Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Buty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2019, 14:11   #771
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Natalia Cattiva Zobacz post
Zdaje sie to oczywista sprawa.., ale jak widze nie dla kazdego.
Z Twojego posta wyżej wynikało, że szukasz butów które są wygodne jak podejściówki do spacerów po górach.
ŻADNE buty motocyklowe bez sztywnej cholewy i zawiasu nie zapewnią większej ochrony niż zwykłe buty górskie za kostkę typu meindl. Kup sobie po prostu porządne buty górskie z gore i sprawa załatwiona skoro wykluczasz sztywniejsze obuwie.

Poniżej filmik ilustrujący na czym polega ochrona nogi w dobrym bucie (od 2:18):

https://www.youtube.com/watch?v=XYof...l0C7ZP&index=4
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr

Ostatnio edytowane przez bicio : 12.08.2019 o 14:42
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 14:41   #772
greenman
 
greenman's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2017
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 480
Motocykl: KTM 640, NAT
greenman jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 20 godz 45 min 12 s
Domyślnie

Wojskowe buty nie nadają się do jazdy na motocyklu w terenie. Koledze na Ukrainie trampek uciekł na trawie, podnóżek przywalił idealnie w kostkę i niestety więcej w terenie nie pojeździliśmy.
Ja miałem to samo 2 lata temu w cienkich motocyklowych butach, przy prawie 0 prędkości.
greenman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 18:53   #773
fis


Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 19
Motocykl: RD07a
fis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 43 min 6 s
Domyślnie

Wojskowe porządne buty jak najbardziej nadają się do jazdy na motocyklu, w deszczu, upale po czarnym i w terenie.
Nie wiem jak w cięzkim terenie, bo nie uprawiam, ale lekki jak najbardziej.
Jest to super opcja do motocyklowej turystyki wyprawowej.
Najczęsciej posiadaja okuty nosek, porzadną podeszwę i na tyle gruba skóre, że chronia spora częśc nogi.

Ja na przykład w teren stosuje, jak jest super mokro i głębokawo, a nie chce aby mi wysokie buty przemokły, to obuwie:
https://keen.mmsport.pl/product-pol-...N-NEWPORT.html

Nie boja sie wody. Troche słabo piete trzymają i trzeba uwazać, ale po za tym idealne.
Zjechałem w nich na przykład Kaukaz, Atlas i wzgórza Etny.

Uwielbiam tez jeździć boso, ale niewiele motocykli sie do tego nadaje. Oczywiscie nie w terenie i nie daleko to jasne, ale uczucie jest zajebiste. Niestety w LC4 nie da sie, a Afra tez komfortem w tym przypadku nie grzeszy...

Buty crossowe są duze, ciężkie i nie nadają sie do chodzenia celem zwiedzania na przykład.
Chuj z takim butem, bo trzeba brać wtedy kilka róznych par i sie wciaż przebierac na chodnikach.
Jak dla mnie bez sensu...

Fajną alternatywe/propozycję przedstawił Pedro... mysle ze warta rozważenia... tylko drogie troche... ale tak to spoko... ciekawe jak z trwałoscia.
fis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 19:29   #774
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 18 godz 56 min 24 s
Domyślnie

Do jazdy jak najbardziej się nadają, podobnie jak trampki, adidasy czy japonki. Gorzej będzie przy upadku, uderzeniu o pieniek, galaz vzy kamior, ktory wystrzelil spod kola, itp.

Wystukane młotkiem przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 20:02   #775
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Bicio dobry przykład podał na filmiku. Dlatego właśnie jeżdżę w crossfire. Czy to offowo czy turystycznie. Na dłuższe spacery ubieram trampki lub crocsy, które i tak mam w bagażu jadąc gdzieś na wyjazd.
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 20:19   #776
fis


Zarejestrowany: Sep 2014
Posty: 19
Motocykl: RD07a
fis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 8 godz 43 min 6 s
Domyślnie

Tank -
"Wszystko się może zdarzyć
gdy głowa pełna marzeń
gdy tylko czegoś pragniesz, gdy bardzo chcesz
wszystko może zdarzyć się
Wszystko się może zdarzyć
gdy serce pełne wiary
gdy tylko czegoś pragniesz, gdy bardzo chcesz
wszystko może zdarzyć się
To nie jest sen
rzeczy naprawdę dzieją się
armią kolorów otaczają Cię
z każdej strony
Otwórz oczy rozłóż ręce
by nazbierać jak najwięcej
Podpisuj dni imieniem swym
królujesz im"
Anita Lipnicka.

