Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.02.2016, 13:03   #1
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie Przedni zawias, a prowadzenie w terenie

Tematów o zawiasie nie brakuje, ale pytanie chyba nie bardzo pasuje do istniejących wątków.
Otóż, jaki ma wpływ wymiana przedniego zawieszenia w AT na inne, np jak montujecie od KTMów na prowadzenie np w piachu?
Nie ukrywam, że moje doświadczenie terenowe kończy się na 140 kg motocykla, a regularnie jeżdzę na motocrossie, więc jeszcze mniej wagi.
Pytanie stąd, że dla mnie jazda AT w piachu to jest istny meksyk, przód jeździ jak po lodzie, czuje się tak 'niepełnosprawny' w terenie, że chyba lepiej już jest 'typowej youtubowej lasce' pierwszy raz na motocyklu. Opony mam prawie nowe, bieżnik endurowy.
Czy może głupio gadam, wymyślam i pozostaje jeździć, aż się przyzwyczaję?

Choć jak tak sobie myślę to chyba większy zdecydowanie wpływ ma tutat geometria i waga motocykla niż przedni zawias, bo co on ma specjalnie do roboty w równym piachu, a który chyba najbardziej mnie zaskoczył.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.02.2016, 13:54   #2
pawelsitek
 
pawelsitek's Avatar


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
pawelsitek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 25 min 27 s
Domyślnie

Otoż kolego.

Może nie w AT, ale w BIGu zrobiłem przekładkę na WP.
Crossa z tego nie zrobisz, ale próg śmierci podwyższa sie o 20-30km/h.

Jest lepiej, duzo lepiej, ale musisz dostosowac twartosc zawiechy z KTMa pod mase motocykla, chyba ze załozysz przód od LC8.

Seryjny zawias od BIGa był miękki, i w piachu nie robił, przód jechal jak chciał.
Na WP moto jedzie tak jak ja chce pod warunkiem mocnego trzymania kolanami i gazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz!!!!!!!!!!!!!!!!
pawelsitek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 11:28   #3
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Odświeżę temat. Czy w RD07A można zrobić prosto pompowany przód poprzez odkręcenie górnych dekli każdej lagi i wrzucenia tam zaworków? Może jak je trochę utwardzi to będzie lepiej. Oglądąlem ostatnio jak latają nowymi Afrykami po piachu to jakby mieli crossówkę pod tyłkiem. Może mój zawias jest jakiś skopany? Choć niby był regenerowany zanim kupiłem tę Afrykę.
Podczas jazdy szutrowej jest ok, ale piach to tragedia, jak można tym na pustynię wjechać?
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 11:52   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,767
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 4 tygodni 11 godz 11 min 7 s
Domyślnie

Wydaje mi się że przedni zawias nie jest tutaj jakimś kluczowym problemem. Raczej technika oraz odpowiednia prędkość mają zdecydowanie większe znaczenie.

Na filmie wyraźnie widać że gościu kręci kierą w obie strony a moto jedzie prosto a to mały GS, którego zawias nie jest jakiś szałowy (chyba nawet nie ma żadnej regulacji).
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 12:29   #5
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,725
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 23 godz 17 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Choć jak tak sobie myślę to chyba większy zdecydowanie wpływ ma tutat geometria i waga motocykla niż przedni zawias, bo co on ma specjalnie do roboty w równym piachu, a który chyba najbardziej mnie zaskoczył.
I dobrze myślisz! AT nadaje się do piachu jak osioł do baletu. Żadne zworki nic nie pomogą.
Pamiętam jak kiedyś dosiadłem Jawę 350 w terenie przypominającym pustynię. Czułem się podczas jazdy jak łyżwiarz figurowy na zawodach!!!
__________________
Ale tu nie Politechnika, tu trzeba myśleć, jak mawiał pewien bosman ;-)
Przestań naprawiać jak zaczynasz psuć!
Ludzie, którzy twierdzą, że czegoś nie da się zrobić, nie powinni przeszkadzać tym, którzy właśnie to robią.
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 14:39   #6
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
piach to tragedia, jak można tym na pustynię wjechać?
Należy przestać się bać i nie używać pierwszego biegu. Afryka daje rade po piachu jak każde inne tego typu moto, po piachu nawet jakimś streetem da rade jechać. Bariera jest zawsze w głowie kierownika. Ogólnie mówiąc - ten motur daje rade na serii, tylko jazda to walka z wagą.
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 15:00   #7
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

