Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.01.2012, 10:59   #1
Palladyn
 
Palladyn's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Lubin
Posty: 5
Motocykl: RD03
Palladyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 16 min 57 s
Domyślnie Kołyma 2012

Na wstępie pragnę poprosić wszystkie marudy by darowały sobie komentarze typu nie da się, po co, bez sensu, nie możliwe. Postanowienie wyjazdu mocno zakorzenione a plany przygotowawcze już są realizowane także bez takich zniechęcających wpisów proszę bo żadnemu sabotażowi nie ulegnę
Teraz przejdźmy do milszej części tego wpisu.
Planuję wyjazd motorem Transalp na Kamczatkę, a dokładnie do Magadanu.
Wyjazd ma się odbyć 2.06.2012 z Lubina ( dolnośląskie) i trwać aż do połowy września. Pierwszy etap wycieczki ( 02.-13.06.2012) przewiduje zwiedzanie Ukrainy. Tutaj towarzyszyć mi będą znajomi (podróżujący autem), wraz z którymi mam zamiar przemierzać ten piękny kraj do dnia 13.06, kiedy to planujemy znaleźć się w Charkowie na meczu Holandio-Niemcy! Tak, tak, wraz z moimi trzema znajomymi jesteśmy szczęśliwcami, których wylosowano w loterii Euro 2012!
Jednakże zaraz po meczu moi znajomi wracają do Polski a ja zamierzam wyruszyć dalej w podróż swojego życia. Poprzez Novosibirsk, Irkuck, Władywostok dojechać aż do Magadanu. Zdaję sobie sprawę z wszelkich niebezpieczeństw jakie towarzyszą samotnej podróży w tak daleki i dziewiczy wciąż rejon dlatego też poszukuję kompanów. Rozumiem, że nie każdy może mieć ochotę jechać aż tak daleko, bądź też nie każdy może sobie urlopowo pozwolić na taki luksus. Dlatego jestem zainteresowany wszelkimi informacjami na temat wycieczek, których plany podróży chociaż w jakimś małym fragmencie pokrywają się z moimi zarówno czasowo jak i geograficznie.
Bardziej zainteresowanym szczegółowy plan wycieczki mogę przesłać na e-maila wraz z mapą pokazującą trasę.
Wdzięczny będę także za wszelkie uwagi techniczne, na zasadzie co wziąć a na co szkoda miejsca. Od dawna biernie śledzę wasze forum i o nie jednej wyprawie już czytałem dlatego mniej więcej wiem już co zabieram ze sobą jednakże kreatywne uwagi zawsze mile widziane.
To by było tyle jak na pierwszy raz. Czekam na waszą reakcję
Palladyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 11:08   #2
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Cześć. Plan piękny i na pewno nikt nie będzie Cię zniechęcał zwłaszcza, że już kilku z forum udowodniło, że plan jest jak najbardziej realny. To znaczy nie do końca ponieważ Magadan leży na Kołymie a nie na Kamczatce ale poza tym wszystko jak najbardziej do zrobienia

Zapraszamy również tutaj na początek: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=69
__________________
Wiesz... taki kuter...


Ostatnio edytowane przez czosnek : 28.01.2012 o 11:21
czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2012, 15:49   #3
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,241
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 14 godz 40 min 50 s
Domyślnie

Poszukaj postu Grandy- on się w tym samym kierunku wybiera i swego czasu tez szukał kompanów...
Powodzenia
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 11:36   #4
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

Cześć Palladyn

Jesli chodzi o ewentualne połaczenie sił chociaż we fragmencie sił ( jak piszesz ) to jestem otwarty gdyz ja tegoroczną podróz domagadanu zaczynam od Jakucka i terminowo moge sie dopasować. Chociaz dodam ze wstepnie jestem tez umowiony z Grandą i Slawkkiem który podobnie jak jak motocykl po zeszlorocznych przygodach ma juz na Syberii.

Jesli chodzi o twoja informacje to po za tym co juz napisał Czosnek ( potwierdzam Magadan lezy na Kołymie a nie na Kamczatce ) to zastanawiam się jeszcze nad tym co napisaleś czyli poprzez Władywostok dojechać do Magadanu.......Jesli zamierzasz z Wladywostoku droga morską przeprawic sied o Magadanu to z informacji posiadanych przezemnie jest to bardzo trudne a wręcz niemozliwe przynajmnien razem z motocyklem.

