Wróæ   Africa Twin Forum - POLAND > Podró¿e. Ca³kiem ma³e, ¶rednie i du¿e. > Kwestie ró¿ne, ale podró¿ne.

Kwestie ró¿ne, ale podró¿ne. Jak nic z powy¿szego o podró¿owaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Stary 03.12.2012, 11:33   #11
grabbie
 
grabbie's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Wroc³aw
Posty: 194
Motocykl: RD07a
Przebieg: 59000
grabbie jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 17 godz 6 min 23 s
Domy¶lnie

A tu jeszcze taka ma³a zajawka. Podczas mojej wycieczki, o której zacz±³em pisaæ w innym w±tku, jecha³em przez Chorwacjê. Ale nie nad morzem tylko gdzie¶ w g³êbi kraju. Piêkne krajobrazy, pusto, dziko, ruch zerowy. Podje¿d¿am sobie na prze³êcz fajowymi serpentynami. A propos nie przegrzewania siê zdj±³em wcze¶niej kurtkê i jecha³em w samym d³ugim rêkawku. Mia³em ods³oniêt± szyjê. I nagle przy jednym z nawrotów czuje, ¿e co¶ mnie u¿ar³o w szyjê! Ból cholerny, tak nag³y i niespodziewany, ¿e mo¿na by siê spokojnie w szoku wy³o¿yæ. Nie wiem co to by³o ale pó³ dnia mnie to piek³o, na pocz±tku mia³em te¿ wra¿enie "znieczulenia" miejsca uk±szenia. I teraz my¶li: jestem w ¶rodku dupy, nawet cebuli nie mam ¿e o lepszych ¶rodkach nie wspomnê, do wiêkszej mie¶ciny mam 50km. A co by by³o gdyby to by³ szerszeñ?
grabbie jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 12:23   #12
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: ju¿ nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzieñ 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ bli¼niak Zobacz post
Wracamy Parchem Y60
Niestety to nie jedyny przypadek odkrêcenia siê ko³a w Y60. Statystycznie rzecz ujmuj±c, jest to niemal nagminne - bo na 4 przypadki "odkrêceñ", których by³em ¶wiadkiem, 3 mia³y miejsce w Y60. A "near miss" nie liczê, ale pytanie "dlaczego brakuje Ci ¶ruby w tylnym kole" czêsto mo¿na by³o us³yszeæ.

Z ciekawo¶ci - upyca³e¶ wcze¶niej z zapiêt± blokad±? Wszystkie 3 znane mi przypadki mia³y miejsce po ostrym upycaniu w³a¶nie z zapiêt± blokad±. Wygl±da³o na to, ¿e pewne kombinacje ¶rub/felg oraz niew³a¶ciwego momentu dokrêcenia luzuj± siê w takich okoliczno¶ciach.

Inna historia: wracam pó¼nym wieczorem Kalfiorem do domku, jestem nie dalej ni¿ kilometr od cha³upy, i nagle z krzaków wybiega piesek - wioskowy kundel jakich na pêczki. Zwalniam, i zatrzymujê siê, bo ten leci ¶rodkiem drogi przede mn±. Niech leci. Ale nagle z krzaków wylatuje drugi trzeci czwarty pi±ty IDENTYCZNY kundel i nagle s± wszêdzie wokó³ mnie. Wtedy pokapowa³em siê, ¿e to warchlaki... Oczyma wyobra¼ni ju¿ widzia³em lochê szar¿uj±c± z krzaków. Jedynka, gaz i nie ma nas...

I jeszcze w temacie "a co gdyby to by³ szerszeñ" :-) Ciupa³em sobie drzewo na opa³. Coby siê nie odwodniæ nadmiernie, zgromadzi³em pod rêk± odpowiedni zapas chmielowego napoju gazowanego, który w nieregularnych odstêpach czasu uszczupla³em, odstawiaj±c na wpó³ opró¿nion± puszkê na daszek od drewutni. Za którym¶ kolejnym ³ykiem poczu³em, ¿e oprócz napoju, do ust wpada mi co¶ jeszcze. Niestety, by³o ju¿ za pó¼no, zanim wyplu³em zawarto¶æ, poczu³em piek±cy ból na jêzyku, który w szybkim czasie spuch³, co by³o nawet zabawne, bo nie mie¶ci³ siê w miejscu na niego przewidzianym i tak ¶miesznie mówi³em. Na szczê¶cie nie jestem uczulony, a wstrêtny owad u¿±dli³ mnie w jêzyk, a nie dotar³ np. do krtani. Szk³o jest bezpieczniejsze ;-)
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg je¼dzi na motorze!

