Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka

Wszystko dla Afrykańczyka Ciuchy, buty, kaski, gogle, rękawiczki, kondomy, pokrowce, ochraniacze, zbroje i inne gadżety które chcesz opisać lub polecić

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.06.2018, 10:10   #31
Ziarko


Zarejestrowany: Nov 2011
Posty: 1,599
Motocykl: nie mam
Ziarko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 32 min 10 s
Domyślnie

gdyby to było takie proste, każdy by robił sam.
Ripstop nie jest równy ripstopowi. Dobrej tkaniny, nie da się kupić na mb, tylko całe bele, albo liczyć trzeba na jakieś szczęście. Trzeba się nauczyć rozróżniać rożne typu materiałów, sznurków, by wiedzieć który zamówić.

Więc nie widzę powodu, dlaczego by nie kupować. A ze ktoś ma pomysł i potrafi zrobić? Chwała mu. Ale to nie jest dobra rada dla każdego.

Ja jestem za biedny, by tracić jeszcze PLN na naukę szycia. Nie chce się mi. Mam wiele innych zainteresowań w których się realizuje.

PS. jak pisałem już, za duże ryzyko. Zrobiłem tak z tarpem. Nie zaoszczędziłem. Mogłem kupić za 100zł z Decathlonu z uszkami, linkami, ale stwierdziłem że zrobię jak DD .... wyszło jak wyszło. Kupiłem później gotowy produkt. Nie musiałem się martwić o uszczelnie szwów już.

Ostatnio edytowane przez Ziarko : 28.06.2018 o 10:39
Ziarko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2018, 10:31   #32
Kamyk


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Posty: 432
Motocykl: ST XTZ 750'89
Kamyk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 53 min 49 s
Domyślnie

A jak mozna uzyskac rabat u nich? Powolac sie na kogos? Czy kod promocyjny macie?

Kamyk
Kamyk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2018, 11:00   #33
Zbyszek1
 
Zbyszek1's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 54
Motocykl: CRF 1000 dct
Przebieg: 32000
Galeria: Zdjęcia
Zbyszek1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 1 godz 54 min 13 s
Domyślnie

Jestem fanem hamakowania, mam na tarasie jeden na stałe i dwa do turystyki. Przerobiłem turystycznie dd i lesovika różne modele. Jeśli miałbym wybrać jeden to tylko lesovik ultralight wraz z cięciwą, othulem i mosiktierą dd ultralight ze względu na wygodę spania, wagę i objetość. Drugi mam DD ultralight jungle bo od biedy da się spać na ziemi jak nie ma drzew. Nie polecam marketowych hamaków czasem nie warto oszczędzać i wyspać się podczas podróży a hamak będzie na lata.
Zbyszek1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2018, 00:51   #34
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Cięciwa dobra rzecz kawałeczek sznurka a robi robotę.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2018, 06:25   #35
PawelM.
 
PawelM.'s Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Marki
Posty: 1,752
Motocykl: RD04
PawelM. jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 22 godz 51 min 48 s
Domyślnie

Kamyk wejdź na www.fundacjamotoquad.pl i zajrzyj w dział Cegiełka a potem na listę Partnerów
__________________
KTM 640 Rally
PawelM. jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2018, 23:29   #36
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Zbyszek1, a jak ogarniasz motocyklowy majdan podczas wypraw z hamakiem?
Ja byłem ostatnio bardzo zadowolony gdy sobie do cięciwy podwiesiłem tankbaga, plecak a taże zawiesiłem kurtke i spodnie moto. I wszystko byłoby cacy gdyby nie to że kurtkę i spodnie oblazły mi robale w liczbie "ło kruła"! Stąd mój ostatni zakup - moskitiera. Zastanawiam się tylko jak ja tam teraz upcham cały sprzęt. Z drugiej strony może miałem tylko nieco pecha ostatnim razem.. bo do samego hamaka nic mi nie wlazło ani nic mnie też nie pogryzło jak do tej pory.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.06.2018, 23:33   #37
Zbyszek1
 
Zbyszek1's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Grodzisk Mazowiecki
Posty: 54
Motocykl: CRF 1000 dct
Przebieg: 32000
Galeria: Zdjęcia
Zbyszek1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 1 godz 54 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotrektt Zobacz post
Zbyszek1, a jak ogarniasz motocyklowy majdan podczas wypraw z hamakiem?
Ja byłem ostatnio bardzo zadowolony gdy sobie do cięciwy podwiesiłem tankbaga, plecak a taże zawiesiłem kurtke i spodnie moto. I wszystko byłoby cacy gdyby nie to że kurtkę i spodnie oblazły mi robale w liczbie "ło kruła"! Stąd mój ostatni zakup - moskitiera. Zastanawiam się tylko jak ja tam teraz upcham cały sprzęt. Z drugiej strony może miałem tylko nieco pecha ostatnim razem.. bo do samego hamaka nic mi nie wlazło ani nic mnie też nie pogryzło jak do tej pory.
Na razie nie miałem tego problemu z robalami. Zastanawiam się za to kiedy ktoś bochnie mi gadżety.
Zbyszek1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2018, 23:56   #38
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Nocy w hamaku w tym sezonie: 6
Nocy w namiocie: 2

No i kolejne dwie noce w hamaku. Okazja był wypad na Kaszuby i latanie u kolegi Jacka. Swoja droga, tereny dla lekkich moto genialne. Ale nie o tym. Hamak... a w zasadzie moskitiera. Zakupiona od lesovika. Tak wiem, drogo. Tak wiem sa inne. Ale skoro hamak taki wygodny, inne rzeczy sie sprawdzily, to zaryzykowalem.

