Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2023, 10:17   #11
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

A pewnie jak gwint odpowietrznika jest taki sam jak ten przybtrójniku to powinno tez sie dać zamontować tam grzałke...tylko czy przy montażu sie woda nie wyleje....a jesli wyleje to nie odpowietrzysz
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2023, 10:28   #12
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie chcę tworzyć nowego tematu a mam zagwozdkę z grzejnikiem w łazience. Zasadniczo jest on bezużyteczny w obecnej konfiguracji, bo jest połączony z tym samym układem co podłogówka a tam temperatury w granicach 30 stopni co powoduje że ten grzejnik rzadko bywa ciepły. Podobno można włożyć tam grzałkę tylko nie wiem jak sobie poradzić z glikolem który jest w obiegu, rozumiem że grzałkę wkładamy na dole i oczywiście nieśmiertelne pytanie jaka grzałka. Na obecnym etapie już nawet myślałem o zakupie dodatkowego grzejnika w całości na prąd aby nie komplikować sytuacji, ale może coś poradzicie?
Kupujesz grzałkę. korkujesz drugi wylot. pasuje na 90% wszystko w te wejścia, operacja na 30 minut. Jeśli to dom używane cały rok to wlej wode.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.04.2023, 10:30   #13
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Płyn musisz zlać nie da się nie zdemontować grzejnika, aby zamontować grzałkę i zalać go.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2023, 07:57   #14
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 17 min 6 s
Domyślnie

przecież na górze ma odpowietrzniki. Moim zdaniem skomplikowane nie jest. Zakręcasz zawór pod grzejnikiem z lewej strony. Z prawej odkręcasz zaślepkę w jej miejsce wkręcasz grzałkę np. https://www.google.com/search?q=term...t=gws-wiz-serp Jeżeli nie wiesz jak później uzupełnić glikol w obwodzie to możesz odkręcić odpowietrznik przez niego wlać glikol który spuściłeś z grzejnika, zakręcasz odpowietrznik, odkręcasz po lewej stronie zawór, odpowietrzasz grzejnik i powinno być

taką grzałkę MOA mam zamontowaną - sprawdza się. wystarczy nacisnąć przycisk zegarka i grzałka włączy się na 2h i sama wyłączy.
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.04.2023, 11:49   #15
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Marek, ale jaki glikol masz w grzejniku skoro jak piszesz jest on podłączony z tym samym układem co podłogówka?
Z tego co pamiętam masz pompę powietrzną to w podłogówce płynie woda, jak w kazdym ogrzewaniu podłogowym.
Ale może się mylę.

Przecież jak masz w domu reku to masz wyciąg z łazienki. Ja mam grzejnik drabinkowy jako wieszak na ręczniki, bo nie jest podłączony do instalacji. I po nocy wszystko, co na nim wisi jest suche.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2023, 08:08   #16
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Po konsultacjach z gościem co robił hydraulikę oraz z panem z firmy termo, konkluzja jest następująca. Poznać moc grzejnika, sugestia tego co wykonywał hydraulikę aby nie była to grzałka o zbyt dużej mocy, sugeruje 300-400 watt ale też wnioskuje aby poznać moc grzejnika na podstawie porównania tego co w internecie. Sugeruje też aby w zimie zamknąć dolot do grzejnika, miał przypadek że jeden użytkownik miał grzałkę włączona a dopływ otwarty i się zdziwił rachunkiem za prąd. Ową grzałką ogrzewał sobie dom. Sama wymiana nie powinna być kłopotliwa według niego, zlać trochę płynu i zgodnie z sugestią wlać to co spłynęło od góry. Zasadniczo to widzę że u mnie grzejnik może być odcięty cały rok bo i tak niewiele wnosi ze względu na temperaturę czynnika grzewczego. Co do wysychania w łazience przy rekuperacji to może i wyschnie ale nie ma tego milusiego wrażenia ciepłego ręcznika o poranku. W domu mamy zasadniczo cały czas 20 stopni.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2023, 12:29   #17
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

"w zimie zamknąć dolot do grzejnika..." 100% sprawdzone ! Wynajmuje mieszkanie w Rzeszowie i lokator mocno się zdziwił, cały grudzień/styczeń na sporej drabince łazienkowej z grzałką chyba 600W suszył sobie pranie. Wyszło blisko pińćset dla PGE za niespełna dwa miesiące. Tydzień rozkminiał co się stało i dopiero po rozmowie telefonicznej i wspólnej "burzy mózgów" sprawca został ustalony - wspomniana grzałka chyba mocno wspomagała cały układ grzewczy czyli blisko 60m2 podłogówkiskoro po jej wyłączeni, za luty zużycie 1/3 ze stycznia. Nie znam się specjalnie na hydraulice i nie bardzo rozumiem jak to działa ale tak było, więc uwaga Marka została potwierdzona "organoleptycznie" na żywym organizmie.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2023, 16:54   #18
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 17 min 6 s
Domyślnie

ja bym się nie przejmował aż taką mocą grzałki bo np na tej co podesłałem linka ustawiasz jej zakres temp. i termostat po osiągnięciu temp ją wyłączy. Moc 600W wg mnie jest ok ...od mocy zależy też długość grzałki jaka wchodzi do grzejnika, a 600W przynajmniej w miarę szybko nagrzeje grzejnik.
Od str.130 w PL, ja mam grzałkę ze str.147
https://www.termaheat.pl/sites/defau...ke-315_www.pdf

ja grzejnik łazienkowy mam wpięty też do podłogówki i bez żadnego elektrozaworu więc jak którykolwiek obieg się włączy ze sterownika to wtedy grzeje...może grzeje to za dużo powiedziane ale jest ciepły

Ostatnio edytowane przez wezyr : 13.04.2023 o 19:55
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2023, 21:18   #19
wezyr
 
wezyr's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2016
Miasto: Kraków
Posty: 402
Motocykl: już nie mam ;(
wezyr jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 15 godz 17 min 6 s
Domyślnie

Tak jeszcze sobie wymyśliłem, że jak byś chciał to możesz zakupić do grzałki gniazdko smart i żeby nie grzało cały czas ustawiasz sobie w aplikacji godziny o której mają się włączyć i wyłączyć... np może dogrzewać jak FW Ci w ciągu dnia produkuje energię albo np godzinę prze pobudką i wieczorem...można nim też zdalnie sterować
Np. Coś takiego
https://m.ceneo.pl/124115549
wezyr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.04.2023, 21:34   #20
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 497
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 3 godz 42 min 22 s
Domyślnie

@wezyr

niestety nie wyda, mam tak u siebie rozwiązane, grzejnik i sterownik grzałki wymagają kliknięcia przycisku po każdorazowym odcięciu zasilania. Trzeba kupić grzałkę z mechanicznym włącznikiem a te trudno dostać. Ale są gotowe sterowniki z grzałką, smart tuya...
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wentylator łazienkowy - timer, higrostat? mygosia Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 41 11.12.2022 21:51
Piecyk łazienkowy, kuchenny? consigliero Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 18 22.02.2022 15:25
Grzejnik na wygnaniu ArtiZet Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 2 14.09.2019 19:09


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.