Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.09.2016, 12:55   #11
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

O rany, dzięki za tyle odpowiedzi!

dj-napster & barthelemi1 : dzięki, strach był w sumie jedynie o motocykle : czy wytrzymają, dlatego fajnie, że pojechaliśmy we 2.

Neo : nie mogę się bardziej zgodzić z pierwszym akapitem który napisałeś. Co do filmu, to mam podobne przemyślenia, gdyż przed wyjazdem pochłaniałem te filmy w dużej ilości i najczęściej musiałem się zmuszać, żeby wytrwać do końca. Najciekawsze jakie widziałem, to kręcił Piast (jest tu na forum chyba) i właśnie dzięki jego narracji to było wciągające (mimo że długie). No i zdaję sobie sprawę, że reżyserem jestem żadnym, więc jest duże prawdopodobieństwo, że film będzie słaby, ale zobaczymy.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 12:57   #12
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Nynek Zobacz post
Fajny opis, ale byłoby super, jakby pojawiła się relacja .. dzień po dniu
Dzięki! To chciałem zrzucić na film Ciężko mi się było zebrać do napisania tego co napisałem, a co dopiero do opisania 30 dni po kolei Ten mój zdawkowy opis zrobiłem więc po części dla tego, że mam jakieś tam notatki z przygotowań i było mi łatwiej, a po części dla tego, że brakowało mi takich opisów przed wyjazdem.
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 13:12   #13
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Super !!!
Daj wiecej fotek i dokladniejszy opis zwłaszcza z Iranu.
Napisz jak tam jest w sensie podejście tubylców do innowierców; jak bezpieczeństwo itd.

P.S. nie załapałem czemu się wracałeś z Rumunii po żonę ?
Mówisz i masz!
https://www.flickr.com/photos/144488033@N08/

Z tym opisem, to pogadam z Asią, ona robiła jakieś notatki w zeszyciku. Postaram się też opisać większość zdjęć, bo łatwiej sobie przypomnieć o co biega. Z Rumunii wracałem (trzeciego dnia), bo nam się obydwojgu nagle odmieniło! Ja się czułem samotny, a żona się zdecydowała, że jednak dziecko sobie poradzi z babciami i że chce jechać. Więc wróciłem. Zapamiętam ten dzień na długo! Wyprzedzałem wszystko i wszystkich i wszędzie.... Wspaniały dzień.

Z Iranem jest tak, że do puki nie zacząłem o nim czytać, to wprawdzie nie myliłem go z Irakiem, ale wyobrażałem sobie go trochę jak Koreę Północną. A kiedy tylko trochę zacząłem się dowiadywać, to się załapałem za głowę : jak to możliwe, że mój obraz tego kraju jest tak diametralnie inny od stanu faktycznego! To chyba przez moją ignorancję i przez media, które pieprzą 3 po 3.

I faktycznie reżim trzyma ludzi (dość) twardą ręką, ale też bez przesady. Z tego co się orientuję to jest trochę jak w PRL : wszyscy oficjalnie są podporządkowani (i religijni co za tym idzie), ale w domu wszyscy zrzędzą na system i mają go w nosie i wiedzą swoje. Jest to oczywiście państwo, gdzie religia i polityka się łączą ze sobą i to widać, ale bez przesady. Jest bardzo bezpiecznie (za wyjątkiem ruchu drogowego) i to potwierdzam ja i wiele blogów które czytałem.

Podejście tubylców jest takie, że aż szkoda od nich wyjeżdżać. Ludzie niemalże lgnęli do nas. Codziennie po kilka, kilkanaście osób zagadywało do nas, "skąd jesteśmy", "welcome to Iran", "czy możemy sobie zrobić z wami zdjęcie" i tak dalej. Jak byliśmy w jakiejś tam 2000 letniej wiosce, to się śmieliśmy, że zamiast fotografować zabytki, to Irańscy turyści fotografują nas A jeszcze zachodnie motocykle, to już w ogóle szał! Z tego co wiem, Irańczykom ciężko jest dostać paszport i w ogóle ciężko jest gdzieś wyjechać. Są chyba trochę odcięci od świata, a świat też chyba się nie kwapi żeby do nich przyjeżdżać, bo myśli, że to terroryści. Jak chodziliśmy przez miasto (pomijając stolicę), to cały czas się czuło wzrok ludzi, ale można się przyzwyczaić
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 14:39   #14
dj-napster
\ d(-_-)b /
 
dj-napster's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2016
Posty: 51
Motocykl: było RD07a (2002r)
dj-napster jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 53 min 47 s
Domyślnie

iwasz, możliwość awarii i ciągła niewiadoma dodaje tylko jakości do takiej podróży, co to za przygoda jak nic się nie ma zepsuć

zawsze jak samochodem gdzieś dalej jadę to też jest obawa, np 1800km od domu jak płyn chłodniczy zaczął lecieć na asfalt ciurkiem to nie było wesoło, ale ogarnięte na miejscu i wspomnienia są albo biegi zaczęły wchodzić coraz gorzej aż w końcu nie szło nic wbić oczywiście w PL nic się nie psuło.

