Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.03.2012, 23:08   #1
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie Zasilanie pompy czyli pompa jest sprawna, a nie działa

Czołem
Mam problem. Motocykl pali pięknie jak podłączam go pod kroplówkę - pomijam pompę paliwa. Gdy podłączę i pompę to nie działa. Ogólnie pompa sama w sobie działa jak oszalała - styki jak nowe - wszystko gitarra. Co jest? Z tego wynika że nie ma zasilania. Co teraz sprawdzić? Bezpieczniki? Sprawdzałem te pod licznikami - wszystkie są okej. Są jakieś jeszcze?
Doczytałem się (mit?) że sterowanie pompy jak i obrotomierza w niektórych modelach było podpinane pod moduł - akurat gdy jeden moduł mi padł na jesieni to nie działał mi obrotomierz i miałem wrażenie że motocykl się dławił, dusił - tak jak by pompa raz działała a raz nie (z naciskiem na to drugie, bo motocykl po paru kilometrach jazdy na jednym cylindrze zgasł i już nawet na jeden nie palił - zachowywał się, pomijając brak iskier na tylnym cylindrze, w dodatku jak by nie miał paliwa). Teraz, po wymianie modułów (+ forumowy regler) iskra jest, obrotomierz działa. Pompa nie. Tzn. działa ale nie ma zasilania. Na co zwrócić uwagę? Jakiś przekaźnik?
Mam XRV rd03 z 1990 roku.
Pany pomóżcie bo sezon idzie a została mi tylko ta pompa i motocykl powinien być jak ta lala w końcu
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2012, 23:33   #2
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jest przekaźnik do pompy ale w którym miejscu to nie powiem bo mam 07 i tam jest pod zegarami na stelażu. Pierwsze co bym zrobił to sprawdził czy zasilanie się pojawia na kablach przed pompą. Póżniej przekażnik i sygnał z modułu. Wczesniej jeszcze raz sprawdz bezpieczniki czy czasem nie są przysniedziałe. Zaczynaj zawsze od rzeczy najprostszych i najbardziej oczywistych.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 08:25   #3
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

bezpieczniki były sprawdzane czy nie są zaśniedziałe - ogólnie wszystkie styki czyściłem ...
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 08:37   #4
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

To w takim razie szukaj teraz po koleji po kablach gdzie napi€cie ginie. Za wiele tego w afri nie ma wi€c nie powinno by trudne.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 09:35   #5
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

Mam zrobiony manualny włącznik pompy podłączony pod zasilanie ze stacyjki. Pozwala na uruchomienie pompy po długim postoju i ręczne napełnienie gaźków. Po ponad miesiącu odpaliłem za trzecim razem delikatnego kręcenia. Możesz sobie też podłączyć pompę pod stacyjkę omijając w ten sposób pierdoły. Pamiętaj jednak o wyłączniku w razie awarii. Rozwiązanie jest dobre, w szczególności dla osób mało obeznanych z elektryką.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 10:16   #6
lama23
 
lama23's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 107
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
lama23 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 dzień 20 godz 50 min 13 s
Domyślnie

A pewien jesteś, że pompa nie ma zasilania? Ja w tamtym roku wracałem ładny kawał drogi z przeświadczeniem, że na pewno gdzieś kabelki rozlutowały się. Pomagało "pobruszanie" pompą - ergo: coś nie łączy, coś nie styka, pompa traciła zasilanie (diagnozy nie ułatwiał fakt, że pompa pracuje cyklami, a nie non-stop). Przystanki, rozkręcanie, oczywiście sama pompa pracuje, wszystko wygląda cacy.
W domu kolejne rozbiórki, sprawdzanie - lutowania bez zarzutu.
Za to filtr paliwa nie był nowy, delikatnie jego stan określając (ruszanie pompą prawdopodobnie na jakis czas wzruszało osady w filtrze i umożliwiało dopływ benzyny). Po jego wymianie - pompa pracuje pięknie, paliwo pompuje, wszystko gra!
Może masz podobnie?
lama23 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 14:03   #7
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Klanol - nie ma problemu z uruchomieniem go po długim przestoju, bo zamiast podłączyć wszystko, odkręcić kranik i dydłać rozrusznikiem aby pompa napełniła wszystko paliwem, to zalałem wcześniej gaźniki benzyną, pompę i wszystko. Po uruchomieniu - żaden problem - silnik popracował jakąś minutę i zgasł. okazało się że nie ma paliwa. Wypracował swoje z gaźników i tyle. Tak jak pisałem pompa na sucho działa.
Filtr paliwa mówisz Lamo ... był sprawdzany - patrzyłem nawet bez niego. to samo.
Ale mam takie pytanie: czy jak odłączę przewód który prowadzi z pompy do gaźnika i będę "kręcił" rozrusznikiem to pompa powinna dawać ciśnienie? Paliwo z przewodu powinno się wylewać pod ciśnieniem? Robiłem tak i nic nie sika
No nic ... pomierzę prądy i się odezwę. Chyba że macie jakieś konkretne propozycje co jest podejrzane w tej sytuacji to śmiało
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 14:46   #8
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Tak powinna dawać ciśnienie. Sciągnij dekielek z pompy i będziesz widział czy pracuje jak kręcisz rozrusznikiem. Przewód z pompy do gaźnika niech będzie sciągnięty i włożony do jakieś bańki. jeśli pompa nie podaje paliwa to sprawdż prądy tak jak pisałem wyżej sprawdż kostkę którą podłanczasz pompe do instalacji. Jeśli tam tez prądów niet to idź do przekaźnika. Tam masz kabel zasilający, mase, wyjście zasilania na pompe i sygnał z modułu.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 16:28   #9
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

Napiszcie mi w jaki sposób sterowany jest przekaźnik pompy paliwa? Masą?
taka pogoda ... trzeba jeździć
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.03.2012, 18:56   #10
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,718
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 17 min 40 s
Domyślnie

ano się chce i pić się też chce
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Czyli po co jest ten dział. Przeczytaj koniecznie! podos Regularne czynności serwisowe 3 30.04.2021 11:48
Przeróbka pompy paliwa bez przekaźnika, 2 elementy, działa :) pekos1988 Uklad paliwowy i wydechowy 23 19.03.2013 22:26
zasilanie pompy rafalkefir Uklad paliwowy i wydechowy 29 14.04.2011 22:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.