Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.05.2010, 16:49   #21
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 27 min 40 s
Domyślnie

Jak się wybierasz w okolicę mazur to traktując offem warto zobaczyć kanał mazurski. Jakby troszkę zapomniania i nieskończona inwestycja mająca łaczyć jeziora mazurskie z Bałtykiem. Na trasie mialo byc 10 śluz dla pokonania różnic terenu. Są jakieś tam legendy oparte na obserwacji konstrukcji śluz, że mogła to być droga w głąb lądu do ukrytych w głębi stoczni dla ubotów. Do dziś zachowało się 10 śluz, na różnym stopniu ukończenia. Po 5 po polskiej i ruskiej stronie. Jedne ukończone (Guja) i właściwie "działające", inne w stadium fundamentów. Na poczatku kanału Bunkry w Mamerkach. Po drodze zerwane od czasów wojny mosty i dzikość Panie ... ale jaka. Jak sobie poskanuje zdjęcia to może powklejam. Jakby się nie udało to po nazwach miejsc można wyszukać w necie. Można tez polatać po poligonie w Gizycku. Poligon taki sobie ale piękne widoki na Mamry. Mozna zobaczyć Sztynort jeśli się nie rozwalił do końca i zatankowac na przystanii łódkowej oraz przegonić dziki bruzdami. Twierdza Boyen to chyba znane - nie będe pisał. Obrotowy most w Gizycku co był napędzany korbą. W latach 80 założyli silnik elektryczny i znowu obracaja go ręczną korbą.

Jeszcze stara nieukończona linia kolejowa z Gołdapii do Królewca z licznymi wiaduktami z tym największym i najbardziej znanym w Stańczykach. Mazury garbate same w sobie to jakby raj dla offu. Mało ludzi i zarąbiście jest.
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne

Ostatnio edytowane przez felkowski : 20.05.2010 o 16:53
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 21:28   #22
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 13 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zbyszek_africa Zobacz post
Hotel Gołębiewski w Mikołajkach zapewnia dobre noclegi, mają też helikopter do dyspozycji, w godzinkę zwiedzicie całe Mazury...
pozdr.
Sorry, ale takie głupoty to mnie nie interesują.....
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2010, 21:37   #23
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 13 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
Jak się wybierasz w okolicę mazur to traktując offem warto zobaczyć kanał mazurski. Jakby troszkę zapomniania i nieskończona inwestycja mająca łaczyć jeziora mazurskie z Bałtykiem. Na trasie mialo byc 10 śluz dla pokonania różnic terenu. Są jakieś tam legendy oparte na obserwacji konstrukcji śluz, że mogła to być droga w głąb lądu do ukrytych w głębi stoczni dla ubotów. Do dziś zachowało się 10 śluz, na różnym stopniu ukończenia. Po 5 po polskiej i ruskiej stronie. Jedne ukończone (Guja) i właściwie "działające", inne w stadium fundamentów. Na poczatku kanału Bunkry w Mamerkach. Po drodze zerwane od czasów wojny mosty i dzikość Panie ... ale jaka. Jak sobie poskanuje zdjęcia to może powklejam. Jakby się nie udało to po nazwach miejsc można wyszukać w necie. Można tez polatać po poligonie w Gizycku. Poligon taki sobie ale piękne widoki na Mamry. Mozna zobaczyć Sztynort jeśli się nie rozwalił do końca i zatankowac na przystanii łódkowej oraz przegonić dziki bruzdami. Twierdza Boyen to chyba znane - nie będe pisał. Obrotowy most w Gizycku co był napędzany korbą. W latach 80 założyli silnik elektryczny i znowu obracaja go ręczną korbą.

Jeszcze stara nieukończona linia kolejowa z Gołdapii do Królewca z licznymi wiaduktami z tym największym i najbardziej znanym w Stańczykach. Mazury garbate same w sobie to jakby raj dla offu. Mało ludzi i zarąbiście jest.
Dzięki Felek za taką radę. Dużo informacji już zebrałem. Czekam na kolejne, byle mądre.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2010, 08:31   #24
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
Mozna zobaczyć Sztynort jeśli się nie rozwalił do końca i zatankowac na przystanii łódkowej
W zeszłym roku byłem, widziałem i tankowałem. Fajna opcja i fajna obsługa.
Co do Twierdzy Boyen, to pod koniec lipca jest tam organizowany zlot moto.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2010, 10:17   #25
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 13 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
W zeszłym roku byłem, widziałem i tankowałem. Fajna opcja i fajna obsługa.
Co do Twierdzy Boyen, to pod koniec lipca jest tam organizowany zlot moto.
Wiem, że jest zlot w lipcu, ale my jedziemy w czerwcu. Swoją drogą, czy jest coś organizowane w czerwcu, na co warto zwrócić uwagę ?
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.05.2010, 21:47   #26
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 13 min 10 s
Domyślnie