Motocykl oddzielnie statkiem a ty samolotem ( tylko pamietaj że tam nikt ci nie zagwarantuje kiedy ten motocykl dopłynie do portu w Magadanie )

Na kołach oczywiście mozliwe tylko "koła" z tej trasy nie zrobisz bo musisz wracać sie do Skorowodino, wiec jesli całośc bedziesz robił na kołach to trzy razy bedziesz jechał przez skorowodino ( uwierz ze nie ma tam nic az tak ciekawego aby trzy razy tam jechać w ciagu jednych wakacji )

Chyba żeby jechac najpierw do Magadanu potem do Władywostoku i tu juz ładowac sie na pociąg do Moskwy.

Przeslij ewentualnie na maila swoj plan trasy to może cos jeszcze podpowiem ( oczywiscie jesli bedziesz chciał )

Oczywiście połaczyc siły jak najbardziej możemy, jestem za, przeslij na a numer telefonu to zadzwonie i pogadamy.

Planu wakacyjnego nie zmieniaj, Syberia jest wielka i fantastyczna do zobaczenia na Syberyjskiej Grawiejce.
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.01.2012, 11:52   #5
Palladyn
 
Palladyn's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Lubin
Posty: 5
Motocykl: RD03
Palladyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 16 min 57 s
Domyślnie

Zatem dobrze trafiłem! wiedziałem, że jesli szukać wariatów to własnie w takim miejscu jak tutaj! Czytałem na innych forach ze podróż z Wladywostoku do Magadanu statkiem wcale nie jest tak skaplikowana ale moze różnie to bywa.
Zatem jeszcze będe musiał dokładniej zbadać temat a jak nie no to cóż wpierw Magadan a potem Władywostok-ciągnie mnie jakoś do tego miasta
Palladyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2012, 18:24   #6
Palladyn
 
Palladyn's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Lubin
Posty: 5
Motocykl: RD03
Palladyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 16 min 57 s
Domyślnie

Jeżeli chodzi o trasę to mam trochę dłuższą ale wszelkie informacje na jej temat możecie znaleźć na faceZbuku wpisując w wyszukiwarce Kamczatka 2012

Swoją drogą pragnę was poinformować, że dzięki życzliwości zaprzyjaźnionemu Stowarzyszeniu Miłośników Gór w Lubinie każda życzliwa mi osoba będzie mogła wspomóc moją wyprawę. Osoby mniej mi przychylne pragnę poinformować, że wsparcie mej podróży daje realne szanse na długookresowe o ile nie wieczne, pozbycie sie mnie z waszego otoczenia.
Ale do rzeczy. Każdy z was, wypełniając roczną deklarację rozliczeniową (PIT) ma mozliwość przekazania 1% ze swoich podatków na pomoc przy finansowaniu mojej wyprawy! Wystarczy w rubryce „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji Pożytku Publicznego (OPP)” podać numer KRS 0000211235 a następnie w rubryce „Cel szczegółowy 1%” wpisać KAMCZATKA 2012.

Z góry serdecznie dzięki dla wszystkich!
__________________
Podniecę umysły ich, aby pragneli poznać więcej i odczuć zawistny zakaz!

Ostatnio edytowane przez Palladyn : 02.02.2012 o 18:27
Palladyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2012, 16:06   #7
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

Długo się zastanawiałem czy skomentować twój wpis i uznałem że jednak musze to zrobić choć najkrócej byłoby napisać BEZ KOMENTARZA.....

Ale uważam że jest wiele więcej i przedewszystkim bardziej szczytnych celów ( nawet na naszym forum ) niż wspieranie Jednym % twojego wyjazdu między innymi po to żebyś zobaczył jak 22 facetów biega za piłką po Ukraińskiej murawie.

Uważam to za solidne przegięcie. ( "Jak się niema Miedzi to sie w domu siedzi )

No i cały czas twierdzisz że jedziesz do Magadanu na Kamczatke ale cóż już kiedyś słyszałem Faceta który mówił że jedzie z rodziną na Węgry nad morze, nie wiedział biedak że Balaton to Jezioro.

