Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 11.10.2009, 22:25   #31
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,729
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał lena Zobacz post
Zgadza się, jorg, chodziło o merytoryczną dyskusję, może głosowanie czy:

1/organizujemy spotkania otwierające i zamykające sezon według jakiegoś określonego systemu, grafiku, np.wg kolejności grup regionalnych ( powodzenie zapewni wymóg przynależności każdego forumowicza przynajmniej do jednej z grup);

2/spotkania ogólne odbywają się w określonych, znanych i w miarę stałych terminach, np. rozpoczęcie - kwiecień, zakończenie-wrzesień, co oczywiście nie daje gwarancji dobrej pogody, ale "pogodowy koncert życzeń" nie jest możliwy - ktoś inny pociąga za te sznurki;

3/jeżeli grupie, której przypada zaszczyt organizacji spotkania nie odpowiada termin/ma problemy organiz., itd, dogaduje się z następnymi w kolejce w celu zamiany...

O to mi chodzi.Żebyśmy wiedzieli mniej więcej gdzie i kiedy znowu się zobaczymy, żeby mieć czas na zarezerwowanie terminu, bo przecież każdy z nas ma swoje życie i obowiązki. Ale w tym celu należy sobie indywidualnie odpowiedzieć, czy chcę, mogę i potrafię zmobilizować się do działania, wziąć na siebie odpowiedzialność/być odpowiedzialnym zarówno organizatorem, jak też uczestnikiem. Ja sobie już odpowiedziałam, a WY? Jeżeli tak, to podzielcie się odczuciami, każdy jest ważny, każdy współtworzy to forum - oby ta praca była konstruktywna.Pozdrawiam.
Jeśli wiara ma ochotę na głosowanie to proponuję założyć (przykleić wątek - ankieta ?) pt "Głosowanie - zlot" i niech każdy odpowie na pytania Leny 1,2 i 3, ale nie dla pogawędzenia, tylko wypracowania zasad. Liderzy grup regionalnych ustalą zasady wrzucając do wora zebrane uwagi i wypracują (na Priv'a), komunikat dla wszystkich na jakich zasadach będą organizowane zloty od 2010 roku.

W tym wątku proponuję dyskusje odnośnie zmian - propozycji.

W pkt. 2 jeśli można termin (wiosna) 01 do 15 maja (jesień) max do końca września. Dlaczego taka propozycja - nawet jeśli będzie lało to temp jest jeszcze do zniesienia jednym słowem pogoda jest stabilniejsza. Jeśli ktoś lubi hardcore to zawsze może pojechać na Zimowy Zlot Słoni z błogosławieniem pozostałych
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 22:49   #32
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Exclamation

Cytat:
Napisał Kazmir Zobacz post
Jeśli wiara ma ochotę na głosowanie to proponuję założyć (przykleić wątek - ankieta ???) pt "Głosowanie - zlot" i niech każdy odpowie na pytania Leny 1,2 i 3, ale nie dla pogawędzenia, tylko wypracowania zasad. Liderzy grup regionalnych ustalą zasady

chlopie, jakie glosowanie, jacy liderzy??

to jest forum AT czy Organizatorow Imprez?

liderzy grup?? a to sa Ci kolesie z fredzlami przy kierownicy w Afrykach?

i co, jak nie bede mial ochoty brac udzialu w organizacji zlotu [bo jestem np leniem, pasozytem, kapitalista, niekolezenski, mam chora matke, gromadke dzieci, jedynym zywicielem, rolnikiem, spawaczem] to zostane wydalony jako RENEGADE?

czy lider mojego Czapteru odbierze mi Naszywke? zedrze naklejke z blotnika?

hej, przestancie sie napinac, regulowac, ustalac i kontrolowac.
tu nikt nic nie musi. ale kazdy moze.
chcesz? - rob. nie chcesz-nie rob. chcesz - jedz. nie chcesz - nie jedz.

peace.
love.
dziewczyny love x2.
Lena love x4.
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 22:54   #33
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dery Zobacz post
Lena love x4.
Cholercia, a ja cały czas nie znam Leny ... trzeba to nadrobić .... stanowczo
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 23:19   #34
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pku Zobacz post
Naklepałem się, a potem zamknąłem przeglądarkę bez wysłania starość nie radość.

Więc tak w skrócie - od nowa.

Moje doświadczenia z organizowania takich imprez (forumowe, klubowe, komercyjne - tyle że pojazdy inne ) są takie

1. Organizator zawsze dostanie w ... wydech (więc go szanować)
2. Jak nie ma chęci i możliwości (u ew. organiztora) to i tak .. wydech (więc nic na siłę) = ustalanie że ktoś ma zrobić jest bez sensu.
3. Musi być ktoś lub grupa ktosiów, którym się chce zasuwać i robić, jak się nie znajdzie takich ktosiów to imprez a/ nie będzie b/będą drogie bo albo jesteś społecznikiem albo kapitalistą - prawdziwi komuniści juz prawie wyginęli.
4. Kasa musi być z góry, jeśli ktos nie jest pewny to tworzy się listę rezerwową, jak na dwa dni przed imprezą będą miejsca i organizator łaskawy to pozwoli przyjechać i kaskę przyjmie. Jak nie to sorki. Następnym razem będziesz pamiętał, żeby te kilka złoty uzbierać przez rok do świnki.
5. Przyjeżdżanie na kocią łapę to chamstwo - nawet jak się zapyta organizatora - bo co ma powiedzieć ?

