Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.02.2021, 21:39   #41
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

nivona, niski model.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 10:22   #42
radeksc


Zarejestrowany: Jul 2011
Posty: 79
Motocykl: nie mam AT jeszcze
radeksc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 18 godz 59 min 22 s
Domyślnie

Też jesteśmy właśnie po takiej decyzji. Przewertowałem temat, przeczytałem wątek dwa razy, wysłałem do kilku osób z prośbą o konsultacje.
Wyszła nam decyzja o kilku parametrach:
1. 19 bar
2. Nie zabójczy koszt serwisu po gwarancji
3. Jedno kliknięcie przy kawach mlecznych
4. Proste czyszczenie lub samooczyszczenie
5. W ch... kasy ale uznaliśmy z żoną, że to zakup raz na naście lat
6. Wybraliśmy taki jak niżej.

Ekspres DELONGHI PrimaDonna Class ECAM 550.85.MS

Po 3 tygodniach wiem, że kawa może być dobra. A po drugie sterowanie z telefonu do gadżet bez sensu. Można zaoszczędzić kilka stów.
Jak ktoś jest przed decyzją to polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
radeksc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 10:25   #43
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Człowiek nie jest kawoszem póki nie zacznie pić dobrej kawy jaki ekspres ? Najtańszy właśnie kupiłem za 100 z przesyłką. Mleko pieni jak wściekłe. 15 barów w zupełności wystarczy. To jak z pralka , że jeżeli nie ma 1600 obrotów to nie wiruje 600 też daje radę

Na kawie nie oszczędzaj. To ma sens polski ma tania dość i dobra. Ale trzeba mieć swój młynek.

Jure testowałem na wyjeździe. Może być.

Elektronika , kombajny to drogi serwis i kłopotliwy.

Do Polskiego lepiej dzwonić. Zarobiony jest.

Młynek potrzebuje co pewien czas serwisu (no wymiana zarn). I wtedy cała kolubryne musisz wysyłać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 10:39   #44
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,241
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 14 godz 41 min 4 s
Domyślnie

Posiada moze ktoś Philips LatteGo EP3246/70
Szukam dla teściowej i takie coś wpadło mi w oko.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 11:40   #45
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 2 dni 22 godz 21 min 37 s
Domyślnie

Zastanawia mnie parametr decydujący o wyborze - 19bar.
Po co takie ciśnienie. To nie jest myjka, żeby podniecać się, jak wąż wysoko skacze.
Do ekstrakcji espresso wykorzystywane jest ciśnienie w okolicy 9bar.
Ważne jest zachowanie przy tym ciśnieniu czasu ekstrakcji i uzysku naparu w tym czasie i temperatura.
Czas i uzysk regulujemy grubością mielenia ziaren. To recepta na uzyskanie najlepszego smaku.
Wiem, że w automatach ciężko jest panować nad tymi ustawieniami, ale ciśnienie 19bar, to dla mnie po prostu bełkot marketingowy.
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 12:05   #46
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,221
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 5 godz 46 min 54 s
Domyślnie

