Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2021, 22:22   #231
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Nie bawmy się w słówka. To są busy, mają napęd na obie osie, co prawda nie stały ale jest i niektóre mają blokady. Wiem co to potrafi a potrafi tyle, że się można kuresko zdziwić.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 23:08   #232
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

A'propos:

https://www.youtube.com/watch?v=xIQiJ3FcGC4

T4 w akcji

P.S. WIdać, że facet szczęśliwie żonaty Bez komentarza 2:48 by sobie nie poradził
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 23:23   #233
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Kureskosresko Misza.
Wzystko co pomaga poza jedna ślizgającą się osią pomaga. Kuresko.

Na co dzień w eksploatacji takiego busa spalisz do 2l wachy więcej na każde 100kmz

Na 300tys Km spalisz ... 6000l paliwa więcej.

Taki kurwa żarcik. Ciekawe ile w tym czasie będziesz potrzebował tego napędu.

6000l wachy to taka nowa Dacia sandero. Albo coś o innego za 30 tys zet.

Kompletnie bez sensu. Jak wszystkie motocykle powyżej 100km.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 07:10   #234
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Matjasku zależy co kto czego potrzebuje i do czego. 300000km taki busokamper nie zrobi nigdy - rocznie to max kilka tysięcy, w dziesięc lat 50 tys km, w 30 150 tys km a po 35 właściciel już umrze a jeśli nie to dawno będzie go stać na nowszego lub większego bo rodzina, bo starość i zamiast na łące to będzie kamperował razem z innymi zgredami na polu namiotowym Mnie to te syncro i ich zdolności jazdy po dziwnych nawierzchniach i pod dziwnymi kątami zadziwiły mocno.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 07:33   #235
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,925
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 18 godz 29 min 12 s
Domyślnie

Różnica w spalaniu pomiędzy zwykłą T4 a T4 z napędem to 1 litr, oba silniki 2.5 TDI 102 kunie. 1 litr różnicy na 100 km to jest nic, a możliwość posiadania wbrew pozorom robiącego napędu robi ogromną różnicę.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 07:39   #236
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Gdyby ta t4 miała napęd z tyłu to przy dobrym kierowcy na tą górkę by wyjechała. Niestety oś napędzana z przodu to niekoniecznie najlepsze rozwiązanie. Jeżdżąc t4r w większości przypadków dawała radę na samym tylnym napędzie
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 08:04   #237
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 2 s
Domyślnie

Uważam że napęd na 4 koła daje o wiele więcej możliwości wjazdu w fajne miejsca biwakowe, a o to w sumie chodzi w tym kamperowaniu
Widziałem tę T4 z ogłoszenia w akcji na żywo i nikt mi nie powie że zrobiłby to samo z napędem na jedną oś.
Po sobie wiem ile fajnych miejsc na wyjazdach zobaczyłem tylko dzięki temu, że miałem w aucie odpowiedni prześwit i napęd.
Co do wyposażenia to ja stosuję metodę: Jeżdżę i na bieżąco sprawdzam czego mi brakuję i dopiero wtedy w to inwestuję. Oczywiście w przypadku busa lepiej zrobić całościową przemyślaną zabudowę od razu niż rzeźbić na raty, ale i tak uważam, że dopiero w trakcie użytkowania zdajemy sobie sprawę z realnych potrzeb.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 08:19   #238
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Spalanie na 100 km 1 litra to czy dużo, czy mało? Dla mnie dużo. Już dawno założyłem, że jak będę potrzebował solidne 4 x 4 to na miejscu wypożyczę (albo zadzwonię po uaza ). Wyszło znacznie taniej.

Ten litr na 100 to znacznie więcej za to, że trzeba sporo dopłacić aby kupić kapera z napędem na 4 kapcie.

Mamy tu teoretyczną debatę Kupić t4 w ładnym stanie to jak wygrać w lotto ale z łapówką. Oczywiście są, ale za tak absurdalną kwotę, że wolałbym Emkową wersję. T4 w synchro w ładnym stanie to jak lottoo z łapówką, ale nasz wujek puka panią z komisji losującej i nam załatwi.

P.S. Mam kłatro i nie robi mi to nic oprócz zaspokojenie próżności Oczywiście rusza inaczej inaczej w zakrętach. Ale miliona uzasadnień do tego nie dorobię. Toyota też jeździła a miała na jedną oś
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 08:36   #239
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

T4 synchro 2.5tdi to 30k + 10k blacharka i serwis i jest fura nieziemska. Do turystyki dalekosieznej nieporywnywalnie lepsza od jakiejkolwiek terenówki. Wyposażenie to kwestia osobna...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.01.2021, 08:46   #240
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
T4 synchro 2.5tdi to 30k + 10k blacharka i serwis i jest fura nieziemska.
Jasne, że nieziemska. Bardzo chcę mieć nieziemską furę!

Dolicz jeszcze zrobienie kampera

Dobre t4 w kamperze, zdrowe blachy, piękny stan na zewnątrz i w środku bez synchro to od 40 000 w górę. Bliżej 50 000 - 60 000. Serio Ale przyjmijmy 40 000 bez synchro. To ile z synchro?

Dobra kupujesz golasa za 30 tyś, za 10 tyś robisz blachy, piszesz o serwisie. Ile na serwis? Przyjmijmy 10 000. Jedziemy przecież daleko Wychodzi więc 50 000. No i jeszcze pchasz zabudowę kampera. Przyjmijmy 15 000 (dość oszczędnie, bez szału). No i masz super 4x4 kampera t4. 65 000?

Tak, wiem, że można taniej synchro. Ty piszesz o 30 000, to przyjmijmy, że kupujemy połowę taniej (mamy na łapówkę w lotto i nasz wujek ....) to daje 50 000.

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Do turystyki dalekosieznej nieporywnywalnie lepsza od jakiejkolwiek terenówki. Wyposażenie to kwestia osobna...
Jasne, że lepiej t4 w synchro jechać niż terenówką Ale jeszcze lepiej t4 jechać bez synchro, albo czymś nowszym i wygodniejszym I na miejscu wypożyczas 4 x 4 wyprawówkę, upalasz się, i wracasz wygodnie do domu.

I na koniec serwis blach. Masz super wyprawówkę za 65 000 i za 3 - 5 lat znów masz blachy do roboty Jak raz jest rdza - zawsze będzie.

Wolę mieć wygodny samochód za 6, włożyłem pewnie z 15 000. NIe wjadę nawet na fragment trasy t4, nie wspominając o t4 w synchro. Ale na miejscu wypożyczam 4 x 4 Jestem do przodu o kilkadziesiąt tysięcy które wydaję na wyjazdy. Jasne, że po kilku wyjazdach ja mam stare ałdi, a ktoś super wyprawówkę. Ale... ja pojechałem a część z tych ludzi nie. A jak pojechali to w trasie ja miałem wygodniej, a ten ktoś mniej

Moje subiektywne zdanie Ja się wyleczyłem z posiadania aby jeździć bo jeżdżę. Na jedno i drugie mnie nie stać po prostu. Jak będzie stać to oczywiście kupię t4! Szczerze zazdroszczę pięknych kamperów wyprawywych i ciężko na nie choruję. Nie dalej jak miesiąc temu znów szukałem. Ba! Na Białej szukałem po "kawie" u lupusa i cycia
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka pompy paliwa R2D2 Uklad paliwowy i wydechowy 354 22.07.2021 11:37
Przeróbka Tripa !!! motomysz Wszystko dla Afryki 18 21.04.2014 23:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.