Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.01.2021, 09:13   #221
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 497
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 38 min 58 s
Domyślnie

Moim skromnym zdaniem nie zaszkodzi, kamperem na bazie ducato utknąłem na polnej drodze, w nocy popadało, trafił się mały podjazd i masa pojazdu zrobiła resztę. 2h gibania hiliftem i linami żeby pojechać 10m. Nawet zwykłe syncro nie zastanawiało by się ni sekundy. Bierz coś z danglem, proste jak konstrukcja cepa i nawet jeśli będzie Ci się miało przydać raz w roku to będziesz wtedy szczęśliwy, że masz.
Na 2021 Ford wypuścił ciekawą opcję w transitach i customach, opcja TRAIL. Taka szpera na przodzie.
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 12:01   #222
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

a moim zdaniem jest to decyzja pt. "buduję pomnik, będę podróżnikiem" albo "chce podróżować dużo za grosiki".

Ponad 20 lat temu zbudowałem pomnik wyprawowy na bazie długiego Patrola GR. Mial wszystko, co trzeba, przemyślany i sprawdzony na konkretnych wyrypach i... bezsensowny. Trapy, wzmocnienia, hilift, tirfor na pokładzie, prysznic z grzana woda, przetwornica, lozko na pace, snorkel, silnik od Y61, oświetlenie, poprzerabiane wentylatory, czego tam k... nie było, calosc ważyła ok 2,5 tony.
Wydałem wtedy ponad 30k, a to były trochę inne pieniądze, niż dzisiaj, sprzedałem całość za 15 i już nigdy więcej się w takie coś nie wpakuje.

natomiast myślę intensywnie od roku nad takim projektem i doszedłem właśnie do takiego pytania, jak na wstępie. Przegląd busów 4wd nie napawa optymizmem, modeli niewiele, sztuk na sprzedaż mało, cena wyższa, spalanie większe. Oczywiście można pójść w Tx multivan czy California, ale to strach same zostawić potem na zadupiu, także patrzę raczej w stronę Hyundaia H1 czy Fiata.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 12:19   #223
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,787
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 19 godz 14 min 59 s
Domyślnie

Niekoniecznie jest tak jak piszesz. Ja kupiłem microcampera (Cali) ze względu na zwykłą wygodę. I nie. Nie uważam się za podróżnika ale jak gdzieś jadę to stawiam domek i nie zawracam sobie doopy tym czy są wolne kwatery, czy miejscówka na namiot jest OK czy nie. Po prostu staję i biwakuję. Jak się mam bać zostawiać puszkę na zadupiu to tak samo jakbym miał się bać jechać na to samo zadupie. Czy napęd 4x4 jest potrzebny - moim zdaniem NIE. Czy może się przydać? Jak najbardziej, dlatego ta opcja mnie interesowała i taką też mam. Zrobiłem na razie może 40kkm i kilka razy ten napęd się przydał. Bez niego czekała mnie robota na łopacie lub zapierdala..ie po traktor a tak się obyło bez sensacji. Nie było tego wiela ale było. Mój bolid pali średnio kole 11 litrów, jak miałem Multivana z napędem na jedną ośkę wcale nie palił mniej. Nawet zakładając że 4x4 pali 1-2 litry więcej to i tak pali na tyle dużo że te 2 literki extra nie robią znaczącej różnicy chyba że ktoś liczy każdą dychę co przy koszcie nabycia i utrzymania takiego pojazdu mija się z celem.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 12:41   #224
stopa-uć


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Łódź
Posty: 1,720
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 8 godz 25 min 19 s
Domyślnie

Michał
im prostsza konstrukcja to mniej rzeczy do zepsucia(gdzieś w świecie).
Do wyciągnięcia się z piachu-taśma nawijana na koło, chyba że chcesz
jechać w Himalaje? ?
Wpadnij to pogadamy o spawaniu i kamperowaniu.(może razem na Peloponez)

ciał
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 15:53   #225
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Emek, ale ja nie kwestionuje takiego czy innego kamperowania. Najchętniej to wydałbym pół banki na nową californie 4x4 albo stówkę na profi campera na bazie Hyundaia H1 AWD. Po drugiej stronie skali jest zbudowany nienachalnie kamper na bazie popularnego dostawczaka, palącego mało i najprostszego w obsłudze. Gdzieś w netach jest historia młodych ludzi, którzy za 6k kupili t4, za 14k wyremontowali i zbudowali w 2 miesiące normalnego, funkcjonalnego kampera dla dwóch osób, to się nazywalo coupleaway czy jakoś tak. I mnie osobiście bliżej jest do takiej koncepcji, bo szybu naftowego nie mam, a lepiej wydać hajsy na podróże, niż na raty za californie.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 15:59   #226
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 2 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopa-uć Zobacz post
Michał
im prostsza konstrukcja to mniej rzeczy do zepsucia(gdzieś w świecie).
No zależy co Kto lubi

I tak zwykłą osobówką lub lekkim kombi wjedzie dalej w las niż ciężkim dostawczakiem 4x4 Mokra trawa i stoimy. Przecie take 4x4 w busie to bedzie mielić kołami. Jaki bus ma blokadę międzyosiową nie mówiąc o blokadach na osiach
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 16:16   #227
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
No zależy co Kto lubi

I tak zwykłą osobówką lub lekkim kombi wjedzie dalej w las niż ciężkim dostawczakiem 4x4 Mokra trawa i stoimy. Przecie take 4x4 w busie to bedzie mielić kołami. Jaki bus ma blokadę międzyosiową nie mówiąc o blokadach na osiach
No na przykład t3 i t4...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 16:58   #228
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 9 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Naczelny, nawet czołg można zakopać/utopić. Trza po prostu znać ograniczenia swojego sprzętu. Ale da się daleko zajechać starym sprinterem.


Można tanią T4 zrobić po swojemu za 30-40 koła


Można też bardzo tanio (film zawiera lokowanie produktu, nic nie mam wspólnego z autorami, najwyżej niedobry admin usunie, jeśli naród tak chce).


No i głupio byłoby nie wspomnieć o tym czymś..


Zastanawiam się, jak pogodzić zarabianie pieniędzy z przemieszczaniem się...
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 18:33   #229
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Mam trochę inne auto 4x4 na którym można spać i dzięki napędom dojechałem w wiele fajnych miejsc. Nie wyobrażam żeby ich nie było.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2021, 20:49   #230
NaczelnyFilozof
 
NaczelnyFilozof's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Jeleśnia - Żywiec
Posty: 1,322
Motocykl: CZ 350/XL 600
NaczelnyFilozof jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 23 godz 2 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
No na przykład t3 i t4...

No ale takie T3 to nie jest bus dostawczy. Dziś to mu z wielkością bliżej do vana ;-)

Synchro fajne
__________________
Naczelny Filozof
Cezet 350 '83 [z dwoniącym tłokiem] [bez kilku podkładek] [w kolorze Zielonego Trabanta]
Kymco Activ 50 ADV
NaczelnyFilozof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przeróbka pompy paliwa R2D2 Uklad paliwowy i wydechowy 354 22.07.2021 11:37
Przeróbka Tripa !!! motomysz Wszystko dla Afryki 18 21.04.2014 23:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.