Opcją która całkiem dawała radę jest taka, że ktoś komu się chciało podaje caly pomysł na tacy z większym wyprzedzeniem /za miesiąc/dwa, tu a tu, to i to , za tyle i tyle, min i max uczestników - czekam na zgłoszenia np. 1 tydzień, i na zaliczki np. następny/ i sam bez ciśnienia podejmuje decyzje czy robi czy nie.

PS.
1. Ogólnie to jest tak że organizator zawsze dostanie w .. wydech. Jak nie przepracowaniem, to finansowo albo i prawnie - znam takie przypadki.
2. Nie da się zrobić imprezy za 2 PLN - sroki ale taki jest lajf. Ale za to znam przypadki uzasadnionych rabatów np. za to że ktoś się narobił przy imprezie.

uff to tyle, sorki ze takie długie - i tak musiałem napisać dwa razy - ale to starość już chyba .....
podobają mi się twoje reguły , więc kto na doczepkę bo jeden dzień to nie zniżka a +50% więcej wtedy problemy znikną w afryce (W MIEDZNEJ ) zakończenie organizowałem z ramirezem i wiem jaki to ból na tyle watahy , ale jak będzie potrzeba to morzecie na mnie liczyć chętnie pomogę bez pierdolenia że dupa boli albo co, Lena dzięuje , że podjełaś temat bo widze że niektórym jaj brakuje,poza matrymolnianymi deklaracjami.
__________________
i do zobaczenia na trasie

DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 23:42   #35
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Ooo widzę że mnie nie było jeden dzień na forum a tu taka dyskusja

Uparcie będę trwał przy twierdzeniu że organizacja zlotu powinna być dobrowolna, a oto moje argumenty:

1. Jak ustalić osobę/osoby odpowiedzialne za organizację zlotu w danym regionie ?

2. Organizacja dobrowolna daje na pewno większy fun niż pod przymusem i organizatorzy z pewnością bardziej się przykładają do tego żeby wszystko było OK.

3. Forum Afrykańskie zawsze mi się kojarzyło z pewną wolnością i chciałbym żeby tak zostało ... "Przymus" organizacji zlotów może być początkiem złej drogi czyli zbytniej formalizacji naszego forum.

4. Ludziska zapieprzają w swoich pracach (ostatnio nawet bardziej) i nie zawsze mają czas żeby wrzucić sobie na głowę organizację zlotu. To że ktoś uczestniczy w zlotach a żadnego nie zorganizował nie oznacza że "odcina kupony" i nic z siebie nie daje.

5. Zawsze się cieszę gdy ktoś zorganizuje jakiś zlot, ale jeśli nie będzie rozpoczęcia czy zakończenia sezonu to przecież nie oznacza to końca świata ..

Mam nadzieję że wniosłem coś sensownego do dyskusji
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 23:44   #36
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dery Zobacz post
dziewczyny love x2.
Lena love x4.
Dery, mam dziwne wrażenie że właśnie obciągnałeś do dna Che Guevarę
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 23:56   #37
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,729
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dery Zobacz post
chlopie, jakie glosowanie, jacy liderzy

to jest forum AT czy Organizatorow Imprez?

liderzy grup a to sa Ci kolesie z fredzlami przy kierownicy w Afrykach?

i co, jak nie bede mial ochoty brac udzialu w organizacji zlotu [bo jestem np leniem, pasozytem, kapitalista, niekolezenski, mam chora matke, gromadke dzieci, jedynym zywicielem, rolnikiem, spawaczem] to zostane wydalony jako RENEGADE?

czy lider mojego Czapteru odbierze mi Naszywke? zedrze naklejke z blotnika?

hej, przestancie sie napinac, regulowac, ustalac i kontrolowac.
tu nikt nic nie musi. ale kazdy moze.
chcesz? - rob. nie chcesz-nie rob. chcesz - jedz. nie chcesz - nie jedz.

peace.
love.
dziewczyny love x2.
Lena love x4.
Przeczytaj dokładnie post Leny to nie mój pomysł
Ciekawe masz podejście do życia cyt "tu nikt nic nie musi. ale kazdy moze.", ale co każdy może? - nic nie robić bo po ilości tematów i wręcz nagonek na temat zakończenia sezonu "każdy może" jakoś kiepsko to wychodzi.
Kto wie , może nasze ogólne zloty są na wymarciu pozostaną lokalne imprezy?
Masz rację - bez napinania się - peace & love Turbodymomen i tak nas zawstydzi podwójnie
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 23:59   #38
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ENDRIUZET Zobacz post
Na początek należało by określić stałe terminy tak by każdy z nas pół roku wcześniej z góry wiedział w jakim dniu odbędzie się zlot. (zaplanowanie urlopu, uprzedzenie żony, kochanki, dziekana).
Tu się pojawia mały problem - organizator musiałby już pół roku wcześniej zarezerwować konkretny ośrodek ....
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.10.2009, 23:59   #39
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 27 min 58 s
Domyślnie