szkotu1, no nie wiem czy mam barierę w głowie, raczej nie, bo na motocrossie to nie jeżdzę na pierwszym biegu i lubię piachy, tyłek do tyłu, gaz do oporu i się leci. Nie mówię tutaj o przejechaniu piasku by go przejechać, a o jakiejś choćby niewielkiej frajdzie z offu.

Afryką wjechałem pierwszy raz własnie tak, jakby to nie było żadne wyzwanie, na lajcie jakieś 50-60 km/h w 'niezaduże' piachy, to przód mi odpłynął, gały wyślepiłem (a co to się teraz stało, koło odpadło?) zero jakiejkolwiek kontroli, myślałem, że mi lagi poskręcało, i był to raczej popis cyrkowca niż coś wspólnego z jazdą terenową, podpieranie nogami jakbym pierwszy raz na motocyklu siedział.

Teraz to rzeczywiście może być coś prawdy w tym, że piachy z reguły robię na pierwszym biegu

Czyli wychodzi na to, że maszyna gwizda, a kierownik pi(...). Zrzucę kufry i zamiast KXFa na tor wezmę Afrykę, może coś z tego się urodzi.

Pozostały jeszcze te zaworki - mogę sobie je bezkarnie wmontować w dekle lag? To już tak przy okazji tematu tej nieszczęsnej jazdy terenowej, czasami by się przydało dopompować, a roboty niewiele. Odkręcić, wiertarka, gwintownik i zaworki od starych dętek.
adoado0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 15:12   #8
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 38 s
Domyślnie

Śmiało możesz montować zaworki, tylko kompresorem ze stacji nie pompuj i trójnik od razu załóż. W afryce to dwa razy ręczną pompką rowerową się dmucha i styka.
Popytaj na forum, pewnie ktoś ma używki od 07 to będziesz miał oryginał.

Co do jazdy po piachu to trenuj, próbuj i będzie dobrze.
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 15:17   #9
Maurosso
 
Maurosso's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2014
Miasto: Rz-ów
Posty: 648
Motocykl: RD07
Maurosso jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 14 godz 2 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał adoado0 Zobacz post
Czy w RD07A można zrobić prosto pompowany przód poprzez odkręcenie górnych dekli każdej lagi i wrzucenia tam zaworków? Może jak je trochę utwardzi to będzie lepiej. Oglądąlem ostatnio jak latają nowymi Afrykami po piachu to jakby mieli crossówkę pod tyłkiem. Może mój zawias jest jakiś skopany? Choć niby był regenerowany zanim kupiłem tę Afrykę.
Podczas jazdy szutrowej jest ok, ale piach to tragedia, jak można tym na pustynię wjechać?
Tu jest co nieco o emulatorach:
http://africatwin.com.pl/showthread....ight=emulatory

Natomiast jeżeli chodzi o jazdę po piachu...to nie wiem czy zobaczysz różnicę. Raczej nie...

Na piachu to raczej przełamanie, że dzida pomaga, a nie przeszkadza.

__________________
Marcin vel "Gruby" aka "Maurosso"
Maurosso jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.06.2016, 16:11   #10
strobus1
 
strobus1's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: mazowiecka wieś
Posty: 1,368
Motocykl: 5 szt
Przebieg: znośny
strobus1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 14 godz 39 min 26 s
Domyślnie

W piachu nie pomagają też zużyte łożyska główki ramy.
Piach jest zajefajny a afra lata po nim dobrze.
__________________
keep it simple
strobus1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Prowadzenie linek ssania - zdjecia podos Regularne czynności serwisowe 0 07.10.2009 10:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.