Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.09.2016, 09:56   #11
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 20 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Mi się podoba ta Apka.
Aby zmontować dobry film klasycznych programach trzeba naprawdę w cholerę czasu poświęcić.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2016, 10:02   #12
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Neo Zobacz post
Na YouTube jest nieprzebrana ilość filmów z bardzo ciekawych miejsc do których autorzy dotarli na motocyklach, a ich relacje są... takie sobie, żeby nie napisać dosadniej. Nie pomaga tam nawet montaż w profesjonalnej aplikacji. Masz rację, że sposób montażu zaoferowany przez tą aplikację jest wręcz banalny, kluczem będą ciekawe ujęcia ale odwracając kota ogonem napiszę: co z tego że masz ciekawe ujęcia, skoro po powrocie nic z nimi nie zrobisz, tylko zarosną pajęczynami w ciemnym kącie na dysku? Montaż - nawet w aplikacjach Windows Movie Maker czy Apple iMovie wymaga poświęcenia znacznie większej ilości czasu.
W pelni sie zgadzam. Czesto samemu sie inwestuje czas a efekt jest sredni lub cienki. W moim przypadku, odpuscilem bo zaczelo mnie denerwowac siedzenie nocami i obrabianie.

Brawo za podanie info o programie
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2016, 10:08   #13
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 27 min 51 s
Domyślnie



Heh... Do swoich ruchomych obrazów wracam choćby były ostatnie z ostatnich dla "obcego widza" bo mają ładunek emocjonalny. To normalne. Jednak chcąc wystawić się na opinię publiczną, trzeba by coś więcej oprócz pół godziny zabawy z aplikacją w telefonie. Mam na myśli tylko to, że czegoś wypadało by nauczyć się i umieć, żeby efekt miał ręce i nogi. Na typowe filmy drogi z ujęciami z kasku patrzę kilka chwil. Na początku, w środku i na końcu. Razem może z 10 sekund. Chyba sporo ludzi tak robi. Nie liczę znajomych, bo oglądają całość z uprzejmości, z uprzejmości też chwaląc "produkcję"
Oczywiście nie wymagajmy od siebie profesjonalizmu, ale przy minimum chęci i minimum estetyki da się zarejestrować coś więcej niż drogę przed motocyklem

Cyt:
"...odwracając kota ogonem napiszę: co z tego że masz ciekawe ujęcia, skoro po powrocie nic z nimi nie zrobisz, tylko zarosną pajęczynami w ciemnym kącie na dysku? "

Taki materiał nigdy nie będzie oceniony, więc jakby go nie było.
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2016, 10:08   #14
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 20 godz 41 min 49 s
Domyślnie

No to teraz będzie wysyp na forum filmów wyprawowych
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2016, 10:14   #15
CeloFan
 
CeloFan's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 588
Motocykl: brak
Galeria: Zdjęcia
CeloFan jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 3 dni 16 godz 27 min 51 s
Domyślnie



O właśnie! Choćby była aplikacja co sama wszystko zrobi to i tak nie zwiększy to ilości filmów, bo komu się nie chce, temu się nie chce i kropka
__________________
Pełne zadowolenie składa się z małych uciech rozłożonych w czasie.
https://www.facebook.com/CFact1/
CeloFan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 11:09   #16
borys609
 
borys609's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: podwrocławskie zadupie
Posty: 835
Motocykl: '12 LC4 690 Enduro R
borys609 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 21 godz 32 min 45 s
Domyślnie

Kolega Neo mam sporo racji. Kluczem do ciekawego filmiku/relacji są przede wszystkim krótkie, kilku-kilkunastosekundowe ujęcia, trochę dialogów, wstawki, ujęcia z różnych miejsc, mogą być też zdjęcia, wąskie i szerokie kadry. Dopiero taki miks jest ciekawy, a to czy poskładamy go ręcznie, czy zrobi to za nas aplikacja, ma już trochę mniejsze znaczenie...
Oczywiście jeśli mamy w głowie konkretny zarys filmu to żaden program nie odgadnie naszych myśli i nie zrobi tego dokładnie tak jak się spodziewamy, ale powyższa aplikacja pomoże w skatalogowaniu konkretnego wyjazdu w krótką, zwięzłą, łatwą do strawienia treść.
borys609 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 11:48   #17
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,692
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał borys609 Zobacz post
Kolega Neo mam sporo racji. Kluczem do ciekawego filmiku/relacji są przede wszystkim krótkie, kilku-kilkunastosekundowe ujęcia, trochę dialogów, wstawki, ujęcia z różnych miejsc, mogą być też zdjęcia, wąskie i szerokie kadry. Dopiero taki miks jest ciekawy, a to czy poskładamy go ręcznie, czy zrobi to za nas aplikacja, ma już trochę mniejsze znaczenie...
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Dla mnie kilku czy kilkunastu sekundowe ujęcia wcale nie są kluczem do ciekawego filmiku. Ciekawa relacja to taka z której mogę się czegoś dowiedzieć, poczuć klimat wyjazdu oraz wyciągnąć wartość dodaną w postaci zamieszczonych tam informacji pomocnych w planowaniu podobnego wyjazdu.

Osobiście bardzo mi się podobają relacje @Piasta, które są wieloodcinkowe i okraszone ciekawym komentarzem autora. Mimo, że filmy są długie i nie ma w nich "fajerwerków" to ogląda się je bardzo przyjemnie. A przede wszystkim, wiem sporo o planowaniu, przygotowaniach, drodze, noclegach, problemach etc. Innymi słowy mam dodatkowe informacje oprócz samego obrazu, które mogę wykorzystać we własnych planach. To bardzo pomocne.

