Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.04.2008, 21:53   #1
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie Amperomierz do Afryki

R2D2, a może jesteś w stanie wykombinować amperomierz, który pokazywałby czy prąd wpływa do akumulatora, czy wypływa? Są takie zegarowe, ale żeby mieć zegar przed kierą to trzeba ustrojstwo poprowadzić kablem co najmniej takiej samej fi jak ten, w który się wpinamy... Dałoby się zrobić coś na kształt małej kostki wpiętej pod przewód, z której wychodzą cienkie kabelki do małego wyświetlacza LCD, który dałoby się wkomponować w zegary?
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.04.2008, 22:14   #2
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 38 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
R2D2, a może jesteś w stanie wykombinować amperomierz, który pokazywałby czy prąd wpływa do akumulatora, czy wypływa? Są takie zegarowe, ale żeby mieć zegar przed kierą to trzeba ustrojstwo poprowadzić kablem co najmniej takiej samej fi jak ten, w który się wpinamy... Dałoby się zrobić coś na kształt małej kostki wpiętej pod przewód, z której wychodzą cienkie kabelki do małego wyświetlacza LCD, który dałoby się wkomponować w zegary?

Ale po co ci amperomierz ? Sam woltomierz raczej wystarczy
Amperomierz dalo by sie zrobic ale nie wiem przez jaki element da sie przepuscic prad rozruchowy jakies 120A a moze i wiecej.pewnie trzeba by zastosowac jakis bocznik na minimum 100A.
Mozna by sie rozejrzec za metoda pomiaru pola magnetycznego w przewodzie ale nie wiem na ile to dokladne bedzie , przy takiej metodzie nie trzeba ingerowac w przewody pradowe.
Temat godny rozwazenia w przyszlosci , pierwsza jest pompa , pozniej bedzie elektroniczny przerywacz i moze w miedzyczasie troche bardziej wypasiony trip.
Mam tez swoja robote (elektronika motocyklowa ) a pozatym produkcja elektroniczna i projektowanie , musze miec troche czasu na pojezdzenie ( zazwyczaj do pracy i z pracy ). Jak bede mial luzy w robocie ( co sie rzadko acz kolwiek zdaza ) to zasiadam do projektow , tu na forum bede pisal jak sie sparwy maja.

Ostatnio edytowane przez R2D2 : 01.04.2008 o 22:16
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.04.2008, 19:19   #3
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Amperomierz dalo by sie zrobic ale nie wiem przez jaki element da sie przepuscic prad rozruchowy jakies 120A a moze i wiecej.
Nie trzeba przez bocznik puszczać prądu rozruchowego. Looknij na schemat AT - przewód rozrusznika idzie od akumulatora zupełnie "swoją drogą".
Jakbys w przyszłości rozpracował taki amperomierz to ja sie chętnie piszę.
Zdruf!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.04.2008, 11:26   #4
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Dlaczego nie kazdy amperomierz sie sprawdza znajdziesz tez TUTAJ
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
WTF? Intiminator dla Afryki... sambor1965 Rama, zawieszenia, napęd 7 09.02.2011 22:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.