Wróæ   Africa Twin Forum - POLAND > Podró¿e. Ca³kiem ma³e, ¶rednie i du¿e. > Kwestie ró¿ne, ale podró¿ne.

Kwestie ró¿ne, ale podró¿ne. Jak nic z powy¿szego o podró¿owaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzêdzia w±tku Wygl±d
Stary 03.12.2012, 17:52   #21
simon1977
 
simon1977's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Tarnowskie Góry
Posty: 241
Motocykl: RD07
Przebieg: 90000
simon1977 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 39 min 31 s
Domy¶lnie

A ja wydmucha³em na ukraiñskim alkomacie same zera.
Do niedawna wierzy³em, ¿e maj± zepsute...
simon1977 jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 18:27   #22
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 1 tydzieñ 6 dni 23 godz 40 min 34 s
Domy¶lnie

Ja te¿ mia³em "ciekawy" przypadek z ko³ami. Auto zostawi³em u mechanika na drobny serwis, +wymiana p³ynu i klocków hamulcowych. Nastêpnego dnia rano przyje¿d¿am, autko ju¿ stoi na zewn±trz, gotowe do odbioru. Szefa akurat nie ma, wiêc parê s³ów z pracownikami i ruszam za swoimi sprawami. Po kilku kilometrach zauwa¿am ¿e auto dziwnie p³ywa, ale ignorujê, -mo¿e to przez koleiny.. Po jaki¶ 20km przeskakujê przez przejazd kolejowy i mam problemy z utrzymaniem siê na swoim pasie ruchu. Zatrzymujê i sprawdzam co jest grane O ¿esz ku...! wypowiadam co chwilê, dokrêcaj±c najpierw palcami, pó¼niej kluczem WSZYSTKIE ¶ruby By³y jeszcze wszystkie, choæ niektórym wystarczy³oby pó³ obrotu a zosta³yby w rêce!
Tym czasem do warsztatu powraca szef i standardowo przepytuje pracowników. To wymienione? -tak, tamto za³o¿one? -tak, ko³a przykrêcone? -iii... nastêpuje cisza ! Jeden mechanik patrzy na drugiego, -ty dokrêca³e¶? Nie, -my¶la³em ¿e ty to zrobi³e¶... Podobno szef o ma³o nie zemdla³ ! Wiele godzin je¼dzi³ po okolicy ¿eby mnie odnale¼æ, kilka razy zagl±daj±c do mnie do domu czy czasem ju¿ nie wróci³em? Wspó³czujê ch³opu, musia³ mieæ ciêêê¿ki dzieñ, iii.. pracownikom, -pewnie wyl±dowali na urazówce (znaj±c charakter szefa). Po powrocie (-dopiero wieczorem) przegl±dam pozostawiony telefon z mnóstwem nieodebranych po³±czeñ...
Od tego czasu ZAWSZE osobi¶cie sprawdzam (m.in) dokrêcenie kó³ !
Osy te¿ ju¿ z³apa³em, raz za ko³nierz (w pe³nym umundurowaniu) a raz przez otwart± szybê w kasku. Pierwsze 3 dni puch³o, nastêpne 4 schodzi³o. W sumie tydzieñ chodzenia z worami pod oczami! Szerszenia te¿ ju¿ zaliczy³em ale w innych okoliczno¶ciach, katastrofa, -prawie zgon!!
__________________
-szeroko¶ci, przyczepno¶ci i powodzonka!... MAURO
motoMAUROxrv jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 19:29   #23
mihoo
 
mihoo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 311
Motocykl: RD07a
Przebieg: 1000
mihoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 4 tygodni 2 godz 21 min 34 s
Domy¶lnie

Witam,

ja mia³em taki przypadek. Odebra³em auto po przegl±dzie w autoryzowanym serwisie ASO bo auto jeszcze na gwarancji wiêc trzeba u nich serwis robiæ a nie naprawiaæ byle gdzie, to ich zadanie. Dojecha³em do domu. ¯ona rano do pracy jedzie i dzwoni ¿e puka co¶ w przodu ale jako¶ dojecha³a. W pracy ch³opaki poszli sprawdziæ co jest. Przynie¶li jej w rêku ¶ruby od przedniego ko³a, ko³o nie dokrêcone. I tacy fachowcy s± w ASO.

