Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.04.2023, 11:34   #1241
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Tak to jest jak się nie znajdzie przyczyny. Jakbym sobie dokładnie zaplanował wizytę w serwisie w celu sprawdzenie akumulatora 12 V l, szkoda że nie dam rady tak dojechać na kołach. To be continued…..
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1563.jpg (880.8 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1564.jpg (941.5 KB, 15 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_1565.jpg (682.8 KB, 15 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 11:56   #1242
jamcio

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Klembów
Posty: 142
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jamcio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 18 godz 53 min 2 s
Domyślnie

Do sprawdzenia aku chyba nie potrzebny od razu serwis. Firmy, które handlują akumulatorami zazwyczaj mają urządzenie do pomiaru. W moim vw (nie elektryk) aku fabryczne wytrzymało zaledwie niecałe dwa lata i ok 40 tyś przebiegu.

Pzdr
jamcio jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 12:11   #1243
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zasadniczo to mi zależy aby odpowiedzieli na pytanie dlaczego auto się zepsuło miesiąc temu bo odpowiedź na to pytanie powinna być kluczem. Zachowanie baterii głównej i akumulatora 12 V wykracza poza stan do którego byłem przyzwyczajony przez ostatnie 90000 km . Być może nowa akcja techniczna dotycząca zachowania BMS jest częściowym wyjaśnieniem ale niestety nie podają jak rozwiązać problem.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 12:11   #1244
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,351
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 22 godz 2 min 14 s
Domyślnie

Ile kosztuje nowy akumulator?
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 12:23   #1245
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,357
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Ile kosztuje nowy akumulator?

Dokładnie, jak kilka stówek, a auto nie ma już na niego gwarancji to lepiej wymienić (chyba można we własnym zakresie) bo to nie warte tych nerwów. Przynajmniej jedno ogniwo podejrzanych będzie wyeliminowane.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 12:28   #1246
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Świetna rada, wymienić aku zamiast znaleźć przyczynę co je rozładowuje.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 12:31   #1247
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,357
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 38 min 25 s
Domyślnie

A to pewne że aku ze starości się nie poddało? Jeśli pewne to jak radzi Emek szukać problemu, po wyeliminowaniu odciąć dostęp do internetu i zatrzymać automatyczne aktualizacje.

W hybrydzie miałem ten sam problem z małym Aku, nie szukałem przyczyny tylko wymieniłem i od kilku lat spokój.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 16:20   #1248
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Uczepiłem się akumulatora, bo wydaje się być to powodowane jakąś logiką. Akumulator był zmieniony we wrześniu i nie mam zamiaru go wymieniać na własny koszt, bo niby z jakiej racji? Co do przyczyny takiego stanu rzeczy to wolałbym jednak aby VW postarało się podać przyczynę, że auto przestaje jechać Nie po to męczę serwis aby się dobrze poczuć i mieć coś gratis, tylko po to aby znaleźli przyczynę, skoro już się tym zawodowo zajmują. Ze swojej strony staram się im dostarczyć maksimum informacji aby mogli męczyć dział techniczny, jeżeli sami nie są w stanie czegoś znaleźć. Wiem jedno że w chwili obecnej nie odbiorę auta jak nie znajdą przyczyny, koniec kropka, a do jazdy ich skoda mi wystarczy, do Grecji wybieramy się w maju dopiero. Może przyczyną są wskazane przez kolegę ichtiologia, utlenienia i błędy z tego powodu. Faktem jest że auto nie ładuje małego akumulatora wtedy kiedy powinno i coś wyciąga z niego prąd w nadmiernej ilości. Wszystko zaczęło się nagle jakiś miesiąc temu. Pan z serwisu znalazł jakieś informacje z lutego obecnego roku, dotyczące wadliwie działającego przekaźnika, odpowiedzialnego za chłodzenie/grzanie baterii co być może wyjaśniało by ucieczkę prądu niekoniecznie brak ładowania. Znalazłem też informację o nowej akcji technicznej ale w tym wypadku wychodzi na to że VW jeszcze nie wie co z tym fantem zrobić. Trochę wstyd przed sąsiadami że często nas widzą wożących się lawetami, ale podobno siara to tylko jak motocykl tak wozimy
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_8344.png (1.15 MB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 1256AAFB-2D1A-4A24-903E-F1A4B08FA8E0.jpg (1,000.7 KB, 11 wyświetleń)
Typ pliku: jpg A3655554-5C6C-4FB9-971F-7AE7C46B1320.jpg (675.2 KB, 12 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2023, 16:28   #1249
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Siara to jest dla producenta że takie coś wypuścił, niezależnie od marki, rodzaju napędu, itd.
Ja w pełni popieram, auto jest do jeżdżenia i odpowiada za to producent = tu serwis. Z tego co widzę to jednak (przynajmniej w "wieku dziecięcym") sporo jest usterek i co najmniej kilka takich uniemożliwiających jazdę, a to już spory problem..Sam jakoś trzymam się "z dala" od najnowszych technologii w jakiejkolwiek dziedzinie, czekam, aż się lepiej zadomowią i wczesne usterki oraz metody ew. naprawy zostaną rozpoznane. Tak czy inaczej niezmiennie gratuluję cierpliwości i powodzenia.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.04.2023, 21:42   #1250
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jak ja się cieszę że laweta nas zabrała, bo przecież mogliby mieć mieć jakaś klauzulę sumienia i nie zabierać elektryków. Swoją drogą już mieli styczność z wożeniem samochodów elektrycznych, głównie porsche a przyczyna była prozaiczna w obydwóch zabrakło prądu. Przypadek? Nie sądzę. Natomiast nie było do dnia dzisiejszego aby nam zabroniono wjazdu na prom, a trochę tego już było. Zarówno większe cieśnina messyńska i przeprawa z Palermo do Neapolu, jak i takie mniejsze, Hvar z obydwóch stron, przeprawa przez Dunaj no i takie całkiem małe w naszym kraju. Tutaj dodatkowo całkiem gratisowo taka przeprawa przez Wisłę, San lub Dunajec. Widzę że samochód jest dalej w rozsypce i mam nadzieję że znajdą to co powinno znaleźć miesiąc temu.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_8359.png (8.70 MB, 17 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.