Ostatnio edytowane przez pyntront : 03.12.2012 o 12:36 Powód: Coby nie mno¿yæ postów.
pyntront jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 12:33   #13
bli¼niak
droga jest celem
 
bli¼niak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wroc³aw
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjêcia
bli¼niak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 2 tygodni 1 dzieñ 18 godz 25 min 35 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ Wolo Zobacz post
Na fakturze (wypisie czy jak to nazwaæ) z Pneuhage widnieje klauzula, aby po przejechaniu 100 km ponownie sprawdziæ dokrêcenie ¶rub.
Tak czy inaczej dobrze, ¿e z happy endem.
Nie dosta³em takowej, ani ¿adnego innego ¶wistka

Cytat:
Napisa³ pyntront Zobacz post
Niestety to nie jedyny przypadek odkrêcenia siê ko³a w Y60. Statystycznie rzecz ujmuj±c, jest to niemal nagminne - bo na 4 przypadki "odkrêceñ", których by³em ¶wiadkiem, 3 mia³y miejsce w Y60. A "near miss" nie liczê, ale pytanie "dlaczego brakuje Ci ¶ruby w tylnym kole" czêsto mo¿na by³o us³yszeæ.

Z ciekawo¶ci - upyca³e¶ wcze¶niej z zapiêt± blokad±? Wszystkie 3 znane mi przypadki mia³y miejsce po ostrym upycaniu w³a¶nie z zapiêt± blokad±. Wygl±da³o na to, ¿e pewne kombinacje ¶rub/felg oraz niew³a¶ciwego momentu dokrêcenia luzuj± siê w takich okoliczno¶ciach.
Nie, nie by³o nic pa³owane jeszcze wtedy, a szkoda, bo mo¿e by pu¶ci³, w jakim¶ b³ocie, a tak trafi³o na autoban.
Ale skoro Parchy tak maj±, to niech im bêdzie
Koniec OT.
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bli¼niak : 03.12.2012 o 15:02
bli¼niak jest online   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 12:40   #14
Gawieñ
 
Gawieñ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawieñ jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 1 dzieñ 13 godz 14 min 9 s
Domy¶lnie

Dobrym zwyczajem jest dokrêcenie kó³ zawsze 100 -200 km po wymianie. Ostatnio nawet przy wymianie opon, wulkanizator powiedzia³ ¿e przy dokrêceniu pneumatem ju¿ nie muszê sprawdzaæ . Po 150 km dokrêci³em ko³a rêcznie, krótkim kluczem jeszcze jakie¶ pó³ obrotu
Gawieñ jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 14:09   #15
grabbie
 
grabbie's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Wroc³aw
Posty: 194
Motocykl: RD07a
Przebieg: 59000
grabbie jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 17 godz 6 min 23 s
Domy¶lnie

Ja mam gumiarza, który nigdy nie wierzy pneumatom. Zawsze doci±ga pó¼niej rêcznie z dynamometrem.
grabbie jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 14:56   #16
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruñ
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 1 tydzieñ 4 dni 23 godz 20 s
Domy¶lnie

Fajny temat daj±cy do my¶lenia.

Jad±c autem w nocy ok 140 na budziku nie mijaj±c od d³u¿szego czasu ¿adnego auta i trzymaj±c siê swojego pasa wszêdzie las woko³o, mign±³em obok pieszego stoj±cego na ¶rodku ulicy. W ogóle go nie widzia³em nie wiem czy pijany/naæpany ale by³o blisko.

Druga sytuacja to jak pod wieczór przy do¶æ sporym ruchu na drodze chc±c szybko wydostaæ siê z miasta na dwupasmówce przeskakiwa³em autem z pasa na pas i w ostatnim momencie zauwa¿y³em kolesia na ¶cigaczu przede mn± stoj±cego i chyba buta poprawia³, ledwo co wyhamowa³em.

