Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.11.2012, 10:39   #21
deptul
 
deptul's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Katowice
Posty: 1,249
Motocykl: RD07a
deptul jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 39 min 57 s
Domyślnie

Weź napisz sobie z jednej strony na plus różnice w cenie opony nowej i przeciętnej a z drugiej wydatki w razie gleby. Jeśli po zsumowaniu po stronie z opona będzie więcej to kupuj.
deptul jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2012, 11:02   #22
Orzep
Zwykły przechodzień...
 
Orzep's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: DW
Posty: 1,794
Motocykl: GS12y
Orzep jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 11 godz 45 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał deptul Zobacz post
Weź napisz sobie z jednej strony na plus różnice w cenie opony nowej i przeciętnej a z drugiej wydatki w razie gleby. Jeśli po zsumowaniu po stronie z opona będzie więcej to kupuj.
...jeszcze warto przeliczyć zaoszczędzoną kwote(nowa/okazyjna), przez czas użytkowania i potem podzielic przez miesiące! Będziemy mieli obraz ile zaoszczędzono na miesiąc
__________________
-- Nie wzywaj imienia Pana bOrzepa nadaremno-- -- Trudno jest powiedzieć NIE, gdy wszyscy mówią TAK --
Orzep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2012, 18:57   #23
MOTOMYSZA
 
MOTOMYSZA's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: B Y D G O S Z C Z
Posty: 604
Motocykl: KTM ADV 990 "S"
MOTOMYSZA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 21 godz 38 min 4 s
Domyślnie

WIELKIE dla wszystkich którzy nie myślą o kupnie takiej opony. Najlepiej to bym zlinczował takiego aLLegrowicza co to sprzedaje jako produkt w dalszym ciągu w pełni wartościowy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Chłopaki, bo po to właśnie jest Forum, po to są opinie i doświadczenia w tysiącach kilometrów i tysiącach sytuacji, żeby wyciągać wnioski a nie uczyć się tylko na swoich błędach.A i słono można za nie zapłacić!
Chłopaki kupcie sobie tańszą oponę do tyłu, tańsze klocki hamulcowe, tańsze inne...itp, ale zadbajcie o swoje życie i zdrowie. Bo potem już po fakcie będzie za późno i tylko sobie będzie można w brodę napluć.
Bo dla mnie to jest taki sam przypadek, jak jazda rowerem po ciemku gdzieś np poza miastem bez lampek."Pszecie/ja/qwa/cóś/jeszczem/widzem"
Jak wielu tutaj pewnie, robię dużo kkm służbowo, i krew mnie zalewa jak takich gamoni widzę...co ja mówię widzę -zauważam w ostatnim momencie, odbijam z duszą na ramieniu żeby takiego nie rozjechać albo i samemu się przy tym nie rozbić. A przecież oświetlenie jakieś najtańsze to kwota tylko 20-30 złotych,QRWA MAĆ! Więc niekupienie go to zajebiaszcza oszczędność!!!
Wierzcie mi, że "pana" z przodu to nic fajnego i duże jest prawdopodobieństwo, że może się to źle skończyć.
MOTOMYSZA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.11.2012, 23:34   #24
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 15 min 39 s
Domyślnie

Kolegi wyżej wszystko powiedzieli. Może się mylę ale to chyba nie jest scout tylko zwykła k60
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.11.2012, 09:24   #25
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Wasilczuk - K60 scouty też takie były. Mój przypadek: "okazyjnie" udało mi się kupić na na serwisie aukcyjnym, z resztą nie w Polsce, taką oponkę. Problem polegał na tym, że koleś nie tylko do końca twierdził, że opona jest nieużywana i nowa, to jeszcze później gdy poprosiłem o zwrot kasy próbował mi wmawiać, że uszkodzenie to w transporcie i inne brednie tego typu :/ Gra była o tyle nie warta świeczki, że po wysłaniu paru maili z wyrażeniem swoich uczuć, koleś zniknął ze swoim ogłoszeniem, a ja rzuciłem oponkę w garażu i tak przeleżała prawie rok. Koniec końców - połatałem ją u znajomego wulkanizatora jakąś zbrojoną łatką do tirowych gum - trzyma, założyłem na próbę na moto - poupalałem po krzakach i do tego nadaje się świetnie.
Co do śmigania po drogach, lub co gorsza w dalsze trasy - to w zupełności zgadzam się z Wami wszystkimi - szkoda zdrowia i pieniędzy na takie ryzyko...
...do czego jednak dążę: Motomysza chciałbyś linczować każdego delikwenta, który takowe gumy sprzedaje, a moim zdaniem to nie jest nic złego, jednak pod wyraźnym WARUNKIEM!
Jeśli mam na alledrogo możliwość kupienia "okazyjnej" oponki, to niech będzie WYRAŹNIE napisane, że opona NIE NADAJE się do użytku z powodu takiego, a takiego uszkodzenia. Natomiast fakt, że to ktoś świadomy kupi taką, założy np. do dzika i będzie upalał po polu, gdzie średnio raz dziennie łapie gumę, a opony musi zmieniać co dwa tygodnie - czemu nie?
Mnie najbardziej pokur...a fakt, że są tacy, którzy pchają takie gumy jako nowe i pewnie wielu nieświadomych tego faktu się natnie.
Pozdr!
__________________
RideNow!