Ja zgadzam się z Hubertem, choć nic nigdy nie zorganizowałem to uważam, że narzucanie komukolwiek czegokolwiek nie jest właściwą drogą. Może jeszcze zaczniemy sobie stopnie przyznawać i takie tam pierdoły i staniemy się klubem na wzór klubów harleyowców?
Ja wyznaję jedną zasadę: KOKO DŻAMBO I DO PRZODU! A klimat tego forum mi odpowiada właśnie dlatego, że ludzie są wyluzowani. To mówiłem ja, Ferdek, który nigdy nie zorganizował zlotu.
Peace & love
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2009, 00:34   #40
ENDRIUZET
buszujący w zbożu
 
ENDRIUZET's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 678
Motocykl: RD07
Przebieg: 33.000
ENDRIUZET jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 13 godz 40 s
Domyślnie

Generalnie nie ma co sie napinać. Jak widać po ilości aktywnych gadaczy na naszym forum - istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że spore grono chciało by się spotkać dwa razy do roku na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Myślę, że istotą jest nie tyle sam ochlej trunkami wyskokowymi co poznanie w realu, wymiana doświadczeń czy też zwyczajnie przyjemne spędzenie czasu (no i wychodzi dalej, że ochlej ). Na początek należało by określić stałe terminy tak by każdy z nas pół roku wcześniej z góry wiedział w jakim dniu odbędzie się zlot. (zaplanowanie urlopu, uprzedzenie żony, kochanki, dziekana). W tej kwesti można zrobić jakąs ankietę. Proponuję pierwszy weekend zaraz w II połowie kwietnia ( wiadomo w maju komunie, majówka z teściami na działce itp ). Zakończenie ... chyba w ostatni weekend września z nadzieją, że będzie ciepły.
Nigdy nie organizowałem żadnego zlotu i być może nie zdaję sobie sprawy z trudu organizacji takiej imprezki ale chyba sztuką całego przedsięwzięcia będzie poprostu znalezienie komercyjnego sympatycznego ośrodka z czystymi toaletami i wynegocjowanie rozsądnej ceny. Dalej już tylko opracowanie trasy turystycznej i off road w regionie gdzie dojdzie do spotkania.

Wydaje mi się, że koszt zlotu powinien być znany na 30 dni przed terminem, ostateczne wpłaty na konto oraganizatora do kilku dni przed dniem zlotu. Jedyną oznaką braku wolności (tak mi sie wydaje) powinno byc pisemne oświadczenie użytkownika/ów danego pokoju / domku, że pokrywa ewentualne straty wynikające z niewłaściwego użytkowania / zniszczeń i zabrudzeń.

Na zlot powinien przyjechać każdy kto chce, i czym chce - byle był z naszego forum lub członkiem rodziny.

Co powiecie na zakończenie sezonu 2010 w zachodniopomorskim np. ośrodek w Kołczewie (domki z przyczep kempingowych (muszę ustaliść ilośc miejsc ale sporo tego + budynek murowany z 5 oddzielnymi pokojami, wc i łazienki nowe z 2009 roku, olbrzymie palenisko na ognisko ... trzy sztuczne jeziora + kanał do jeziora Koprowo). Świetne miejsce na wypoczynek, zlot. Około 800 metrów dalej Wolińskim Parkiem Narodowym do morza z rewelacyjnie czystą plażą. Byłem tam w tym roku i jestem zachwycony. Tutaj link do ośrodka ... http://www.podswierkami.pl/pl/index.html zdjęcia nie oddają rzeczywistości. Blisko do Świnoujścia i Międzyzdrojów, które włączyłbym w trase turystyczną. Jeśli już teraz miejsce wydaje się atrakcyjne dla WAS proszę o dopisywanie się do listy na zasadzie wytnij wklej.

... właściwie to jutro zadzwonię do Kołczewa i może zaproponuję Wam rozpoczęcie sezonu w Kołczewie ... kto zainteresowany tematem .... na wieczór będzie info w tym temacie ... może Giziu bedzie miał ochotę pomóc ... się zobaczy ... proponuję datę zlotu 23.04.2010r
__________________
Wszyscy leżymy w rynsztoku, ale tylko niektórzy spoglądają w gwiazdy.

Ostatnio edytowane przez ENDRIUZET : 12.10.2009 o 00:42
ENDRIUZET jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Sezon zlotów się zbliża Marcin z Zakopanego Inne tematy 28 03.04.2012 14:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.