Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.05.2013, 10:42   #1
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie Pomnik Ashanti - Akcja "chcemy innych barier"

Rok temu jechałem z Ashanti na Izi Meeting. Jechaliśmy autem, uśmiechnięci i gadający o swych planach. W tym roku jechałem tą samą trasą, tym samym autem. Ale już sam - bez Ani. Patrzyłem na tę nowoczesną drogę z Sycowa do Wrocławia i myślałem o tym co się wydarzyło na podobnej drodze z Wyszkowa do Warszawy.
Zbliża się rocznica śmierci Ashanti. Nie wiemy i nigdy się nie dowiemy co naprawdę się stało na tym feralnym zakręcie. Ania zginęła na barierach, które w założeniu mają zapobiegać tragediom. Ale zapobiegając dramatom kierowcom samochodów powodują dodatkowe zagrożenie dla motocyklistów.
W latach 80. w Niemczech aż 15 procent wszystkich wypadków śmiertelnych kierowcy lub pasażera motocykla było efektem uderzenia w barierę ochronną. Było, bo coraz więcej na niemieckich drogach nowoczesnych barier, które chronią nie tylko pasażerów samochodów, ale które zaprojektowano również z myślą o motocyklistach.
Sporo jeżdżę i od wypadku Ani zawsze z obawą patrzę na te bariery, na tę sieć płaskowników między którymi miałbym przelecieć w przypadku ślizgu na winklu. Uważam, że jako użytkownicy forum, którego Ania była skarbnikiem mamy obowiązek spróbować coś zrobić w tej sprawie.
Wracałem niedawno z Maroka i byłem pod wrażeniem hiszpańskich dróg, również pod względem zabezpieczenia motocyklistów. Podwójne bariery były na wszystkich zakrętach, które uważałem za niebezpieczne, podobnie dzieje się we Włoszech, a u nas? Myśli się o zabezpieczeniach linowych...
Rozmawiałem o tym wszystkim z Olą podczas Izi Meetingu i doszliśmy do wniosku, że powinniśmy COŚ zrobić. Pokazać, że też żyjemy w tym kraju, płacimy tu podatki i chcemy, by nie zapominano o nas. By nas nie pomijano.
W ubiegłym roku, w tym samym miejscu co Ania, zginęło co najmniej dwóch motocyklistów. To nowoczesna droga, ale mimo to nikt nie pomyślał o naszym bezpieczeństwie. Zróbmy COŚ, by na tym zakręcie już nie zginął żaden motocyklista. Zróbmy Ani pomnik na rocznicę jej śmierci i niech będzie nim pełna bariera, taka jaka powinna zabezpieczać motocyklistów w cywilizowanych krajach. Podwójna sięgająca asfaltu.
A później poprawiajmy inne kawałki polskich dróg. Będziemy mieli na pewno za sobą firmy, które produkują bariery. Skoro można było Polskę odgrodzić tysiącami kilometrów ekranów dźwiękochłonnych to na pewno da się zrobić podwójne bariery na zakrętach.
Od kilku lat FEMA prowadzi taką akcję w Europie, ale jak widać po efektach nie bardzo skutecznie. Myślę, że trzeba zgromadzić trochę wiedzy na ten temat, przygotować materiały, znaleźć sprzyjających nam dziennikarzy i media i zrobić coś co poruszy opinię społeczną.

