Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.08.2017, 23:16   #1
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie Jakie rodzinne 4x4 do 30 k PLN wybrać?

Na wstępie - nie wiem, czy to dobry dział - jak nie proszę o przeniesienie do właściwego

Na wstępie - co myślicie o tym?
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota...olx#xtor=SEC-8

Generalnie szukam terenówki która musi:
1) 5 drzwi i co najmniej 4 miejsca
2) przeznaczenie - turystyka rodzinna ale bez upalania w mega offie
3) ma być wygodna w podróży i w miarę ekonomiczna (najlepiej LPG lub diesel)
4) musi mieć prawdziwy napęd 4x4 i prześwit, który pozwoli wjechać nad Wisłę dalej niż deptak, pozwoli może na jakąś połoninę się wdrapać ale nie musi i raczej nie powinna wygrywać rajdów OFF
5) budżet do 30 k PLN
6) najlepiej na ramie ale wcale nie musi
7) mam jechać z rodziną np. do Ro i nie bać się, że w razie awarii nikt mi nie pomoże bo części będzie trzeba sprowadzać z "Tobago"

Rozważam Disco II 2.5, Land Cruisera 120 (i nie wiem czy diesel czy benzyna) i Terrano oraz Gallopera ale kuźwa głupi jestem już - chciałem jak najwięcej wiedzy zyskać i czytam już parę godzin a im więcej czytam tym bardziej nic nie wiem

Wiem, że lekko nieskładnie ale postanowiliśmy kupić już terenówkę a moto i tak stoi i będzie czekało na kupca więc nie chcę tego popsuć i chcę jak najszybciej kupić

BTW - niedługo wystawię ciuchy moto na sprzedaż i jestem ciekaw, jaki tym razem temat się rozpęta
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:32   #2
azure


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: LKS
Posty: 85
Motocykl: PD06
azure jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Fajna Toyka, ale mimo zapewnień sprzedającego sprawdziłby stan ramy i podłogi...
azure jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:34   #3
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał azure Zobacz post
Fajna Toyka, ale mimo zapewnień sprzedającego sprawdziłby stan ramy i podłogi...
W sumie nie mam daleko więc chyba podjadę i sprawdzę. Napisałem do gościa żeby mi napisał co i za ile do zrobienia (servis + wymiany ewentualne) - zobaczymy co odpisze
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:34   #4
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Weź zaproś Emka na piwo, On coś wie o 4x4..
Wg mnie szukaj toyoty w diesel LC 120..inne to zamienniki. Tak jak z Afra..jest tylko jedna!))
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:38   #5
azure


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: LKS
Posty: 85
Motocykl: PD06
azure jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 9 godz 32 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirkoslawski Zobacz post
W sumie nie mam daleko więc chyba podjadę i sprawdzę. Napisałem do gościa żeby mi napisał co i za ile do zrobienia (servis + wymiany ewentualne) - zobaczymy co odpisze
Obejrzeć trzeba, a jak masz blisko to tym bardziej jedź.
Kiedyś w jednym roztoczańskim lesie spotkaliśmy chłopaków: jeden cisnął pomotaną Vitarą, a drugi Toyką pickupem z wczesnych lat 90tych (chyba hilux), pod maską diesel siedział.
Niesamowicie chwalił ten samochód, za wszystko. Zaś jak wystartowali to ja na lekko opasłym Transicie, kumpel na Afryce i brat na 3AJ nie mogliśmy ich dognać. Szli okrutnie po tych bagnach

Od tego czasu bardzo podobają mi się stare Toyki 4x4, wcześniej jakoś ich nie zauważałem.

