Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2012, 12:06   #11
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 46 min 23 s
Domyślnie

Nieopłacenie O.C może skutkować nałożeniem grzywny przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny w Warszawie - jeśli zweryfikują poprzednika (sprzedającego) . Mogą, ale nie muszą .

Nabywca kupuje pojazd, po przerejestrowaniu na siebie opłaca O.C. Nie ponosi konsekwencji za poprzednika .
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 12:09   #12
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 15 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Żeby nowy nabywca mógł wykupic OC to musi mieć na siebie przerejestrowany sprzet.
Na podstawie umowy zakupu i starego dowodu to nie da rady bo nr rejestracyjny i dane w dowodzie się zmienią jak zresztą napisał KML powyżej.


Będą go ścigać ale to nie Twoja broszka- Ty kupujesz pojazd, rejestrujesz na siebie i wtedy kupujesz OC.
Dać się da. Potem trzeba zrobić aneks do umowy. Tylko po co? Ubezpieczasz najpóźniej w dniu rejestracji na nowe dane i jest ok.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 12:24   #13
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 55 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Dać się da. Potem trzeba zrobić aneks do umowy.
Lepi, nie wiem czy się zrozumieliśmy- ja pisałem o sytuacji gdy nowe OC jest na nowego nabywce
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 12:28   #14
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 7 godz 15 min 38 s
Domyślnie

Właśnie o tym piszę. Możesz kupić pojazd, zawrzeć polisę ubezpieczeniową, nie ważne czy jest poprzednia umowa na sprzedającego czy nie. Nikt nie zabroni posiadania kilku . Jeśli w trakcie rejestracji zmieniają się dane, to musisz zrobić aneks do umowy. Czyli dla przykładu ubezpieczasz na stary numer rejestracyjny a jeśli w trakcie rejestracji on się zmieni to spisujesz aneks.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 12:43   #15
motormaniak
mistrzu
 
motormaniak's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,955
Motocykl: RD03
Przebieg: ?
Galeria: Zdjęcia
motormaniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 45 min 0
Domyślnie

Dokładnie.
W Wawie nie przerejestrujesz bez ważnego ubezpieczenie.
Więc zawierasz ubezpieczenie na podstawie umowy kupna sprzedaży - na Twoje dane , ale stary numer rejestracyjny. Po przerejestrowaniu - idziesz do PZU i nanoszą tylko zmianę numeru rejestracyjnego.
Poprzedniego właściciela raczej nie będą ścigać - za dużo tego mają a po 5 latach ulega przedawnieniu. Zawsze ścigają tych którzy są zatrzymywani przez Policję , lub mają kolizje bez ważnego ubezpieczenia.
__________________
Enduro i ADV
motormaniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2012, 12:54   #16
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
Zawsze ścigają tych którzy są zatrzymywani przez Policję , lub mają kolizje bez ważnego ubezpieczenia.
Wypaśnie , zrobię tak że opłacę OC na gościa a w razie gdy kupię tą przyczepę to przerejestruję na siebie i wtedy pójdę po aneks do umowy OC.

Jestem o tyle w dobrej sytuacji że przyczepę mogę kupić ale nie muszę, a i tak mam ją u siebie do użytku.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2012, 07:56   #17
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Co do OC, to natknąłem się na takie info:
"Od 11 lutego wchodzi w życie nowa ustawa.

Według wcześniejszych zapowiedzi 11 lutego 2012 r. wchodzi w życie nowa ustawa, która reguluje dotychczasowe przepisy dotyczące obowiązkowego ubezpieczenia OC.

W sierpniu ubiegłego roku Sejm uchwalił nowelizację ustawy ubezpieczeń obowiązkowych, w której znajdziemy informacje o zwiększonej karze za brak OC, która obowiązuje już od początku tego roku i wynosi 600 zł, jeżeli podczas kontroli okaże się, że przerwa w wygaśnięciu ubezpieczenia jest dłuższa niż 3 dni, 1500 zł jeżeli przerwa wynosi od 4-14 dni, oraz 3000 zł za okres dłuższy niż 14 dni.

Umowę polisy OC możemy zawrzeć na okres 1 roku, a wypowiedzenie jej może nastąpić u ubezpieczyciela lub drogą pocztową maksymalnie jeden dzień przed jej wygaśnięciem, inaczej zostanie ona automatycznie przedłużona na kolejny rok. Jeśli nie zdążymy złożyć wypowiedzenia i polisa zostanie przedłużona, to ubezpieczyciel musi maksymalnie w ciągu 14 dni powiadomić nas o tym na piśmie. Oczywiście w takim wypadku również będziemy mogli odstąpić od nowej umowy, ale niestety osoba, na którą polisa jest wystawiona, będzie zobowiązana zapłacić za okres, w którym ubezpieczenie obowiązywało do dnia jej unieważnienia.

Następnie jeśli w jednej firmie zakupimy dwie polisy ubezpieczeniowe OC, to może ona od nas pobierać tylko jedną składkę z tytułu jednego ubezpieczenia. I tak na przykład, gdy sprzedajemy auto, przekazujemy jednocześnie polisę OC, ale nie podlega ona już przedłużeniu od dnia jej wygaśnięcia. W każdej chwili możemy ją wypowiedzieć pisemnie, co ją unieważnia od dnia złożenia wniosku.

Jeśli kupujemy samochód bez polisy OC, należy obowiązkowo zawrzeć nową polisę w dniu, w którym formalnie stajemy się właścicielami danego pojazdu. Natomiast sprzedający pojazd ma obowiązek powiadomienia ubezpieczyciela w ciągu 14 dni o przeniesieniu prawa własności na inną osobę.

Ponadto ubezpieczyciel musi w ciągu 14 dni przed wygaśnięciem polisy powiadomić nas o zbliżającym się terminie wygaśnięcia umowy oraz przekazać informacje o kolejnej polisie. Powinno to nastąpić w formie pisemnej, ze szczegółowym wyliczeniem nowej składki oraz informacją o prawach i obowiązkach wynikających z zawartej umowy ubezpieczenia OC.

Za niewykorzystany czas ubezpieczenia OC ubezpieczyciel powinien niezwłocznie zwrócić nam pieniądze w ciągu maksymalnie 14 dni od dnia złożenia wypowiedzenia lub odstąpienia od polisy."
http://www.autokrata.pl/artykul/zmia...niach-oc-12698
Nie wiem do końca czy to wszystko prawda, nie sprawdziłem tego w przepisach.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szybki zakup GPS ArtiZet Zastosowanie praktyczne 16 13.11.2013 11:28
Zakup motocykla .... Franz Inne tematy 33 13.11.2012 11:11
Rejestracja pojazdu Artuditu Inne tematy 64 23.04.2012 11:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.