Są u nas firmy, które produkują coś takiego:
http://www.bariery-drogowe.pl/barier...-sigmateq.html

Myślę, że nie ma się co szczypać i trzeba od nich kupić taką barierę – pewnie dadzą w ramach promocji za pół darmo, poinformować media i policję o planowanym happeningu i ją tam zamontować w rocznicę śmierci Ani.
Jak zrobimy wydarzenie na Facebooku i poudostępniamy to odpowiednio, to będziemy mieli w sobotę 27 lipca 500 motocykli w tym miejscu i sparaliżowaną drogę z Wyszkowa do Warszawy. Policja niech się martwi, zabezpiecza etc. Tylko błagam zróbmy to bezpiecznie. A drogowcy jak chcą to niech ją następnego dnia demontują. Będzie nius dłużej żył.
Piszcie tu co Waszym zdaniem można zrobić, zróbmy burzę mózgów. Z końcem miesiąca zastanowimy się jakie działania podjąć.
Na Zachodzie europy udało się w akcję wciągnąć takie sławy sportu jak Valentino Rossi. Może nam się uda Przygońskiego czy Błażusiaka?

Wyjeżdżam wkrótce z Polski i nie będę w stanie doprowadzić akcji do pożądanego finału. Uzgodniłem z Olą, że po moim wyjeździe poprowadzi ten projekt.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Ashanti.jpg (357.4 KB, 67 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Ashanti1.jpg (9.9 KB, 1415 wyświetleń)
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.

Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 17.05.2013 o 10:03 Powód: zmiana tytułu
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 10:56   #2
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,605
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 8 godz 42 min 45 s
Domyślnie

Krzysztofie jest coś takiego jak BRD- fundacja Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego. Prowadzą projekt "Motopozytywni" przejęty z forum Transalpa. Są finansowani przez Ministerstwo Transportu- a więc przez nas- podatników.
Szefową tej fundacji jest Agata Wróblewska- przychylna takim akcjom i nam- motocylkistom.

Myślę, że tam też trzeba zapukać i poprosić o wsparcie. Nawet jeśli nie dadzą kasy to mogą pomóc nagłośnić sprawę w mediach- w tym są naprawdę dobrzy!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 11:50   #3
Jarek
taaak, świeży- od listopada 2004...
 
Jarek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,042
Motocykl: KTM 1190 Adv
Jarek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 17 min 22 s
Domyślnie

popieram pomysł KS65- a czy to chodzi o takie zabezpieczenie jak na fotce?- bo to chyba trochę słabo wygląda....
pzdr
__________________
N 51*52'57,12"
E 21*41'15,90"
-życie to taka piękna forma lotu...P.B.
Jarek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 12:00   #4
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Nie chodzi o takie zabezpieczenie, chodzi o pełną barierę jak w linku który podałem.
To zabezpieczenie to jakiś ersatz, ale w świetle tego jak się z tych barier tłumaczy GDDKiA to każde rozwiązanie minimalizujące skutki będzie dobre.
Przeczytajcie sami, tekst jest marny, ale tłumaczenie jeszcze słabsze:
http://www.scigacz.pl/Bariery,przy,d...aja,17698.html
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 12:52   #5
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie


jak najbardziej, choć nie sypnę w tym momencie pomysłami
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 12:56   #6
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

Nie kryję, że istotne jest dla mnie Wasze poparcie dla pomysłu. Da to legitymację, by do nazwy wątku dodać np. Akcja FAT Bezpieczna Droga czy coś w tym stylu.
Ja tu trochę jak Wałęsa: rzucam pomysł, a Wy go łapcie.
Jak chcecie...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 13:06   #7
tupek
 
tupek's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Mysiadło
Posty: 503
Motocykl: xt660r
tupek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 50 min 30 s
Domyślnie

wydaje mi się, że akcja nie jest ambiwalentna tudzież kontrowersyjna
poparcie jest oczywiste, ale wiadomo - ktoś to musi ciągnąć

dwie łapy do roboty mam, dam
pomyślę co jeszcze, choć w nagłaśnianiu/kontaktach z mediami nie mam wprawy
fejsbuka tez nie mam - założę jak będzie trzeba

co i jak zrobimy to sprawa drugorzędna, choć montaż takiej zapory jest wg mnie świetnym pomysłem
żeby to miało jakikolwiek sens, musi się to odbić echem

trzeba pisać/dzwonić wszędzie
do portali motocyklowych, fundacji e te ce

może się wyrywam za bardzo ale potrzebna jest ekipa i miejsce do burzy mózgów
niech powstanie plan działania i wzór pisemka z prośbą o poparcie, zawierający zarys tego planu włącznie z uzasadnieniem.
będzie to można rozsyłać. żeby nie ktokolwiek na własną rękę w dziesięciu wersjach od różnych osób. tak mi się myśli, choć z fabryki nadaję.
tupek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 13:38   #8
Azja
 