Pozdro
mihoo jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 20:05   #24
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruñ
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 1 tydzieñ 4 dni 23 godz 20 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ mihoo Zobacz post
Witam,

ja mia³em taki przypadek. Odebra³em auto po przegl±dzie w autoryzowanym serwisie ASO bo auto jeszcze na gwarancji wiêc trzeba u nich serwis robiæ a nie naprawiaæ byle gdzie, to ich zadanie. Dojecha³em do domu. ¯ona rano do pracy jedzie i dzwoni ¿e puka co¶ w przodu ale jako¶ dojecha³a. W pracy ch³opaki poszli sprawdziæ co jest. Przynie¶li jej w rêku ¶ruby od przedniego ko³a, ko³o nie dokrêcone. I tacy fachowcy s± w ASO.

Pozdro
Mi siê ASO kojarzy tylko i wy³±cznie z uczniami ze szkó³ samochodowych odbywaj±cymi praktyki. Tak przynajmniej jest w Toruniu.
Tomas_XRV jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 21:54   #25
Orzep
Zwyk³y przechodzieñ...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domy¶lnie

Cytat:
Napisa³ simon1977 Zobacz post
A ja wydmucha³em na ukraiñskim alkomacie same zera.
...dla mnie to jest najbardziej niewiarygodna historia!
Ukraiñskie milicjanty, te¿ zapewne opowiadaj± w¶ród swoich, ¿e Grisza homologowa³ na 1.5promila, a zero wysz³o!!!
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieæ NIE, gdy wszyscy mówi± TAK --
Orzep jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 03.12.2012, 22:38   #26
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 1 tydzieñ 6 dni 23 godz 40 min 34 s
Domy¶lnie

Jedna z sytuacji która postawi³a mi w³osy "dêba" w kasku :
Wiele ju¿ razy na moto traci³em powietrze w ko³ach, tak¿e z przodu, i jako¶ dawa³o siê to opanowaæ. Ale ostatni przypadek -horror !!
¦migam sobie na Africzce ³adn± obwodnic± wokó³ Dobrodzienia, vmax -czyli ok.180/h (¿aden to wynik, -na ¶cigach krêci³em i ponad 300) Zaraz po wyprzedzeniu sznura samochodów, gwa³townie tracê powietrze w przednim kole. Moto wozi mnie po CA£EJ szeroko¶ci drogi "walaj±c" siê na boki.
O szybkim wyhamowaniu nie by³o mowy, bo ka¿da próba (zwiêkszaj±ca nacisk na przód) tylko zwiêksza³a problemy! Praktycznie nie mia³em ¿adnego wp³ywu na kierunek jazdy i zachowanie siê motura Ca³a akcja wyhamowywania ty³em, trwa³a wiecznie i by³a mo¿liwa, -czy "w miarê bezpieczna" tylko wtedy, gdy akurat (chwilowo) znajdowa³em siê na osi jezdni. Pozosta³o siê "modliæ" aby nie by³o przeszkody z przodu, -walczyæ o utrzymanie siê jako¶ na drodze, i o to aby siê w koñcu nie wypier....æ !
Auta z ty³u sprawnie wyhamowa³y widz±c przed sob± takie kino...
Ufff.. -znów z puli SZCZʦCIA zaczerpn±³em ca³± gar¶ci±, choæ telepa³o mn± jeszcze dobre 5 minut Natychmiast pozak³ada³em pancerne dêtki !..

P.s. Ha,ha, dobre! Przypuszczam jednak, ¿e ten alkomat mia³ roz³adowan± bateriê, -st±d te 0,00 !
__________________
-szeroko¶ci, przyczepno¶ci i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 04.12.2012 o 01:10
motoMAUROxrv jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 04.12.2012, 13:20   #27
bli¼niak
droga jest celem
 
bli¼niak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wroc³aw
Posty: 1,022
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjêcia
bli¼niak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesi±c 2 tygodni 1 dzieñ 18 godz 21 min 45 s
Domy¶lnie

