Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.05.2008, 19:28   #11
chinol
青年商會及台北縣警察局
 
chinol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 804
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
chinol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 10 godz 12 min 22 s
Domyślnie

mam dwa sposoby jak jestem sam to przykucam chwytam za kiere i stelaż od kufrów i heja do góry.

jak jedziemy ekipą to padam razem z afri i udaje martwego jak podbiegają czarnuchy po cichu mówię "podnieście moja królowa"
potem jeszcze 5 min odpoczynku z mina ledwo żywą i ruszamy dalej
oczywiście za wszystko dziękuje szczerym uśmiechem.

i mogę powiedzieć nie jest taka ciężka jak na to patrze
__________________
RD07a, 非洲是最好的
chinol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2008, 20:17   #12
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,473
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 55 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chinol Zobacz post
jak jedziemy ekipą to padam razem z afri i udaje martwego jak podbiegają czarnuchy po cichu mówię "podnieście moja królowa"
potem jeszcze 5 min odpoczynku z mina ledwo żywą i ruszamy dalej
oczywiście za wszystko dziękuje szczerym uśmiechem.

i mogę powiedzieć nie jest taka ciężka jak na to patrze
Od teraz nie widzę jak się przewrócisz
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2008, 21:20   #13
wuja


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakow
Posty: 66
Motocykl: RD07a
wuja jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 56 min 50 s
Domyślnie

Ja kiedys podptarzylem na Long Way Round jak kolo, bodajze ze szkolki BMW, szkolil bohaterow(?) filmu. Mianowicie:
1. jak moto lezy na prawej to kiera na maxa w prawo, jak na lewej to w lewo czyli maneta bedaca blizej gleby zblizona na maxa do baku
2. dwiema rekami lapiemy za te dolna manete (of course proste plecy, uginamy kolana chyba ze chcecie miec problemy z kregoslupem i nie mowie tu o moralnym ) robiac z rak jakby kolyske i dzwigamy w gore okolo 0,5 metra lub tyle na ile pozwala nasz wzrost. do tej wysokosci idzie latwo i tu pojaiwa sie krytyczny moment
3. teraz nie opusczzcajac moto staramy sie podeprzec je kolanem/udem/biodrem gdzies w okolicy baku i to nam pozwala zmienic uchwyt na wygodniejszy i jednoczesnie zlapac chwile oddechu oraz napierajac cialem na moto lekko go unosic. kiedy dzialamy juz calym cialem na moto bedace pochylone okolo 45 - 60 stopni do ziemi oraz ciagniemy lapskami to podnbiesc je do pionu jest calkiem latwo.

sposob sprawdzony po wielu mniej lub bardziej spektakularnych lotach na XTZ i XRV

pozdr
__________________
RD07A
wuja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2008, 21:36   #14
tomasso


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 8
Motocykl: RD03
tomasso jest na dystyngowanej drodze
Online: 0
Domyślnie

Nie radze panowie w takiej sytuacji napinać się ostro (w stylu i co ku...wa ja nie podniosę). Jak jest pomoc - korzystać. Nie ma pomocy tylko tyłem do wyglebionej maszyny i nogami przede wszystkim trzeba pracować a rękoma tylko pomagać. Ja kiedyś podniosłem honde cb 1100 84rok. ważyła ok.270kg. Podniosłem zanim sie zdążyłem zastanowić, a nie jestem postury pudziana. Minęło parę minut i zaczął mnie bolec kręgosłup. Po godzinie przeszło. Generalnie według lekarzy takie podnoszenie motocykla to najprostrzy sposób na uraz kręgosłupa ( uwaga kręgosłup- element nie wymienny według wiekszości również nie naprawialny).
tomasso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.05.2008, 21:42   #15
greton
 
greton's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2006
Posty: 218
Motocykl: 4 HRC
Przebieg: -
Galeria: Zdjęcia
greton jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 11 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Nie mówiąc o tym jak zdarzy się to na górce..... a koła są wyżej...
kurde, gdzieś widziałem taki przypadek
na szczęście było chyba ze dwóch do pomocy
greton jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2008, 08:10   #16
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,473
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 55 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał greton Zobacz post
kurde, gdzieś widziałem taki przypadek
na szczęście było chyba ze dwóch do pomocy
Jak mocno sie wkur... to sam podniose
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2008, 10:38   #17
bartek
cienszki psipadek