Ostatnio edytowane przez Tomas_XRV : 03.12.2012 o 15:16
Tomas_XRV jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 15:52   #17
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zap³aci³em sk³adkê :) Dzia³ PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,002
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesi±ce 2 tygodni 4 dni 1 godz 22 min 19 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ grabbie Zobacz post
Ja mam gumiarza, który nigdy nie wierzy pneumatom. Zawsze doci±ga pó¼niej rêcznie z dynamometrem.
No ja te¿ zawsze doci±gam dynamometrycznym i jeszcze nigdy (odpukaæ) siê nie odkrêci³o.
KORNIK jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 16:05   #18
igi
Ci¶nienie ro¶nie ;)
 
igi's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Opole
Posty: 636
Motocykl: RD07a by³a... :(
Przebieg: 58000
Galeria: Zdjêcia
igi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 11 godz 56 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ pyntront;

I jeszcze w temacie "a co gdyby to by³ szerszeñ" :-) Ciupa³em sobie drzewo na opa³. Coby siê nie odwodniæ nadmiernie, zgromadzi³em pod rêk± odpowiedni zapas chmielowego napoju gazowanego, który w nieregularnych odstêpach czasu uszczupla³em, odstawiaj±c na wpó³ opró¿nion± puszkê na daszek od drewutni. Za którym¶ kolejnym ³ykiem poczu³em, ¿e oprócz napoju, do ust wpada mi co¶ jeszcze. Niestety, by³o ju¿ za pó¼no, zanim wyplu³em zawarto¶æ, poczu³em piek±cy ból na jêzyku, który w szybkim czasie spuch³, co by³o nawet zabawne, bo nie mie¶ci³ siê w miejscu na niego przewidzianym i tak ¶miesznie mówi³em. Na szczê¶cie nie jestem uczulony, a wstrêtny owad u¿±dli³ mnie w jêzyk, a nie dotar³ np. do krtani. Szk³o jest bezpieczniejsze ;-)

Ja na lato zakupi³em na flomarku kufel szklany z metalow± pokrywk± otwieran± kciukiem, polecam. Jestem przeczulony na punkcie os w piwie bo wiozlem staruszka mego na pogotowie i widzia³em jak mi prawie schodzi³.
__________________
Lepiej prze¿yæ ma³± przygodê, ni¿ siedziec w domu i czytaæ o du¿ej.
igi jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 16:15   #19
Orzep
Zwyk³y przechodzieñ...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domy¶lnie

Uwali³ mnie szerszeñ w ramiê, na ostatniej eskapadzie...co siê u¶mia³em to moje!
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieæ NIE, gdy wszyscy mówi± TAK --
Orzep jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 17:28   #20
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wroc³aw
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesi±ce 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domy¶lnie

Lecê sobie tak z 90km/h miêdzy wioskami i patrzê a centralnie ¶rodkiem drogi zapycha dziadek na rowerze (tak sporo ponad 70lat). My¶lê sobie, nie bêdê dziadka denerwowa³ niepotrzebnie i straszy³. Polecê praw± stron± a dziadek niech sobie dalej jedzie ¶rodkiem drogi. I to by³ spory b³±d.
Co zrobi³ dziadek jak us³ysza³ silnik? Ano zacz±³ zje¿d¿aæ do pobocza
W prawo nie ma jak uciec bo rów, w lewo nie bardzo bo przy³o¿ê w dziadka. Hamowaæ? Nie wyhamujê, nie masz szans. Tr±bne to dziadek siê wystraszy i mo¿e wywróci pod ko³a... Manetka do oporu i modlitwa.
Dziadka min±³em dos³ownie na milimetry. Prawy ciê¿arek kierownicy musn±³ p³aszcz...
Nigdy wiêcej takich akcji.
Fizolof jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzêdzia w±tku
Wygl±d

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is W³.
U¶mieszkiW³.
kod [IMG] jest W³.
kod HTML jest W³.

Skocz do forum

Podobne w±tki
W±tek Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jura, czyli ,,mêskie przygody". Kristos Polska 6 01.02.2011 23:37
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w s³u¿bie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.