Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.03.2015, 21:35   #41
Stary-S3
 
Stary-S3's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Ponownie Kotlina Kłodzka :D
Posty: 450
Motocykl: RD07 mit VW parts :D
Stary-S3 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 15 godz 9 min 23 s
Domyślnie

100 za 2 koła? To oni jeszcze prowadzą ten biznes czy to jest jakaś pralnia pieniędzy?
W mojej okolicy (czyli wcale nie tak daleko od Wrocławia) za 2 koła wraz ze zdjęciem z motocykla, zmianą opon i wyważeniem zapłaciłem 70 zł.
Jeszcze mi "gumolep" tłumaczył żeby następnym razem same koła dostarczyć to będzie taniej...
__________________
Ale dlaczego Honda?... Bo VW nie robi motocykli...
Stary-S3 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.03.2015, 21:44   #42
bicio
przemieszczacz
 
bicio's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Skierniewice
Posty: 1,772
Motocykl: LC8, exc-f 250
bicio jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 30 min 15 s
Domyślnie

Pewnie da radę za połowę tego gdzie indziej, we Wro jest sporo gumiarzy, ale mi się nie chce szukać. Z narzędziami 2 koła to jest max godzinka roboty, a kostek i tak nie wyważam bo to bez sensu.
__________________
'03 Hello Kitty

Słowiański Zimny Wiatr
bicio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.03.2015, 00:22   #43
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 8 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
hmm, to ja jakiś dziwny jestem bo do zdjęcia opon (całkowicie) oprócz łyżek (3) i "ludwika" nie potrzebuję nic...
Mirkosławski - dołączam do klubu dziwnych ludzi.
ale musze sie przyznać, że oprócz wymienionych wyzej narzędzi uzywam jeszcze "czarodziejskich słów" w odpowiednich momentach
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2015, 18:55   #44
arkadius0


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Białystok
Posty: 28
Motocykl: XT660
arkadius0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 3 min 34 s
Domyślnie

Dzieju
W poniedziałek zbierę grupę 20 albo 40 i pojedziemy do wulkanizatora po smar do montażu opon. Zapewne się ucieszy, że mógł pomóc.

Pomadka proszę państwa. W kurtce zawsze mam pomadkę ochronną, która w razie potrzeby da poślizg przy zakładaniu opony.Wielokrotnie testowane. Bez poślizgu, to i 5at może nie dać rady.

Jak ktoś będąc w czarnej dupie u siebie pod blokiem nie może znaleźć rozawiązania ani pomocy, to już problem.

A z wulkanizatorami, tak to jest. Jeden za 20, a inny za 100 ziko zrobi. W 99,9% przypadków, taki gumiaż w niedzielę, może i po jakimś weselu, stypie, czy innej imprezie nie będzie chciał nawet spojrzeć na koło, więc i tak musisz sobie radzić sam/a.

Najprościej i to bez łapania kapcie. U siebie pod garage zasymulować sytuację i sobie zdjąć i s powrotem założyć kapcia, używając tylko narzędzi z narzędziówki. Będziesz miał pogląd co Ci jest potrzebne i poradzisz sobie w terenie, na kompletnym zadupiu.
arkadius0 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2015, 21:09   #45
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,290
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał arkadius0 Zobacz post
Dzieju
W poniedziałek zbierę grupę 20 albo 40 i pojedziemy do wulkanizatora po smar do montażu opon. Zapewne się ucieszy, że mógł pomóc.
Dziwny sposób myślenia ale to nie moja sprawa.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2015, 21:38   #46
Kerim
 
Kerim's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Kresy
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Kerim jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 godz 57 min 18 s
Domyślnie

Jednak AT to naprawdę niezawodny motocykl !
Tak proste problemy sprawiają barierę nie do przebicia. Jak zmienić oponę bez wulkanizatora
Przeca to motocykl do pokonywania bezdroży i jak ktoś nie jest w stanie poradzić sobie z naprawą kapcia na odludziu Sorry
Przepraszam wszystkich prawdziwych Africanerów. Ale wiosna idzie i nie mogę się powstrzymać musiałem to skomentować ciekawe co by było jakby moto straciło np. chłodzenie.
Kerim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2015, 22:22   #47
xtr
 
xtr's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: domem jest mój cały świat
Posty: 298
Motocykl: RD07a
xtr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 4 godz 45 min 56 s
Domyślnie

Przed wyprawą radze każdemu przetestować wymianę dętki bo niby proste ale można popełnić kilka błędów. Kilka lat temu jak wracałem z Albanii rozdzieliłem sie z kumplem on musiał szybciej cisnąc do PL (a ja miałem kilka dni wiecej ) podczas powrotu złapał gumę mimo ze miał szpeje do wymiany dętki plus wzmacniana dętka plus łatki to nigdy tego nie robił i nie podołał a pamietam jak mówił przed wyjazdem ze to jest proste i nie ma sensu trenowac zlapal gume na autostradzie kolo Budapesztu za pierwszym razem uszkodził dętke podczac zakładania opony poprostu włożył ją nie napompowana do opony(a trzeba ja lekko napompować ) i podczas zakładania opony na felge zachaczył kilka razy o dętke wiec znów ja ściągnoł i zalorzył druga detke wzmocniona ale jak sie okazało po napompowaniu i przejechaniu kilku km opona eksplodowała... dla czego? włożył skręcona dętkę
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg HPIM1469.jpg (303.1 KB, 5 wyświetleń)
xtr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.03.2015, 22:49   #48
Kerim
 
Kerim's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2014
Miasto: Kresy
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
Kerim jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 godz 57 min 18 s
Domyślnie

xtr Właśnie o to chodzi ! Jak się chce latać daleko to praktyka czyni mistrza. Nie dziwią mnie pytania o mechanikę czy drobne niuanse i słabe punkty odnośnie eksploatacji pewnych modeli, czy marek motocykli lecz ja myślę, że naprawa "flaka" jest taka sama w każdym pojeździe. I jest podstawą! Nie neguję tego, że ktoś pyta o takie rzeczy lecz próbuję zwrócić uwagę na to iż proste czynności przy pojeździe są niezbędne w dalekich i średnio dalekich podróżach. A jak się posiada już AT to raczej tych pierwszych i to w wersji "hard" Sam jestem mało obeznany w temacie dalekich podroży lecz staram się jak najlepiej do nich przygotować. A najbardziej przygotować motocykl bo to tylko maszyna ( chociaż często a nawet bardzo często posiada duszę, zależy od właściciela) I z tego co zdążyłem wydedukować z relacji MOTOCYKLISTÓW człowiek powinien być najmocniejszym ogniwem podruży
Kerim jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Skrzynia Hornet 900 - Czy już do wymiany? Szycha Inne tematy 10 14.03.2013 21:57
Przy okazji wymiany lozyska tylnego kola... e200g_ Hamulce, kola, opony 10 09.11.2008 20:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.