Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.02.2021, 07:37   #81
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,782
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 1 dzień 11 godz 46 min 6 s
Domyślnie

Zgadza 1990-2002.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2021, 08:57   #82
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ja bym szukał wersji z ABS - co prawda te systemy w tamtych czasach nie robiły jak te współczesne ale to nie tylko ABS i CBS ale również zawias jest bardziej zwarty i o ile się mylę nawet lagi bodaj ciut grubsze.

Natomiast jeśli idzie o zakup cukierków ze szwajcarii czy skad inąd za fchuj pieniadza jak za trzydziestoletni sprzęt to polecam się zastanowić. Pisałem już o tym.
Mimo legendarnej trwałości to jest bardzo leciwy sprzęt, jeśli nie był jeżdżony dawno tym gorzej - poleje się z lag, być może również inne uszczelniacze się poddadzą.
Tak czy siak - piec i skrzynia to tylko ułamek kosztu, który się czai w starej ST gdzie na dzień dobry trza pruć rozrząd, napinacz, wypadałoby od razu zrobić rewizję pompy wody... chyba, że się jest w stanie po szczenięcemu uwierzyć w zapewnienia sprzedających i pośredników.

Życie skutecznie wyleczyło mnie z tego ostatniego.

Tak więc w przypadku takich starych, fajnych, sztrucli polecam w miarę dobry stan i cenę z połowy stawki.
Chyba, że z superpewnych rąk, od kumpla który tym faktycznie jeździł, etc.
Do tego zdziwicie się jak bardzo honda ma w dupie swoich klientów pod względem zaopatrzenia w części - do GL uszczelniacz wyjścia wałka ze skrzyni /nosz kurwa ważna i zużywająca sie część/ jest niedostępna gdziekolwiek. NICHUJA. wiele części trza zamawiać daleko z zagranicy.

Wiem, że się odezwą zaraz głosy, że tylko japonia i całe OEM też na wyciągnięcie ręki i do tego legeeeenda.

Gdybym teraz szukał następcy dla GL1200 /mimo, że bardzo lubię ten motocykl/ to skierowałbym chyba oczy w stronę R1100RT - są obecnie w BARDZO dobrych pieniądzach /7-11k/, serwisowo motocykl po prostu jest japierdolegenialny, nie grzeje latem po jajach i nogach jak GL i ST, zawieszeniowo i ABS nowszej generacji /w większości sztuk a nie jak ST wyjątkowo/, ZNACZNIE poręczniejszy zarówno na parkingu jak i podczas jazdy, o wiele lepsza aerodynamika i regulowana w standardzie szyba - to naprawdę BARDZO WAŻNE, kufry które nie telepią się na dziurach jak fiut w nogawce, podgrzewane manety w większości sztuk. Silniki bez problemu robią po pół bańki i naprawdę nie mają typowych wad /wystarczy poczytać w USA/...
Części zamienne OEM - Tu BMW jest wzorem. WZOREM. I wiele części jest tańszych niż na allegro. Do tego większość jest DRUGIEGO dnia po zamówieniu nawet do cegieł! - nie wiem czy tu Covid nie narozrabiał. Online jest wszystko - rysunki, numery części, orientacyjne ceny w USD.
Do tego obsługa jest po prostu pierwszorzędna - kawka i miłe panie. Kiedyś miałem to w dupie ale przez to jaka jest honda na rakowej we wrocławiu kupiłem swoje NC w poznaniu. Obsługa to bardzo dużo - oddzwaniają, wysyłają maile - wtedy kiedy obiecali. 100%

HAMULCE i zawias oraz prowadzenie to jest zupełnie inna galaktyka w porównaniu do ST, jak komuś potrzebne radio to w wielu wersjach jest ono już założone i wiele wersji ma sterowanie z kiery. Tylny amor w serii ma napięcie wstępne regulowane gałą z zewnątrz.
To oczywiście drobiazgi. Każdy musi się przysiąść i zobaczyc. Mi o wiele bardziej siadło RT - ale nie każdemu musi pasować specyficzny sposób i drżenie /to nie są wibracje/ pieca w RT. Tu muszę przyznać, że ST to klasa sama dla siebie.
A! - RT ma dobry wtrysk i mniej pali i jest ostatnim BMW dającym się diagnozować migającą diodą - wszystkiego z 10 kodów ale jakie pomocne...

