Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 30.12.2008, 15:33   #1
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 4 min 11 s
Domyślnie Czy na łączeniu silnika (połówki, kartery) jest uszczelka??

Na łączeniu silnika od dołu zauważyłem drobny wyciek oleju. Przed sezonem chce doprowadzić to do porządku.
Po telefonie do salonu Hąda poinformowano mnie jednak, że w AT nie występuje uszczelka na owym łączeniu - hmmm to możliwe

Jak już będę miał to rozgrzebane to napiszcie mi proszę co warto wymienić za jednym zamachem i robotą. Jakieś oringi, uszczelki, zimeringi, bądź łożyska.

Silnik pracuje bez zastrzeżeń dodam.

Komplet uszczelek na dół silnika w Hądzie to koszt 255zł (bez owej uszczelki na kartery)
Ewentualnie gdzie można zakupić w bardziej atrakcyjnych cenach
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2008, 20:05   #2
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Jak moto chodzi bez zastrzeżeń to nie ruszaj nic potem będzie całość ruszona i pewnie sie pojawi mały wyciek to tu ... to tam. Pozatym kartery są składane bez uszczelki nie tylko w AT. Więc po co ruszać jak i tak uszczelki nie założysz (chyba że silikonu ) By sie dostać do połówek musisz zdjąc obie głowice, cylindry itp. więc oprócz zestawu kompletnego uszczelek bedziesz musał robić planowanie głowic a to koszty dodatkowe. A gdzie wał "wyleci" , cała skrzynia . Co fabryczne pasowanie to fabryczne.
Moim zdaniem spróbuj dociągnąc śruby spinające kartery na całym obwodzie są to bodajże M6 z małym łepkiem na klucz 8. Robiłem też tak, że na łączeniu połówek dawałem dobry silikon (np. Wurth) na szerokość ok 1 cm. po uprzednim dokładnym odtłuszczeniu wszystkiego i maskowaniu taśmą,by wyszedł owy ślaczek.
Wujek dobra rada radzi.......
Pozdrawiam
(uje się nie kreskuje)
__________________
dakar noir

Ostatnio edytowane przez kudlacz : 30.12.2008 o 20:54
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2008, 14:45   #3
Izi
 
Izi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Wrocławia na wschód bardziej
Posty: 416
Motocykl: RD03, RD04, 2xRD07, RD07A
Przebieg: okrutny
Izi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 20 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kudlacz Zobacz post
Jak moto chodzi bez zastrzeżeń to nie ruszaj nic potem będzie całość ruszona i pewnie sie pojawi mały wyciek to tu ... to tam. Pozatym kartery są składane bez uszczelki nie tylko w AT. Więc po co ruszać jak i tak uszczelki nie założysz (chyba że silikonu ) By sie dostać do połówek musisz zdjąc obie głowice, cylindry itp. więc oprócz zestawu kompletnego uszczelek bedziesz musał robić planowanie głowic a to koszty dodatkowe. A gdzie wał "wyleci" , cała skrzynia . Co fabryczne pasowanie to fabryczne.
Moim zdaniem spróbuj dociągnąc śruby spinające kartery na całym obwodzie są to bodajże M6 z małym łepkiem na klucz 8. Robiłem też tak, że na łączeniu połówek dawałem dobry silikon (np. Wurth) na szerokość ok 1 cm. po uprzednim dokładnym odtłuszczeniu wszystkiego i maskowaniu taśmą,by wyszedł owy ślaczek.
Wujek dobra rada radzi.......
Pozdrawiam
(uje się nie kreskuje)
uszczelka faktycznie tam nie występuje,
jak Cię nie stać na uszczelki z Hondy to kup zamienniki np.Athena są trochę tańsze,
"By sie dostać do połówek musisz zdjąc obie głowice, cylindry itp. więc oprócz zestawu kompletnego uszczelek bedziesz musał robić planowanie głowic"
a na -uj planowanie głowic
" A gdzie wał "wyleci" , cała skrzynia . Co fabryczne pasowanie to fabryczne. " a przy tym zdaniu to " od 60 lat się tak nie uśmiałem" amatorszczyzna i partactwo, informatycy do komputerów, mechanicy do miednicy, i takie tam bzdury
"Moim zdaniem spróbuj dociągnąc śruby spinające kartery na całym obwodzie są to bodajże M6 z małym łepkiem na klucz 8. " - bodajże tak ale jest też parę większych śrub i ważniejszych
myślałem że wytrzymam do końca roku, no ale nie udało się, ja wiem że w internecie kupa bzdur jest, dlatego już od dłuższego czasu nie czytam działu technicznego, ale teraz już nie wytrzymałem

P.S. i wszystkiego najlepszego w Nowym 2009 Roku howk
__________________
Robert "Izi" Africa
Izi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2008, 17:10   #4
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Przepraszam, że kogokolwiek uraziłem moim postem. Ale za rozbawienie należy sie conajmniej browar...................................na najebkę pewnie nie zasłużyłem

P.S. Izi nie widzę propozycji z twojej strony rozwiązania problemu dla Jarka AT
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2008, 17:19   #5
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,739
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 godz 34 min 19 s
Domyślnie

Izi z tym wałem co wylata to nie rób sobie jaj !! Do ustawiania luzu na wale i skrzyni biegów jest potrzebny specjalny program komputerowy (cena około 250 ojro)
Wiesz no w ostateczności można to zrobić inaczej bez programu , ale to nie będzie koszernie.

P.S. Ja również wszystkiego najlepszego życzę w Nowym 2009 Roku
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2009, 22:32   #6
Izi
 
Izi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Wrocławia na wschód bardziej
Posty: 416
Motocykl: RD03, RD04, 2xRD07, RD07A
Przebieg: okrutny
Izi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 20 min 51 s
Domyślnie

rozwiązanie jest jedno,
wyciek ten to pewnie ze 20ml oleju na dwa sezony, ja to bym dolał i jeździł dalej a nie pchał się w koszty uszczelki za ok 250, robocizna za 500-800 a i coś jeszcze spierdolić można
__________________
Robert "Izi" Africa
Izi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.01.2009, 23:14   #7
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,739
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 godz 34 min 19 s
Domyślnie

Dokładnie !!! Z racji tylko samego pocenia na połówkach nie watro w takie koszty wchodzić co innego jakby trza wałek zdawczy wymieniać i inne cuda to tak
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.01.2009, 16:53   #8
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 4 min 11 s
Domyślnie

właśnie poci się troszkę wiecej i te 20ml to po jednodniowej przejezdzce trzeba dolac

sprobuje podjechac do kogos kto ma klucz dynamometryczny i podokrecac

i ja również życzę wszystkiego najlepszego w Nowym 2009 Roku
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Uszczelka pokrywy zaworów 7Greg Silnik, sprzęgło, skrzynia 40 04.09.2017 20:01
uszczelka pokrywy zaworów Zoltan Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 25.12.2012 14:40
Uszczelka pokrywy sprzegla wuja Silnik, sprzęgło, skrzynia 6 24.06.2009 01:48
uszczelka pod głowice prośba o rady Vooytas Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 14.12.2008 10:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.