Przypadek z os± w roli g³ównej mia³em w zesz³ym roku. Jedziemy jednopasmówka, ja z przodu, Jagna za mn±, wyprzedzamy niekoñcz±cy siê sznur pojazdów. Lecimy ko³o 100km/h, ja z otwart± szybk± i tylko zaci±gniêt± blend±. Osa uderza w blendê dok³adnie na na wysoko¶ci mojego prawego oka - fart jak nic i wpada do kasku. Jestem pewien, ¿e nie prze¿y³a, nawet nie zwalniam, otwieram szczenê, ¿eby wypad³a, ale nagle czuje silne uk³ucie w okolicach szyi. Zaczynam ok³adaæ siê po niej, ale skubane osisko w³azi pod zbroje i zaczyna mnie ¿±dliæ w cycka!!
My¶la³em, ¿e siê w¶cieknê!! Napieprzam w zbroje z ca³ej si³y, ¿eby dobiæ mentê, ale bez efektu. Z naprzeciwka sznur aut, za mn± Jagna i sznur aut, po prawej rów i pole... dostrzegam w koñcu dró¿kê i bez namys³u zwrot w prawo i po heblach! Zrzucam z siebie zbroje, koszulkê i.... ku mojemu zdziwieniu osa na koniec odlatuje.
Nie jestem uczulony, wiêc po za zwiêkszon± ilo¶ci± sutków na prawej piersi i malince na szyi wszystko gra... do czasu a¿ doganiam Jagnê , która to nie zd±¿y³a za mn± zjechaæ na 'pole' i zatrzyma³a siê kawa³ek dalej na poboczu. Str±biona, przez wszystkie mijaj±ce j± pojazdy i wkurzona chyba bardziej ni¿ ta osa - od razu mnie opieprza, ¿e mog³em zaczekaæ z tym sikaniem do stacji Od razu mi siê humor poprawi³
__________________
RideNow!
bli¼niak jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 04.12.2012, 15:10   #28
motoMAUROxrv
 
motoMAUROxrv's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2011
Miasto: OOL-OPOLSKIE
Posty: 377
Motocykl: RD07
motoMAUROxrv jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesi±ce 1 tydzieñ 6 dni 23 godz 40 min 34 s
Domy¶lnie

Cze¶æ Bli¼niak, Ty to masz talent! Powiniene¶ pisaæ teksty kabaretom, -sukces gwarantowany! Perfekcyjnie ³±czysz chwile grozy z satyr±, wyciskaj±c± ³zy i powoduj±c± bolesny skurcz miê¶ni szczêkowych !

Co do "przedmiotów" fruwaj±cych, to zaliczy³em równie¿ CO¦ duuu¿o wiêkszego! Wracam sobie noc± do chaty, pusta droga, cisza, spokój... Nagle przed oczami pojawia siê cieñ i dostajê mocno w czapê! Serce mi staje, co jest? Ki czort?.. Zawracam, omiatam ¶wiat³em teren i widzê tylko trochê zwiewanych z drogi piór. Na sobie te¿ ich trochê dowioz³em, -podda³em analizie, i wysz³o mi ¿e mog³a to byæ albo jaka¶ spora sowa, ...aaalbo m³ody diabe³ !?! Brrr.. A kyszsz..! Tfu, tfu...
__________________
-szeroko¶ci, przyczepno¶ci i powodzonka!... MAURO

Ostatnio edytowane przez motoMAUROxrv : 04.12.2012 o 15:26
motoMAUROxrv jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 04.12.2012, 15:17   #29
pyntront
Hodowca Kalafiora
 
pyntront's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Kraków
Posty: 393
Motocykl: ju¿ nie mam AT, tera jest MG
pyntront will become famous soon enough
Online: 1 tydzieñ 3 dni 2 godz 34 min 42 s
Domy¶lnie

Kiedy¶ przywioz³em do domu wróbla wbitego za gmola... Jak tam wpad³, nie mam pojêcia...
__________________
To nie burza tata, to Pan Bóg je¼dzi na motorze!
pyntront jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Stary 04.12.2012, 15:22   #30
torak
 
torak's Avatar

Zap³aci³em sk³adkê :)

Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Szczecin
Posty: 952
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: ro¶nie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesi±ce 6 dni 8 godz 32 min 36 s
Domy¶lnie

Co do przygód z os±.
Kiedy¶ w centrum miasta jadê sobie grzecznie z uchylon± szyb±, a¿ tu w pewnym momencie moj± uwagê zaczyna co¶ odwracaæ. Z lewej strony, powoli, w polu widzenia zaczyna siê "co¶" pojawiaæ. Dopiero po chwili zauwa¿y³em ¿e to osa sobie urz±dzi³a spacerniak po krawêdzi kasku. W miejscu gdzie dolna krawêd¼ szyby kasku dolega do uszczelki.
Jeszcze nigdy przedtem, i potem w sumie te¿, nie ¶ci±gn±³em tak szybko kasku jen± rêk±, w czasie jazdy. To by³y czasy gdy nie zapina³em po szyj± mojej Bell-ki.
torak jest offline   Odpowied¼ z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzêdzia w±tku
Wygl±d

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is W³.
U¶mieszkiW³.
kod [IMG] jest W³.
kod HTML jest W³.

Skocz do forum

Podobne w±tki
W±tek Autor w±tku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jura, czyli ,,mêskie przygody". Kristos Polska 6 01.02.2011 23:37
"Helpfl Staf", czyli technologia rejli w s³u¿bie Lejdis ucek Lejdis 25 15.09.2010 21:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.