Wersje PO 1998 miały już najlepszą w tych modelach skrzynię biegów. Przy zakupie bardzo łatwe motocykle do diagnozy. IMO warto się rozejrzeć.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2021, 12:15   #83
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 15 min 34 s
Domyślnie

@Emek, @Matjas - dziękuję.

Bardzo przydatna wiedza
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2021, 13:18   #84
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

Trzeba sie po prostu przejechac. Kolega przesiadl sie z xj900d na r1100rt i nie zaakceptowal pracy silnika i skrzyni. Skonczyl na ST. Drugi szukal Transalpa - skonczyl na R1150RT
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.02.2021, 16:57   #85
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 707
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Ja szukałem trampka z skończyłem na Afryce. Wracając do tematu ST1100. Ciężka ale lata zaje fajnie . Przy 100 to możesz cygara palić za szybą i nawet dym za bardzo nie będzie uciekał . Przelotowa 140-150 bajka . Przy zakręcaniu przy małej prędkości jak słoniem. Koniecznie sprawdzaj czy silnik zdrowy. Matias pisał o problemie z puszczającym chłodzenie na silnik. Miałem z tym właśnie problem. Płyn zalewał silnik i dymiło jak z parowozu. Temat ogarnąłem później było ok. Przy jeździe w deszczu moczyło mi jedynie buty.
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2021, 10:41   #86
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,140
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 22 godz 3 min 11 s
Domyślnie

Dzięki chłopaki. Sprawa do przemyślenia. Coś czuję że się sezon zacznie i będzie brakować czasu na jazdę..
BMWe - na pewno nie..nie po moich przygodach z 1100 GS.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2021, 10:46   #87
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

A co się stało Michał?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.02.2021, 11:03   #88
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,383
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 33 min 29 s
Domyślnie

mozesz sie jeszcze przeleciec na FJR i wyrobic sobie zdanie. ta wyscigowka rowniez ma swoich zwolennikow. jest zdecydowanie bardziej 'autostradowa' od ST. pytanie jakimi funduszami dysponujesz - bo to mocno okresla ramy poszukiwan. r1100 i r1150 bym sie nie bal - to jeszcze sa solidne BMW tylko trzeba sie do ukladu napedowego przekonac. musiales trafic na jakiegos wyjatkowego strucla. szanowane sa wieczne.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2021, 12:57   #89
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,140
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 22 godz 3 min 11 s
Domyślnie

Fundusze tego rodzaju to nie problem, natomiast boję się silników cztery w rzędzie, nie taka charakterystyka..v4 to co innego..z tym BMW to bym się nie rozpędzał..właśnie zrobiłem foty, zara opiszę..

Solidne BMW..hmm..już opisywałem w wątku BMW co i jak..cieszę się że wracałem tylko z Rumunii, a nie jak Franz na pace Kamaza z baranami, gdzieś z Rosji.

++

A było tak - kupiłem R1100GS - fakt że tanio, ale był ok. Zrobiłem mu naprawdę kompletny serwis u pewnego znanego i polecanego mechanika BMW w Warszawie. Dojechałem do Rumunii praktycznie bez-offowo. W pewnym pięknym miejscu zatrzymaliśmy się na postój. Było spoko.

Nagle odpalam - odjeżdżamy, jest piękna pogoda, góry, ładny asfalt, ale..nie wchodzi mi 2gi bieg..potem jakoś wszedł, ale nie wchodzi trzeci, nagle blokuje się skrzynia i ledwo nie glebię. Zatrzymanie akcji i wajchowanie góra-dół na postoju..połowa biegów nie wchodzi, skrzynia się blokuje co chwilę..przejeżdżam ok 200m na dwójce czy jakimś innym przełożeniu, ale mam właściwie tylko jeden bieg. To by w sumie nie było takie straszne, ale co chwilę w niespodziewany sposób skrzynia się blokuje (i tylne koło też). Stwierdzam, że w ten sposób nie da się kontynuować bezpiecznej jazdy.

Potem standard - czekanie na lawetę, rajd kamikadze z Rumuńskim assistance w trakcie którego GS się kładzie na lawecie i szybka reakcja z organizacją transportu padliny do PL. Tu jeszcze raz wielkie dzięki Szynszyll!

