Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2010, 13:56   #1
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie Nalepka ekologiczna do Niemiec

nie wiem czy tutaj, Panie Dyrektorze... niesmiało wklejam.

--------------------------------------
Przygotowani na zielone strefy
Data publikacji: 2010-01-06 09:40:00
Nowe zapowiadane strefy ekologiczne w Niemczech oraz zaostrzone ograniczenia związane z wjazdem do dotychczasowych, stały się faktem z początkiem stycznia 2010 r. Aby wjechać do tzw. Umweltzone, pojazd musi obowiązkowo posiadać odpowiednią nalepkę ekologiczną. Dotyczy to również pojazdów zarejestrowanych poza terenem Niemiec – np. z Polski. Nalepkę ekologiczną można uzyskać w firmie DEKRA.

DEKRA Polska jako jedyna posiada prawo do bezpośredniej dystrybucji nalepek ekologicznych na terenie Polski. Nalepkę ekologiczną można uzyskać od ręki w siedzibie DEKRA Polska w Warszawie, na wybranych stacjach kontroli pojazdów DEKRA, Biurach Rzeczoznawczych DEKRA, a także zamówić drogą internetową – zapewnia Anna Pierzchała, pracownik DEKRA odpowiedzialny za weryfikację dokumentów i wystawianie nalepek ekologicznych. Należy pamiętać, że warunkiem uzyskania nalepki jest posiadanie ze sobą kompletu dokumentów niezbędnych do weryfikacji normy emisji spalin w pojeździe. Jeżeli posiadamy kpl. tych dokumentów (wyciąg ze świadectwa homologacji, poświadczenie producenta lub np. Fahrzeugbrief, etc.), wydanie nalepki ekologicznej kosztuje 79 zł. Dostarczając sam dowód rejestracyjny z aktualnym badaniem technicznym za wystawienie nalepki zapłacimy 99 zł.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane przez kierowców pytania znajdują się na stronie www.nalepka.dekra.pl. Tam też istnieje możliwość zamówienia nalepki za pomocą formularza internetowego.

Już od 2 lat miasta w Niemczech sukcesywnie przyzwyczają kierowców do nowych regulacji w zakresie poruszania się pojazdów w wyznaczonych obszarach miejskich. W początkowej fazie obowiązywania przepisów policja niemiecka często z przymrużeniem oka traktowała tych, którzy nie posiadali nalepki ekologicznej w wyznaczonej strefie. Niestety dziś wykroczenie to karane jest mandatem w wysokości 40 Euro.

Warto zatem zapoznać się z najnowszą aktualną listą niemieckich stref ekologicznych na niemieckiej stronie Federalnego Urzędu ds. Środowiska, która z początkiem roku 2010 wydłużyła się o kolejne sześć. W Nadrenii Północnej-Westfalii zaplanowano strefy ekologiczne w Münster i Bonn, w Badenii-Wirtembergii – w mieście Pfinztal, a także w Heidelberg, Freiburg i Osnabrück. Z dniem 1 stycznia 2010 zaczęły również obwiązywać zaostrzenia dotyczące stref już istniejących w Berlinie oraz Hannoverze. Tylko pojazdy z zieloną plakietką, a zatem spełniające normę EURO 4, będą mogły wjechać do tych dużych aglomeracji. Pięć kolejnych miast ograniczy wkrótce wjazd pojazdów z czerwoną plakietą: Bremen, Augsburg, Frankfurt nad Menem, Stuttgart i Monachium.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2010, 14:04   #2
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 3 godz 53 min 44 s
Domyślnie

EURO 4 spełniają chyba te najnowsze samochody których w Polsce jest jak na lekarstwo... to nie są pzrepisy na Polskie warunki.... u nas EURO 2 (istnieje takie?) to już wygórowane limity ;-)
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2010, 14:09   #3
brenek
 
brenek's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 233
Motocykl: RD07a
brenek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 30 min 43 s
Domyślnie

Można też ją dostać od ręki po niemieckiej stronie w ww. dekrze za 5 euro. Jak ktoś ma kopie niemieckiego briefu to jeszcze lepiej. No i trochę trzeba sprechać
__________________
brenek
brenek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2010, 15:02   #4
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

mhm, a zeby wjechac na moje podworko, trzeba miec specjalna naklejke mocy.

mozna ja kupic u mnie, za jednyne 15eur.

ladnie sie porobilo..
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2010, 01:32   #5
bajrasz
świeżym warto być:)
 
bajrasz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DWR
Posty: 1,241
Motocykl: RD07a
bajrasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 9 godz 55 min 46 s
Domyślnie

Podosie, czy to jest urabianie gruntu, pod "Krakowskie Rozpoczęcie Sezonu"?
Znaczy, że impra będzie pod Bramą Brandenburską...już to widzę oczyma wyobraźni: trylion Afryk z euro minus750...taka Afrykańska parada miłości))

