Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.05.2009, 22:44   #11
bigos
 
bigos's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Żary / Strzelce Krajeńskie
Posty: 381
Motocykl: RD03
Przebieg: 67 000
Galeria: Zdjęcia
bigos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 16 godz 7 min 52 s
Domyślnie

Ja zapodałem sobie Dunlop Trailmax. Na błocie nie próbowałem, a na piachu i utwardzanych drogach dają radę. Po ząbkowaniu przednia opona wydaje mi się na asfalcie znacznie głośniejsza niż za nowego. Tylna wygląda, że jest zjechana około 40-50% po jakieś 6 tys. km.
Taką samą oponkę widzę na październikowym foto naszego kalendarza AT

__________________
Cztery koła poruszają ciało, a dwa duszę.
bigos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 11:27   #12
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Co do conti escape to juz takie jedne zjechałem. Przerzyły dokładnie tył 9900km i wywaliłem jak juz sie zrównala ze znakami TWI. Natomiast przód wywaliłem przy 14350km . Tyle że przód sie za bardzo nie wytarł co wyząbkował ale to raczej zwiazane z zbyt dużym dociazeniem tyłu. Co do zachowania na asfalcie nie jest to opona typowo szosowa, jak choćby Conti trail attack. Użytkowalem Conti escape głownie po szosach dobrej jakości (60%).Po drogach z dużą iloscią żwiru syfu i łajna owczego , oraz drogach w lesie a raczej krzaczorach z dużą ilością ostrych kaziorów przebyłem pozostałe 40 %. Poruszałem sie tez w niskich temperaturach w okolicy 0 st. i da sie jezdzic tez. Czesto padało - bo takie warunki panują w Irlandi i na wyspach-sprawowaly sie miodnie. Ze względu na dość dużą ilośc mięsa na bierzniku, da sie lekko wyczuć na asfalcie mniejszą sztywnosc boczną. Mam porównanie z wczesniej używana przezemnie oponą Conti traill attack oraz tkc80 i najprosciej pisząc jest to dokładnie opona pomiedzy tymi dwoma . Guma to raczej mi sie wydaje że jest bardziej z tkc80 , bo w Traill Attack to zupełnie inna bardziej lepka na dotyk mieszanka gumy.
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.05.2009, 13:58   #13
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,540
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 7 godz 3 min 20 s
Domyślnie

ContiEscape jest teraz u mnie w większej promo niż reszta opon, a tylko dlatego, że oponke chce trochę wypromować bo niedoceniana jest i tyle.

Ceny przy komplecie lub dwóch oponach (nie ma znaczenia czy dwa przody czy tył i przód).
90/90 21 (indeks S) = 205
90/90 21 (indeks T) = 246
130/80 17 (indeks S) = 311
130/80 17 (indeks H) = 335
140/80 17 = 365

Przy pojedynczych sztukach zamawianych 4% drożej muszę liczyc niestety.
Zarobku na tym nie mam za wiele, wystarczy na pokrycie przesyłki i roboty - także więcej nie opuszczę na nich, bo nie mam z czego. Ceny brutto - wszystko na rachunek sprzedawane.

Jedyne czego nie mogę zagwarantować to dat produkcji, że będą tegoroczne - generalny importer (conti-bike.pl) ma dziwną politykę i mogą się zdarzyć 2007 oponki jeszcze - Continental uznaje oponę za nową nawet 85 tygodniową. Stąd takie klocki są czasem
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2009, 10:37   #14
Michal
 
Michal's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 647
Motocykl: LC8 1290 Super ADV R i WFM
Michal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 10 godz 11 min 55 s
Domyślnie

Jaką wysokość bieżnika ma Conti Escape, nigdy nie widziałem jej na zywo, więc próbuje sobie wyobrazic, np: w porównaniu do Anake, albo TKC ?
__________________
Pozdrawiam
Michał
Michal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.05.2009, 11:01   #15
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

mierzyłem na nowych i chyba było 9mm .
Ramires sprawdź
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2009, 10:31   #16
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 10 min 37 s
Domyślnie

krotki opis opon ktore jechaly dookola swiata:

http://www.maartensworld.com/the_numbers.htm
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.