Azja's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 152
Motocykl: Ryszard Dominator
Azja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 10 godz 59 min 5 s
Domyślnie

Pierwsze co mi przyszło do głowy, to targi branżowe i uderzenie bezpośrednio do producentów (wielu producentów w jednym miejscu, odpowiednia atmosfera do rozmów). Najbliższe targi odbędą się 21-24 maja w Kielcach (XIX Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA), nie wiem czy nie za mało czasu, żeby przygotować materiały, ale myślę, że warto.
Może znajdzie się ktoś "wygadany" i chętny na wycieczkę do Kielc?
Analizuję listę wystawców - na targach wystawia się również Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.
Azja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 15:08   #9
kamilltee
 
kamilltee's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Piaseczno
Posty: 499
Motocykl: XTZ 750 ST 92 - z kratą, odliczam cały VAT :)
Przebieg: 65 000
kamilltee jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 31 min 34 s
Domyślnie

Sambor - po temacie już myślałem, że chodzi o pomnik z kamienia ... na szczęście w tekście przeczytałem coś o czym sam myślałem - na ile motocykliści mogą powalczyć o inne bariery. Szanse oceniłem nisko - ale Ty i TO forum daje im realne szanse na nagłośnienie (i mam nadzieję wymierne efekty).

Wspierałem Motopozytywnych (technicznie), poznałem osoby w to zaangażowane. Skierowałem cały temat do Agaty z BRD (wyjazd, obecnie bez dostępu do internetu) i do Wojtka K. (śledzi już ten wątek, wraca do Polski za 2 miesiące). Ten kierunek biorę na siebie.

Myślę, że w pierwszej kolejności potrzebujemy SZYBKO prostej strony www i profilu na FB. Później uruchomimy "wirusa" którego trzeba będzie żywić pomysłami.
Potrzebujemy prawa do wykorzystania zdjęcia (lub wykonania własnego zdjęcia)



wtedy zaszczepimy temat (jako przemyślany tekst z podaniem linków):
- biorę na siebie XTZclub i suzukidr.pl i do wszystkich znajomych motocyklistów
- pewnie FTA, ADV ktoś z Was ogarnie (mogę zresztą ja)

Z tego powodu nie wiązałbym nazwy akcji z FAT, ale ukuł coś "ogólnomotocyklowego".


proponuję poniżej (oprócz burzy) konkretne deklaracje
__________________
jest XTZ 750 ST Desert Rat - dla znajomych Paproch

SUPER TENERE - LEGENDA DAKARU http://passion4travel.pl/index.php/super-tenere-legenda-dakaru/
FB http://www.facebook.com/kamilltee

Ostatnio edytowane przez kamilltee : 15.05.2013 o 16:15
kamilltee jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2013, 16:35   #10
Andrez
 
Andrez's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Piastów pod Warszawą
Posty: 621
Motocykl: Nie mam już AT
Andrez jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 23 godz 33 min 15 s
Domyślnie Pomnik

Mój sąsiad pracuje jako pismak, przyjeżdża co i rusz innym motocyklem - ponoć je testuje i pisze recenzje. Pogadam z nim jak go spotkam, wybadam czy pomoże, coś doradzi czy od razu w ryja. Jakoś średnio go lubię...
__________________
Wielki Protektor
Andrez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Akcja "Bezpieczeństwo- forum TA"- potrzebna pomoc!!! Marcin-BB Inne tematy 25 26.09.2011 17:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.