Tak jak w myjkach :-)
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 13:25   #47
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotr_3miasto Zobacz post
Zastanawia mnie parametr decydujący o wyborze - 19bar.
Po co takie ciśnienie. To nie jest myjka, żeby podniecać się, jak wąż wysoko skacze.
Do ekstrakcji espresso wykorzystywane jest ciśnienie w okolicy 9bar.
Ważne jest zachowanie przy tym ciśnieniu czasu ekstrakcji i uzysku naparu w tym czasie i temperatura.
Czas i uzysk regulujemy grubością mielenia ziaren. To recepta na uzyskanie najlepszego smaku.
Wiem, że w automatach ciężko jest panować nad tymi ustawieniami, ale ciśnienie 19bar, to dla mnie po prostu bełkot marketingowy.
Ciśnienie to bardzo ważny element bo bez niego nie uzyskamy odpowiedniej intensywności oraz smaku. W myjce wysokie ciśnienie nie służy nam do tego aby wąż skakał tylko w celu polepszenia intensywności mycia. Minimum to 15 bar a im więcej tym lepiej, to prawda że możemy regulować intensywność naparu mieleniem ale jak upilnujemy czas przy niskim ciśnieniu będzie on za długi i to co wyjdzie to nie będzie dobra kawa. Zasadniczo w automacie możemy tylko kontrolować mielenie, niektóre mają przycisk intensywności. W kolbowym mamy więcej eksperymentowania i dobrze mieć dwa młynki, jeden do mielenia kawy na ekspreso a drugi do wszystkich kaw z mlekiem i tych dużych, ciśnienie jest stałe, minimum 15 no i temperatura jest ważna. Celebrując robienie espresso zawsze trzymam kolbę w ekspresie aby była gorąca, czyszczę tylko przed zrobieniem kawy wsypuję miarkę ubijam zapinam i od razu włączam wodę aby kawa nie prażyła się na sucho, dopiero wtedy podstawiam filiżankę. Jeżeli kawa za szybko przeleci to znaczy że jest zbyt grubo zmielona. Polecam bo to fajna zabawa
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 14:29   #48
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 2 dni 22 godz 21 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ciśnienie to bardzo ważny element bo bez niego nie uzyskamy odpowiedniej intensywności oraz smaku. W myjce wysokie ciśnienie nie służy nam do tego aby wąż skakał tylko w celu polepszenia intensywności mycia. Minimum to 15 bar a im więcej tym lepiej, to prawda że możemy regulować intensywność naparu mieleniem ale jak upilnujemy czas przy niskim ciśnieniu będzie on za długi i to co wyjdzie to nie będzie dobra kawa. Zasadniczo w automacie możemy tylko kontrolować mielenie, niektóre mają przycisk intensywności. W kolbowym mamy więcej eksperymentowania i dobrze mieć dwa młynki, jeden do mielenia kawy na ekspreso a drugi do wszystkich kaw z mlekiem i tych dużych, ciśnienie jest stałe, minimum 15 no i temperatura jest ważna. Celebrując robienie espresso zawsze trzymam kolbę w ekspresie aby była gorąca, czyszczę tylko przed zrobieniem kawy wsypuję miarkę ubijam zapinam i od razu włączam wodę aby kawa nie prażyła się na sucho, dopiero wtedy podstawiam filiżankę. Jeżeli kawa za szybko przeleci to znaczy że jest zbyt grubo zmielona. Polecam bo to fajna zabawa

Pełna zgoda, przykład z wężem, to była taka dosadna hiperbola.
Wiadomo, myjka nie jest do skakania wężem. Ale i nie samo ciśnienie odpowiada za skuteczne mycie, ale nie o tym tu mowa.

Dziwi mnie dlaczego w automatycznych ekspresach akceptowalne minimum to 15bar.
We wszystkich kolbowych nieautomatycznych, oczywiście tych, w których można mówić o jakimś parzeniu w kontrolowanych parametrach, ciśnienie oscyluje na poziomie 9bar i do osiągnięcia tego ciśnienia służą zawory OPV.
Doszli do tego wniosku w wyniku udoskonalania wersji maszyny, którą opantetował Luigi Bezzera w 1901.
Wszystkie maszyny do domowego, czy gastronomicznego użytku stosują tę zasadę.
Skąd więc w automatach 15? Jest takie w bloku zaparzającym, czy to parametr bardziej na pokaz?
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 14:42   #49
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 2 dni 22 godz 21 min 37 s
Domyślnie Kawa-serwis-ekspresy

Właśnie odpaliłem maszinu. 🙂
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.02.2021, 15:27   #50
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Może powodem jest różnica w sposobie wytwarzania owego ciśnienia. Taka faema dysponując boilerem jest w stanie utrzymać ciśnienie 9 bar przez dłuższy okres, potrzebny do zrobienia naparu. Automat może wytwarza to ciśnienie przez krótszy okres a sam blok parzenia jest w moim wypadku z plastiku, zarówno w domowym saeco jak i w niby profesjonalnym WMF (taki jak BP był wcześniej i chyba też orlen takie miał). WMF ma boiler, nieduży ale ma jak jest w saeco nie wiem.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 13:51
Kawa z parmezanem czyli zimni w kraju pizzy i makaronu zimny Trochę dalej 36 12.06.2015 13:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.