Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.09.2016, 13:19   #21
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,692
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 18 godz 50 min 50 s
Domyślnie

Absolutnie nie podejmuję tu jakiejkolwiek krytyki twoich działań Neo. Wątek i pomysł uważam za zacne i potrzebne.
Moje uwagi dotyczą tylko materiału przedstawionego jako przykład ciekawego filmu. Dla mnie po prostu film drogi jest nieciekawy bo nie ma w nim dla mnie wartości użytkowej natomiast rozumiem potrzeby osób co do utrwalenia swego rodzaju szybkiego streszczenia danej wyprawy czy wycieczki.
Każdy jest inny i ma inne potrzeby. I niech tak zostanie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 13:35   #22
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Emek całkowicie się z Tobą zgadzam, jednak zważ na to ile pracy włożyli autorzy wymienionych przez Ciebie wartościowych filmów w ich wykonanie..
Idąc tym tropem dojdziemy do dyskusji czy filmy Rodrigueza czy Tarantino są lepsze, które lepiej zajmują i jaką mają treść...
Sam łapałem zajawkę enduro-podróżniczą na tasiemcu Long Way Round, który powstał na potrzeby komercyjne, za grubą kasę i przy użyciu profesjonalnych metod filmowania i montażu. Było to fachowo zmontowane, z profesjonalnymi podkładami, dialogami, scenariuszem itd...
My jesteśmy tylko biednymi osiołkami na tych swoich ubłoconych maszynach, z teletubisiem za kilkaset zł na kasku i permanentnym brakiem czasu na cokolwiek. Dla takich jak my powstała właśnie ta aplikacja, coby nie gromadzić danych na dysku ani też nie zanudzać gości kilkugodzinną relacją z przejazdu przez Transalpinę i Transfogaraską z jednego ujęcia.
Być może się przyjmie, być może nie. Jest to nowinka na rynku, fajnie że jest.
Znając życie nastąpi z czasem ich ewolucja o nowe funkcje w przyjaznym każdemu użytkownikowi interfejsie.
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 14:09   #23
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 27 min 51 s
Domyślnie

Ewidentnie zmierza wszystko do bezmyślnego kliknięcia. Może się mylę ale może być tak że to tego typu aplikacja będzie producentem naszych wspomnień a my sami jedynie nośnikiem kamery. I z tej niechęci pogmerania w jakimkolwiek programie do edycji, będziemy biernym obserwatorem własnej przygody, bo wyjdzie coś czego sami byśmy nie podejrzewali
Wydaje mi się że taka czy inna aplikacja niczego nie zmieni. Kto ruchomego obrazu nie tworzył, nie będzie tego robił. Albo może zrobi taki sam obraz jak i bez aplikacji, czyli z kamerą skierowaną cały czas do przodu. Bo samo montowanie też po prostu trzeba lubić. No i trzeba mieć co zmontować.
Ale... przecież najważniejsza jest zabawa. Poważnie do takich spraw podchodzą tylko profesjonaliści
Nie wdając się w zawiłości technik produkcji filmowych na których się nie znam, chcę tylko napisać że i tak mało jest na YT filmów które inspirują (coś a`la podlinkowany teledysk) i mało takich które opowiadają dokładniej o przygodzie z motocyklem (przeważnie w odcinkach). A największą oglądalność mają wcale nie ambitne produkcje nad którymi ktoś spędził całe godziny a tym bardziej kilka chwil.
Może więc po prostu róbmy pamiątkę czym się da i jak tylko umiemy. W końcu za którymś razem zrobimy coś takiego że przykuje uwagę
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 14:40   #24
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Ewidentnie zmierza wszystko do bezmyślnego kliknięcia. Może się mylę ale może być tak że to tego typu aplikacja będzie producentem naszych wspomnień a my sami jedynie nośnikiem kamery.
Filmów motocyklowych które tak powstały jest pełno. Aplikacja jest narzędziem które pomaga, a nie zastępuje. Bez interesujących ujęć zmontujesz w niej film jak mój z pierwszego postu: film drogi. Mimo że jakoś kombinowałem aby nie był całkiem do bani