Z kolei niedawno poznałem człowieka, który kupił Vitarę (chyba z 95) i mówi, że po głębszym zapoznaniu się z nią nie wiedział: złomować czy robić. W końcu zdecydował się na robienie, ale blacharsko to straszna mizernota. Z tego względu dokładnie pooglądaj auto - bo to ma już 25 lat i za pewne nikt tym do kościoła suchym asfaltem nie ganiał...
azure jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:44   #6
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Azure - dzięki!
Pirania - jutro pomęczę Emka

A ło ten?

https://www.olx.pl/oferta/land-rover...tml#440c0aa48b
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:50   #7
NUROFEN
 
NUROFEN's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Strzelce Opolskie
Posty: 683
Motocykl: CBR 1100 XX
NUROFEN jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 19 godz 31 min 12 s
Domyślnie

A isuzu trooper? Caly w Alu wiec odpada korozja. Auta off maja zawsze klopotu z ramą - gnije .
__________________
NUROFEN jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.08.2017, 23:53   #8
mirkoslawski
 
mirkoslawski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Kielce
Posty: 1,656
Motocykl: Dziczyzna
Przebieg: ustalam
mirkoslawski jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 3 dni 12 godz 31 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NUROFEN Zobacz post
A isuzu trooper? Caly w Alu wiec odpada korozja. Auta off maja zawsze klopotu z ramą - gnije .
Tylko na rynku nie widziałem nic sensownego...czytałem wątek o nim parę razy i widziałem pochwały od Mada...gdyby tylko było cos sensownego
mirkoslawski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 00:06   #9
pawel_sz
 
pawel_sz's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: podkrakowska wioska
Posty: 121
Motocykl: hd iron & junak m10 & gs11
pawel_sz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 4 godz 16 min 42 s
Domyślnie

Czesc
Nie doradzę Ci, tą decyzje musisz podjąć sam, natomiast mogę opisać swoje doświadczenie z D2.
Kupiłem LR D2 diesel w automacie, przed zakupem mechanik dokładnie sprawdził dyskotekę, opinia była brać, stan bardzo dobry, nie ma się do czego przyczepić, cena za samochód była z tzw górnych [oczywiście germańska dziewica orleańska]
Wytrzymałem rok czasu, średnio co 3 tygodnie w serwisie a że traktowałem go użytkowo [codzienna jazda, praca itp] to można było złapać nerwa, nawet nie to, ze ciągnął kasę tylko, te wieczne przestoje w serwisie na naprawy. Ostatecznie sprzedałem i kupiłem nowy samochód z salonu.

IMO - użytkowo:, super pojemny i pakowny bagażnik, wbrew pozorom [w przedziale dla podróżnych] miejsca w środku wcale nie jest jakoś dużo, fotele z przodu wygodne, z tyłu raczej mniej wygodę, spalanie przyzwoite jak na taki kiosk [10-12 l/100 km ropy], dobra widoczność i łatwo ogarnąć przestrzennie samochód przy manewrach. Kierowca siedzi blisko drzwi zewnętrznych [trzeba sie przyzwyczaić] oraz bardzo nisko umieszczone klamiki wewnętrzne;/. Denerwująca jest też konstrukcja rynienki zewnętrznej, zawsze zrosi Cię woda.

Pamiętaj, iż w przypadku LR działa metoda 3 kupek [zakup, naprawy, modyfikacje]. Ogólnie wszystkie wady są do ogarnięcia i większość "serwisów" juz ogarnia temat, D2 trafiła pod strzechy, uważać trzeba na ruda ramy itp.
p.
ps moja córka była zakochana w dyskotece , przez 2 tygodnie chodziła obrażona jak ja sprzedałem,
ps2
lr to stan umysłu, poszukaj informacji na mylr.pl [trzeba się zalogować]
pawel_sz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2017, 00:10   #10
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 9 min 17 s
Domyślnie

opel moterey - tylko omijaj 3.0TD, jak diesel to tylko 3.1TD. w benzynie jest swietne 3.2. kup auto za 20 tys i 10 tys przeznacz na remont, jezeli chcesz tym dluzej pojezdzic. wykonanie wnetrza i komfort na poziomie premium.

z mniejszych i mniej komfortowych to terrano 2.7td bo malo pali, robi a ceny czesci i popularnosc najlepsze.

zasadniczo przy kazdej starszej terenowce bedziesz musial na start porobic.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jakie opony wybrac na konkretny wyjazd przemo77390 Kwestie różne, ale podróżne. 13 02.06.2017 21:13
Bośnia Hercegowina, Czarnogóra, Albania, Grecja, Macedonia, jakie trasy wybrać ? schneider Umawianie i propozycje wyjazdów 1 10.05.2014 00:05
Jakie tarcze, jakie klocki przód RD04? Łysy Hamulce, kola, opony 27 23.09.2013 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.