Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.08.2015, 16:11   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie RD07A - kilka pytań - wtyczka, pompa, obroty

Przeglądam forum i przeglądam, i za nic nie wiedziałem w jakim dziale wcisnąć te pytania, a chyba nie ma sensu rozbijać na kilka tematów w różnych działach.
Otóż po zakupie Afryki z Pabianic (nie będę się o niej zbyt wypowiadać bo o zmarłych nie wypada mówić źle, ale jak ktoś ją rozważał do kupna to powinien mi postawić dobry trunek, że ma jeden problem z głowy )

Otóz: słabo pali, zimna, strzela z wydechu, ciepła po pewnym czasie (kilkanaście minut) też słabo, obrotów nie trzyma wolnych.

Zajrzałem do gaźników - wyjątkowo czysto, przedmuchałem, złożyłem. To też zabrałem się za luzy zaworowe - ssące były IMO trochę luźno, ok 17-19, zmniejszyłem do 15. Wydechy po 20 - zostawiłem. Raczej nie były rozregulowane od pracy tylko 'znawcy-serwisanci' tak ustawili kiedyś.

I przy rozbiórce pojawiło się kilka kwestii:

1) Luźna wtyczka - od czego to jest? Wchodzi gdzieś w peszel (izolacje) w okoliach akumulatora - nie zdażyłem sprawdzić dokładnie) - okrągła, 4 gniazda



2) Pompa paliwa - niby ma podciśnieniową, ale ona chyba jest odłączona, a podłączona jest tradycyjna?





Ktoś może podpowiedzieć jak ew. podłączyć do tej podciśnieniowej? To wejście z wężykiem to domysłam się, że to jest wlot, a reszta? Skąd podciśnienie?

3) Dolot - czy nalezy go uszczelniacz w obrębie airboxu? Tu widać, że ktoś coś uszczelniał, ale to nie trzyma. Zostawić jak jest czy doszczelnić? Nie mówię o króccach cylinder -gaźnik, te są szczelnie, wyrzuciłem tylko te dystansujące wałki na śrubach bo według mnie było zbyt lekko i dokręciłem z czuciem.
Tutaj mówię o airboxie, a konkretnie o tym:



Jeżeli mam post rozbić na mniejsze do poszczególnych działów to nie ma problemu, choć nie chciałem robić niepotrzebnych tematów.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2015, 16:33   #2
Kici
 
Kici's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 752
Motocykl: RD07a
Kici jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 6 dni 11 godz 42 min 22 s
Domyślnie

Wtyczka to dodatkowe zasilanie do np nawigacji garminowskiej, masz na niej 12v.
__________________
Pas zieleni to także pas
Kici jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2015, 16:57   #3
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,547
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 22 godz 32 min 14 s
Domyślnie

Ad.3 Koniecznie uszczelnić. Czym?Temat rzeka. Ja robiłem to loctite 5920. Działa od 2 lat.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2015, 20:48   #4
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,728
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 23 min 7 s
Domyślnie

Podciśnienie do pompy bierzesz z tylnego cylindra. Zaraz za króćcem gaźnika jest wkręcona w gardziel cylindra imbusowa śrubka m5. Bez problemu ją znajdziesz.
Ps. foty nie otwierają się w większym rozmiarze.
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2015, 11:31   #5
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

U mnie pod FF i Chrome otwierają się poprawnie, po kliknięciu na miniaturki.

To 'zabranie' podciśnienia z gaźnika nie rozjedzie mi ich synchronizacji?

I jeszcze, jak rozgryżć co do czego? Patrząc na strzałki to zakładam, że pierwsze to podciśnienie, drugie wejście od góry to wylot paliwa, ostatnie to wlot (choć dziwi mnie brak 'złotej' dyszy), a trzecie to lużny odpowietrznik/odpływ? Choć patrząc na zamontowany wężyk powiedziałbym, że wlot jest na tym pierwszym wejściu.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2015, 12:02   #6
Krzyżak
 
Krzyżak's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Malbork
Posty: 150
Motocykl: KTM 790 R+ EXC 300
Krzyżak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 13 godz 17 min 0
Domyślnie

Patrząc od dołu na pompę wejście paliwa powyżej cienki kruciec odpowietrzenie u mnie wyprowadzone na dół do ramy , kolejny nad nim wyjście paliwa. Podciśnienie cienkim przewodem od tyłu pompy patrząc na Twje zdjęcie.
Krzyżak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.08.2015, 14:37   #7
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

To tak jak podejrzewałem, dzięki.
Zatem jeszcze jedno pytanie - jest gdzieś wątek o uszczelnianiu tego airboxa? Trochę przejrzałem i nic nie znalazłem, poza problemami z jego zakładaniem
Do silnika nie daję silikonu ale tutaj mam taki zamiar - czy się.z jakiegoś powodu nie sprawdza? Skoro jest tak cięzko założyć airbox to planuje posmarować silikonem te 'doloty' i zanim wyschnie założyc by później po zastygonięciu się nie oderwało, a spokojnie zaschło.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2015, 13:34   #8
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,343
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 43 min 42 s
Domyślnie

najlepszy do uszczelniania airboxa jest klej do szyb samochodowych. trzyma bardzo mocno i zachowuje elastycznosc. silikon lubi z czasem odlazic
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
dolot pompa paliwa

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kilka pytań o słowackim raju arturro2622 Przygotowania do wyjazdów 2 03.02.2013 17:12
Praga we dwoje pytan kilka Wojak Przygotowania do wyjazdów 21 25.04.2012 18:44
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 09:21
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 14:19
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 05:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.