Taki film z krótkich ujęć to dzieło zajawkowe jako "trailer" jak najbardziej może być ale nie jako przekaz relacji z danej wyprawy bo wychodzi z tego film drogi, który może jest efektowny ale nic nie mówi o danej wyprawie.
Doskonały przykład jest w filmiku, który umieścił @Neo https://youtu.be/85VErvTqgWc

Zlepek fajnie sklejonych ujęć ale nie mówiący kompletnie nic oprócz tego że krajobrazy fajne i z pewnością trip był zajebisty. Nie wiem co, kto, gdzie, etc. Fajnie to wygląda ale takie filmy ja przynajmniej po prostu przewijam bo w tej produkcji nie ma kompletnie żadnych użytecznych informacji.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 11:57   #18
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 20 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Pozwolę się nie zgodzić z tą opinią. Dla mnie kilku czy kilkunastu sekundowe ujęcia wcale nie są kluczem do ciekawego filmiku. Ciekawa relacja to taka z której mogę się czegoś dowiedzieć, poczuć klimat wyjazdu oraz wyciągnąć wartość dodaną w postaci zamieszczonych tam informacji pomocnych w planowaniu podobnego wyjazdu.

Osobiście bardzo mi się podobają relacje @Piasta, które są wieloodcinkowe i okraszone ciekawym komentarzem autora. Mimo, że filmy są długie i nie ma w nich "fajerwerków" to ogląda się je bardzo przyjemnie. A przede wszystkim, wiem sporo o planowaniu, przygotowaniach, drodze, noclegach, problemach etc. Innymi słowy mam dodatkowe informacje oprócz samego obrazu, które mogę wykorzystać we własnych planach. To bardzo pomocne.

Taki film z krótkich ujęć to dzieło zajawkowe jako "trailer" jak najbardziej może być ale nie jako przekaz relacji z danej wyprawy bo wychodzi z tego film drogi, który może jest efektowny ale nic nie mówi o danej wyprawie.
Doskonały przykład jest w filmiku, który umieścił @Neo https://youtu.be/85VErvTqgWc

Zlepek fajnie sklejonych ujęć ale nie mówiący kompletnie nic oprócz tego że krajobrazy fajne i z pewnością trip był zajebisty. Nie wiem co, kto, gdzie, etc. Fajnie to wygląda ale takie filmy ja przynajmniej po prostu przewijam bo w tej produkcji nie ma kompletnie żadnych użytecznych informacji.

Jaki rodzaj filmu jest zależny od grupy docelowej. Jak ktoś ma zajawkę podróżnicza to szuka cennych informacji i jest w stanie skupić uwagę na dłuższy czas, jednak jeżeli chcesz zainteresować szeroką publiczność: ciotkę, wujka, sąsiadkę znajomych na FB to lepiej się sprawdzi szybki trailer.
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 12:04   #19
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,692
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 38 s
Domyślnie


Dominiku, oczywiście masz rację. To wyłącznie moje dalece subiektywne zdanie bo jak wiesz raczej jestem praktykiem i oglądanie zajawek, które nic mi nie mówią traktuję jak stratę czasu. A że nie mam FB to nie muszę się zbytnio wysilać zaspokajając zachcianki rodziny czy znajomych .
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.09.2016, 13:00   #20
Neo
Konto zamknięte na stałe


Zarejestrowany: May 2012
Posty: 1,603
Motocykl: RD03
Neo jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 7 godz 52 min 54 s
Domyślnie

@Emek: zwracam Twoją uwagę na fakt, iż nie każdy "ma gadane" przed kamerą. Podejmowałem jakieś próby podkładania narracji, nawet ze scenariuszem na kartce ale jakoś na razie preferuję słowo pisane. Nie bez znaczenia jest też trema przed pokazaniem się czy puszczeniem głosu online.
Dla takich osób zmontowanie zajawki będzie sporo wygodniejsze. Co nie znaczy, że zadowoli wszystkich, to jasne. Dla Ciebie pewnie tego rodzaju wprowadzenie byłoby sensowniejsze, gdyby szedł za nim dobry opis wyjazdu dzień po dniu wraz z informacjami praktycznymi. I ja to świetnie rozumiem

Chciałem jedynie zaproponować narzędzie które być może "uratuje" jakieś materiały leżące w szufladzie, czekając na dogodny moment aby coś z nich złożyć. Jeśli dzięki niemu ktoś odważy się na opublikowanie odkładanego w nieskończoność wpisu ze swojego wypadu, a dodatkowo uzupełni krótki filmik treścią pisaną, to nie tylko ja będę zadowolony

Aplikacja pozwala na dołożenie krótkich tekstów, bardziej tytułów kadrów, można również uporządkować kolejność aby zachować chronologię wydarzeń.

Ostatnio edytowane przez Neo : 16.09.2016 o 13:08
Neo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciekawy artykuł Adagiio Kwestie różne, ale podróżne. 7 02.05.2016 00:17
''Motoped''za 7000zł.Ciekawy? plaku Inne tematy 11 16.01.2015 20:00
Ciekawy artykul pana Durczoka siupol Inne tematy 57 02.01.2011 22:26
ciekawy komplet Big_Brother Archiwum 0 06.05.2009 17:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.