Ostatnio edytowane przez bliźniak : 20.05.2013 o 23:03
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2013, 07:56   #26
mmax
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie A teraz ja...

Ja sprzedaje takie opony. Heidenauy nacięte z boku. Nie wstydzę się i nie uważam że robię coś złego. Od kilku lat ludzie wracają bo są bardzo zadowoleni. Ja jeżdżę, moi znajomi, osoby mi bliskie. Wszyscy żyją! Nic nigdy nie stało się z taką oponą i zauważcie że nikt nigdy nigdzie nie napisał: Stary pękła, rozdarła się, cokolwiek innego. Właśnie po to jest forum, jak ktoś wcześniej napisał. Piszecie że się ktoś tam bał, ja też miałem takie podejście przy pierwszej oponie, aktualnie robię na swoim własnym motocyklu trzecią. Opony są bezdętkowe. Chcąc uszkodzić je w fabryce pozbawiają jej tylko tej właściwości. Gdyby te opony miały nie trafić na rynek myślicie że by trafiły? i info od dostawcy. To co trafia do polski to 10%. Reszta zostaje w Niemczech i nie robią z nich kwietników...

Ostatnio edytowane przez mmax : 20.05.2013 o 08:38
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2013, 22:24   #27
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 44 min 0
Domyślnie

Cytat:
Gdyby te opony miały nie trafić na rynek myślicie że by trafiły?
Do kontenera, skąd je wyciągają "przedsiębiorczy", m.in. Polacy. Taki proceder był opisany na f650gs.pl.
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2013, 11:01   #28
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

To dlaczego je przecinają/uszkadzają w fabryce ?
Czy dlatego, że spełniają wszystkie normy itd., jakiś defekt przed celowym przecięciem mają, może mniejszy może większy ale coś musi być na rzeczy.

Na szczęście każdy ma wybór i kupuje to co uważa za słuszne: używki, nowe z fabrycznym rozcięciem, nowe bez wad...
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2013, 11:35   #29
Gawień
 
Gawień's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Józefin
Posty: 860
Motocykl: RD07a
Przebieg: 84000
Gawień jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 14 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał oresco Zobacz post
To dlaczego je przecinają/uszkadzają w fabryce ?
Czy dlatego, że spełniają wszystkie normy itd., jakiś defekt przed celowym przecięciem mają, może mniejszy może większy ale coś musi być na rzeczy.

Na szczęście każdy ma wybór i kupuje to co uważa za słuszne: używki, nowe z fabrycznym rozcięciem, nowe bez wad...

Na pewno nie ma żadnych defektów , przecinają je na pewno tylko dlatego żeby niektórzy mogli kupić taniej , na 100% nie ma innych powodów
Gawień jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2013, 12:13   #30
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Odpowiedź jest prosta, dla 'normalnego' sklepu taki towar jest nic niewart. Ale ten Johann (nie mylić z Jochenem) co obsługuje tę maszynę co te nacięcia robi, po pracy podjeżdża busem po te opony do utylizacji i potem sprzedaje w kolejnym obiegu, z 'lekkim' nacięciem. Niemcy są też bardzo oszczędni, wbrew pozorom..
Karwa, rozumiem kupić Mitasa bo tańszy niż Continental, ale na oponie w motocyklu w opisany tu sposób oszczędzać to.. Ale każdy myśli za siebie. Warto też czasem policzyć w przybliżeniu jaka jest powierzchnia kontaktu (przyczepności) opony motocykla z asfaltem..
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Dlaczego nie kupić DL-650 Pils Suzuki 83 30.08.2021 22:14
jak kupić Afri... luki.gd Inne tematy 21 07.06.2010 00:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.