Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.04.2013, 23:15   #1
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie Dobór wzrostu moto ...Pomocy:)

Dzisiaj chciałem kopić moje pierwsze moto. W zasadzie już byłem zdecydowany i wszystko mi pasuje tylko przerosła mnie wysokość moto. Chodzi o nowego xt660z. Mam wzrostu jakieś 176 cm i aby dosięgnąć ziemi, to muszę pochylić moto na jedną stronę i sięgam tak połową stopy. Gość w salonie stwierdził, że to kwestia praktyki i po kilku miesiącach się przyzwyczaję i nie będzie problemu. Trochę mnie ta wysokość zniechęciła i tej Tenerki nie kupiłem Są niby jakieś kity do obniżania 3-5 cm zawieszenia, ale ponoć wpływa to negatywnie na właściwości trakcyjne. Przymierzałem się do nowego trampka i ten mi już wielkością łatwiej ogarnąć ale ta lampa z przodu okrągła mi w nim jakoś wybitnie nie leży...
Pewnie tematów podobnych było sporo, ale mój problem jest dla mnie wyjątkowy Doradźcie coś proszę, bo w afekcie jeszcze jakiś badziew kupię. Myślałem jeszcze na dr650 na początek ale ciężko coś fajnego trafić...

Podsumowując jak to w końcu jest z tym wzrostem i takim moto które ma 896 mm czy zawsze się będę męczył? W sumie nie wiem ile ma Afra... bo nie wiem czy z moim wzrostem jestem skazany na poczciwe trampki lub DR Wiem, że się da tylko czy po czasie przynajmniej będzie to komfortowe...
Proszę o pomoc
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 23:28   #2
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie



Do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, nogi może Ci braknąć na parkingu przy nawracaniu ew. w offie. Będzie Ci trudniej ale to nie znaczy, że się nie da. Tą tenerke miałeś z wersją ABS?
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 23:31   #3
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Bez ABS, z ABS jest 3 cm niższa ale w salonie nie mieli. Filmik widziałem z tym gościem... ale jak daje rady na światłach, chyba tak nie skacze
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 23:35   #4
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
Bez ABS, z ABS jest 3 cm niższa ale w salonie nie mieli. Filmik widziałem z tym gościem... ale jak daje rady na światłach, chyba tak nie skacze
Dlatego właśnie pytałem na jakiej siedziałeś, Yamaha jest wąska więc nie ma dramatu, możesz obniżyć kanapę jak i również zawias. W jakich butach byłeś? Buty motocyklowe mają z reguły grubszą podeszwę, zwłaszcza offowe. Milimietr do milimetra i się uzbiera
Na skrzyżowaniach z reguły się stoi na jednej nodze, przynajmniej ja tak robię. Sprzedawca myślę nie ściemniał, pojeździsz, poczujesz się pewniej, zapomnisz o takim problemie.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 23:45   #5
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

W butach normalnych, cywilnych, że tak powiem
Ciężki temat... ale muszę go szybko rozwiązać, bo jest piękna pogoda i za dużo relacji się naczytałem
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 23:49   #6
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Roxi Zobacz post
W butach normalnych, cywilnych, że tak powiem
Ciężki temat... ale muszę go szybko rozwiązać, bo jest piękna pogoda i za dużo relacji się naczytałem
Motor nie żona, zawsze można zmienić. Na Tenerkę raczej nie będziesz miał problemów z ew. odsprzedażą. Zrobisz jak uważasz. Zobacz sobie wersję z ABS czy Ci wystarczy. Chyba, że jakieś inne Cię interesują.
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2013, 23:56   #7
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Spoko, dzięki Filozof. Interesuje mnie wszystko... ale na coś trzeba się zdecydować, bo inaczej nic nie kupię. Podoba mi się jeszcze v-strom ale to musiałbym zapomnieć o wyjazdach o których myślę
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 00:07   #8
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

chlopie jestes nizszy ode mnie o 4cm i masz problem z moto?
czegos tu nie rozumiem , na kazdym na ktorym siedzialem , poprostu bylo mi normalnie , na moto sie jezdzi a nie stoi trzymajac go okrakiem miedzy nogami, rzecza normalna jest zepodpierasz sie jedna noga lekko pochylajac sprzeta , kiedy stoisz np. na swiatlach . w bigu mialem wyciete siedzenie i tak spokojnie calymi stopami sie opieralem na postoju

jestes normalniego sredniego wzrostu facetem i wiekszosc sprzetow jest przystosowanych do takich wlasniue ludzi , tyle ze na moto sie jezdzi a nie stoi
jestes swiezy w temacie i podobnie jak kierowcy swierzo upieczeni szukaja auta takiego zeby przod maski bylo widac tak ty szukasz moto ktore bedziesz mial niejako we wladzy miedzy nogami , bo to daje pozorne poczucie bezpieczenstwa- nic bardziej mylnego / kup sprzeta i lataj , za jakis czas nie bedzie ci taka sprawa zawracala glowy
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 00:11   #9
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 2 godz 47 min 53 s
Domyślnie

Zaczynasz od zlej strony
kup sobie np tania xt660r, pojezdzij rok, naucz sie jezdzic na enduro, w terenie, wywalac itp, a pozniej wskakuj na nowa maszyne
Jak zaczniesz jezdzic na nowej xt660Z w terenie,to pierwsza gleba moze byc bardziej kosztowna finansowo niz strata wartosci uzywanego motocykla przez rok
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2013, 00:12   #10
Roxi
 
Roxi's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Wodzisław Śląski
Posty: 172
Przebieg: 5555
Roxi jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 11 godz 21 min 30 s
Domyślnie

Kulka, własnie dlatego pytam na forum Afry, bo mam kilku kumpli, co śmigają na moto i każdy ma inną teorią na temat kontaktu nóg z ziemią i poczucia komfortu w trakcie siedzenia na moto. Ja nie chce sobie strzelić w kolano i trochę jest to zakup w ciemno dlatego pytam W każdym razie Twój głos mnie pozbawia w jakimś stopniu obawy Jeszcze kilka i się jej pozbędę całkiem
Roxi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Barwy kolory dobór lakieru och Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 24 09.11.2017 12:27
Pomocy!!! krzemyk Wszystko dla Afryki 5 14.06.2011 21:49


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.