zaczekaj - i pójdziesz w nich zwiedzac bazylikę? A potem spakujesz to wszystko na motor i pojedziesz na 8 wzgórze rozbic namiot po raz 28 tym razem z widokiem na przykład na Rzym? A wszystko to przykładowo na początku września? Wg mnie mozna, da się, ale to straszna męka...
fis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 20:19   #777
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,747
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 21 godz 18 min 0
Domyślnie

Dwa lata temu jadąc sobie a ze 30 na godzinę wpakowałem kulasa pod korzeń. Odstawał od pniaka i właził dalej w ziemię. Taki wnyk. Tak szarpnęło, że bałem się spojrzeć w dół. Tydzień smarowania stopy. Buty Forma Terrain. I dzięki nim pojechałem dalej. Mając wojaczki to by po mnie musieli przyjechać.
Rok temu wyleciałem w drogi ślizgiem z kulasem pod moto. Marcinnn6 widział. Blaszane okucie na czubku buta wgniecione. Staw skokowy bolał oj bolał.
Ale ja tam jezdzić nie potrafie
Twoja sprawa Natalia, ale połamane kości to nic przyjemnego
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2019, 20:46   #778
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,240
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 5 godz 38 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fis Zobacz post

zaczekaj - i pójdziesz w nich zwiedzac bazylikę? A potem spakujesz to wszystko na motor i pojedziesz na 8 wzgórze rozbic namiot po raz 28 tym razem z widokiem na przykład na Rzym? A wszystko to przykładowo na początku września? Wg mnie mozna, da się, ale to straszna męka...
Ale w czym problem? W zeszłym roku zrobiłam 15000 km w miesiąc, w upałach dochodzących do 45 stopni i crossfire to był najmniejszy problem jaki miałam. Mało tego, cieszę się bardzo, że miałam pancerne buty bo niespodziewanie przewróciłam się w koleinie. Wątpie czy kostka by była cała gdybym miała mniej pancerne buty.
Zresztą napisałam przecież, że tak czy siak zawsze mam w bagażu jakieś inne obuwie, chociażby klapki. W razie dłuższego zwiedzania zmieniam buty i po sprawie. Dla mnie to nie problem.
Tak jak Natalia napisała. Każdy ubiera to co lubi. Ja wolę mieć maksimum ochrony więc ubieram pancerne buty (swoją drogą crossfire są dla mnie bardzo wygodne. Zmieniam je na inne tylko gdy jest mi za gorąco.)
Ty wolisz wojskowe buty więc w nich jeździsz. Ja tego nie potępiam. ,,Wg mnie można, da się, ale to straszna męka"... w przypadku połamania kostki czy innej kontuzji.

Ostatnio edytowane przez zaczekaj : 12.08.2019 o 21:04
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2019, 11:19   #779
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.

Ja się nauczyłem jeździć w butach motocyklowych i minimum ochraniaczach na kolana (kurtka jest zawsze) ucząc się na własnych błędach. Chciałem podjechać kawałek coś kupić i wywaliłem się na kostce poniemieckiej oblanej płynem chłodniczym z betoniarki... było tak ślisko, że miałem problem postawić moto bo się ślizgałem. Oczywiście ubrane adidaski i krótkie spodnie. Potem miałem ponad rok problem z kolanami (nie mogłem kucnąc bo bolało). Jechałem z 30km/h maks i miałem szczęście, że noga nie wpadła mi pod motocykl. Nie da się niczego przewidzieć i tyle.

W Albani ludzie jadą sobie bez kasków, w strojach plażowych na ścigaczu w 3 osoby (facet, laska i dziecko na baku) po drodze i nikt problemu nie widzi...

Musimy znać ryzyko i być świadomi tego, jakie konsekwencje możemy ponieść za to co robimy.

Sent from my SM-J600FN using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.08.2019, 11:29   #780
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Na turystykę, szuter i zwiedzanie polecam takie.
Na ebay czy kleinazegen da sie upolowac za 70 euro prawie nowki. Nie kosztują majatku. Mozna w nich chodzić caly dzień, noga sie nie poci. Nie przemokna w mzawce. Przemokna w ulewny deszcz.
Kupować o numer wieksze
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20190813_112450.jpg (750.8 KB, 43 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 13.08.2019 o 12:00
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
buty


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Buty Gaerne slafo Archiwum 23 22.10.2015 12:58
buty W2 z membraną firefighter80 Archiwum 26 12.03.2014 18:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.