Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > BMW

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.01.2023, 08:26   #571
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Tymczasem u zimnego garażu...









Czoperowcy to mają przewalone jak muszą to robić co chwila

Pracuję w międzyczasie na apgrejdem świeżo zakupionej lampy full led - uważam że bez sensu aby światła mijania chodziły w niej non stop w dzień na pełnej mocy, ring także nie musi na 100% a np. na 80% - chodzi o żywotność ledów. Projekt niełatwy, z kilkoma wyzwaniami w oszukiwaniu komputera i CANa, ale po chwilowej załamce z obecnych testów wynika że powinno się udać. Ale nie zapeszam
A wystarczylo by zapytac by koledzy pomogli, podzielili sie doswiadczeniem nie ma sensu wywazac otwartych drzwi
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 08:36   #572
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Dajesz Dubel Znam patent z trzymaniem 5s wyłączania kierunków - nic innego nie przyszło mi do głowy.

To co robię jest oparte o fotorezystor - docelowo ring cały czas będzie dawał tak na 80%, a mijania w dzień na 50%, po zmierzchu na 100%.

Niestety nie udało mi się tak zrobić żeby skorzystać z czujnika zmierzchu który zapala podświetlenie zegarów - trzeba tu by grubego włamu do kompa motocykla raczej.

Zatem, podzielcie się wiedzą w tym temacie, będę zobowiązany

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 09:06   #573
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Dajesz Dubel Znam patent z trzymaniem 5s wyłączania kierunków - nic innego nie przyszło mi do głowy.

To co robię jest oparte o fotorezystor - docelowo ring cały czas będzie dawał tak na 80%, a mijania w dzień na 50%, po zmierzchu na 100%.

Niestety nie udało mi się tak zrobić żeby skorzystać z czujnika zmierzchu który zapala podświetlenie zegarów - trzeba tu by grubego włamu do kompa motocykla raczej.

Zatem, podzielcie się wiedzą w tym temacie, będę zobowiązany

Pozdrawiam
zimny
A moze pomysl o zastosowaniu uniwersalnego modulu DRL i wysterowac go podswietleniem zegarow?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 09:48   #574
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Dubel - myślałem o tym, ale wyjaśnię w odrębnym wątku który chyba założę, podobnie jak do naprawy pompy ABS swego czasu.

Tutaj, rozkmina odnośnie tych świateł może przydać się nie tylko w GSie ale i w innych maszynach.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.01.2023, 09:58   #575
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Dubel - myślałem o tym, ale wyjaśnię w odrębnym wątku który chyba założę, podobnie jak do naprawy pompy ABS swego czasu.

Tutaj, rozkmina odnośnie tych świateł może przydać się nie tylko w GSie ale i w innych maszynach.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 09:34   #576
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Dobra - moje walki ze zrobieniem automatyki zmierzchowej, ściemniania ledów poddałem bo gryzie się to z kompem BMW, nawet symulując wzorcowe obciążenia.

Zatem do wyłączania świateł mijania zostaje patent pt. 5s kasownik kierunków + 5s prawy kierunek. Sprawdziłem i na postoju faktycznie to działa, wyświetla się LAMPF. Załączenie lampy mignięciem długimi i lampf znika, mijania się włącza. Więc generalnie git. Dzięki Navaja za pozyskanie info w tym temacie ze swoich źródeł!

Ale jak na centralce wbiłem jedynkę to lampa mijania się zapala (fakt że było po zmierzchu). Zauważyłem też że zapalanie tej lampy dzieje się jakby w synchronizacji z podświetleniem zegarów czyli układem zmierzchowym w kombi.

Czy ktoś kto na codzień używa tego patentu - podpowie dokładnie jaka jest logika działania?
Czy to działa tylko na postoju? Jak tak to nic nie daje... ale słyszałem że ludzie tak jeżdżą więc pewnie da się. W Motoscanie jest nawet jakaś opcja aktywacji wyłączania lampy mijania przyciskami (u mnie jest aktywowana).

Chodzi mi m.in. o to żeby jak jadę w słoneczny dzień 3h ekspresówką nie lampić i nie wypalać ledów mijania.

Przy okazji - zakład polerowania wydechów garwolin kończy robotę Ten dolot to była grubsza zabawa.





Została sama puszka tłumika - czyli lekka i najmilsza część roboty, bo będzie jej symbolicznie.

I jeszcze dla Was ciekawostka - widzieli takie cuś? To chłodnica w moim helmucie.



W sumie w tym samym języku gadają to i części moga być wymienne

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 10:06   #577
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 9 godz 7 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
Dobra - moje walki ze zrobieniem automatyki zmierzchowej, ściemniania ledów poddałem bo gryzie się to z kompem BMW, nawet symulując wzorcowe obciążenia.