Seaman jak tylko będę w okolicy to postaram się odezwać. Właśnie z tymi informacjami to na początku lipa była, a teraz to już się zaczyna robić za dużo
Jak nic się nadzwyczajnego nie stanie, to postaram się zrobić jakąś fajną relację po powrocie.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2010, 16:44   #27
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,590
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 13 min 10 s
Domyślnie

Relacja już napisana w dziale podróże. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wskazówki.
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2010, 09:34   #28
MaRP
Dołączył: 28.5.2006
 
MaRP's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW...83...?
Posty: 864
Motocykl: RD07a
MaRP jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 10 godz 15 min 45 s
Cool

Cytat:
Napisał felkowski Zobacz post
Jak się wybierasz w okolicę mazur to traktując offem warto zobaczyć kanał mazurski. Jakby troszkę zapomniania i nieskończona inwestycja mająca łaczyć jeziora mazurskie z Bałtykiem. Na trasie mialo byc 10 śluz dla pokonania różnic terenu. Są jakieś tam legendy oparte na obserwacji konstrukcji śluz, że mogła to być droga w głąb lądu do ukrytych w głębi stoczni dla ubotów. Do dziś zachowało się 10 śluz, na różnym stopniu ukończenia. Po 5 po polskiej i ruskiej stronie. Jedne ukończone (Guja) i właściwie "działające", inne w stadium fundamentów.
...
Jeżeli dobrze kojażę, to na tym kanale, śluzach, byłem jeszcze w latach o..., no, dawno to było, żeby ponurkować w jednej z tych śluz, bodajże że w ostatniej po polskiej stronie.
Muszę zajrzeć do starych zdjęć, bo coś mi tam po łbie się tłucze, że nawet ślady po swastyce można było zobaczyć, a plotka głosiła, że można było samą swastykę z dna rzeczonej śluzy wyłowić, co nam wszakże się nie udało.
Śluzy są o tyle ciekawe, że różnica poziomów jest bardzo duża, chyba tylko na Kanale Bydgoskim jest wyższa.

M.
__________________
Navigare necesse est vivere non est necesse.
MaRP jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2012, 20:53   #29
szarik
 
szarik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: ? nie Wieś kole Bełchatowa
Posty: 476
Motocykl: RD07a
Przebieg: 43000
szarik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 19 godz 42 min 15 s
Domyślnie

Witaj Braci !!! Wątek "stary" ale wpisuje mi się w aktualne potrzeby Ale do rzeczy - muszę i chcę "przeczekać" od 18 lipca(śr) do 22 lipca(nied) wraz z rodzinką ( szarik , żona szarikowa i dwa szczeniaki) gdzieś na mazurach. Chętnie w szeroooko rozumianych okolicach Olsztyna (potem tj.22 lipca uderzamy na Darłówko dlatego względna bliskość trasy 7 mile widziana) Chciałbym Was zapytać o jakąś miejscówkę gdzie można: 1)wynająć pokój/domek/agroturystyka 2) wynająć np. rowerek i popływać nie ryzykując rozwalenia na środku jeziora przez motorówę itp.3)jest możliwość popluskania się w wodzie dzieciakom. Wiem że internet jest pełen ofert ale jak sami wiecie nic nie zastąpi opini lokalesów lub stałych bywalców. Aha jakby "cóś" to nie przyjedziemy , jesteśmy w miarę normalni - no przynajmniej żona i dzieci . Za ewentualne info będę dżwięczny a jak sie przydarzy to i w ryja możemy sobie dać
szarik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.05.2013, 09:20   #30
Moto-Bandit
 
Moto-Bandit's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zbiczno
Posty: 179
Motocykl: RD04
Moto-Bandit jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 18 godz 27 min 22 s
Domyślnie

Nie wiem gdzie pisać, a nie chcę zakładać nowego tematu więc...

Zna ktoś dobry nocleg w Giżycku?
Wybieram się puszką z żoną i dzieciakami.
Szukamy czegoś blisko mostu obrotowego z parkingiem.
Pokój z indywidualną łazienką (może być dla trzech osób - młodsze dziecko ma dopiero 4lata)
Moto-Bandit jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Mazury jutro ferdek Umawianie i propozycje wyjazdów 3 04.08.2013 19:26
Mazury i Warmia - czerwiec 2010 Wegrzyn Polska 21 06.08.2010 17:25


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.