Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.01.2013, 10:13   #1
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie Kupię pierwsze enduro/turystyk do 5000zł

To mój pierwszy post na tym forum, więc pragnę wszystkich serdecznie powitać. Przejdę do sedna - mam 27lat, 198cm wzrostu, 115kg wagi i zakochałem się w jeździe na motorze po bezdrożach. Wszystko zaczęło się w wakacje, kiedy to mój przyjaciel zostawił mi moto (yamaha wr 450) na przechowanie na 2 miesiące, z możliwością zapoznania się ze sprzętem. Na początku sceptycznie podszedłem do tematu, bo sobie myślę na "komarku" śmigałem co najwyżej w dzieciństwie- ale skusiłem się. Nie będę ukrywał, że pierwszy raz mi wyjechała z pod d... , obyło się bez szkód i się nie zraziłem. Później było już tylko lepiej I w końcu nadszedł koniec sierpnia i stało się najgorsze-musiałem moto oddać prawowitemu właścicielowi Od tamtego czasu nie mogę przestać myśleć o tym dźwięku, wietrze w brwiach i komarach na zębach. Stąd moja prośba do szanownych koleżanek i kolegów z forum AT. Proszę Was o rady dotyczące zakupu enduro, bo wiem, że jeździcie na wszelakim sprzęcie i Wasze rady mogą okazać się bezcenne. Proszę zrozumieć, że 5tys jakie chcę przeznaczyć to max. z powodu zbliżającego się ślubu i potomka, którego bym chciał zarazić moto dużo wcześniej. Będę wdzięczny za wszelkie rady i linki.

Dodam jeszcze, że głównie sprzęt miałby mi służyć do wyjazdów na rybki i wypady za miasto (nie tor, nie lasy), szutry z elementami asfaltu. Ze względu na swoją masę i wzrost, wszelkiego rodzaju pierdziawki odpadają Pare-set kilometrów już zrobiłem i mam rozwagę więc ten kierunek proszę obrać.


Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez maho : 15.01.2013 o 10:20
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 11:46   #2
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maho Zobacz post
Pare-set kilometrów już zrobiłem i mam rozwagę więc ten kierunek proszę obrać.
Na początek napisz, czy masz juz kompletny ubiór... Jeśli nie, to zauważ, że masz 5 tys. na moto + ciuchy, a to już inna historia...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 11:57   #3
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

No i piszesz że pojeździłeś na wr450 a szukasz "enduro/turystyka", do tego w tych pieniądzach to już mocno leciwego, a to zupełnie inne bajki, więc żebyś się nie "odkochał" jak wsiądziesz na turystycznego klocka, który nijak nie dorówna tej wuerce. Masz 5 tyś, więc musisz odjąć od tego tysiąc na serwis i zarejestrowanie, do tego jakiś kask, kurtka... Rzeczywistość jest brutalna niestety
__________________
Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :-)
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 12:43   #4
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,436
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 dni 21 godz 10 min 47 s
Domyślnie

Nie wiem skąd na naszym forum taki zapał do zniechęcania
Ja niedawno byłem gotów sprzedać moją afryczkę za 5700, jakiś czas temu niewiele drożej kupiłem trampka 650, co prawda bez owiewek i zegarów, ale śmigał aż miło. Ciuchy czy kask używane można wyrwać po kilkadziesiąt złotych, czasem nawet ktoś coś za darmoszkę odda. Wystarczy napisać na forum Nie zniechęcaj się kolego, ale też nie napalaj na pierwszy lepszy motór, za taką kase musisz trochę poszukac okazji. Poproś o pomoc przy kupnie kogoś kto się zna. Uważam, że celujesz w odpowiedni sprzęt, za tą kase ja bym unikał lekkiego enduraka, raczej na pewno będzie to szrot. Aha, i zajrzyj do powitalni. Powodzenia!
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 12:48   #5
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,952
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 38 min 16 s
Domyślnie

czyli XT 600 lub podobne. Zmieści się z budżecie i schudnie trochę .... powodzenia.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 12:53   #6
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,734
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 1 godz 16 min 0
Domyślnie

Albo biga można tanio kupić
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 13:08   #7
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Ale to nie jest żadne zniechęcanie

Po prostu uważam że każdy kto zaczyna w jakimś temacie nie bardzo ma pojęcie jak wyglądają pełne koszty tego hobby...

Mam na myśli że kupić moto to nie jest tylko kupić moto, ale również zrobić mu serwis (oleje, jakaś zębatka, filtry, itd), zarejestrować, kupić co najmniej kask, rękawice i kurtkę... Tak samo jak np. jeździć na nartach to nie tylko kupić same narty.