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pobiedziska
Posty: 44
Motocykl: RD03
bartek jest na dystyngowanej drodze
Online: 21 godz 35 min 15 s
Domyślnie

Tytułem wstępu - abstrahuję od tonu mentorskiego - przekazuję własna wiedzę. Kręgosłup, owszem ważna rzecz i o kontuzję nietrudno, żyje się jednak dalej. Gorzej jeśli na skutek nagłego wysiłku, wzrostu ciśnienia krwi dojdzie do przerwania ciągłości naczynia kwionośnego, szczególnie w mózgu.Udar gotowy, a od jego rozległości zależy: czy skończy się tylko np. paraliżem czy też zejściem. Dlatego podnoszę nogami i plecami - mniej się wtedy napinam. I proponuję taki sposób zwłaszcza luzaczkom przeżywajcym drugą albo trzecią młodośc..
__________________
Czy to w zimie, czy to w lecie, poznasz bartka po ...
... Chabecie
bartek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2008, 08:49   #18
Baster
 
Baster's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Poznań
Posty: 82
Motocykl: RD04
Baster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 21 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Długo nie mogłem posiąść tej umiejętności i zawsze liczyłem na wsparcie.Ostatnio postanowiłem poćwiczyć w warunkach domowych.Wyprowadziłem Afri na ogródek ,ubrałem ciuchy (żeby było bardziej realistycznie) ,doprowadziłem do kontrolowanej gleby i metodą od tyłu z przysiadu UDAŁO SIĘ! -jest to chyba najleprzy sposób.Pytanie jak to wyjdzie w terenie?
__________________

Ostatnio edytowane przez Baster : 28.06.2008 o 09:53
Baster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2008, 09:08   #19
Dnieprw


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rymanow
Posty: 36
Motocykl: RD04
Dnieprw jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 min 6 s
Domyślnie

A ja tez tak chcialem, podnosic , znaczy sie. Polozylem motocykl na boku, kolo domu, i cwiczylem podnoszenie, dobrze ze wczesniej poprosilem ojca o asekuracje, bo pewnie jeszcze by tam lezal. Ale niedawno pojechalem do dziewczyny, chcialem stanac pod blokiem i okazalo sie ze jakies te plytki nierowne sa, jak wylazlem spod motoru, zlapalem za kierownice i stelaze i podnioslem, .Nic mi nie peklo , moto stoi, a ja jeszcze musialem pozbierac szczeke z chodnika,tak mnie to zaskoczylo.
Mysle ze duzo robi, po czesciowym podniesieniu 30/45 stopni, nacisk calym ciezarem na siodlo i zbiornik, zawieszenia wejda chociaz troche i Krolowa zrobi sie nizsza, latwiej idzie wtedy.
Z drugiej strony przypominam sobie jak na Krymie, polozylem Dniepra na parkingu, z bagazami i pelnym zbiornikiem paliwa, wstyd mi bylo straszny bo ludzie-niektorzy plci zenskiej i calkiem calkiemz wygladu, obserwowali cale zajscie.No to wziolem zlapalem za stelaze, szarpnolem do gory......i przewrocilem moto na drugi bok, dopiero dziwnie na mnie patrzyli
Dnieprw jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.06.2008, 10:29   #20
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Też tak kiedyś Urala podniosłem. To tak jest, spinasz się coby pokazać, że ma się mięśniory i podniesienie to nie problem i się... przedobrza .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motocykl AWD Boski-Kolasek Inne tematy 7 15.08.2012 23:16
Motocykl z PL do USA wojtekk Inne tematy 11 05.08.2011 07:55
Motocykl z USA wojtekm72 Inne tematy 5 01.04.2009 21:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.