Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.02.2018, 10:38   #101
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 14 min 17 s
Domyślnie

dajcie walek, dajcie zabezpieczenie to sprawdze ile to jest w stanie wytrzymac przy sile podanej na sciaganie z walka, przy zadanej przez producenta sile dokrecenia sruby zaciskajacej. wiele zalezy od precyzji wykonania w/w elementu i spasowania z walkiem.

idealnie by bylo gdyby w srodku byl kołnierz wchodzacy w wyciecie na walku przeznaczone dla blaszki zabezpieczajacej. wtedy byloby 100% pewnosci ze to sie nie zsunie.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2018, 15:06   #102
TYMEKVMAX


Zarejestrowany: Aug 2013
Miasto: xxx
Posty: 259
TYMEKVMAX jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 5 godz 51 min 34 s
Domyślnie

https://motorky.bazos.cz/inzerat/843...alp-650600.php
TYMEKVMAX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 07:54   #103
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Jak Szynszyll stwierdzi, że to działa, to kupuje.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 08:45   #104
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Uwazam tak jak Szynszyl ze bardzo wiele zalezy od jakosci wykonania i materialu z ktorego to wyrzezbiono. Gdybym to ja mial stworzyc zrobil bym to z deka inaczej. Element bym pozdzielil na pol (poprzecznie) a w srodku zrobil bym rowek na pierscien zegera ktory zakladal bym na walek. Takie rozwiazanie zapewnilo by 100% pewnoci prawidlowego osadzenia zebatki. Choc dalej pozostaje problem taki ze cale obciazenie ma byc przenoszone przez dwie sruby M6 zabezpieczenia na zebatke i dalej. Takie rozwiazanie ma sens tylko i wylacznie z polaczeniem takiego patentu i klejenia zebatki w celu zniwelowania ubytkow materia w miejscu styku zebatki i walka. By obciazenie bylo przenoszone z walka na zebatke ,a nie z walka na zabezpieczenie i dalej na zebatke.
Uff, to zem sie naprodukowal mam nadzieje ze zrozumialy jest moj wywod.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 09:01   #105
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,362
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 8 godz 32 min 46 s
Domyślnie

Ten patent z zaciskana obejmą na wałku nie przemawia do mnie. Moduł wielowypustu pewnie jest odwzorowany z nowego (niezużytego) wałka. Moduł nie będzie więc "kompatybilny" ze zjechanym wałkiem, który ma poratować. Dubel proponuje klej by te niekompatybilności skompatybilizować
Ściągnięcie zębatki z wałka jest tak niebezpieczne Chyba nie potrzebna nadgorliwość. Już ratuję się przykładem husqa te 450ie kajś 60hp a zębatka zabezpieczona jedynie zegerem.
Kleiłbym i nie kombinował zbytnio. Niższe koszty i sprawdzone, upierdliwy demontaż.
zdrowia
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 09:59   #106
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał strobus1 Zobacz post
Ten patent z zaciskana obejmą na wałku nie przemawia do mnie. Moduł wielowypustu pewnie jest odwzorowany z nowego (niezużytego) wałka. Moduł nie będzie więc "kompatybilny" ze zjechanym wałkiem, który ma poratować. Dubel proponuje klej by te niekompatybilności skompatybilizować
Ściągnięcie zębatki z wałka jest tak niebezpieczne Chyba nie potrzebna nadgorliwość. Już ratuję się przykładem husqa te 450ie kajś 60hp a zębatka zabezpieczona jedynie zegerem.
Kleiłbym i nie kombinował zbytnio. Niższe koszty i sprawdzone, upierdliwy demontaż.
zdrowia
Przy klejeniu demontaz nie musi byc upierdliwy, wystarczy zastosowac odpowiednia technologie (czytaj odpowiedni klej) do jej wklejenia. Po ponownym przemysleniu tego ptantu, uwazam ze ma on jedynie racje bytu przy walkach bardzooo zuztytych powiedzmy powyzej 70%, w przeciwnym razie tylko klej i orginalne zabezpieczenie.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 10:05   #107
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Rekomendowany przez moja osobę zestaw do osadzania zębatki na walku. Od lewej zmywacz, aktywator, klej.

20180221_090018.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 10:42   #108
ural2


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dubiecko
Posty: 321
Motocykl: Ktm620sx, RD07a
Przebieg: 67
ural2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 49 min 8 s
Domyślnie

Jaki koszt takiego zestawu?
ural2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2018, 10:57   #109
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ural2 Zobacz post
Jaki koszt takiego zestawu?
Nie wiem, mam go w pracy ale tanio na pewno nie jest
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.02.2018, 10:44   #110
marecki999
 
marecki999's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Węgorzewo
Posty: 411
Motocykl: RD07a
Przebieg: 87
marecki999 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 4 godz 46 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
...Przy klejeniu demontaz nie musi byc upierdliwy, wystarczy zastosowac odpowiednia technologie (czytaj odpowiedni klej) do jej wklejenia...Rekomendowany przez moja osobę zestaw do osadzania zębatki na walku. Od lewej zmywacz, aktywator, klej.
Możesz opisać jak to zdemontować przy tym kleju ( ściągacz i grzanie zebatki jak napisane wyżej?) co z klejem, który zostaje na wałku? da się go "zeskrobać" czy jak
__________________
__________________
MAZURY CUD NATURY
marecki999 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy - jak wyeliminować luz?? tomozdyn Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 12.07.2017 08:46
Czy warto zmieniać wałek zdawczy Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 62 09.06.2010 00:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.