++

To mi każe dopowiedzieć jedną rzecz - już pisałem, że mało kto naprawia to sensownie..zaprawdę..korzystałem z usług dwóch polecanych mechaników "super - specjalistów" od BMW i delikatnie mówiąc żadnego z nich nie mogę polecić. Dlatego nie polecę..i wstrzymam się z napisaniem większej ilości słów..

Tak..wiem, pewnie nie umiem jeździć, wmawiano mi też, że "na pewno" skrzynię traktowałem zbyt mocno..CHYBA KUWA WCZORAJ..czytałem o tej skrzyni, wiedziałem że trzeba uważać, naprawdę delikatnie się z nią obchodziłem..jak sobie przypomnę co czasami przeżyła moja skrzynia w Afryce..
Facet, od którego kupiłem GSa nie jeździł offowo, było to widać, chyba że lunatykował i każdej nocy kopał w tę dźwignę w garażu..

Także tego..
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Bez.tytułu1.jpg (86.7 KB, 16 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Bez.tytułu2.jpg (172.3 KB, 16 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez wierny : 03.03.2021 o 03:57 Powód: Połączenie postów.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2021, 14:01   #90
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Czyli 100% mojego bingo. Ale uczona moja dupa na własnej krzywdzie.

Tylko jeden wodzik poszedł czy dwa?

Tego się nie naprawia bo można tylko doraźnie szlifować kły sprzęgła a to jest pudrowanie syfa - trzebaby wtedy również przeszlifować wpusty /nie do zrobienia/ - stosuje się koła zębate od późniejszej wersji, gdzie BMW doszło w końcu po 10 latach klepania tych zjebanych skrzyń, co się psuje....
A psują się kły dwójki głównie /tu ukłony dla niedopinania - tu nie można sie pier...lić tylko bieg trzeba WBIĆ/ zaokrąglają się ich końce i pod obiciążeniem bieg wyskakuje - tylko.... trzyma go wodzik a ten trzymany jest przez bęben wybieraka. Ale spokojnie pin wodzika to najsłabsze ogniwo i to on wylatuje w kosmos.
Wtedy nie masz możliwości przesunięcia czegokolwiek już i stoisz.
Miałem to samo i wielu innych również.

Jeśli fachowcy naprawiali Ci tą skrzynię to ciekaw jestem co robili.
NIE MA innej drogi niż ta opisana powyżej.

Oczywiście na koniec jeszcze trzeba to wszystko zdystansować a to nie jest po prostu poskładanie skrzynki jak w Japonii.

Nie kumam jak można być tak pojebanym jak BMW gdzie w Kserii mieli idealne skrzynie, które robiły setki tysięcy km i jeszcze parę lat temu jak miałem cegłę to taka skrzynia kosztowała czapkę gruszek bo NIKT tego nie chciał. Nie było ssania na rynku. W R4V się popisali jak tylko mogli.
Problem jest BARDZO duży bo tanich używek w stanie do jazdy już nie ma. NIE MA. Można kupić jakiegoś rozbitka po 98r i mieć nadzieję, że jest w miarę OK.
W 1150 poszli jeszcze o krok dalej bo dołożyli to zajebiste serwobremse a do tego w kwestii skrzyni wyszli na przeciwko oczekiwaniu rynku i zrobili hydrauliczne sprzęgło - musieli gdzieś zmieścić wycisk to odsunęli troche silnik od skrzyni.
Stwierdzili jednocześnie, że wałek główny skrzyni może być taki jak był wcześniej - spowodowało to niepełne zazębienie wałka z wielowypustem tarczy sprzęgła. Duuuuuużo skrzyń od 1150 tak poszło na złom. Kolejny genialny pomysł.

Remont getriebe w 1100 na oryginalnych częściach to są TYSIĄCE złotych. Kiedyś liczyłem grubsze flaki do skrzynki i wyszło mi coś koło 6koła złych. Ale taka skrzynia rzadko nie daje żadnych objawów. Sam piszesz Michał, że naprawiali fachowcy - czyli takasuperhiper to już nie była jak moto brałeś.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis motocykla w szynszyll garaż adoado0 Forumowy Mechanik 151 12.09.2018 15:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.