Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.06.2019, 13:50   #11
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Romeo Zobacz post
Jak motocykl się zagrzeje to rozłącza skrzynię DCT. Pozostaje wyłączenie motocykla i odczekanie kilku minut - i tak po każdym zatrzymaniu. Błąd - zbyt niskie ciśnienie oleju w skrzyni biegów. Jeździć się nie da. Serwis czeka na jakieś urządzenie do pomiaru ciśnienia oleju które idzie z Anglii. :P

no to trochę długo, bo manometr z 10 końcówkami można kupić bez problemu z dnia na dzień.

ale czujniki rzadko padają więc to dopiero początek zabawy.... później będzie rozbieranie do pompy oleju i całego układu sterowania może jakiś o-ring padł w najlepszym przypadku bo jest tego trochę, zawór regulacji ciśnienia. Po odczekaniu jest ok bo spada temperatura oleju i lepkość rośnie więc ciśnienie także...
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2019, 19:28   #12
Romeo


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 15
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 30000
Romeo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 40 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
no to trochę długo, bo manometr z 10 końcówkami można kupić bez problemu z dnia na dzień.

ale czujniki rzadko padają więc to dopiero początek zabawy.... później będzie rozbieranie do pompy oleju i całego układu sterowania może jakiś o-ring padł w najlepszym przypadku bo jest tego trochę, zawór regulacji ciśnienia. Po odczekaniu jest ok bo spada temperatura oleju i lepkość rośnie więc ciśnienie także...
Info z dzisiaj: Wszystkie czujniki wymienione, olej i oba filtry również. Nadal po zagrzaniu spada ciśnienie oleju. Na pytanie co dalej otrzymałem odpowiedź, że cały opis wysłano do Anglii i będą czekać na ich odpowiedź co robić. Odpowiedź powinna by do 2 tygodni. Honda polska nie ma pojęcia jak naprawić motocykl. Motocykli zastępczych nie przewidują. Podejście do klienta co najmniej śmieszne, kupujesz motocykl za 70k i po pół roku od zakupu okazuje się że masz bubla.
A trzeba było GS-a kupić. Przynajmniej bym zastępczy dostał na czas naprawy.
Romeo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2019, 22:40   #13
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,377
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 19 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Romeo Zobacz post
Info z dzisiaj: Wszystkie czujniki wymienione, olej i oba filtry również. Nadal po zagrzaniu spada ciśnienie oleju. Na pytanie co dalej otrzymałem odpowiedź, że cały opis wysłano do Anglii i będą czekać na ich odpowiedź co robić. Odpowiedź powinna by do 2 tygodni. Honda polska nie ma pojęcia jak naprawić motocykl. Motocykli zastępczych nie przewidują. Podejście do klienta co najmniej śmieszne, kupujesz motocykl za 70k i po pół roku od zakupu okazuje się że masz bubla.
A trzeba było GS-a kupić. Przynajmniej bym zastępczy dostał na czas naprawy.
skrzynia ma niezależne smarowanie od silnika jeżeli ciśnienie jest nieprawidłowe to po wykluczeniu czujników i zaworów sterujących trzeba zrzucić pokrywę sprzęgła posprawdzać wszystko (bo tam jest całe sterowanie, i kupa uszczelnień) następnie zrzucić kosz sprzęgła (spr. o-ringi) jak nic nie będzie to zdemontować miskę i wyciągać pompę oleju + weryfikacja i musi coś się znaleźć nie ma opcji aby było inaczej.

Ale nie wiem jakie są procedury... być może muszą czekać na decyzję bo nikt nie pokryje kosztów własnej inicjatywy...

roboty na kilka godz. (sama weryfikacja)
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2019, 08:01   #14
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Romeo GS mojego szefa wylądował właśnie na wymianie wadliwego quickshiftera i wszystkich szprych w obydwu kołach - akcja. Skut zastępczy dostał ale nie wiem czy całkiem za free.
Współczuje sytuacji
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 10:04   #15
ivolot
 
ivolot's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 52
Motocykl: CRF SD06/SD09
Przebieg: 8600 km
Galeria: Zdjęcia
ivolot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 34 min 19 s
Domyślnie

Zmieniłem Paliwo i wszystko jest TIP-TOP, widocznie na Orlenie wodę dolewają.Na Shell-u wszystko cacy, widocznie silnik jest bardzo czuły.Kolejna Sprawa Serwisów Autoryzowanych, kurczę zamiast wysłać ekipę na Szkolenia z Naprawy Danego modelu to przyuczają,Nadal Naprawy wyglądają jak w Latach PRL-u Młotek i Śrubokręt.Książki serwisowej nie czytali bo po Angielsku,Brak słów
ivolot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 10:35   #16
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ivolot Zobacz post
Zmieniłem Paliwo i wszystko jest TIP-TOP, widocznie na Orlenie wodę dolewają.Na Shell-u wszystko cacy, widocznie silnik jest bardzo czuły.
silnik w ogóle nie jest czuły. nie chcę wiedzieć, co lałem do mojej w Pamirze zawsze szła bez problemów.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 10:52   #17
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 8 godz 58 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
silnik w ogóle nie jest czuły. nie chcę wiedzieć, co lałem do mojej w Pamirze zawsze szła bez problemów.
Musieli mieć niezły syf na tym Orlenie, bo też nie zauważyłem by CRFy (mówię o kliku, nie o jednej) narzekały na jakość słabego paliwa, to Twoje musiało być naprawdę trefne ! Współczuję doświadczenia!
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 10:56   #18
Lis
 
Lis's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 750
Motocykl: Jeżeli będę miał AT, to RD04
Lis jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 1 godz 20 min 59 s
Domyślnie

W Pamirze bioetanolu nie dajo... Widocznie takie efekty EFECTY...

EDIT: Bioetanol
Artykuł nt. biokomponentów: https://www.scigacz.pl/Etanol,niszcz...wie,23224.html

Ostatnio edytowane przez Lis : 19.06.2019 o 12:39 Powód: Mój błąd...
Lis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 11:54   #19
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

do benzyny nie bioestry, tylko alkohol raczej. i to nie ma wpływu na pracę silnika, tylko coś tam potrafi rozpuścić/rozszczelnić.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2019, 12:39   #20
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 38 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ivolot Zobacz post
Może ktoś z was miał taką przypadłość.Czasami jak chce ruszyć spod świateł to gaśnie Silnik.Ostatni podczas jazdy ale zaraz sam załapał i można było jechać dalej.Bylo coś takiego passs i zgasł.Hmm.Jest jeszcze na GW.ale chciałbym już coś zasugerować bo tak do końca nie mam Zaufania do Serwisu Hondy.
Mi się zdarzyło 2-3 razy (DCT), po zatrzymaniu na światłach. Gaz i kicha, ale po odpaleniu jazda już bez problemów.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dziura w obrotach RysiekO Uklad paliwowy i wydechowy 22 27.02.2019 20:45
Nie trzyma wolnych obrotow teddy-boy Silnik, sprzęgło, skrzynia 9 23.10.2014 22:56
brak wolnych obrotow podos Regularne czynności serwisowe 17 20.04.2013 21:46
GASNIE silnik na irydowej świecy ...co jest grane? koralgol Inne - dyskusja ogólna 57 12.03.2013 23:59
gaśnie na wolnych obrotach... lukasz gorzynski Uklad paliwowy i wydechowy 26 21.11.2008 13:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.