A zniechęcić to się może dopiero wtedy jak wyda całą zawartość skarbonki na moto, a nie będzie mógł na nim jeździć bo już braknie na jakieś bzdury typu właśnie napęd, klocki.

Wiem że to są rzeczy oczywiste ale jednak nie dla wszystkich.

Powodzenia Maho, życzę szczęścia w zakupie i świadomości w co się pchasz... i pospiesz się bo po ślubie będzie tylko trudniej

"biednego nie stać na oszczędzanie" - tak mi się nasunęło
__________________
Tylko Honda -> XL600V + XR400R = :-)
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 13:24   #8
maho
 
maho's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Częstochowa
Posty: 88
Motocykl: RD07
maho jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 54 min 48 s
Domyślnie

Już się odnoszę do tego co piszecie.
1.Ubiór - mam kask i buty (na początek myślę że wystarczy), resztę będę dokupywał systematycznie.
2.Chcę turystyka a nie crossa bo używałem wr-kę na drogach i szutrach i mi się podobało. Na szaleństwo w terenie już jestem za "twardy" i wyobraźnia już inna.
3.Jeśli chodzi o pomoc kogoś kto się zna to myślę, że to robięPrzy zakupie offem pojadę ze znajomym.
4.Waga-ćwiczę, biegam - popatrz na proporcję i pomnóż swoja wagę i wzrost o np 1,3 to zobaczysz ze to nie duzo 115kg;p - ale parę kg mniej nikomu nie zaszkodzi
5. Podobają mi się:
- xt600 http://otomoto.pl/yamaha-xt-600-98r-...-M3476165.html
- xtz 650 http://otomoto.pl/yamaha-xtz-M3489765.html
- kawał sraki KLR 650 http://otomoto.pl/kawasaki-klr-650-t...-M3130439.html
- aprilia 650 http://moto.allegro.pl/aprilia-pegas...925530199.html
- honda xl - http://otomoto.pl/honda-xl-600-v-transalp-M3476610.html

Jest i AT jakaś http://moto.allegro.pl/africa-twin-r...950391486.html od kogoś kto ma pełną stodołe moto (foto). W grę wchodzą oczywiście jeszcze dr-ki. Może ktoś ma coś ciekawego do zaproponowania?

Aha. Moto wstępnie ma mi posłużyć na sezon. Mam zamiar po ślubie kupić coś innego, ale wiecie jak to bywa po ślubie;p Dlatego też piszę wstępnie, bo byćmoże będzie musiała jeździć dłużej.

I taka ciekawa wg mnie drka https://maps.google.pl/maps?q=Buk%C3...pl&sa=N&tab=wl

Ostatnio edytowane przez maho : 15.01.2013 o 13:36
maho jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 13:44   #9
Feel
 
Feel's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Warszawa/Kraków
Posty: 235
Motocykl: RD03
Feel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 2 godz 31 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał maho Zobacz post
kawał sraki
moim zdaniem zejdź na ziemie Gieroj tj. Maho, ochłoń z emocji

temat o który pytasz jest wałkowany w wielu watkach, proponuję zanurz się na wiele godzin w ich treść i wyciągnij wnioski (ew. potem pytaj)
_ przypuszczam że tego nie zrobiłeś inaczej natknąłbyś się na:
http://africatwin.com.pl/showthread....ght=powitalnia

ps. zwróć uwagę na KLE 500 (dobra jednostka w Twoim budżecie) i miej na uwadze ew. koszty eksploatacyjne serwisu używki: zakup opon, napędu, olei filtrów etc.

Ostatnio edytowane przez Feel : 15.01.2013 o 13:49
Feel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.01.2013, 13:56   #10
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Jest jedno ale, Maho napisał, ze ma 198 wzwyż, czyli 3cm więcej niż mła, a mi jest mało na podwyższonej Afryce. Wpakowanie go na XTke lub KLEkota raczej nie będzie najtrafniejsze.

Ja bym szukał starszej XTZ 660, rd03, itp. Transalpy, XTki, Pegaso, Freewindy, DRki i inne małe bym odpuścił. Nie ma sensu tego przerabiać, podwyższać, motać, jak można kupić coś wyższego w serii (piszę z doświadczenia).
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650

Ostatnio edytowane przez majki : 15.01.2013 o 13:58
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Pierwsze koty za płoty. lena Lejdis 356 18.11.2015 14:05
Co na Wrzesien 2013 na 2 pierwsze tyg. Beny Umawianie i propozycje wyjazdów 5 18.04.2013 22:46
Regulator Napięcia - pierwsze oznaki agonii...? piotr_3miasto Układ elektryczny i zapłonowy 46 31.12.2009 00:49
Jakie pierwsze moto XT,DOMINATOR, DRka ? lukasz_vip Inne tematy 29 12.09.2009 09:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.