Cytat:
Może więc po prostu róbmy pamiątkę czym się da i jak tylko umiemy. W końcu za którymś razem zrobimy coś takiego że przykuje uwagę
Można podejść do tematu półprofesjonalne i zawczasu przygotować się do kręcenia. Niestety nie jestem profesjonalistą od montażu, mam jedynie doświadczenia wyniesione z pracy na planach filmowych, a porządną kamerę na motocykl kupiłem dwa tygodnie temu. Dopiero będę temat rozgryzał. Postaram się w wolnej chwili podzielić wiedzą wyniesioną z produkcji filmowej którą w skrócie można opisać tak: ciekawy film nie powstaje z niczego, nie wystarczy zapiąć kamerę na kasku, uruchomić i wyłączyć ją po powrocie do domu. Trzeba odrobinę pomyśleć wcześniej i na czas wyjazdu przyjąć na klatę obowiązki operatora

Ostatnio edytowane przez Neo : 16.09.2016 o 14:42
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 15:04   #25
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 27 min 58 s
Domyślnie

eeee ani jednej gleby nie było...nuda panie, nuda :-)))
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 16:08   #26
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 27 min 51 s
Domyślnie



"Można podejść do tematu półprofesjonalne i zawczasu przygotować się do kręcenia".

Myślę ze tu jest pies pogrzebany
Już zatrzymanie się na zrobienie zdjęcia jest jak zły sen kiedy jest się w transie jeżdżenia a co dopiero ujęcia, kombinacje, zmiany planów, rozmyślanie o tym i o tamtym żeby potem z 15 minut pracy i gigabajtów na karcie wykorzystać 5 sekund
P.s Jaką kupiłeś kamerę na moto?
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 16:29   #27
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał puszek Zobacz post
eeee ani jednej gleby nie było...nuda panie, nuda :-)))
Serdecznie przepraszam :P Gdyby przytrafiło mi się być na jakimś zlocie lub rajdzie, to chętnie uwiecznię jakieś efektowne gleby w waszym wykonaniu


Kupiłem SJCam M20 - ma świetny stosunek jakości do ceny: dałem niecałe 450zł za komplet z mocowaniami, bateriami i pilotem; kupowałem na Aliexpress. W czasie kręcenia filmu z pierwszego wpisu była włączona redukcja wstrząsów, a na YouTubie jest sporo materiału z tej kamery.
Nie polecam jedynie korzystania z wbudowanego WiFi: jest prądożerne i jak dla mnie za wolne do transferu filmów z karty. Lepiej skorzystać z dedykowanego czytnika kart. Plusem WiFi jest sterowanie z telefonu/tabletu z podglądem ale do tego jest też osobny pilot działający chyba przez Bluetooth.
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 22:23   #28
Złom
601493080
 
Złom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 1,406
Motocykl: XL600
Złom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 8 godz 11 min 58 s
Domyślnie

Takich aplikacji jest cała miara, sam używam Magisto, Quik, FilmoraGo oraz Google Photos samo robi filmiki.
Te wszystkie apki są fajne ale tylko po to aby cokolwiek pokazać zaraz po jakiejś wycieczce na telefonie ale nie na fora, facebuki czy jutuby.
Film ma za zadanie pokazać, że ktoś poświęcił trochę czasu aby opowiedzieć coś w formie ruchomego obrazu a nie być automatycznym tworem w celu przechwalania się gdzie to się nie było.

Jak wielu wie, sam mam problem z czasem więc dopóki go nie znajdę to materiał leży i nie będę wrzucał całkowicie automatycznie zmontowanego filmu. Co nie znaczy, że nie można się tym posiłkować.

Każde narzędzie jest OK pod warunkiem, że jest odpowiednio użyte. Niemniej gorąco namawiam aby jednak sortować materiał, opowiadać historie, zaciekawić widza zawartością przede wszystkim a nie efektami.
Złom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawy artykuł Adagiio Kwestie różne, ale podróżne. 7 02.05.2016 00:17
''Motoped''za 7000zł.Ciekawy? plaku Inne tematy 11 16.01.2015 20:00
Ciekawy artykul pana Durczoka siupol Inne tematy 57 02.01.2011 22:26
ciekawy komplet Big_Brother Archiwum 0 06.05.2009 17:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.