Oczywiście życzę ci powodzenia w wyprawie, jednak jestem przekonany że mamy różne wizje świata i dlatego nie bylibyśmy dobrymi kompanami podróży.

Trzymaj sie.
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2012, 17:32   #8
Palladyn
 
Palladyn's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2012
Miasto: Lubin
Posty: 5
Motocykl: RD03
Palladyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 16 min 57 s
Domyślnie

Panowie dziękuje za komentaże i już prostuje, tak samo jak wy postaram się być miły no bo po co się kłucić kiedy łączy nas wspólna pasja.
Jadę do Magadanu, że tak zacytuje Latający Cyrk Monty Pythona, "jest to mój pomysł sam go wymyśliłem, nikt mi w tym nie pomagał i należy on tylko do mnie".
Ten sam cytat mogę przypiąc pod temat nazewnictwa mojej wyprawy! Tak jak to napisałem wczesniej wiem do kąd jade i wiem, że jest to Kołymia, jednakże z pobudek osobistych wyprawe nazwałem Kamczatka 2012 i nie zamierzam się z tego nikomu tłumaczyć.
Jeżeli chodzi o 1%, muszę się przyznać, że nie był to mój pomysł ale moich znajomych, którzy tak na dobrą sprawę wszystko mi załatwili i którzy już 1% przekazali. Z założenia przekazanie 1% jest dobrowolne i każdy sam decyduje na co bądż komu chche je przekazać i nikomu nic do tego. Dlatego też nikt nie ma prawa tego komentować ani oceniać.
Jeżeli admin uzna, że wstawka z 1% bądź też temat jest w jakikolwiek sposób niezgodna z regulaminem forum bądź nie poprawna "politycznie/kulturowo" i zechce go usunąc to zrozumiem.
Pamiętyajcie jednak, że ja ten temat zamieściłem w 2 celach:
1 Żeby znaleźć osoby, które także wybierają się w tym samym czasie w tym samym kierunku.
2. Żeby pozyskać jak najwięcej informacji na temat zarówno samego przygotowania do takiej wyprawy jak i jej przebiegu.
Prosił bym by dalszy przebiego rozmów na tym temacie był ukierunkowany na realizację powyższych dwóch celów za co z góry dziękuje.
__________________
Podniecę umysły ich, aby pragneli poznać więcej i odczuć zawistny zakaz!
Palladyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.02.2012, 19:58   #9
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,670
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 20 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Palladyn Zobacz post
Rozumiem.
Mam tylko proźbę by "dwie kulki" w głowach innych ludzi zaiskrzyły i starali się jednak trzymać głownych celów dla jakich założyłem ten temat, za co będe bardzo wdzięczny.
A co konkretnie chciałbyś wiedzieć na temat "Kołymii" ?
Co udało Ci się już przygotować, a czego Ci brakuje?
Myślę, że wiele cennych informacji znalazłeś już na Forum.
Złóż to w całość i umieść w swoim wątku.
Potem pomożemy Ci w kwestiach, które nie są jeszcze opisane na Forum.

Przy okazji polecam:

http://www.wiadomosci24.pl/artykul/1...mu_88911.html#

A w szczególności:

88911_1235566560_a1d1_p.jpeg

Obstawiam punkt 14

Natomiast jeśli zostanie Ci coś z wyjazdu, to fajnie jeśli wesprzesz innych podróżników.
Możesz to zrobić np tutaj:

http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=5711

Z góry dzięki!

Ostatnio edytowane przez Poncki : 04.02.2012 o 20:06
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.02.2012, 20:36   #10
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Trochę wyczyściłem wątek. Mam nadzieję, że emocje trochę opadły i będzie prowadzona tutaj rzeczowa rozmowa
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
bike island days 28.06.2012-1.07.2012-Lubieszewo kolo Drawska Pom-zachodniopomorskie kuras Imprezy forum AT i zloty ogólne 9 10.06.2012 21:33
25-27.05.2012 Brest Bike Festival 2012 SzymonBBI Imprezy forum AT i zloty ogólne 1 17.05.2012 07:48
Kołyma i Jacek Hugo-Bader Miszel Kwestie różne, ale podróżne. 17 31.03.2012 21:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.