Rok temu, jadąc na zakupy motongowe, gdzie już te przepisy weszły w życie, bardzo staraliśmy się kupić rzeczoną nalepkę we wskazanym na liście DEKRY punkcie. Tyle tylko, że te punkty, nie były po drodze do niczego. Mandat za jej brak był chyba taki sam, lub podobny. Kto był w Berlinie, ten wie, że prędkość i refleks w odczytywaniu GPSa lub mapy, to podstawa poruszania się po obwodnicach Berlina-zresztą każdych innych miast również.
Poddaliśmy się przy Louisie(który był za strefą zieloną). Wizytę w HG i Polo, podzieliliśmy przez listę uczestników wycieczki i z okrzykiem na ustach wjechaliśmy do centrum. W razie co, koszt na głowę wyszedł by w granicach 8euro. Upiekło nam się...i dobrze, bo dzięki temu, Greton dostał obiecany breloczek w kształcie tłoczka

A co do sposobów. Dajcie spokój. Polak to zawód, a nie narodowość...WIELU ONYCH tak twierdzi, ale może tego nie potwierdzajmy
__________________
pozdrawiam
Pan Bajrasz






Ostatnio edytowane przez bajrasz : 07.01.2010 o 01:39
bajrasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2010, 09:58   #6
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Cytat z Dekry:

Jakie pojazdy mogą poruszać się po strefach ekologicznych bez plakietki?
Swoboda jazdy po strefie ekologicznej przysługuje bez plakietki:
  • samojezdnym maszynom i urządzeniom
  • maszynom roboczym, ciągnikom rolniczym i gospodarki leśnej
  • pojazdom dwu- i trzykołowym włącznie z tzw. „Quads“
  • karetkom med. i poj. przewożącym lekarzy posiadającym- “Lekarz jazda do wypadku”
  • pojazdom kierowanym przez lub przewożącym osoby, które nie mogą się poruszać o własnych siłach, wymagają permanentnej pomocy, posiadają legitymację inwalidy
  • pojazdom, którym przysługują specjalne uprawnienia jak np. pojazdy policji, straży ogniowej, służb ochrony przed katastrofami lub MPO
  • pojazdom Bundeswehry oraz NATO
Na szczęście motocykli to nie obejmuje.
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.01.2010, 00:17   #7
Fryzjer


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 13
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fryzjer jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Zieloną naklejkę dostanie każdy benzyniak >93r.
Diesel dostanie zieloną jeśli wyposażony jest w filtr cząstek stałych.

Naklejka kosztuje kilka EUR i nie trzeba znać niemieckiego by ją wyrobić na stacji Dekry np. w Niemcowni. Wystarczy dowód rejestracyjny i "umwelt plakette"

Odnośnie kontroli posiadania naklejek-ostatnio się nasiliły bo wiele osób nie stosuje się do zakazu wjazdu ich pojazdów do wyznaczonych stref, zarówno z naklejką jak i bez.
Fryzjer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 17:45   #8
tropas


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 46
Motocykl: PD10
Przebieg: 17000
tropas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 33 min 26 s
Domyślnie

Może ktoś wytłumaczyć łopatologicznie jak i gdzie zakupić taką naklejkę za kilka euro w niemcowni?
Planuję wypad do Berlina do Louisa i Polo. Ze szprechaniem u mnie słabo, a jeszcze jak kolega Bajrasz napisał, że nie mogli znaleźć miejsca po drodze, żeby to kupić...
Auto benzyna 99r, niemieckiego briefu nie mam bo jest z polskiego salonu.
tropas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.02.2010, 19:19   #9
Diabel


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olawa/MA
Posty: 15
Motocykl: RD07a
Diabel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 51 min 50 s
Domyślnie

Witam,
tu jest objasnione co i jak, strefy, itp.
http://www.umwelt-plakette.de/

Plakietki mozna tez kupic na kazdej stacji diagnostycznej Dekra, Tüv i w oddzialach ADAC
__________________
07 zglos sie
Diabel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2010, 14:20   #10
oskar_z
 
oskar_z's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Zielona Góra
Posty: 216
Motocykl: 950 SE
oskar_z jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 36 min 30 s
Domyślnie

Tropas, nie wiem czy już byłeś czy nie. Ja byłem w sobotę w Louisie przy Holzhauserstr. (ulica poza strefą). Obok (20 m) jest stacja diagnostyczna TUV, nalepka kosztuje 5,50 euro. Pokazujesz dowód, płacisz i masz. Diagnosta rozmawia po angielsku. Na tej samej ulicy, 500m wcześniej, jest POLO. Powodzenia
oskar_z jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Berlin i strefa ekologiczna mihoo Kwestie różne, ale podróżne. 16 23.08.2013 07:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.