Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.09.2016, 10:30   #1
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie Kazachstan - kilka pytań...

W przyszłym roku chcemy się wybrać do Kazachstanu... Wy wiecie wszystko, więc na początek dwa pytania:

1. Chcemy jechać na 3 tygodnie w terminie od 15 kwietnia do 7 maja... Czy to nie za wcześnie? Jakieś śniegi, mrozy, wichury, gradobicia?
2. Czy zwiedzanie tego kraju w dwójkę na jednym moto ma jakikolwiek sens? Chodzi mi o stan dróg - czy są przejezdne tak obładowanym motocyklem w dwójkę? Wiadomo, że lekki off-road (proste, równe szutrówki) wchodzi w grę, jednak nieco trudniejszy, łatwy w pojedynkę, w dwójkę już może być uciążliwy...

Pyta para zaprawionych w boju podrózników... Niestraszne nam warunki polowe więc spaniem w namiocie pośrodku stepu nas nie odstraszycie...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2016, 10:48   #2
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 19 godz 45 min 44 s
Domyślnie

Szczerze mówiąc jest to ostatni kraj gdzie bym się wybrał na motocyklu. W zasadzie oprócz wschodniej i północno wschodniej części to padniecie z nudów i gorąca. Drogi dla motocykla w większości bezproblemowe ( może oprócz skrótu Atyrau -Aktobe)
Jedziecie na kołach?
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2016, 11:02   #3
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,692
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 38 s
Domyślnie

Czosnek słusznie prawi. Oprócz wschodu gdzie jeszcze cokolwiek można zobaczyć - jezioro Bałchasz, okolice Almaty, kanion Szaryński i pogranicze kirgiskie to tam Panie nic nie ma. Step, pustka, gorąc, wicher hula, psy na palcach gwizdają. Drogi przejezdne ale niektóre pełne pułapek, dziury jak leje po bombach, poprzeczne wycinki asfaltu o głębokości pół koła i inne kwiatki.
Nie polecam jazdy tam nocą. Nam się zdarzyło raz i więcej bym się nie pisał.
Na twoim miejscu szybko bym przeleciał do Kirgistanu zahaczając wschodnia partię Kazachstanu i tam się pokręcił. Mnóstwo szutrówek o przyzwoitej jakości, piękne krajobrazy, mili ludzie i dobre żarcie.
Gdybys się jednak uparł na Kaz to lepszym rozwiązaniem byłoby polecieć tam w maju. W kwietniu jest rześko. Średnie temp kwietnia w dzień dla Astany to ok 10 stopni w nocy ok 0. Jak lecieliśmy w czerwcu to ranki były chłodne - ok 8 stopni a w dzień upał do 40. W maju będziesz miał koło 20 w dzień i jakieś 10 stopni w nocy więc można rzec przyjemnie.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2016, 11:49   #4
Nynek
 
Nynek's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2014
Miasto: Myślenice
Posty: 596
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Nynek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 2 dni 20 godz 41 min 49 s
Domyślnie

Dołączam się do przedmówców.
W Kazachstanie policja ostro strzyże.. traktują mototurystów jak skarbonkę.
Generalnie prędkość dozwolona plus 10, każdy kilometr więcej to straf, lapówka lub przynajmniej długotrwała procedura wypisywania upomnienia ( mierzą na wszelakie sposoby np. jadąc z naprzeciwka )
Polecam wyrobić sobie duplikat prawa jazdy i do kontroli okazywać takowy, a drugi mieć w zanadrzu, jakby policmajster chciał zabrać np. za wyprzedzanie na ciągłej.
Wg mnie Kazachstan fajnie zrobić na bardzo lekkim motocyklu, coby można gnać poprzez step na azymut
Nynek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2016, 12:01   #5
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Dzięki za odpowiedzi... Wiem, że w Kazachstanie nie ma nic... I właśnie to "nic" chcę zobaczyć... Na więcej chyba czasu nie starczy: 4 dni dojazd tam, 4 dni powrót i z 3 tygodni pozostają 2 na pokręcenie się po okolicy... W sam raz...
Tak, chcemy tam dojechać i wrócić na kołach...
Termin już ustalony i raczej niezmienny... Temp. w okolicach 0-20*C nas nie przerażają... Bardziej bałem się, że napiszecie, iż w nocy tam jest -20*C, a w dzień +30*C...
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2016, 12:36   #6
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,692
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 43 min 38 s
Domyślnie

Jak mus to mus. Kilka konkretów w takim razie. Na dojazdówce proponuję wstawać bardzo wcześnie i ruszać w drogę ok 6. Z rana jedzie się dużo lepiej, ruch mniejszy a jadąc na wschód "tracisz czas" bo dzień ucieka. Ja zaplanowałem zobaczyć kilka miejsc w Kaz ale niestety udało się to słabo a część tylko przypadkiem. Gdybym się wybierał to moje must see:
1. Jezioro Bałchasz (po jednej stronie słodkie a po drugiej słone).
2. Kanion Szaryński.
3. Podwodny las i jezioro Kajyngdy.
4. Bektau Ata.
5. Jezioro Tuzkol.
6. Aralskie (raczej będzie ciężko motocyklem z plecakiem i tobołami od strony Kazachskiej, to ok 70 km po piachu ale warto pyknąć terenówką z Aralska).
7. Altyn Emel.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kilka pytań o słowackim raju arturro2622 Przygotowania do wyjazdów 2 03.02.2013 17:12
Praga we dwoje pytan kilka Wojak Przygotowania do wyjazdów 21 25.04.2012 18:44
Kilka pytań - Maroko Pawel_z_Jasla Przygotowania do wyjazdów 9 24.12.2011 09:21
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 14:19
Gaźniki RD 03 - kilka pytań Babel Uklad paliwowy i wydechowy 7 09.09.2010 05:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.