Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.02.2021, 10:12   #151
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rumpel Zobacz post
.... może spróbuje dobrnąć do końca.
"Na powrocie" zaglądamy do polskiej restauracji w Udabne. Sporo czytałem o tym miejscu i niestety ale chyba nie tego się spodziewałem, na miejscu sami francuzi (obsługa) a jedynymi polskim akcentami jest kilka flag, naklejki no i jest Łada Niva na krakowskich nr.
Zamawiamy herbatke i pomidorową ktora jest na włoską modłę
To chyba zalezy od pory roku- jak byliśmy pod koniec sierpnia czyli w wakacje to cała obsługa była Polska a do tego sporo przyjaciół obsługi, którzy tam "rezydowali"
Garkuchnie obsługiwały lokalne gospodynie z wioski.
Spaliśmy w tych przeszklonych pawilonach/kontenerach z tyłu budynku.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2021, 10:20   #152
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 8 min 6 s
Domyślnie

Byłem tam 2 razy. Za pierwszym bodaj w 2013 było zajebiście. Klimat, jeden lokal, sami nasi. Reszta w wiosce to lokalesi. W 2017 to już był dziki tłum na wjeździe do wioski, hosteli zdecydowanie przybyło, mnóstwo turystów, markeciki i jakby klimat miejscówki prysnął.
W mojej ocenie tam lepiej być na początku lata niż na końcu bo jest zielono i ładnie. Lipiec/sierpień to już spalona słońcem pustynia.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2021, 17:17   #153
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

no widzicie, w takim razie źle trafiliśmy, daje im drugą szanse
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.02.2021, 23:43   #154
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Postanawiamy wrócić do Tbilisi do hotelu z którego starowaliśmy i bez bagaży polecieć drogą wojenną pod Kazbek. Lecimy sobie spokojnie no i w końcu stało się to czego się obawiałem, zjebawszy się mój KTM nie mogę zmienić biegów, padła skrzynia? Na szczęście jest z górki, zjeżdżam na parking i...... poluzowała się dźwignia zmiany biegów UFFF
Ruch na drodze olbrzymi tir za tirem, po drodze rozbudowa ośrodków narciarskich, powstaje mnóstwo nowych Hoteli, reklama na reklamie z apartamentami na sprzedaż. Znów lekkie rozczarowanie, nie tak sobie wyobrażałem i nie o takiej czytałem drodze wojennej no cóż świat nie stoi w miejscu, wszyscy chcą się rozwijać. Zastanawiam się też czy czasem w naszych raportach z podróży nie pojawiają się zbyt rzadko, może nawet nie negatywne opinie, ale rzetelne relacje czy nie jest tak, że nie chcemy się przyznać, że coś jest nie tak i nie pokrywa się z naszymi oczekiwaniami mogę tylko żałować, że nie jechałem tą drogą 20 lat temu. Dość marudzenia widoki, góry zapierają dech, natura jest piękna, szczyty gór pokrywa już gdzieniegdzie śnieg.


Dojeżdżamy do pomnika przyjaźni gruzińsko-radzieckiej, ludzi w ui i.... szlaban do parkingu, cywilizacja pełną gębą. Parę fotek i zaczynamy zjeżdżać, po drodze dojeżdżamy do trawertynowych źródeł mineralnych (takie małe Pamukale) i znów mnie szlag trafia, jakiś czas temu kładli nową nitkę drogi i połowę z tych źródeł zostało zniszczonych.





rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.11.2023, 00:03   #155
rumpel
 
rumpel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: S-ec
Posty: 2,723
Motocykl: 6 dni 350, 690 R
Galeria: Zdjęcia
rumpel jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 dni 23 godz 21 min 13 s
Domyślnie

Jedziemy w kierunku klasztoru Cminda Sameba, przed ostatnim podjazdem Krzysztof staje i mówi, że są małe szanse, że podjedzie bo jak był ostatnio to były straszne kamienie a w dwójkę może być problem. Jak się okazuje wszystko już jest wyasfaltowane, no niestety i tu dotarła cywilizacja.










Wracamy do hotelu. Wieczorkiem ostatnie wyjście "na miasto", rano pakujemy motorki i ja z większością ekipy wieczorem udaje się na lotnisko a Krzysztof z Żoną zostają jeszcze bodajże dwa dni w Tbilisi.


I tu mogłaby się ta opowieść zakończy ale..... po powrocie do domu przez kilka dni odkopywałem się z zaległości w robocie i przypomniałem sobie, że w końcu trzeba by odzyskać kase za Carnet. Jakież było moje zdziwienie kiedy odkryłem, ze go nie mam. Na 100% miałem go z wszystkimi dokumentami dzień przed wylotem do domu, wiem bo w tej samej teczce miałem CDP Krzysztofa i przed naszym pożegnaniem oddałem mu jego Carnet.

No cóż kilka dni poszukiwań, tel do hotelu, na lotnisko bez skutku. Kilkanaście tyś zł piechotą nie chodzi (teraz tak to pisze ale uwierzcie że byłem wqrwiony). Telefon do PZM Pani twierdzi, że nigdy takiej sytuacji nie miała i bez CDP kasy nie odzyskam bo niby na jakiej podstawie. Poszły jakieś maile do Francji do AIT/FIA i czekamy. Jest odp ze musze jakoś udowodnić ze moto wróciło z racji tego ze Krzysztof jest notariuszem "wysmarował" pisemko (sorki trochę już czasu minęło wiec szczegóły mi umknęły). Do tego Pani PZM poprosiła o fote moto tak aby było widac ulicę (jej nazwę na tabliczce) tak aby pokrywała się z google street view a na dodatek ma być widać gazete z aktualna datą z dnia wykonywania zdj.

Zadziałało, kasa po kilku dniach była na koncie także pilnujcie swoich Carnetów!



Uff udało się dojechać do końca.
rumpel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Iran 2014 CeloFan Trochę dalej 2 16.07.2017 22:56
Iran 2015 ofca234 Trochę dalej 28 11.11.2016 01:38
Iran 2014 CeloFan Trochę dalej 18 25.11.2015 09:54
Iran ofca234 Przygotowania do wyjazdów 24 16.08.2015 09:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.