Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.09.2018, 08:34   #121
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Siląc się na maksymalną obiektywność to jednak: sorry Szynszylu ale tym pytaniem w moim mniemaniu podkopujesz cały swój autorytet i prezentujesz dyskusyjne podejście do klienta. Chyba Mygosia o tym pisała wcześniej tutaj. Mam wrażenie, że nie czytasz, nie wyciągasz wniosków z tego, co Ci ludzie radzą i co piszą.

Dodatkowo: jeżeli ktoś proponuje Ci zwrot całej kasy za źle, w jego odczuciu, wykonaną usługę to - z mojej strony propozycja - nie lecisz do forumowej gawiedzi jak Łukaszek z gilem w nosie krzycząc czy to jest "rozsądna decyzja i poszukiwanie kompromisu" bo, raz jeszcze moim zdaniem, to Tobie na w miarę pozytywnym wyjaśnieniu tej sprawy powinno zależeć, biorąc pod uwagę fakt, że nadal ten chlew chcecie tu publicznie sprzątnąć.
Kontroferty nie są zawsze mile widziane przy negocjacjach ale wskazane.
wezme pod uwage
__________________
buziaki
szynszyll jest offline  
Stary 05.09.2018, 09:29   #122
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Jak można doprowadzić motocykl do takiego stanu w terenie totalnie nie przystosowanym do tego motocykla? Dosyć prosto, wystarczy dwa miesiące się porozbijać e zbyt ciężkim terenie. A jak można oddać klientowi motcykl w takim staranie? Czepiasz się do znudzenia zaniedbania, ale sumiennie pomijasz kwestie kluczowe. Test szczelności zrobiłeś rzekomo i inspekcje układu clodzenia? Inspekcja to fajne słowo, nie mówi czy się coś zrobiło. Płynu wlales za mało?
Czy może jednak wycieka? Jak się odniesiesz do kolejnej sprawy? Wyciek widać.na postoju, a co dopiero podczas pracy.. dlaczego coś takiego mówisz,.że zrobiłeś skoro wyciek widać gołym okiem na zdjęciu, podczas wczorajszej rozbiórki?
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180904_182330.jpg (983.2 KB, 31 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_20180904_182422_HDR.jpg (932.0 KB, 36 wyświetleń)
adoado0 jest offline  
Stary 05.09.2018, 09:44   #123
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

no to juz wiesz ze leje sie z pompy. ja tego nie zauwazylem. plynu bylo dolane lekko ponad kreske. nigdy nie leje wiecej. teraz wiemy czemu nie bylo go w ukladzie. co zrobilem opisalem wyzej. plukanka i ogladanie magistrali i chlodnic. tego nie zauwazylem. stawialem mowiac szczerze na chlodnice lewa. kluczowe pytanie czy leje sie bo pompa jest uszkodzona czy to ponownie moja wina.

do pozostalych punktow zechcesz sie odniesc?
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 05.09.2018 o 10:03
szynszyll jest offline  
Stary 05.09.2018, 10:16   #124
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Odniose ,lecz raczej jutro, bo zajęty jestem, a widzę że tam tak skutecznie została nagieta rzeczywistość, że potrzebuje cytować maile by nie prowadzić dyskusji bez podstaw.

Tylko nie jest dobrze ja ta osoba, która tolanie nie umie dbać o motocykl sama naprawia tak krytyczne sprawy po twoim serwisie. To miało być przygotowanie na wyprawę, u ciebie. A teraz słyszę że ja mam nawet nowy zacisk kupic?

Ostatnio edytowane przez adoado0 : 05.09.2018 o 10:29
adoado0 jest offline  
Stary 05.09.2018, 10:53   #125
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

wybacz ale co do zacisku rozmowa przez telefon byla jednoznaczna. powiedziales ze niedawno robiles generalny remont zaciskow i wymieniales co trzeba. teraz byles zdziwiony ze znowu jest z tym problem. co widac na fotkach. nie wiem czy to korozja czy kamien. w paczce dostales - zgodnie z umowa - zestaw naprawczy JMP ktorego nie zakladalem bo by sie podarl o wyrwe w zacisku. miales poszukac zacisku i zainstalowac go z nowym zestawem naprawczym. to bylo omowione jeszcze w maju. pytalem czy jezdziles po morskiej wodzie, odpowiedziales ze nie ale lekka zima Ci sie przytrafia.

