Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.09.2011, 08:25   #251
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,551
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 29 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
Lepi to chyba całe życie studiuje.

Rychu gips masz przeokrutnie wielki, współczuję i życzę szybkiego, dobrego zrostu.
Może i wielki, ale ma potężny potencjał obronny

Dzięki
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 19:18   #252
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

No ja jestem załamany moim urazem. Załamany tym że czuję się przez lekarzy ***** równo. Wczoraj po wypadku rtg stopy. Lekarz - no niby nic ale skoro pana tak napier... to może być złamanie pięty bez przemieszczenia. Gips na 3 tygodnie i zobaczymy. Gips do kolana oczywiście.

100 zł w (m)enelmedzie

Rano wstaję i jakby hmmmm.... opuchlizna zeszła (po palcach widzę). Sinizny nie ma. Czucie jest w pełni normalne. Trochę swędzi łydka i bólu to tak może 20% tego co było wczoraj (wczoraj nie mogłem chodzić już za bardzo tylko ta ledwo kuśtykałem).

Szastu prastu idę do roboty (nie mogłem L4 brać bo u mnie za kilka tygodni zwolnienia to ***** - korporacja). Kolega podjechał zawozi mnie. Koło 13:00 o kuli kuśtykałem na fajka i się poślizgnąłem. Musiałem całą nogą w gipsie stanąć na ziemi i odebrać ciężar (odruch przed upadkiem). Gips od dołu oczywiście w drobny mak. Myślałem - ***** jak teraz zaboli a tu - NIC!. No nie boli. Się zorientowałem że bólu zostało może 5% tego co było wczoraj a gips zamienił się w stabilizator - skarpetę. Mam ruchomy w 10% staw skokowy i mogę ruszać śródstopiem w lewo prawo i górę. No i ***** nie boli nic. Pierwsza próba nieśmiałego kroku - no jest ok. Troszkę boli ale nic się nie dzieje. Przeszkadza gips więc kroki koślawe ale coś jest.

Sobie myślę - dobra, i tak muszę coś zrobić z gipsem. Telefon do (m)enelmedu i ortopeda ale w innej przychodni.

Jadę dzisiaj na wizytę i mówię w czym problem a w zasadzie jego brak.
Lekarz - poka zdjęcia. To daję mu płytkę. Odpala, patrzy, kombinuje kombinuje.
- Musi Pan zrobić rezonans magnetyczny i być może czeka Pana operacja.
- Jak to? To nie mam złamania?
- Nie, złamanie to to nie jest ale to może być zwichnięcie Blalalalalalala (ciężka medyczna nazwa)
- Nic mi to nie mówi
- No wiem że Panu to nic nie mówi. To takie ciężkie zwichnięcie. Ciężko stwierdzić, jakoś dziwnie Pan tu trochę ma, tu jakieś zgrubienie jest. No rezonans musi Pan zrobić i jak Pan zrobi to niech Pan do mnie przyjdzie za 2 dni.
- Ale może Pan zobaczy ten gips chociaż, może on nie potrzebny, albo może potrzebny ale trzeba zmienić bo przecież cały popękał
- Nie tam, po co, jak pan zrobi rezonans to będziemy rozmawiać.
- A jak to nie zwichnięcie Blablablalblla to co to w takim razie?
- No jakieś stłuczenie tkanek miękkich.

Nic, nawet nie spojrzał na nogę. ZERO totalnie. Tylko zdjęcia obejrzał i wysłał na rezonans.

Idę się na rezonans zapisać w recepcji. Ile rezonans u Was kosztuje?
- 500 zł
- ILE!?!?!?!!?!!?!
- NFZ zrobi Panu za darmo ale trzeba czekać długo.

Się ***** i wyszedłem. Ewidentnie ktoś mnie próbuje wsadzić tutaj na jakąś minę. Nie wiem - po mojemu zwichnięcie to ***** ostro, czy w gipsie czy nie a już na pewno nie mogę ruszać nogą.

Za tydzień ściągam gips i jadę na zdjęcia rentgenowskie. Tyle o kulach wytrzymam..... Jak coś to powiem że się rozleciał.

Ostatnio edytowane przez Ola : 22.09.2011 o 23:47 Powód: wulgaryzmy
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 20:26   #253
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

Medykiem nie jestem. Ale wiem, ze za rezonans krzyczą za dużo. Powinno się zamknąć spokojnie w 300 pln. Zrób jeszcze raz RTG za kilka dni. Jeśli coś jest nie tak to wyjdzie. Od razu nie widać pęknięć.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 20:36   #254
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

No taki mam zamiar. Do poniedziałku w gipsie poczłapie żeby noga odpoczęła a w poniedziałek po południu gips sruuu i lece do menelmedu na wizytę i kolejne zdjęcia.

Normalnie stawiam stopę i dopiero jak mocno przycisnę (np. jak po schodach wchodzę) to czuję ukłucie w pięcie. To wszystko.