adrenalina jest podstawą dobrego tripu
czekam na filmik z wyprawy
dj-napster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 14:39   #15
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Ile kaucji CDP płaciłeś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 14:55   #16
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,279
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 7 godz 29 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Cezarus Zobacz post
Ile kaucji CDP płaciłeś ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cenniczek na stronie PZMłotu: https://www.pzmtravel.com.pl/media/c...t_CPD_2016.pdf
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 19:57   #17
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 963
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 21 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wilq.bb Zobacz post
Dzięki
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 22:14   #18
iwasz


Zarejestrowany: Mar 2016
Posty: 16
Motocykl: Yamaha XJ6
iwasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 50 min 13 s
Domyślnie

No dokładnie, tak jak w cenniku, przy czym my płaciliśmy oczywiście stawkę najniższą z najniższych, czyli i tak kupa szmalu (stawka jest zależna od wartości pojazdu : żony moto warte jest 5k, a moje z 11-12). Teraz wydzwaniam jak to odebrać
iwasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2016, 23:15   #19
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Czy działania związane z posiadaniem CPD jakoś specjalnie są uciążliwe? Czy oprócz "zapomnienia" pieczątki można czegoś nie dopatrzeć?
Jak w ogóle wygląda przekraczanie granicy Iranu z takim karnetem?
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2016, 00:37   #20
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał iwasz;
(...) w porównaniu do reszty zawodników, których spotykaliśmy na BMW GSAch i innych KTMach rodem z rajdu Dakar, to wyglądaliśmy śmiesznie (...)
Dodam trochę perspektywy dla Twojej oceny owej śmieszności - sam nie mam "dużego" motocykla ale nie przeszkadza mi to w zwiedzaniu przy użyciu 125ccm silnika w "uturystycznionym", chińskim Junaku 123 którego jestem dumnym właścicielem Z różnych względów nie wiem czy kiedyś dorobię się pojazdu z którym nie będę dziwacznie wyglądał na zlocie maszyn do dużej turystyki.

W czasie swojego, nieco bliższego rajdu od Twojego, bo po Bornholmie i Szwecji, spotykałem "duże" maszyny ale nie wiedzieć czemu to moja skupiała na sobie większą uwagę Wielkość motocykla plus inne parametry rzecz jasna wpływają na to gdzie i w jaki sposób wjedziemy ale brak tak zwanego "turystyka" absolutnie nie powinien stanowić ograniczenia w wyborze trasy! Co z tego że znakomita większość ludzi widzi niewielkie motocykle jako pojazdy miejskie tudzież do wypadów dookoła komina? Każdy celuje z zakupem tak aby starczyło jeszcze na paliwo i jedzenie, a że portfele są różne to już całkiem normalna rzecz.

Nie daj też sobie wmówić, że wasz wyjazd do Iranu to była "wyprawa życia". Takie podejście ogranicza narzucając określoną narrację. Lepiej usiądźcie i spiszcie pamiętnik z wyjazdu. To czy go tutaj opublikujesz, czy nie, to kwestia drugorzędna, chociaż sam chętnie bym poczytał. Ważniejsze jest to, że po powrocie dość szybko ulatują z głowy przeróżne drobiazgi i smaczki nadające całej opowieści klimatu. Zapiszcie je, żeby za kilka lat, po powrocie z kolejnego wyjazdu, móc poczytać od czego to wszystko się zaczęło

Na koniec coś a la zapowiedź filmu z wyprawy syna i ojca przez Himalaje na motocyklach 150ccm. W sam raz dla Ciebie żebyś wiedział co Cię czeka gdy dzieciak podrośnie Tak jak w filmie który podlinkowałem wcześniej, tutaj również opowieść składa się z serii ujęć z bardzo oszczędnym komentarzem.

https://youtu.be/eqlFCG_KR8I

Słowem nie przejmuj się swoimi umiejętnościami reżyserskimi, zapodaj chociażby coś podobnie posklejanego z muzyką w tle i będzie dobrze. No i siadajcie, piszcie i co kilka dni wrzucajcie tu opisy kolejnych etapów wyjazdu. Są to jedyne seriale jakie trawię - opowieść z podróży w odcinkach
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sierpień 2016 mazury_suwalszczyzna przemo77390 Umawianie i propozycje wyjazdów 7 04.06.2017 17:30
Iran, maj 2016, moto na przyczepce do Bułgarii schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 6 24.11.2016 11:38
“LT Enduro season opening 2016”, 2016 April 16-17 Drak'as Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 07.03.2016 16:01
Sierpień 2016 Grecja dajmos19952 Umawianie i propozycje wyjazdów 7 13.12.2015 19:10
Iran ofca234 Przygotowania do wyjazdów 24 16.08.2015 09:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.