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...ia/10418604/18

co moge madrego powiedziec jak w prostych sprawach dotyczacych dat mamy odmienne zdanie?

znalazem dokladna date - paczka przyszla od Ciebie pomiedzy 23 a 26 lipca od szlifierzy. zdjecia zaciskow pochodza z 23 kwietnia 2018. w takim razie dzien, dwa wczesniej zajalem sie rozkrecaniem motocykla. czesci do Ciebie wyszly 2 maja bo 1 maja to zapewne data wygenerowania listu przewozowego. zgodzisz sie z tym?
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 06.09.2018 o 11:16
szynszyll jest offline  
Stary 08.09.2018, 13:28   #126
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

[QUOTE=szynszyll]6. wymiana zestawu napedowego. przednia zebatka OEM wklejona Loctitem[QUOTE]
W którym miejscu dałeś ten klej? Chyba nie na zębatkę, która przed chwilą zsunslem ręką?


Po paru dniach grzebania, wniosek jest taki, że niestety kolega mechanik,(jak już się tak kolegujemy), to mówię to z pełną świadomością, kłamie na każdym kroku.
Jadąc na pozotywnych opiniach wybrabych klientów, poleciał totalnie z motocyklem nieznajomego na forum z drugiego końca polski, zakładając, i słusznie, że prędzej jemu uwierzą niz mi.
Proszę, niech ktoś potwierdzi że tak się zsuwa ręką zębatkę wklejona , jak wyżej mechanik napisał, Loctite.
Z tego ile czytałem forum to trzeba ściągacza.

Okłamywanie na każdym kroku, kazdym, bo ma się staz, i nikomu nie przyjdzie do głowy go podważyć?

Dodatkowo:
-luzne nakrętki kolektorów przy cylindrach - wszystkie
- wyciek z pompy wody, dosłownie się leje, nie zauważył..

Proszę, oto zdjęcie rzekomo wklejonej zębatki, po przebiegu, ile? 200 km? Specjalnie tam zajrzałem sprawdzić czy to prawda co napisał.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20180908_124155.jpg (1,005.5 KB, 33 wyświetleń)
adoado0 jest offline  
Stary 08.09.2018, 13:59   #127
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie Serwis motocykla w szynszyll garaż

Może chodziło o niebieski locktite na śrubach od zabezpieczenia zębatki?
Tomas_XRV jest offline  
Stary 08.09.2018, 14:07   #128
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

odpowiedz na moje pytania. szczegolnie te o daty. sa kluczowe jezeli chodzi o to kto mowi prawde a komu zdarza sie z nia mijac. wyslalem Ci czesci 1 maja czy w czerwcu jak piszesz? silnik byl 'ujebany' czy umyty jak na fotkach. nadal nie rozumiem dlaczego admini pozwalaja na wulgaryzmy w tym watku. podobno mialy zostac usuniete.

zastosowalem polecany przez kolege z forum loctite 660 wraz z zestawem przygotowawczym bo wypracowanie walka na to pozwalalo. nie rozumiesz zasady jego dzialania. szkoda. ale to nie moja wina. to nie chemiczna spawarka. poczytaj:

https://specjal.com/produkt/quick-me...yn-osadzajacy/

zanim znowu cos palniesz. czytaj:

http://www.loctite.pl/wyszukaj-produ...=8802627715073

nie ma czegos takiego jak 'klej Loctite' - sa setki preparatow tej firmy. wystarczylo zapytac jakiego uzylem. no ale po co jak mozna robic dym. sciagajac zebatke zniszczyles warte kilkadziesiat PLN wklejenie. tu masz aktywator do L660, jaki zastosowalem:

https://e-kleje.pl/aktywatory-primer...pasywnymi.html
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 08.09.2018 o 14:23
szynszyll jest offline  
Stary 08.09.2018, 15:56   #129
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Usunąłem epitety. Nie ma już ich. Po pierwsze, pomyliłes rolę. To nie ja powinienem się ustosunkować do tego, tylko ty.
Co z tą rama, zdjęcie korozji? Kto za to odpowiada?
Co zniszczyłem tutaj niby z zębatka?
Jak zębatka luzna była i ja ściągnąłem ręką to co mogłem zniszczyc? Mogę ją wsunąć z powrotem i będzie to samo. była luźna na boki więc się wysuwa jak chce.
Skoro coś jest luźne, to jak można o zniszczyć poprzez zdjęcie tego? Chętnie się doucze, bo wszystkim tak jak ty się nie znam.
Po co tak kleić skoro jest luz na boki dalej?
adoado0 jest offline  
Stary 08.09.2018, 16:13   #130
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,384
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 46 s
Domyślnie

odpowiedz na moje pytania. sa proste.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 13:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.