Rozlozylem toto raz przed wyjazdem na podworku i nie bylem pod wrazeniem. W ciagu dnia goraco bylo, nie dalo sie za bardzo oddychac. Urok hamaka prawie calkowicie zredukowany. A do tego zajmuje troche przestrzeni. Wielkie hmm...

Na miejscu spotkania rozlozylem wszystko i patrze co maja chlopaki. Fajne namiociki o mikro rozmiarach, lekkie.. zaczalem sie zastanawiac. Moze ten hamak to zly pomysl? Ale od razu sobie przypominam wtedy dlaczego hamak jest fajniejszy... lezenie na ziemii to nie jest sczyt komfortu, zwlaszcza gdy teren jest nierowny. Skladanie tego wszystkiego po nocy tez nie jest super doświadczeniem ze wzgledu na wilgoc. I inne duperele ktore zawsze mnie draznily.

Po pierwszej i drugiej nocy obudzilem sie jak zwykle mega wyspany. Zero lamania w plecach, wstaje swiezutki i zadowolony I moskitiera dziala.. owady sa, ale po drugiej jej stronie. Patrze sobie na koniki polne ktore na niej siedza i pstrykam w nie a one za chwile znow wskakuja na siatke hehe. Wada o której wspomniałem, ze za dnia w moskitierze goraco i malo przewiewnie w nocy sprawdza sie jako dodatkowa bariera cieplna. I komfort zdecydowanie wzrasta. Spalem sobie w szortach, lezac na karimacie i w rozsunietym spiworze. No bajka!

Ostatniego dnia przy pakowaniu odkrylem tez fajna rzecz.. tarpa mozna zalozyc i zwinac na rozwieszonej lince! Wystarczy go na tym sznurku zlozyc na 3 lub 4 w zaleznosci a potem zrolowac i znow zlozyc. To jedna z rzezcy ktora mnie w hamaku draznila, bo poradzenie sobie z rozlozonym tarpem gdy troche powieje bylo bardzo bardzo slabe. Teraz - no problem rozwijam na sznurku i rozkladam - bez rozkladania go w powietrzu i przerzucania rozlozonego przez linki.

W sierpniu finalny test. Wielodniowa wyprawa z codziennym rozkladaniem i skladaniem obozu. Przelom sierpnia/wrzesnia wiec noce moga juz byc chlodniejsze. Kierunek Litwa/Łotwa. Zobaczymy.
Po wypadzie na Kaszuby jestem mega zadowolony z tego setupu.

Ostatnio edytowane przez diego : 31.07.2018 o 00:05
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2018, 01:23   #39
Soltys
 
Soltys's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Uć
Posty: 813
Motocykl: Junak M10, RD04
Soltys jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 5 dni 14 godz 47 min 33 s
Domyślnie

Mam i hamak i tarpa od lesovika.
Ja jestem mega zadowolony i zdecydowanie polecam.
Przespałem w nim kilka wyjazdów i dużo wygodniej niż w namiocie.
Ostatnio spałem przy 6 stopniach i padało.
Pod tarpem mam rozwieszoną linkę na niej wieszam klamoty i nie ma żadnego problemu.
Myślę że będziesz zadowolony.

Ostatnio edytowane przez Soltys : 31.07.2018 o 02:00
Soltys jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2018, 07:42   #40
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Ostatnio miałem okazje spać w hamaku na kajakach. Spałem też wtedy jedną noc w namiocie. Moje obserwacje są takie - hamak jest wygodniejszy, lżejszy, szybciej rozkładalny i składany. Ma jednak jedna zasadniczą wadę (choć to może wada użytkownika?) - po pijaku nie wejdziesz do hamaku a do namiotu koledzy zawsze mogą "wrzucić" Po jednej nocy w hamaku (miałem w środku matę samopompujaca i śpiwór) żałowałem, że wcześniej nie przetestowałem takiego sposobu spania choć jak sobie przypomnę moje wyjazdy, to jednak często byłem "wrzucany" do namiotu hehe

Ostatnio edytowane przez mirkoslawski : 31.07.2018 o 09:45
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Botswana, Namibia, RSA - Hamak i wędka... NOT QrczaQ Trochę dalej 30 21.01.2016 22:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.