Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.07.2010, 22:48   #21
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Przyszedł facet, poczytalem instrukcje. Montowanie tego zgodnie z instrukcja w afryce nie bedzie proste. Zalecają 12 cali poniżej dolnej plaszczyzny baku, 45 stopni nachylona, na dodatek temperatura nie powinna przekraczac 60 stopni. Jutro za dnia pokminię, gdzie by to wetknąć.
Ktoś pytał o szczelność kabelków - wygląda na to, że dość łatwo można ją zapewnić przy pomocy silikonu. Na wszelki wypadek tak zrobię, chociaż nigdzie nie piszą, że trzeba zapewnić suche warunki pracy.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2010, 23:19   #22
samul
 
samul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,420
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43k+
samul jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 godz 22 min 21 s
Domyślnie

Cholera, do mojej instrukcja byla prawie cala na jednym obrazku. Tu wlot, tam wylot, a tam prund. Wisi w miescu starej pompy, prawie poziomo. Chyba, ze jade, bo wtedy przechyla sie razem z motorem Temperatury nie mierzylem, ale jak stoje w upal w korku, to wszedzie kolo silnika jest bardzo cieplo A 30 cm ponizej zbiornika...

WTF? Moze masz jakas bardziej zaawansowana wersje?

P.S.1:
Moja jest 40105. Tak jak tu pisza:http://www.xrv.org.uk/forums/bike-te...tion-long.html i tu: http://www.facet-purolator.com/index...d=16&Itemid=31

60104: http://www.facet-purolator.com/index...d=13&Itemid=35

Parametry praktycznie takie same.

P.S.2: w opisie jest Sealed Electronics, czyli, ze juz ja uszczelnili.

P.S.3:
"Here you will find typical questions about our pumps.

How should the Facet universal pumps be mounted?
The fuel pump should be mounted with the outlet above the inlet. This will help with eliminate vapor lock issues. Never located the pump so the outlet is below the inlet. Horizontal mounting will not effect fuel delievery performance.

Czyli, montuj wylotem powyzej wlotu albo strzez sie wapor loka Poziomo tez jest OK.

Can I mount the pump in my car's engine compartment?
We recommend that you mount the fuel pump no more that 12 inches from the fuel supply (gas tank). All our Electronic fuel pumps will push fuel rather than pull fuel. Some pumps only have suction limit of 12 inches, therefore you should mount as close as possible to the tank.

Czyli, nie dalej niz 30cm od zbiornika.

Operating Temperature Range for Low Pressure Pumps?
Our pump are designed to operated in ambient temperatures of -40F to 180F."

Czyli -40C do 82C.

Przeczytaj te instrukcje jeszcze raz

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 18.07.2010 o 06:57
samul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2010, 10:26   #23
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał samul Zobacz post
Przeczytaj te instrukcje jeszcze raz
ja mam 60104.
co do 12 cali to moze faktycznie szybko czytając nie zauwazylem tego "no more".
ale ewidentnie bylo napisane 60 stopni max oraz 45 stopni.

Pierwsza zagadka - unioslem zbiornik, ale nie moge namierzyc zasilania pompy. Jest jakas wtyczka z dwoma stykami, czarna, wychodzaca z wiazki biegnacej w poprzek ramy przy mocowaniu zbiornika. Jesli to nie to, to gdzie szukac zasialania pompy?

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 18.07.2010 o 06:57
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2010, 11:53   #24
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

właśnie tam mam nadzieję ,że mierzysz podczas kręcenia rozrusznikiem bo inaczej niczego tam nie zobaczysz (nie zrób zwarcia bo szybko idzie się paść sterownik pompy wtedy)
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2010, 16:41   #25
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To byla dokladnie ta wtyczka, czarno-niebieski przewod.
Wnizałem pompke, umocowałem trytytkami w fabrycznym miejscu i na razie dziala. Nic przy gaznikach nie przelewa.
dzieki za pomoc.
----------------------------
2 godziny później :


a jednak cos zepsulem. stracil mi sie czujnik luzu. nie zaswieca sie kontrolka i z otwarta boczna nie moge odpalic. gdzie szukac?

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 18.07.2010 o 06:59
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2010, 22:41   #26
Maniok
 
Maniok's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Posty: 183
Motocykl: RD07a
Maniok jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 2 godz 42 min 16 s
Domyślnie

Spawdz pod prawym boczkiem, mała kostka z trzema wyjściami. W hondzie jakies 200zl w larsonie ok 30zl nr czesci w larsonie to: 1292001
__________________
Zen i sztuka oporządzania AT.
Maniok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2010, 12:37   #27
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Maniok Zobacz post
Spawdz pod prawym boczkiem, mała kostka z trzema wyjściami. W hondzie jakies 200zl w larsonie ok 30zl nr czesci w larsonie to: 1292001
cholera, zgasla mi tez kontrolka cisnienia oleju. cos mi sie zdaje, ze gdzies rozpialem cosik. ma kto pomysl?

dodano pare miesiecy pozniej:
che, che, w koncu podnioslem bak i oczywiscie...poszukujac wtyczki od pompy porozpinalem wszystko, co mialem w zasiegu wzroku, w tym biala wtyczke, ktora spina obydwa te czujniki - i zapomnialem zapiac.
--------------------------------------------------------------------------

Ciekawostka, o ktorej czytalem na ADV forum. Po zgaszeniu heblem jakims resztkowym prądem coś ją napędza i benzyna wylata gaznikiem. Trzeba kluczykiem wylaczyc.
Natomiast dzisiaj sprawdzilem spalanie - bez roznicy w stosunku do Mikuni, 5,5 litra w szybkiej trasie.

10 tysiecy pozniej - pompa robi i nie jęczy, wspomniany efekt napedzania resztka pradu po zgaszeniu heblem albo zduszeniu silnika faktycznie wystepuje, ale to raczej maly problem. Ja i tak hebla nie uzywam.

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 23.11.2010 o 19:25
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 14:10   #28
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Bardzo proszę aby w tym dziale pisać jeśli się coś WIE, a nie słyszało.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 14:20   #29
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,473
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 13 min 3 s
Domyślnie

Wiem, że nic nie wiem....
Ale mój Facet chodzi od 7 tys bez problemu, jest szczelny nawet pod karcherem się nie poddał, spalanie afryki w normie 5,5.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.11.2010, 14:24   #30
PawelZDR


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Złocieniec
Posty: 322
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

U kolegi Facet działa ok. trzy sezony ale już dwa razy zaczęła przelewać paliwo z gaźników.Wymiana zaworków iglicowych pomogła.
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pompa paliwowa egejn BartekJ Uklad paliwowy i wydechowy 92 20.07.2015 12:14
Pompa paliwowa - szukam fachowca w trojmiescie sailor Uklad paliwowy i wydechowy 5 05.06.2012 11:01
pompa paliwowa - odpowietrzanie? Vooytas Uklad paliwowy i wydechowy 11 21.11.2011 23:02


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.