Zdjęcie na pamiątkę


Ostatnio edytowane przez Evvil : 22.09.2011 o 20:42
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 20:39   #255
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Leczcie się szybko, aby wasze rany goiły się jak na przysłowiowym "psie Azorku".
Ja po złamaniu śródstawowym na 3-ci dzień zapylałem po drzewo na opał bo zimno mi było w kulasa, szło to tak: kula wiadro noga lewa noga prawa kula wiadro i t d
Jako osoba postronna uczę się tu wiele. Zwichnięcie, skręcenie, złamanie trzy odrębne pojęcia wszystkie mogą być błache oraz śmiertelnie niebezpieczne.
Lepi a ty masz psa więc dawaj mu piłką na 10 metrów potem 20 i 30
ZDROWIA
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 21:01   #256
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Tajga - powiem tak: nie chodź do enel medu chyba, że masz jakieś proste badania do zrobienia. Manufaktura maksymalna. Laskę na ciebie kłądą na maksa.
Ja się leczę w Carolina Medical Centar i jestem zajebiście zadowolony, tyle że mi wszystko pokrywa ubezpieczenie, ale stary tam nie ma czary mary tylko jest normalna gadka z lekarzem.
Jak byś wrzucił jeszcze drugi rzut rtg to może by coś można powiedzieć. Na tym nic nie widać. Kłucie może wynikać z naderwania przypony ścięgna do kości, nadwyrężenia mięśni tak zwanego (czyli zerwania wysiłkowego włókien). O ile ruszasz stopą i przy normalnej eksploatacji nic cię nie boli to sądzę, że nic wielkiego ci nie jest. Daj se spokój z tym rezonansem jak nie masz kasy. Weź rtg, wybul 250 na konsultację w CMC i ci powiedzą co i jak. Zdejmij ten gips przede wszystkim moim zdaniem bo se krzywdę chopaku tylko zrobisz niepotrzebnie. Załóż jakiś stabilizator jak idziesz do roboty a w domu ściągaj i tyle na ten temat.
Jak by co to wal w ciemno.
Cze
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 21:09   #257
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 10 min 10 s
Domyślnie

250 za konsultację u ortopedy to tez trochę drogo. Chyba, że u jasnowidza ale wtedy RTG zbędne
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 21:24   #258
Marcin z Zakopanego
 
Marcin z Zakopanego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Zakopane
Posty: 499
Motocykl: Nie mam AT już ;) ale miałem 2x07A, 1x07 i 1x03
Marcin z Zakopanego jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 23 godz 3 min 17 s
Domyślnie

Tajga - akurat w twojej sytuacji masz pewnie szanse, zeby ubezpieczenie sprawcy zwrocilo Ci za rezonans, a jakość diagnozowania jest nieporównywalna. Na pewno warto zrobic rezonans, bo o ile aparat bedzie w miare sensowny, to dostaniesz plytę i bedziesz mogl ja skonsultować u różnych lekarzy jakby cos tam kiepsko wyglądało. Z rentgenami bedziesz sie bujał dowolnie długo i po trochu się będzie coś okazywać, albo nie. Problem z ortopedami to akurat polega na tym, że nie mówia o mozliwości zrobienia drogiej, ale dobrej diagnostyki MR, tylko leczą z tych kiepskich zdjęć nawet ludzi, którzy, gdyby wiedzieli, że mają możliwość zdiagnozować się lepiej to by za to zapłacili i jeszcze byli wdzięczni. Ja tak miałem że po urazie kolana pan doktor w prywatnej przychodni zrobił rentgena i USG i powiedzial "za dwa tygodnie bedzie pan na nartach". Nie zaufalem mu i sam sobie zaordynowalem rezonans, ktory pokazal popękane kłykcie kości udowej i totalny rozpierdziel łąkotek i wiązadeł, który sie potem potwierdził podczas operacji. Jakbym polegał na RTG to byłbym kilka tygodni w plecy... Zrób sobie ten rezonans - nogi niby nie masz jednej tylko dwie, ale zrób go i tak
Marcin z Zakopanego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 21:32   #259
Evvil
 
Evvil's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,146
Motocykl: oby złodziej kulasy połamał
Przebieg: :(
Evvil jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 11 min 26 s
Domyślnie

Sprawca miał jak się dziś okazało nieaktualne OC (ubezpieczalnia będzie to wyjaśniać). Mam mega problem teraz i nie będę dorzucał MR jeśli jest zbędny. Jeśli za parę dni ściągnę gips i się okaże że jest ok - że to tylko stłuczenie było, to nie będę pakował kasy w MR tylko w lepsze buty na przyszłość. Jeśli się okaże że nie mogę jednak chodzić, to lecę na MR.

Póki co skręcam normalnie stopą pod gipsem na tyle na ile pozwala mi to że się [wziął i popsuł w ujęciu przyprawowym] i jest ok wszystko. Nic nie boli.

A [pana którego pochodzenie antycypuję z zachowania na drodzę i ignorowaniu sygnalizacji świetlnej] będę musiał pozwac jak ubezpieczalnia nie wyjaśni ważności jego OC.

Ostatnio edytowane przez Evvil : 22.09.2011 o 21:49
Evvil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.09.2011, 21:42   #260
laska
Administrator


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 1,203
Motocykl: RD07a
laska jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 16 min 40 s
Domyślnie

Rozumiem twoje emocje ale proszę naciśnij czerwony przycisk w prawym dolnym rogu swojego posta i zmień słowa powszechnie uznawane za obraźliwe na ich mniej obraźliwe odpowiedniki.
pozdr,
laska
laska jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
??Kącik Video-Edytora - PROPOZYCJA Tymon Inne tematy 4 06.05.2011 10:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:51.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.