Zatem do wyłączania świateł mijania zostaje patent pt. 5s kasownik kierunków + 5s prawy kierunek. Sprawdziłem i na postoju faktycznie to działa, wyświetla się LAMPF. Załączenie lampy mignięciem długimi i lampf znika, mijania się włącza. Więc generalnie git. Dzięki Navaja za pozyskanie info w tym temacie ze swoich źródeł!

Ale jak na centralce wbiłem jedynkę to lampa mijania się zapala (fakt że było po zmierzchu). Zauważyłem też że zapalanie tej lampy dzieje się jakby w synchronizacji z podświetleniem zegarów czyli układem zmierzchowym w kombi.

Czy ktoś kto na codzień używa tego patentu - podpowie dokładnie jaka jest logika działania?
Czy to działa tylko na postoju? Jak tak to nic nie daje... ale słyszałem że ludzie tak jeżdżą więc pewnie da się. W Motoscanie jest nawet jakaś opcja aktywacji wyłączania lampy mijania przyciskami (u mnie jest aktywowana).

Chodzi mi m.in. o to żeby jak jadę w słoneczny dzień 3h ekspresówką nie lampić i nie wypalać ledów mijania.

Przy okazji - zakład polerowania wydechów garwolin kończy robotę Ten dolot to była grubsza zabawa.





Została sama puszka tłumika - czyli lekka i najmilsza część roboty, bo będzie jej symbolicznie.

I jeszcze dla Was ciekawostka - widzieli takie cuś? To chłodnica w moim helmucie.



W sumie w tym samym języku gadają to i części moga być wymienne

Pozdrawiam
zimny
Nie kończ Waść , już czeka GS-a w kolejce do polerowania 😁:⁠-⁠) , a co do l reflektora też na początku wyłączałem kombinacją przycisków , lecz od kilku lat odpalam wszystko co tam jest do świecenia i nie zaobserwowałem efektu wypalania led.Nadal z nocy robi dzień ,a wzrok mam słaby wcale pieniędzy nie widzę

Wysłane z mojego M2101K6G przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 17:42   #578
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Polerkę zrobiłeś luksusowo
Jakieś specjalne środki czy znany autosol?
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 18:25   #579
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lotnik Zobacz post
Polerkę zrobiłeś luksusowo
Jakieś specjalne środki czy znany autosol?
Dzięki nic specjalnego - autosolu akurat nie było w sklepie na miejscu więc wziąłem co było - pasta K2 Aluchrom po 10pln za tubkę.

Na całość bez puszki tłumika zeszło mi ponad 2,5 tubki.

U mnie na kolankach był taki nalot - że ja myślałem że to jest starty już chrom. Okazało się, że to był nalot na chromie ku mojemu zdziwieniu. Na łączniku to brud i syf był, nie taki ceglany nalot. Zatem tu było łatwiej.

Ogólnie jestem zadowolony z efektu ale - przej.....a robota

Co wydaje mi się ważne - ja zużyłem 4 stare koszulki pocięte na kilka kawałków. Pasty dużo i na grubo, po docieraniu pastą przez jakieś 3 min, szmata na bok, czystą wycieramy i oceniamy efekt. i powtórka i tak w kółko aż efekt będzie OK. Tak przynajmniej ja robiłem za radą kolegi.

Najgorsze co w tym jest to że jak zrobisz jedno kolanko i masz szczerze dość po tym, to patrzysz na resztę i jest ta smutna świadomość że nie można tak zostawić, kawałek zrobiony a reszta nie Ja sobie to rozłożyłem na 3-4 dni po 2 godzinki.

To że wyszło ładnie dość to fart nowicjusza, ostatnio w jakąkolwiek polerkę chromów bawiłem się w Hondzie Shadow 750 lat temu z 15. To był mój pierwszy poważny motocykl - na drugie ta hąda miała na imię "pomyłka"

Wracając do kolektorów to wyszło dobrze, żeby było bardzo dobrze musiałbym je zdemontować - a na to to już zapału nie mam bynajmniej

Pozdrawiam
zimny

Ostatnio edytowane przez zimny : 22.01.2023 o 21:58
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2023, 20:18   #580
skarp
 
skarp's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Parczew
Posty: 177
Motocykl: BMW R1200GS
skarp jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 6 godz 9 min 38 s
Domyślnie

[QUOTE=zimny;805402]Tymczasem u zimnego garażu.


Zimny, a Ty z jakiej planety jesteś, że poziom oleju skośny
__________________
Suzuki DR 650 SE 97r -> Honda XL 650 V -> Suzuki DL 650 K7 -> BMW R 1200 GS K25
skarp jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.