam w zime opony na zestaw Afrykanski TKC przód, E09 tył. A na wiosnę nauki ciąg dalszy (kusi mnie rajd podlaski)
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!

Ostatnio edytowane przez szymon25 : 19.10.2011 o 19:35
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 19:41   #26
Joseph
 
Joseph's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: RD07a
Joseph jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 15 godz 50 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szymon25 Zobacz post
Jak kupilem Afryke to obulem ja na poczatek w Conti escape, najpierw okiełznałem moto na asfalcie. Później odważyłem się na przejażdzke off wzdłuż wałów na Bugu.
Escape to moim zdaniem bardzo dobre kapcie do takiego "okiełznywania", spędziłem na nich mijający sezon jako offowy żółtodziób i potwierdzam przydatność do mixu 50/50 on/off zanim polecimy w głębokie piachy.
__________________
http://www.fabryka-przestrzeni.net
"Trzeba leżeć na plecach, by napatrzyć się niebu."
Joseph jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 19:54   #27
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 43 s
Domyślnie

Z własnego doświadczenia wiem, że najlepiej wybrać się w teren z doświadczona i cierpliwą ekipą, która pokaże Ci kilka sztuczek. Poza tym jadąc za kimś szybciej się przełamiesz do pewnych rzeczy niż jadąc samemu.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 20:19   #28
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tajga Zobacz post
Tak tak, kolego Majki dobrze prawi - buty, buty, buty,buty i jeszcze raz BUTY. Tam poniżej piszczeli kostki, więzadła i torebki bardzo cieżko się regenerują ))
Wiem coś o tym. Jak na paralotni z nieba spadłem, to mimo dobrych butów zaliczyłem ciężkie skręcenie prawej kostki z naderwaniem więzozrostu piszczelowo-strzałkowego. Otarło się o śrubę i strach się bać co by było gdyby nie buty. Potem długa rehabilitacja a niestety i tak się potrafi odezwać, np. jak łamię noga drzewo na ognisko
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 20:19   #29
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 12 min 20 s
Domyślnie

żadne tam szosowe oponki, taka nauka to nie nauka, albo będzie jeździł zachowawczo, albo będzie glebił. jesień to coraz więcej błota, tylko dobre opony dadzą radę na mokrej trawie czy w bagienku. Nie słuchaj opini o jakiś tam Conti escape czy anake na tył. szkoda zdrowia
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.10.2011, 20:27   #30
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

Bardzo pięknie dziękuję Wszystkim za rady i porady. Trochę mi już odpuściło. Mimo wszystko został jakiś lęk - jak po 18tej do chaupy leciałem w mżawce, to ściskałem mocno pośladki - normalnie zakwasy będą że hoho. Jak naprawdę śliski jest mokry asfalt?

Będę śledził forum i propozycje off - może gdzieś podjadę i popatrzę/popróbuję. Nie wiem, czy w tym sezonie bo ochronek nie mam za wiele. Buty w sumie nie najgorsze ale nie do tego celu. O, takie: http://www.motoshopping.fr/accessoir...tex-noir-4016/
Kask nie enduro, rękawiczki słabieńkie, kurtka jak i spodnie jakaś taka niby z protektorami ale jeśli cena odzwierciedla jakość to raczej psia kość jakość. Ale ciągnie mnie w teren jak cholera.
Musze oswoić się z moto - po jakimś czasie dojdziemy może do głębszego, przyjacielskiego związku
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w służbie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 20:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.