Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.06.2013, 22:47   #1
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie Pogranzona na Kaukazie

Jak to z pogranzoną w Karaczajo-Czerkiesji, Kabardyno-Bałkarii oraz Północnej Oestii i Alanii jest, wiecie? Trzeba mieć permit by się zbliżyć do granicy na powiedzmy 15-20 km? Daleko od niej zastawy stoją? Chciałbym przejechać się ku Władykaukazowi raczej górami, na Googlach widać sporo fajnych szutrów, a nie pogórzami. Tylko czy to będzie możliwe bez permitu? Czy skazany jestem na główne drogi?

Coś tak mi chodzi po głowie, że znajomi się z 2 lub 3 lata temu na wakacje do Bezingi na wspin wybrali i odbili się od jakiegoś szlabanu z braku permitu. Podjeżdżał ktoś z was może pod w okolice lodowca?

Generalnie w FR, w 2010 roku tak przynajmniej, permity na przebywanie w pogranzonie trzeba było załatwiać z jakimś de facto 60 dniowym wyprzedzeniem, więc jeżeli nadal tak jest to nie zdążę (poza tym chgw czy i tak by dali na taki przejazd). Macie aktualne info w tej kwestii?
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2013, 09:25   #2
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

Planuję na podwójnym turystyku. A jaki to ma wpływ?
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2013, 11:08   #3
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

Tak, podnosi znacznie koszty. Ale to bezpieczeniejsze rozwiązanie (np. w przypadku dupnięcia i zamknięcia granicy z Gruzją). Poza tym może się tak zdarzyć, że w ogóle nie będę chciał wjeżdżać do Gruzji, bo w Rosji będzie wystarczająco ciekawie. Taka opcja wizowa daje mi największą swobodę.

Tylko... pytanie czy w Rosji w ogóle uda się zbliżyć na te 15-20 km od granicy i pohasać po szutrach i fajnych przełęczach czy trzeba będzie trzymać się głównych dróg i jechać prosto na Władykaukaz.

Masz jakieś info/doświadczenie Dziku w tej materii?
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2013, 11:32   #4
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Byłem tam w ubiegłym roku. Nie słyszałem o problemach stawianych przez słuzby, natomiast rozmawiałem z kolesiem z klubu motocyklowego w rosji o tym ze kabałtynio-bałkaria jest bardziej niebezpieczna niż Czeczenia i Osetia razem wzieta. W ubiegłym roku jego siostrzenica pojechała w tamte strony i zgineła bez wieści. Posterunków milicji i wojska na tamtym odcinku jest masę, ale nie zatrzymują. Nie kontroluja papierów. Tyle że jechalismy głównymi. Do Groznego mozna sobie wjechać swobodnie - trzeba tylko mieć czas. Od Biesłana do Groznego jest z 10 postów na których trzeba się rejestrować, zapisywać i pogadać z nudzącymi się wojskowymi. Tym niemniej nie ma zadnych problemów.
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.06.2013, 12:00   #5
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

@Eldziku: Iwona to dobry pomysł, podpytywałem ją już o Czeczenię i mówiła, że przy tranzycie/krótkim przejeździe można się tam w miarę bezpiecznie i spokojnie wybrać. Możliwe, że będzie na miejscu w lipcu, więc będzie można zasięgnąć info z 1 ręki. O Dagestanie natomiast nawet w necie piszą, że jest teraz bardziej niestabilny niż Czeczenia (o której słyszałem, że ludzie nawet do Wiedieno jeżdżą).

@Andrzej: Trzeba mieć czas ze względu na te checkpointy, tak? Gadka-szmatka, rejestracja i tak kilkanaście razy?

A dalej na południe od Groznego gdzieś jeździliście czy tylko do stolicy z powrotem?
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2013, 00:08   #6
Andrzej_Gdynia
 
Andrzej_Gdynia's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 787
Motocykl: RD03
Andrzej_Gdynia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 3 godz 35 min 10 s
Domyślnie

Tylko Grozny i obarot - zeszło nam niemal cały dzień 100 km w jedną Przejazd po Groznym i powrót... Treba mieć dzień na tą wycieczkę, ale wrażenia z Groznego niezpomniane. Zajrzyj również do Biesłana jesli to miejsce i historia cos Ci mówi i interesuje. Mocne wrażenia...
Andrzej_Gdynia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2013, 00:33   #7
ajs
 
ajs's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Krakow
Posty: 41
Motocykl: RD07a
ajs jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 godz 20 min 54 s
Domyślnie

Hej kolego a kiedy wybierasz się na Kaukaz ba ja planuje wyjazd około 10 sierpnia w tamtym kierunku i powiem szczerze że mam podobne dylematy . Prawdopodobnie skończy się to na Gruzji ale Kaukaz Północny też nas bardzo intryguje więc jak będziesz miał jakieś świeże info to pisz proszę.
__________________
Pozdrawiam Michał
ajs jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.06.2013, 09:39   #8
Tofel
 
Tofel's Avatar


Zarejestrowany: May 2012
Miasto: Warszawa
Posty: 62
Motocykl: osioł
Przebieg: -666
Galeria: Zdjęcia
Tofel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 2 godz 36 min 19 s
Domyślnie

@Andrzej: Kojarzę Biesłan i to, co się tam wydarzyło. Być może zajadę po drodze do Kałmucji, jeżeli starczy na nią czasu. Dzięki za info. Jak rozumiem w Groznym, ani nigdzie w Czeczeni nie kimaliście, bo obróciliście w jeden dzień?

@ajs: 17-tego lipca pewnie z powrotem koło 12-tego sierpnia. Wrzucę gdzieś info jak poszło na Kaukazie Północnym, żebyś nie jechał w ciemno. Ponadto znajoma będzie w Dagestani i może w Czeczeni za kilka dni to przekaże info z pierwszej ręki.

Ludzie z base campu Bezingi napisali mi, że na dojazd do wsi permitów nie trzeba, trasa wiodąca z wioski Bylym przez dolinę rzeki Czerem nie należy do strefy pogranicznej. Gdyby jednak ktoś się do strefy wybierał, to o permity trzeba się starać co namniej 60 dni przed planowanym pobytem. W Nalczyku wydają tylko permity na Kabardyno-Bałkarię, więc o kolejne trzeba starać się w stolicach innych republik.

Ostatnio edytowane przez Tofel : 24.06.2013 o 19:22 Powód: dodanie info
Tofel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.